Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

POLWAX: Inwestują w swoją przyszłość

42

Firma POLWAX SA jest jednym z największych producentów i dystrybutorów rafinowanych i odwanianych parafin, wosków oraz specyfików parafinowych w Europie. Po prawie dwóch latach prywatyzacji spółki oddana została do użytku nowoczesna instalacja za 12 mln zł, która pozwoli na siedmiokrotne zwiększenie wydajności zakładu.

Zdjęcia firmy POLWAX SA

Spółka POLWAX SA została sprywatyzowana początkiem 2012 r. wyłączając się ze struktur korporacyjnych Grupy Kapitałowej LOTOS SA. Produkcja odbywa się w dwóch zakładach: w Jaśle oraz w Czechowicach-Dziedzicach. Władze firmy zmieniając strategię jej rozwoju postanowiły skupić się w szczególności na produkcji specyfików parafinowych różnych zastosowań.

- Wychodząc z Grupy Kapitałowej LOTOS SA postanowiliśmy, że chcemy być na rynku chemicznym. Przyjęliśmy sobie za cel, że będziemy firmą nowoczesną, zaawansowaną technologicznie i liderem na rynku specyfików innowacyjnych, parafinowych. Parafina ma bardzo szerokie spektrum zastosowania – wyjaśnia Dominik Tomczyk, prezes zarządu spółki POLWAX SA. – Prostym przykładem jest przemysł drzewny, czyli wszystkie płyty, meble są pokrywane specjalnymi emulsjami parafinowymi. Jednym z najnowocześniejszych specyfików są woski do odlewnictwa. Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która posiada pierwszy patent technologiczny na tak zwane woski miękkie – dodaje.

Dzisiaj odbyło się uroczyste oddanie do użytku najnowocześniejszej instalacji, służącej do odolejania surowca wykorzystywanego do produkcji parafin. Spółka wydała na inwestycję 12 mln zł. Jej wydajność wynosi 5 tysięcy ton rocznie. – W ciągu 24 godzin możemy uzyskać produkt finalny. W porównaniu z poprzednimi komorami tamten proces wynosił 7 dni – zaznacza D. Tomczyk.

- Nowy krystalizator powstał na miejscu dwóch starych instalacji z lat 50, których praca była wykonywana ręcznie. Obecna instalacja jest nowoczesnym, zautomatyzowanym urządzeniem. Poprawi się również komfort bezpieczeństwa pracy naszych pracowników. Do tej pory była to praca fizyczna, a w tym momencie będzie to jedynie nadzór nad jej działaniem – podkreśla Jacek Stelmach, dyrektor operacyjny firmy POLWAX.

Początkowo firma skupiała się na produkcji parafin i mas parafinowych dla zniczy i świec. Jednak w tym momencie jej priorytetem jest produkcja dla przemysłu m.in. odlewnictwa, nawozu sztucznego, przemysłu drzewnego, gumowego, a być może w przyszłości kosmetycznego zarówno w Jaśle jak i Czechowicach-Dziedzicach.

Ponadto POLWAX SA weźmie udział w programie InnoLot, przyczyniając się swoim wkładem do uzyskania w ciągu najbliższych 2 lat patentu na woski twarde odlewnicze. Dzięki temu będzie możliwość odlewania łopatek wykorzystywanych w turbinach lotniczych. Firma otrzymała na badania 1 mln zł. Partnerami projektu są WSK i Politechnika Rzeszowska.

