Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Pomoc dla wszystkich dotkniętych powodzią

29

Do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie trafiła kolejna dostawa pralek z przeznaczaniem na pomoc osobom poszkodowanym podczas ostatniej powodzi. Sprzęt zostanie przekazany mieszkańcom Jasła, Trzcinicy i Skołyszyna. Poprzedni transport pojechał do gminy Kołaczyce.


Forma rzeczowa pomocy powodzianom jest kolejną, jaką zaoferowało w tej trudnej sytuacji państwo. – To nie tylko pieniądze. Dzięki współpracy z panią Małgorzatą Chomycz do powiatu jasielskiego trafiła również pomoc rzeczowa, m.in. transport z żywnością, który został rozdysponowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie dla GOK-ów i MOPS-ów, jak również pralki z wojska – mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Cały czas trwają wypłaty jednorazowych odszkodowań. Większość, tych w kwocie 6 tysięcy została już wypłacona. Teraz wypłacane są zasiłki do wysokości 20 tysięcy złotych, a w następnej kolejności, po ocenie rzeczoznawcy, będą wypłacane te do 100 tys. zł. Pomoc finansową otrzymają wszyscy, których dotknęła ostatnia powódź. - Mogę zapewnić wszystkich mieszkańców, że jeżeli w jakikolwiek sposób ucierpieli, pieniądze otrzymają – przekonuje Piotr Tomański, poseł Platformy Obywatelskiej. Dodaje jednocześnie, że pieniądze na ten cel są w różnego typu rezerwach i specjalnych ustawach, co znacznie ułatwia do nich dostęp.

Specjalna ustawa jest opracowywana dla przedsiębiorców. - To dla nas bardzo ważni ludzie, ponieważ oni dają pracę, więc o nich musimy szczególnie zadbać. Dlatego przygotowujemy projekt ustawy dla przedsiębiorców – zapewnia poseł.

Katarzyna Pacwa-Wilk
k.pacwa@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 29

Dodaj komentarz Widok:
0
@ suchy38
dnia 02.08.2010, 22:20 · Zgłoś
no i gdzie ten wspaniały PO
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 01.08.2010, 09:44 · Zgłoś
ixi - a może coś o podwyżce podatku VAT bys napisał, bo na pewno wszyscy są ciekawi twojej opinii :D
Odpowiedz
0
@ do Diadlicy...
dnia 31.07.2010, 10:51 · Zgłoś
Czy sam pobyt [...] coś dał i poprawił w Jaśle po powodzi?. Wymień co Kaczyński dał powodzianom. NIC !. Promował się tylko z Kurowską. Diablica [...] w głowę co piszesz
Odpowiedz
0
@
dnia 31.07.2010, 10:19 · Zgłoś
A kto z PO był w jasle jak byla powodz NIKT tylko Kaczyński z PiS a wy macie zaslugi tylko dla PO pomyslcie czasem
Odpowiedz
0
@ BURAKI
dnia 31.07.2010, 10:13 · Zgłoś
a DLA PRZYSIEK TO JUZ SIE NIE NALEZY??? A NAJBARDZIEJ ZALANE BYLY
Odpowiedz
0
@ ooo
dnia 31.07.2010, 10:00 · Zgłoś
A osuwiska, macie je w [...]e, a im chyba też nalezy się , oni bardziej ucierpieli , bo domy się posypały , a zalanych ? Oni sobie domy wymyli i nadal mają , a nawet więcej bo dostali kase i dary od wszystkich instytucji , niekturzy mają teraz więcej niż mieli i w życiu by się tego [...] . I ja się pytam gdzie jest sprawiedliwośc ???
to nie POLSKA tylko kraj Idi..ów.!!!
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 30.07.2010, 21:24 · Zgłoś
Za czyje pieniądze są te tak nagłaśniane dary za nasze drodzy internetowicze gdyby pani wojewodzina kupiła za swoje pieniążki to pan starosta i pan poseł mogliby to nagłaśniać ale robić sobie reklamę za nasze pieniądze nie przystoi panie starosto niech pan już zamilknie na jakiś czas
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 30.07.2010, 20:07 · Zgłoś
Obiecanki cacanki... Ludzie którzy wyjechali szukać pracy za granicą i nie mają tam własnego kąta, są obywatelami Polski NIE dostaną żadnej pomocy ponieważ ich "centrum życiowe" jest za granicą!!!!! A państwo polskie ustaliło sobie taki przepis.. Trzeba będzie chyba iść sobie do sądu.....
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 30.07.2010, 18:29 · Zgłoś
Krystyna - a Jurek Dudek jeszcze nie dzwonił i nie mówił, że to pomoc Państwa a nie Platformy? :D To może jeszcze zadzwoni... :D
Odpowiedz
0
@ do amiki
dnia 30.07.2010, 17:28 · Zgłoś
zgadzam się z tobą w 100% dostają ci któży umią lamętować i mają znajomości 100% PRAWDY
Odpowiedz
0
@ ola ;ppp
dnia 30.07.2010, 14:25 · Zgłoś
żale są z was ;( ( (


