Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Pomoc dla Oliwii, Krystyny i Krzysztofa Ziomber

53

Witamy wszystkich ludzi o dobrych sercach.

Nasza rodzina Oliwia, Krystyna i Krzysztof długo szukała swojego miejsca na ziemi, aż do momentu, kiedy w 2007 r. kupiliśmy dom w Brzyściu. Wszystkie oszczędności przeznaczyliśmy na remont naszego wymarzonego domu. Jeszcze 2 tygodnie przed feralnym 4 czerwca wymieniliśmy okna.


Właśnie tego dnia o godzinie 9.00 rano straciliśmy dobytek życia. Wprawdzie dom stoi, ale oddalony 3 metry 6-metrowej skarpy i w każdej chwili może sie zawalić. Nadaje się tylko do rozbiórki. Ja (Krystyna ) i Oliwia nigdy nie zapomnimy tego dnia, kiedy uciekaliśmy a ziemia usuwała nam się pod stopami. Zwracamy się z wielka prośbą o pomoc.

Nr konta:
49 8642 1171 2017 7100 3447 0002

Z wyrazami wdzięczności rodzina Ziomberów

Reklama

Komentarze: 53

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ja
dnia 21.10.2010, 22:35 · Zgłoś
jestem w podobnej sytuacji geolodzy orzekli ze mamy koniecznie opuscic dom bo jedzie caly ze skarpa a nadzor budowlany nie nakazal rozbiorki wiec nie mozemy skorzystac z zadnej pomocy ale za to na wszelki wypadek odwrocili sie od nas znajomi nawet ci co nad nami tak strasznie plakali a przeciez o nic ich nie prosilismy
Odpowiedz
0
@ :( ..
dnia 09.08.2010, 19:06 · Zgłoś
bardzo szybko znikły numer ip
Odpowiedz
0
@ HHH
dnia 26.07.2010, 21:58 · Zgłoś
dam na dzień dzisiejszy 2ooo zł za ten dom!!!
prosze o odpisanie czy pasuje. i tak [...] bo tam nieda się mieszkać - weźcie to pod uwagę , skoro tak piszecie.
Odpowiedz
0
@ Pseudonim
dnia 23.07.2010, 19:39 · Zgłoś
[...]...
Odpowiedz
0
@ lord
dnia 22.07.2010, 19:34 · Zgłoś
mila rodzinka i mila KRYSTYNKA!!!!!!!!!!!!ha ha ha ha i ladny ogrodeczek?
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 22.07.2010, 15:49 · Zgłoś
do miszczu mieszkanie to kupsobie sam
Odpowiedz
0
@ Jaślanka
dnia 20.07.2010, 23:22 · Zgłoś
Proszę Was- nie kompromitujcie się zarówno formą jak i treścią swoich wypowiedzi. Tyle błędów, zawiści i bezimiennego jadu, to ja już dawno nie widziałam, a często lubię zaglądać na portal rodzinnej [...]. Opadły emocje i pokazujecie właściwą Brzyściu mentalność!! Widać to małżeństwo od niedawna mieszka w tej wsi, bo odważyło się z otwartą przyłbicą poprosić o pomoc. Tu trzeba to zrobić za pośrednictwem księdza Królika !!! Tak bogobojne owieczki tylko jednemu nawoływaniu są skłonne się poddać. Myśleć same niestety jeszcze potrafią. Same nie zeżrą to i drugi pełnej miski dostać nie ma prawa. [...]- oni nie proszą o waszą rybę!!!Potrzebują tylko wędki.
Odpowiedz
0
@ do lord i innych!!!
dnia 20.07.2010, 12:52 · Zgłoś
Adres IP – liczba nadawana interfejsowi sieciowemu, grupie interfejsów (broadcast, multicast), bądź całej sieci komputerowej opartej na protokole IP, służąca identyfikacji elementów warstwy trzeciej modelu OSI – w obrębie sieci oraz poza nią (tzw. adres publiczny).