Ilona Dziedzic

Reklama

Komentarze: 38

Dodaj komentarz Widok:
0
@ 123456
dnia 23.02.2015, 15:24 · Zgłoś
Czy pracownicy polwaxu mają jakieś dodtki socjalne typu: wczasy pod gruszą, pazki dla dzieci itp itd?
Odpowiedz
0
@ lele
dnia 31.10.2013, 23:54 · Zgłoś
pracuje w polwaxie i nie jest tak kolorowo.prezes nie wie chyba co sie dzieje w jego firmie,kierownictwo zrobilo sobie prywate i zwalnia sobie kogo chce nie patrzac co pracownik potrafi tylko czy pracownik jest fajny i jakie nowe ploty przyniesie ten jest super,a ten co dobrze pracuje i ma glowe na karku to jest zwalniany bo kierowniczka boi sie ze mu zagraza i jest mi bardzo przykro ze taka polityka jest prowadzona w polwaxie.pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ Amon_Ra
dnia 28.10.2013, 21:10 · Zgłoś
Doradzali jak zrobić PRZEWAŁ, jak za pieniądze pracowników (wyr... pracowników), nachapać się i żyć na poziomie znacznie wyższym niż na tym [...] jakim jest Podkarpacie a w szczególności Jasło !?
Odpowiedz
0
@ Amon_Ra
dnia 28.10.2013, 21:06 · Zgłoś
"Doradcą Grupy LOTOS S.A. w procesie transakcji byli: Espirito Santo Investment Bank oraz CMS Cameron McKenna. Spółce Lotos Parafiny doradzali: BTFG Advisory oraz Kancelaria Gessel, Koziorowski Sp.[...]" - same ... Jak to cw... wygląda !! Mam nadzieję, że niedługo ...
Odpowiedz
0
@ Amon_Ra
dnia 28.10.2013, 21:02 · Zgłoś
" a akcje Rafinerii Jasielskiej od pracowników i emerytów po kilku latach za małe pieniądze wykupił LOTOS bo nikt ani w rządzie ani w LOTOSIE nie znalazł sposobu by Rafineria Jasielska mogła działać jako całość i przynosić zyski przez co stała się nierentowna a akcje traciły wartość" - akcje traciły wartość ponieważ rafineria została rozpi... na kilkanaście spółek które na jej majątku się uwłaszczyły !! Jak to jest: polwax ma zyski (rafineria na parafinach nie miała zysku), lepiki i asfalty maja zyski (pracują tam byli KIEROWNICY i mistrzowie) - wczesniej nie było ?, a bedąc w strukturze rafinerii nie mieli zysków !! [...]... Rafinerii rozpoczął się od SJB, od potrajania stanowisk prezesowskich i kierowniczych na każdym oddziale !! Sprzedaż sadzy i elektrociepłowni !? Gdzie poszły pieniądze z tej sprzedaży !? Na spłatę długów !? Długów zaciągniętych na modernizację sadzy !? Kto jest waszym właścicielem, polwax !? "Fundusz private equity zarządzany przez Krokus PE zrealizował transakcję typu lewarowanego wykupu menadżerskiego spółki LOTOS Parafiny. Firma będzie kontynuowała działalność pod nową nazwą – POLWAX.