:||||||||
Odpowiedz
0
@ XX
dnia 30.07.2010, 12:29 · Zgłoś
ADAŚ NA PREZYDENTA
Odpowiedz
0
@ ben
dnia 30.07.2010, 12:16 · Zgłoś
oczywiscie ze nie zostanie burmistrzem, bo w jaslo jest pisowskie. taka juz nasza karma
Odpowiedz
0
@ amika
dnia 30.07.2010, 12:10 · Zgłoś
na gądkach to dostają ci co mogą sobie poradzić i co mają układy albo umią lamęcić a ci pozostali muszą liczyć na siebie
Odpowiedz
0
@ kombi
dnia 30.07.2010, 11:23 · Zgłoś
I znowu ani jedna pralka dla gminy Brzyska. Panie Starosto niech Pan uważa, bo stanie Pan przed prokuratorem. Jak tak można?
We wtorek na sesji radni z Brzysk przegłosowali propozycję by zgłosić do prokuratury wniosek o ukaranie za niedopełnienie czynności służbowych przez pracowników Urzędu Wojewódzkiego, którzy nie przyznali gminie Brzyska środków finansowych na usuwanie skutków powodzi. Jest to ewenement w skali kraju, tym bardziej, że wójtowie nie dopilnował składania meldunków o stratach, a złożone meldunki nie upoważniały tej gminy do otrzymania wspomnianych funduszy.
Jak dotąd, przez prawie 4 lata gmina otrzymywała jakieś tam pieniądze, ale bazowała na protokołach strat sporządzonych przez poprzedniego wójta. Gdy te zostały zrealizowane okazało się co naprawdę potrafią panowie wójtowie. Dodam, że sąsiednie gminy tj. Skołyszyn, Jasło, Kołaczyce, Jodłowa otrzymały fundusze w wymiarze od 700 tys do 1,5 mln zł. W Brzyskach jak widać zniszczeń na skutek powodzi i nadmiernych opadów deszczu nie było, bo gmina nic nie dostała.
A może to jednak beztroska i zaniedbanie wójtów to spowodowało?
W tej sytuacji Panie Starosto proszę o chociaż jedną pralkę, którą zrobimy "pranie mózgów" wójtom z Brzysk.
Odpowiedz
0
@ Krystyna
dnia 30.07.2010, 11:21 · Zgłoś
Platforma nie zapomniała o Jaśle w przeciwieństwie do PiS.Szkoda że PiS przypomina sobie o nas tylko przed wyborami;(
Odpowiedz
0
@ axa
dnia 30.07.2010, 11:02 · Zgłoś
Ludzie poszkodowani w osuwiskach mogli pozabierać swoje rzeczy i porozwozili po rodzinie, a powodzianie niestety nie. A takie dary to rozdawane są tylko dla tych którzy mają znajomości w Starostwie lub Gminie, tak było już w tamtym tygodniu
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 30.07.2010, 10:29 · Zgłoś
kiedy to bedzie
Odpowiedz
0
@ oli
dnia 30.07.2010, 10:19 · Zgłoś
nie zosatnie i tak burmistrzem nie promujcie go tak chyba że sołtysem w mytarce
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 30.07.2010, 10:18 · Zgłoś
a ja sie pytam GDZIE JEST TERAZ JAROSLAW KACZYNSKI!!??? I ile jego partia oraz poplecznicy zrobili i dali dla powodzian!!!!????
Odpowiedz
0
@ na kacu
dnia 30.07.2010, 10:08 · Zgłoś
a woda mineralna?co z wodą mineralną?
Odpowiedz
0
@ Przepraszam
dnia 30.07.2010, 09:46 · Zgłoś
Czy Państwo nie macie innych fotografii do ilustrowania propagandowego artykułu ? np. pokazanie ogromu zniszczeń po powodzi itd.?
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 30.07.2010, 09:43 · Zgłoś
Wszystko fajnie i ok ale jeśli się nie myle to też bardzo ucierpiało osiedle Gądki i nie ma mowy o jakiejś pomocy dla nich, troszke wstyd !!!
Odpowiedz
0
@ DOŚĆ!!!!
dnia 30.07.2010, 09:08 · Zgłoś
ej ni emoge juz patrzec na ten [...]!!! juz nie bede wchodzil na ten portal
Odpowiedz
0
@ lord
dnia 30.07.2010, 08:38 · Zgłoś
Cały czas jest mowa o pomocy dla powodzian a przecież, ludzie poszkodowani w osuwiskach maja wieksze problemy i o nich sie zapomina.
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 30.07.2010, 08:22 · Zgłoś
To te franie z lat 70-tych.
Dobre i co!!!
Odpowiedz
0
@ kibic
dnia 30.07.2010, 08:02 · Zgłoś
lans i mydlenie oczu:)
Odpowiedz
0
@ Kazimierz
dnia 30.07.2010, 07:23 · Zgłoś
Platformo, nie przywłaszczajcie sobie miana darczyńców. Są to pieniądze publiczne, a Pani Małgorzata Chomycz to Wicewojewoda i robi to w gestii swoich obowiązków.
Odpowiedz
0
@ MM
dnia 30.07.2010, 01:13 · Zgłoś
Hi hi hi. Gdzie sie podziało to PiS w niby "było jest i będzie" pisowskim Jaśle. Może PiS wyjechało na wakacje?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.