"""Adres IP """nie jest "numerem rejestracyjnym" komputera – nie identyfikuje jednoznacznie fizycznego urządzenia – może się dowolnie często zmieniać (np. przy każdym wejściu do sieci Internet) jak również kilka urządzeń może dzielić jeden publiczny adres IP.
Odpowiedz
0
@ do lord
dnia 20.07.2010, 12:48 · Zgłoś
a ty bezmuzgowcu wiesz co to jest ip., chyba nie -sygnał z nadajnika!!!!
Odpowiedz
0
@ lord
dnia 20.07.2010, 10:48 · Zgłoś
nie sa anonimowi i to jest praktycznie jedna osoba cały czas te [...] oszczerstwa pisze zmiena tylko login a [...] jeden nie widzi ze sie jego ip wyswietla 6 razy sie wypowiada tylko nick zmienia
Odpowiedz
0
@ :( ..
dnia 20.07.2010, 08:06 · Zgłoś
Jeżeli tak się mądrzycie to się przedstawcie bo w tym momencie wasza anonimowość jest góra i to wam tylko pozwala opluwać i krytykować tych ludzi
Odpowiedz
0
@ :( ..
dnia 20.07.2010, 07:59 · Zgłoś
Wszystkim rodzinom poszkodowanym z Brzyścia należy sie pomoc bez względu na to czy ich dom uległ uszkodzeniu czy jeszcze nie bo przeciez nie jest powiedziane że te domy będą stac,nie macie secra opluwacie tych którzy prosza o pomoc.
Odpowiedz
0
@ xxxxx
dnia 19.07.2010, 23:14 · Zgłoś
ja kupię za 1500 zł.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 19.07.2010, 22:43 · Zgłoś
Jestescie beznadziejni!!! szkoda Wam że ludzie odważyli się poprosić o pomoc?? zamiast współczuć to takie głupoty piszecie że się [...] chce!!!
Odpowiedz
0
@ bolo
dnia 19.07.2010, 22:35 · Zgłoś
Jak na jarmarku w piątek. Jeden przez drugiego. Proponuję się zastanowić za nim coś napiszecie. Wszystkim domorosłym szpecom od geologii proponuję wziąć łopatę i spróbować zabezpieczyć teren. Może się Wam uda. Baa napewno dacie radę.
Odpowiedz
0
@ do lord
dnia 19.07.2010, 21:14 · Zgłoś
Ja go mogę za 1000 zł kupić
Odpowiedz
0
@ do lord
dnia 19.07.2010, 21:13 · Zgłoś
tak zgadza sie ten dom jest do rozbiorki ale niech nieczekaj i niestoja az gwiazdka spadnie tylko wziaz sprawy w swpje rece i niech ratuja to co im pozostalom . Najlepiej nic nierobic Tylko zadac !!!!!!!!!!!!!!1nieszczesie
Odpowiedz
0
@ nieznajomy
dnia 19.07.2010, 21:09 · Zgłoś
ludzie zastanowcie sie !!!!!!!!!!!!!!!!! tam niemieszkali tylko p,Ziombrowie i p, Sajdak tam jest zagrozone 8domow a 3 juz niema ipozostali tez niemaja gdzie mieszkac a nie tylko te dwie nieszczesliwe rodziny
Odpowiedz
0
@ lord
dnia 19.07.2010, 18:17 · Zgłoś
pojechałem tam z ciekawosci zobaczyc jak to wygląda i rozmawiałem z ludzmi, ten dom jest nie do uratowania, podobna sytuacja jest u panstwa Plebanow tam jest jakies 30metrow do tego osówiska chyba zeby gmina cos z tym zrobiła ale ten dom co na zdjeciach do rozwalenia na 1000%, i nie sa hienami tylko chca normalnie zbieraja na dom, poznałem ich bardzo miła rodzina
Odpowiedz
0
@ nieznajomy
dnia 19.07.2010, 16:42 · Zgłoś
Witam! Ogromna tragedia ale w tym miejscu ucierpieli tez inni i wcale nie zadaja pieniedzy
byly piekne domy i tez niemieszkaja a wy isasiadka z dolu jedziecie na nieszczesciu ZASTANOWCIE SIE CO ROBICIE HOLERNE [...]!!!
Odpowiedz
0
@ killer
dnia 19.07.2010, 16:36 · Zgłoś
Z tego co wiem to władze im nie pomogą.chyba że znajdą się dobrzy ludzie co pomogą
Odpowiedz
0
@ Iga
dnia 19.07.2010, 14:51 · Zgłoś
Klips a gdzie Ty wyczytałeś/aś informacje o tym, że mieszkają w OPS. Uważnie przeczytałam tekst i nie ma tam o tym mowy. Jak nie chcesz pomóc to nie przedstawiaj aktywów majątkowych poszczególnych członków rodziny bo nie każdy na rodzinę może liczyć. A do pozostałych "troskliwych" łatwo się Wam mówi takie rzeczy siedząc w ciszy i spokoju, mając własny dom. Nigdy nie wiadomo kiedy Wy będziecie potrzebować pomocy. Po powodzi w Sandomierzu zdarzyła mi się sytuacja w której pomogłam tamtejszym powodzianom i nie długo po tym byłam w sytuacji kiedy to ja jej potrzebowałam, bo to mój dom został zalany. Może wiecej zrozumienia i współczucia a nie mówienia o czymś na czym się nie zna.
Odpowiedz
0
@ syzyf
dnia 19.07.2010, 13:47 · Zgłoś
naprawde współczuję ale inni maja wieksze problemy,i nie proszą o kasę ,a po tej pani widac ze chce tylko kasy najpierw niech sprawdzi czy domostwu naprawde cos zagraża bo jakoś tego nie widze ,a dopiero potem [...] o kase.
Odpowiedz
0
@ sąsiadka
dnia 19.07.2010, 09:48 · Zgłoś
rodzice tj pani wcale nie mają wielkiego domu, bo po pierwsze tato tej pani nie żyje, a jej mama jest moja sąsiadką i mieszka w bloku, a z tego co wiem to przez kilka pierwszych dni mieszkali w ośrodku. Nie cierpię Polaków, ich zazdrości, zajadłości, życzenia źle innym ludziom i ciągłego narzekania. Uwielbiałam kiedyś Polskę, ale z każdym dniem przekonuje się, że jesteśmy wrednym narodem.
A gdyby nawet jej rodzice mieli dom, to co? ludzie stracili cały swój dobytek, na który tak ciężko pracowali,należy im współczuć i pomóc w miarę możliwości. Nie kradli, nie stali pod budką z [...], tylko [...] ciężko.Nie z ich winy, to się stało. To po prostu los. A wy szczekacze wiecie, co was czeka w życiu, znacie swoją przyszłość? Więc zamknijcie [...], bo może za tydzień, miesiąc, rok, to wy będziecie potrzebować pomocy.
Odpowiedz
0
@ lord