Transakcja polegała na zakupie 100% udziałów od dotychczasowego właściciela - Grupy LOTOS S.A. Obecnie właścicielem Spółki jest Krokus Chem Sp. z o.o., w której swoje udziały posiada Fundusz Nova Polonia Natexis II oraz kadra menadżerska LOTOS Parafiny." - "kadra menadżerska ..." [...]... dorobek Pracowników Parafin i Rafinerii !!
Odpowiedz
0
@ - -
dnia 05.11.2013, 14:15 · Zgłoś
Idąc Amonie twoim tokiem myślenia to najpierw pracownicy i emeryci rafinerii usiłowali się uwłaszczyć na majątku rafinerii przejmując od Min.Skarbu Państwa za darmo akcje spółki, podobnie jak wielu innych pracowników innych tak prywatyzowanych firm w Polsce, co z gruntu było niesprawiedliwe dla innych obywateli Polski bo firmy państwowe należały do wszystkich obywateli i każdy miał równe prawo do ich akcji, a nie tylko pracownicy danej firmy. Zarobili dużo pracownicy np. KGHM czy Orlenu czy banków ale inni zarobili mało jak w jaśle bo RafJasło stała się jako całość zakładem bez perspektyw na istnienie bez wsparcia państwa i gdy wsparcie się skończyło, to skończyła się Raf.Jasło. Jeszcze inni jak pracownicy urzędów, PGRów czy sklepów albo kierowcy w MKSie czy PKSie albo pracownicy Liwocza czy Pektowinu nic nie zarobili bo im nikt akcji nie dawał za darmoche. Szukasz drzazgi w oku bliźniego a nie widzisz Amonie belki w swoim.
Odpowiedz
1
@ Amon_Ra
dnia 24.10.2013, 18:18 · Zgłoś
Forhang-Silseia PR: może wspomnicie o uwłaszczeniu się na majątku Rafinerii Jasło, może wspomnicie o WYDYMANIU pracowników Rafinerii na akcjach pracowniczych dzięki temu uwłaszczeniu (nie chodzi tylko o polwax). Jesteście z tego dumni, że wyru... długoletnich pracowników i emerytów na akcjach !?
Odpowiedz
1
@ Amon_Ra
dnia 26.10.2013, 12:38 · Zgłoś
Widzę, że cisza, sza !!! [...] złodzieje !!!
Odpowiedz
0
@ aa a
dnia 28.10.2013, 14:35 · Zgłoś
majątek Rafinerii w Jaśle (wraz z jej spółkami zależnymi czyli dawnymi wydziałami i działami) za bodajże symboliczny 1 złoty przejęła Rafineria Gdańska na początku minionej dekady (jako już tzw. Grupa LOTOS) w pakiecie z Czechowicami oraz to o co im naprawdę chodziło czyli Petrobaltic za który zapłacili konkretniejsze pieniązki (miały być jeszcze przejęte gorlice ale wcześniej upadły utraciwszy płynność) i całość jako Grupa LOTOS pozostała do dzisiaj firmą państwową (udział większościowy) obecną na giełdzie gdzie można nabywać mniejszościowy pakiet akcji lotosu dostępny na giełdzie. LOTOS przy tym przejęciu został przez rząd zobligowany do restrukturyzacji przejętych rafinerii południowych (pozostałe dwie rafinerie w trzebinii i jedliczu przejął wcześniej Płocki Orlen). Wszystko to odbyło się z woli i decyzji ówczesnego rządu, a akcje Rafinerii Jasielskiej od pracowników i emerytów po kilku latach za małe pieniądze wykupił LOTOS bo nikt ani w rządzie ani w LOTOSIE nie znalazł sposobu by Rafineria Jasielska mogła działać jako całość i przynosić zyski przez co stała się nierentowna a akcje traciły wartość (przez wiele lat rafineria korzystała z ulg akcyzowych i w tym kierunku prowadziła nawet inwestycje np. przerabianie plastików na komponenty dodawane do paliw na co narzekało wielu klientów którzy nie chcieli kupować paliw z tymi dodatkami, gdy skończyły się ulgi akcyzowe skończyły się zyski w Jaśle i LOTOS zmuszony był do ). LOTOS przejął jasielskie Parafiny (dawny wydział produkcyjny Rafinerii) jako działającą na własny rachunek spółkę zależną Rafinerii Jasło wraz z samą Rafinerią i połaczył te parafiny z wydziałem parafinowym dawnej czechowickiej rafinerii tworząc LOTOS Parafiny. A na początku ub. roku LOTOS sprzedał LOTOS Parafiny prywatnym inwestorom, więc gdzie tutaj widzisz winę POLWAXU??? Majątek Rafinerii przejął gdański LOTOS jako spóła państwowa i jako spółka państwowa sprzedał część tego majątku .