dnia 19.07.2010, 09:03 · Zgłoś
moze ci co sie tak wymądżaja niech od nich sobie kupia ten dom i zabepiecza to osówisko, napewno bedzie tano do kupienia, trzeba pomuc tym ludziom, ja wam wysle cos kasy i porozmawiam z kuzynem on ma skład budowlany to jakies materiały podeslemy, trzymajcie sie sa jeszcze dobrzy ludzie na swiecie i Wam napewno pomogą
Odpowiedz
0
@ klips
dnia 18.07.2010, 20:28 · Zgłoś
mnie rozbawił płacz,ze mieszkają w Ośrdku Pomocy Społeczniej :D , rodzice tej pani maja wielki dom, a tego pana całkiem niezłe mieszkanie na rafineri i jakimś dziwnym cudem ich tam widziałem
Odpowiedz
0
@ Zyga
dnia 18.07.2010, 19:26 · Zgłoś
do "kononowicza". Nie wyzywaj nikogo od "[...]" bo sam nim jesteś. Przeczytaj to co napisałeś i wyjdzie, ze byłeś i pewnie zostałeś matołem.Pewnie jesteś "prawdziwym Polakiem" , ale to zobowiązuje m.in do znajomości pisowni języka ojczystego.
Odpowiedz
0
@ kononowicz
dnia 18.07.2010, 18:31 · Zgłoś
sami [...] na tym forum skad ta znieczulica wsród ludzi ale to jest własnie polska mentalnosc zemiast pomóc to sie jeszcze głupio odzywa jeden z drugim nic mondrego nie maciec do powiedzenia buraki z jasła to [...] w gubeł wyrazy wsłczucia dla rodziny oby was tych najmadrzejszych kiedy takie nieszczescie nie spotkało jak ta rodzine
Odpowiedz
0
@ daleki
dnia 18.07.2010, 18:02 · Zgłoś
Obawiam się, że takie sprawy to chwilowa moda na zdobycie środków pieniężnych od ludzi.. Trzeba zwrócić się do władz o zabezpieczenie terenu. Póki co inni są w nieporównywalnie gorszej sytuacji, bo ich domy już zjechały i faktycznie muszą zaczynać od zera..
Odpowiedz
0
@ Krysia
dnia 18.07.2010, 16:42 · Zgłoś
Witam to ja Krystyna Ziomber i moja rodzina umiescilismy te prosbe o pomoc finasowa, tego domu nie da sie uratowac, pytalismy sie inzyniera od budownictwa specjalnego, zeby zabezpieczyc ta skarpe trzeba zrobic nachylenie 45 stopni i odwodnienie, mozna by było umocnic takimi specjalnymi blachami ale to koszt ogromny a pozatym i tak nie ma juz dojazdu do tego domu, ja nie robie skoku na kase tylko chemy normalnie życ, płakac mi sie chce jak czytam te mondre rady, dziekuje wszystkim za dobre słowo.
Pozdrawiam Krysia
tel. kontaktowy 516 813 689
Odpowiedz
0
@ no i widać
dnia 18.07.2010, 15:46 · Zgłoś
typowe katolickie ujadanie. Jak mnie nie dadzą to czemu komuś mają dać. I to podobno zagłębie prawicy, "prawdziwego" chrześcijanizmu i konserwatyzmu. A by was tak ujadacze też dotknęło cos podobnego. Po pierwsze byliście tam? przeprowadziliście badania? Bo ja byłem z geologami i ze wstepnych oględzin wynika że nie da sie tego zabezpieczyć. Owszem umocni się skarpę ale nikt nie da gwarancji że iedyś nie pojedzie. I w ogole w Polsce odchodzi się od zabezpieczania takich osuwisk. Jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto a efekty mierne. Ruchy masowe ziemi mają to do siebie że są trudne do zatrzymania i do przewidzenia. Trzeba przed budową zrobić ekspertyzę terenu na którym się chcemy budować. Gminy muszą do tego zobowiązać w decyzjach a nie wydawać decyzji każdemu gdzie się mu zamaży. Po drugie. Ludzie Ci potrzebują pomocy. Jka nie chcesz to nie dawaj. Ale nie wyzywaj nikogo. Dotknęła ich tragedia i proszą o pomoc. Z MOPSU i GOPSu nie dostaną bo Ci co dostaną to albo sobie przydzielą albo komuś znajomemu. Na pewno nie trafi do potrzebujących. A księżniczka z Dąbrówki czy [...] z MO na pewno nic im nie pomogą bo media już mniej się tą sprawą interesują więc to dla nich mało medialne. Obyśćie Wy ujadający nigdy nie potrzebowali pomocy.
Odpowiedz
0
@ polko
dnia 18.07.2010, 15:35 · Zgłoś
jak sie dom zawali niech wtedy wołają o pieniądze a nie teraz, teraz to niech próbują temu zapobiec.
Odpowiedz
0
@ jas
dnia 18.07.2010, 15:01 · Zgłoś
szkoda tych ludzi bo niby czemu oni winni ze tak ich los urzadzil . Dopiero co wyremontowali stara chalupe i juz sie nieda mieszkac a pieniedze nie rosna na ulicy i ciezko je zarobic w tej zakichanej Polsce ,gdyby przewidzieli ze cos takiego sie zdarzy napewno woleliby wynajac jakies mieszkanie choc to tez wyrzucanie pieniedzy w bloto byc lokatorem u kogos to tez nie zaoszczedzi
Odpowiedz
0
@ dfg
dnia 18.07.2010, 14:02 · Zgłoś
Skoro niby nie da sie go uratowac w co watpie to niech sie wezma do roboty i niech go rozbieraja okna wyciagna bo dobre blache z dachu i inne rzeczy to sobie z t tych czesc polowe nowego domu postawia
Odpowiedz
0
@ .
dnia 18.07.2010, 12:25 · Zgłoś
Boże ludzie jak nie wiecie nic na ten temat to po co się odzywacie? 3 Metry od skarpy i niby nie ma zagrożenia? Sami sobie zamieszkajcie w takim domu i zacznijcie się leczyć.
Odpowiedz
0
@ bbb
dnia 18.07.2010, 12:00 · Zgłoś
do miszcza i podobnych
zastanówcie się ludzie co piszecie, bo jesteście po prostu beznadziejni i sądzę , że chyba nie dotknęło was nigdy nieszczęście bo piszecie same bzdury
Odpowiedz
0
@ do mieszkaniec
dnia 18.07.2010, 11:48 · Zgłoś
Ci ludzie nie mają gdzie mieszkać!!! Jak mają wrócić do domu do ktorego maja zakaz powrotu z powodu zagrożenia jakim jest osuwająca sie skarpa? Maja narazić swoje życie bo Tobie coś nie pasuje??

Jak p. Sajdak ma wrócić do domu w którym został tylko pokój???? Przecież tam poł domu zmiotło!!!

Zastanów sie co piszesz!!! Pffff
Odpowiedz
0
@ do miszczu
dnia 18.07.2010, 11:44 · Zgłoś
Tobie to chyba upał uderzył do głowy. Jak masz pisać takie bzdury to idź do lekarza. Głupotę podobno można leczyć. Współczuję pani Krystynie i Oliwi.
Odpowiedz
0
@ kapral
dnia 18.07.2010, 11:28 · Zgłoś
Nie wprowadzajcie ludzi w błąd bo chodzi o BRYŁY a nie o BRZYŚCIE
Odpowiedz
0
@ Do juustynaa2
dnia 18.07.2010, 09:17 · Zgłoś
Widać że Ty sie woogule na tym nieznasz więc sie nie wypowiadaj.Wszystko idzie zabezpieczyc znam sie na tym bo niedalego mnie tez sie zrobiła taka skarpe ok 4 lata temu ale wzieto sie do roboty umocniono ja ładnie i trzyma sie do dziś
Odpowiedz
0
@ aga
dnia 18.07.2010, 05:04 · Zgłoś
a podobno to pani soltys wsi brzyscie powiedziala ze im sie pomoc nie nalerzy bo najkrucej tam mieszkaja zenada.Jestem z wami i napewno wam pomoge wspulczuje.
Odpowiedz
0
@ do-juustynaaa2
dnia 18.07.2010, 00:23 · Zgłoś
Zjawisko to jest ale z ciebie!!!Przyrodniku.
Odpowiedz
0
@ juustynaaa2
dnia 17.07.2010, 22:33 · Zgłoś
umocnić to ty se możesz portki w kroku a nie żywioł,zastanów się co piszesz bo najwyrazniej to ty mieszkasz w ładnym bloczku co nigdy nie widział takiego zjawiska przyrody.
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 17.07.2010, 22:00 · Zgłoś
Oczywiście że idzie to zabezpieczyć !!!
Ale państwo Ziomberów to woli zrobić sensacje jak zwykle i forse ciągnąć zamiast się wziąść za łopate i troche umocnić skarpe .
Czy nadzór budowlany wydał decyzje że dom nie nadaja się do zamieszkania???
Czy zagraża zawaleniu???
Pieniądze są potrzebne bardziej potrzebującym pomocy!~!!
Weźcie pod uwage że inni zostali pozbawieni kompletnie domów i nic o nich nie piszą!!!
To samo dotyczy p.Sajdak sąsiadki!!!
Odpowiedz
0
@ Man
dnia 17.07.2010, 20:47 · Zgłoś
Z tego co ja widze to ten dom można spokojnie uratować do skarby jest 3 metry deszczów już niema wystarczy umocnic skarpe i można spokojnie mieszkać
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec Musiał
dnia 17.07.2010, 18:36 · Zgłoś
"""Zwracamy się z wielka prośbą o pomoc.