Poza parafinami LOTOS sprzedał też wieżę destylacyjną wraz z instalacją przerobu plastików spółce prywatnej która działa pod nazwą obecnie bodajże Zakład Rafineryjny Jasło, podobno sprzedali też wydział olejowy należący do spółki LOTOS Oil, a także sprzedają wybudowany przez LOTOS w ramach LOTOS Asfalt zakład materiałów hydroizolacyjnych i pewnie jeszcze inne pomniejsze rzeczy z dawnego majątku rafinerii (zlikwidowali w jaśle oddział tzw. LOTOS Paliwa i nie ma tutaj już chyba także LOTOS Tank (dawna spółka zależna Rafinerii, która za prezesa Folcika zajmowała się obrotem paliwami) , więc pretensje możesz mieć do włodarzy w Gdańsku i do rządu w stolicy, którego Ministerstwo Skarbu Państwa nadal jest właścicielem większościowego pakietu akcji LOTOSU.
Odpowiedz
3
@ Przeczytane wczoraj
dnia 24.10.2013, 07:37 · Zgłoś
"Fakt inwestowania w jasielską firmę jest zapewnieniem, że jasielskie parafiny będą nie tylko istnieć nadal, ale i rozwijać się. Komory Sulzera to nie pierwsza inwestycja w tym roku. Wiosną oddano do użytku nowoczesny terminal kolejowy do odbioru gaczy parafinowych, czyli surowców, z których spółka na co dzień produkuje swoje wyroby. Zwiększyło tomożliwości dystrybucyjne, zmniejszyło energochłonność odbioru produkowanych w Jaśle surowców i poprawiło komfort pracy."
Wreszcie dobre informacje!
Odpowiedz
0
@ Dyro
dnia 24.10.2013, 02:31 · Zgłoś
Robotnik orobi się jak wól i tyle z tego ma . Do wypłaty brakuje. Za dużo żre i wydaje?
Odpowiedz
2
@ xxyy
dnia 23.10.2013, 15:38 · Zgłoś
to jak już zrobione i przynosi zyski to czas sprzedać
Odpowiedz
2
@ Forhang-Silseia PR
dnia 24.10.2013, 07:32 · Zgłoś
Nie. Należy to dalej rozbudowywać i takie są nasze plany. Zarówno jeden, jak i drugi nasz zakłąd w Czechowicach będą unowoczesniane i rozbudowywane.
Odpowiedz
6
@ Jasło
dnia 23.10.2013, 13:19 · Zgłoś
Z niczego jaslanie nie potrafią się cieszyć.
Nowa dobra inwestycja. Ludzie nadal mają prace.
Przy budowie pracowali ludzie z jasła , budowała też firma z Jasła.
A wam zawsze jest zle,
Nie umiemy sie cieszyć chocby nową inwestycją .
Szkoda!
Odpowiedz
5
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 23.10.2013, 10:12 · Zgłoś
Zrobił ktoś kalkulację, ile ludzi pracowało w dawnej rafinerii, a ile teraz przewidują {w powstałych tam zakładach}, lub na przykładzie miasta - ile "dawniej" pracowało w administracji, a ile obecnie i czy to ma jakiś związek z postępem i nowymi technologiami???. Więc z czego ma się cieszyć robotnik, ten który utrzymuje "elyty", czy z tego że towar który on mógłby produkować sprowadzany jest np. z Chin itp...a może to administrację i "elyty" należy wymienić na chińskie i wtedy to oni będą poszukiwać pracy...
Odpowiedz
7
@ UPRzejmy
dnia 23.10.2013, 14:15 · Zgłoś
Nie wiem ilu realnie pracowało ale z pewnością wielu się obijało, dlatego realny socjalizm zbankrutował (na etatach w latach 80tych i początku 90 tych było około 1,5 tys. ludzi w jasielskiej rafinerii ale to był sen który nie wróci bo wytwarzali paliwa przestarzała technologią przerabiając około 100 tys. ton rocznie ropy, mając nieefektywne metody i wysokie koszty i przerost zatrudnienia, a taki Gdańsk przerabia ponad 10 mln ton ropy a Płock jeszcze więcej, a pracuje tam po kilka tysięcy ludzi. Kolego robotnik to sam z siebie niewiele potrafi zrobić jeżeli wcześniej ktoś nie da kasy by kupić nowoczesne (albo i nie) maszyny, linie technologiczne, urządzenia itp. itd., które ktoś musi wymyślić zbudować, przetestować itp. i ktoś inny nie przeszkoli tegoż robotnika by je właściwie obsługiwał by powstał właściwy i dający się sprzedać na rynku