Nr konta:
49 8642 1171 2017 7100 3447 0002

Z wyrazami wdzięczności rodzina Ziomberów"""

super tak to i ja moge , domek stoi , a pieniążki się przydadzą po co pracować!!!
A tak dokładnie to co oni stracili jak wszystko stoi po staremu i dom w idealnym stanie??? Do zawalenia jeszcze dużo brakuje.
najlepiej wyczaić sytuacja i podać nr. konta!!!!!WSTYD.
Odpowiedz
0
@ do miszcza
dnia 17.07.2010, 18:05 · Zgłoś
opamiętaj sie facet i nie pisz bzdur. Wyrazy współczuciadla tych młodych ludzi.
Odpowiedz
0
@ zzz
dnia 17.07.2010, 17:56 · Zgłoś
chałupa stoi nienaruszona, więc na co im kasa????
Nic im się tam nie poniszczyło , nawet okna mają nowe ,"""Właśnie tego dnia o godzinie 9.00 rano straciliśmy dobytek życia. Wprawdzie dom stoi, ale oddalony 3 metry 6-metrowej skarpy i w każdej chwili może sie zawalić. Nadaje się tylko do rozbiórki."""
Po prostu gmina ma obowiązek zabezpieczyć teren , a po drugie musi być geolog i on stwierdza faktyczny stan rzeczy.dom stoi to niech nadal stoi bo inni niemają domów po powodziach i nie żądają kasy niewiadomo na co!!!
No tak teraz by się przydało w tej lepiance deski zmienić !!!
Odpowiedz
0
@ miszczu
dnia 17.07.2010, 15:03 · Zgłoś
trzeba było kupić mieszkanie w bloku a nie ...
Odpowiedz
0
@ klea
dnia 17.07.2010, 13:18 · Zgłoś
nie Pani burmistrz wam pomoże. na remont fontanny ma , zamist ją remontowac powinna wam pomóc. tak to już jest w tym jaśle ;/
Odpowiedz
0
@ ???
dnia 17.07.2010, 13:00 · Zgłoś
A co z innymi,ktorzy maja domy wyzej i tez sa zagrozone i nie maja gdzie mieszkac???
Odpowiedz
0
@ lipcowe upaly
dnia 17.07.2010, 12:40 · Zgłoś
Na co ta pomoc? Chcecie to jakoś zabezpieczyć czy szukacie nowego miejsca?
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 17.07.2010, 12:23 · Zgłoś
współczuje ..;(
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.