produkt i ktoś go nie przypilnuje by wszystko robił dobrze i właściwie, a nie przehrapał dniówki w schowku jak to było za PRL, a ktoś inny musi zapewnić na czas dostawy (logistykę) surowców i media energetyczne po właściwej cenie, ktoś inny musi opracować technologiczne wymagania dla produktów i zapewnić nadzór nad ich dotrzymaniem, ktoś inny musi znależć klientów na wyprodukowany towar i sprzedać im z zyskiem, ktoś inny musi całość ogarnąć by policzyć jakie są koszty i jaką można dać marżę by znaleźć nabywcę na rynku, ktoś inny musi dopełnić wymagania prawno-księgowe, podatkowe, środowiskowe, ppoż, bhp itp. i ktoś inny musi całością zarządać tak by była kasa na surowce produkcję, podatki opłaty, by wszystko się sprzedawało, a co musi być magazynowane było właściwie przechowane nie tracąc właściwości, by była kasa na pensje i by kontrahenci płacili za dostarczone produkty by na końcu wszystko się zbilansowało i majątek na siebie zarabiał a nie był przejadany, by kredyty się spłacały, pracownicy i właściciele kapitału zarabiali słowem by wszyscy byli zadowoleni tzn. gospodarka hulała i w tym wszystkim nie tylko słynny robotnik jest najważniejszy i jedyny bo sam nieczego nie stworzy, nowoczesna firma i gospodarka to wielu fachowców którzy współnie dopiero tworzą pozytywną dochodową całość albo tworzą mizerię która z braku gotówki i klientów upada.
Odpowiedz
0
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 24.10.2013, 01:38 · Zgłoś
Wszystko o czczym piszesz jest mi znane i oczywiście potrzebne, może jedynie różnimy się skalą tego zapotrzebowania. W moim komentarzu nie chodzi o wydajność pracy z lat 80, lecz efektywną pracę wszystkich grup zawodowych pozwalającą przynajmniej na zaspokojenie minimalnych potrzeb o które ile mi wiadomo ci wyżej postawieni od stanowiska robotniczego w naszym regionie nie muszą obecnie się martwić. W przeciwnym wypadku jakakolwiek praca traci sens, innym problemem poniżanie i pracy twórczej robotnika , co także uwidacznia się w Twoim komentarzu. Zgodzisz się chyba ze mną że bez pracy tych "na dole" wszelka praca twórcza nie byłaby możliwa {chyba jedynie literacka, sam pomysł,projekt, logistyka, czy nadzór, księgowość,zbyt...itd nie są działami produkcji}. Za to, że gospodarka nie hulała w tej naszej Polsce,a szczególnie w tzw Polsce B,C,D, ktoś jest odpowiedzialny- mianowicie ten co decyduje o tym czyli: rządzący. decydenci,oraz "elyty"popierające takim stan rzeczy swoja biernością, lub działaniem i którym "snu z powiek nie spędza rozmyślanie jak tu przeżyć z miesiąca na miesiąc" , właśnie oni tworzą tę "mizerię", o której piszesz...
Odpowiedz
2
@ Forhang-Silseia PR
dnia 24.10.2013, 07:31 · Zgłoś
Spółka POLWAX jest podmiotem samodzielnym i stawiamy na innowację. Choćby teraz biuerzemy udział w programie opracowania ultranowoczesnych elementów silników odrzutowych...
Odpowiedz
1
@ UPRzejmy
dnia 24.10.2013, 14:02 · Zgłoś
no właśnie, nasze państwo wymaga zmiany, by więcej firm mogło rozwijać się i tworzyć miejsca pracy, płacąc godziwie za dobrą pracę (najlepszym tego gwarantem nie są ustawy ale szybki rozwój i niskie bezrobocie bo wtedy pracodawca musi konkurować o najlepszych pracowników m.in. odpowiednim uposażeniem w czym jest obecnie nie tylko zwykła pensja ale należy pamiętać i o premiowaniu i o funduszach socjalnych i innych dodatkach).
A plony pracy to efekt wspólnej pracy wielu ludzi, a nie tylko stawianego na piedestale (w minionym systemie) robotnika, w jaśle nie słychać by w Polwaxie było źle pracownikom i nie słychać by pracowali wyłącznie za najniższe stawki jak w wielu innych firmach, pewnie jak wszędzie chcieliby więcej i kto wie czy wraz z rozwojem firmy nie będą zarabiać więcej, z pewnością szybszy rozwój całego kraju, spadek bezrobocia, podatków i państwowej redystrybucji pozwoliłby zwiększyć konkurencję pracodawców w warunkach płacowych oferowanych pracownikom i tutaj jest miejsce na właściwy wybór ludzi przy urnach wyborczych, jeżeli wybierają wciąż puste obietnice państwowej opieki to jest jak jest i nie ma cudu gospodarczego na skalę i tempo jakie w przeszłości przeżywały inne obecnie bogate kraje, za to jest emigracja zarobkowa i zapaść demograficzna
Odpowiedz
1
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 24.10.2013, 22:15 · Zgłoś
Znów poniżasz pracę robotnika, uważając że oni jako jedyna grupa zawodowa nie mają prawa do takiego wynagrodzenia, aby mogli zabezpieczyć swoje podstawowe potrzeby tj. mieszkanie, jedzenie i ubranie, natomiast ich "pracodawcy" mogą ich wykorzystywać jak niewolników i to zgodnie z prawem - {powinien istnieć zakaz zakładania i działania takich firm, zakładów, w których pracownik nie zarobi na swoje utrzymanie, gdyż jest to: nie tylko uwłaczające godności, lecz sprzeczne z zasadami humanitaryzmu, np.gdyby tylko ktoś trzymał zwierzęta w takich warunkach, w jakich niejednokrotnie muszą przetrwać ludzie zimę i nie tylko , to byłby "ścigany"}. Jeżeli taki "pracodawca" dorabia się w taki sposób to powinien iść do "paki" i tam sam zapracować na swoje utrzymanie - nie tak jak obecnie, że państwo płaci za utrzymanie 1 skazanego prawie 3 tysie na miesiąc, nie wspominając już o kosztach utrzymania pieska w schronisku itd... Kierujesz swoją uwagę na wybory, otóż ludzie już od dawna głosują "nogami" { czyli frekwencją, tylko że "władza" zauważa to tylko wtedy, gdy jest jej na rękę tj przy okazji ostatniego referendum w Wa-wie, gorzej będzie jeżeli przejdą do czynów i wyjdą na ulice...
Odpowiedz
1
@ ----
dnia 25.10.2013, 12:50 · Zgłoś
nikogo nie poniża, a zwłaszcza robotnika, pisze czytelnie że efekty w firmie to praca wszystkich a ty się upierasz że wyłacznie robotnika, zapewne jestes robotnikiem i chciałbyś więcej zarabiać i wynosisz własne zalety ponad innych. To ty gościu o ksywie"Chore [...]." rzucasz się i nie bardzo wiadomo do kogo piszesz... narzekasz na państwo to zmieniaj je aktywnie wybierając przy urnie wyborczej i udzielając się politycznie tam gdzie mają tobie podobne poglądy... pokaż co potrafisz...
Odpowiedz
2
@ Konsultant
dnia 01.04.2014, 10:31 · Zgłoś
Bardzo rozsądnie napisane. Postawy roszczeniowe i jałowa krytyka bierze się z niezrozumienia czym jest przedsiębiorstwo, a jest to ogromny organizm, gdzie człowiek na podstawowym stanowisku jest ostatnim, aczkolwiek równie ważnym elementem całości. Jednak jądro całego przedsiębiorstwa stanowi niewielka grupa ludzi i ich wiedza oraz strategiczny i przedsiębiorczy zmysł decyduje o wszystkim, także o tym czy ten człowiek pracujący na instalacji będzie miał po co przychodzić do pracy. Przeciętny pracownik nie zdaje sobie sprawy, że nie ponosi praktycznie żadnego ryzyka gospodarczego, a wtedy kiedy on kończy pracę, ktoś innym w domu nadal pracuje planując przyszłość zakładu, poświęcając temu swój czas a czasem i zdrowie. Tym samym wyższe wynagrodzenie jakie otrzymuje za tę pracę jest tu pewnego rodzaju premią. Podział na MY i WY jest wynikiem szkodliwej działalności m.in związków zawodowych, które przez lata taki podział utrwalały, kiedy tak naprawdę istnieje tylko MY. Bo "My" to cała firma (pracownicy+zarząd) nawet jeśli to jest firma prywatna. Jeśli będziesz postrzegał firmę tak jak gdyby była ona twoją własnością z pewnością zmieni ci się punkt widzenia i sposób postrzegania całości.
Odpowiedz
10
@ bezrobotny
dnia 23.10.2013, 09:13 · Zgłoś
inwestuja inwestuja a roboty nie ma jedynie w sezonie na czarno coś się zarobi i zagranicą a u ans w powiecie to juz bezrobocie pewnie z 25 % poprawcie jak sie myle
Odpowiedz
7
@ ZEN
dnia 23.10.2013, 09:09 · Zgłoś
Bardzo się cieszę, że firmy się rozwijają i inwestują w technologię. Oby współpraca ośrodków naukowych i przedsiębiorstw kwitła. Tak miło jest przeczytać coś interesującego i inspirującego, szczególnie jeśli dotyczy to lokalnego przemysłu. Chciałbym również pozdrowić mieszkańców miast i wsi oraz zaproponować pozytywne myślenie - piękną jesień mamy :)
Odpowiedz
10
@ wio-cha
dnia 22.10.2013, 22:27 · Zgłoś
Do swen ... [...] ... A popatrzysz w lusterko ...i też [...] ...
Odpowiedz
4
@ kkkoooppp
dnia 22.10.2013, 22:11 · Zgłoś
owy krystalizator powstał na miejscu dwóch starych instalacji z lat 50, których praca była wykonywana ręcznie. Obecna instalacja jest nowoczesnym, zautomatyzowanym urządzeniem. Poprawi się również komfort bezpieczeństwa pracy naszych pracowników. Do tej pory była to praca fizyczna, a w tym momencie będzie to jedynie nadzór nad jej działaniem – podkreśla Jacek Stelmach, dyrektor operacyjny firmy POLWAX.>>
AUTOMATYKA- 2 miejsca pracy do nadzoru reszta do zwolnienia..
Odpowiedz
5
@ Forhang-Silseia PR
dnia 24.10.2013, 07:30 · Zgłoś
Błąd w myśleniu. Nie ma takich planów. Zaszło pewne nieporozumienie - my nie wyłączyliśmy starych komów potnych - tylko dołożylismy do nich kolejną, super nowoczesną komerę Sulzera, żeby produkować więcej :-)
Odpowiedz
-16
@ Sven
dnia 22.10.2013, 21:47 · Zgłoś
Gdzie spojrzę dookoła [...]-[...]
Odpowiedz
-20
@ Sven
dnia 22.10.2013, 21:46 · Zgłoś
naftobudowa 100% [...]
Odpowiedz
14
@ Sven
dnia 23.10.2013, 01:01 · Zgłoś
Svenowo 120% [...]
Odpowiedz
5
@ łopservatore
dnia 22.10.2013, 20:49 · Zgłoś
Obym się mylił, ale ile razy na terenie dawnej rafinerii coś z wielką fetą oddają do użytku to tym szybciej ta instalacja jest zamykana a ludzie zwalniani.Przykladów jest w najnowszej historii dawnej rafinerii wystarczająco dużo.
Odpowiedz
3
@ Forhang-Silseia PR
dnia 24.10.2013, 07:28 · Zgłoś
Zapewniam, że nikt w spółce POLWAX żadnych zwolnień w Jaśle nie planuje. Wydanie 12 milionów na inwestycje w nową instalacje - jest dowodem na to, że chcemy tu zostać.
A Spółka - już planuje kolejny krok...
Odpowiedz
9
@ malina i miod
dnia 22.10.2013, 20:12 · Zgłoś
fajnie tak nowoczesnie i europejsko miod malina
Odpowiedz
-15
@ xyz
dnia 22.10.2013, 20:08 · Zgłoś
A co my Jaślanie mamy z tej inwestycji - na pewno śmieci i [...]. Bo na nowe miejsca pracy z pewnością nie ma co liczyć...
Odpowiedz
3
@ Robertr
dnia 24.10.2013, 07:26 · Zgłoś
Mniej smieci i mniej brudy - bo cała instalacja pracuje w obiegu zamknietym. A zapytaj ludzi z Polwaxu co znaczy dla nich ta iwnestycja. A potem pisz.
Odpowiedz
4
@ Pracownik
dnia 24.10.2013, 17:06 · Zgłoś
Trochę rozumiem taki tok myślenia ale nie do końca "co my jaślanie z tego mamy"
władze Polwaxu nie są w stanie i nie jest ich zadaniem spełnienie oczekiwań mieszkańców Jasła.
Ja uważam że jednak należy się cieszyć z tego faktu że rozwija się zakład który coś wytwarza produkuje to zawsze pociąga za sobą drobne firmy np.opakowania itp.
[a nie kolejna biedronka}pośrednio miasto zyskuje na takich zakładach.
Druga rzecz życzę wszystkim aby mieli możliwość pracować w takiej firmie pod kierownictwem takiej kadry i by waszymi szefami byli tacy odważni prezesi którzy mają odwagę szarpnąć się na taką strategię rozwoju w dzisiejszych czasach
Odpowiedz
14
@ hihihi
dnia 22.10.2013, 19:59 · Zgłoś
sweet artykuł :* brawo brawo!!
Odpowiedz
3
@ city trader
dnia 23.10.2013, 19:57 · Zgłoś
po ile akcje spółki bo w city może być popyt
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.