Pomogliśmy szpitalowi
6
Na początku tego roku pisaliśmy o dewastacji mienia i kradzieżach na terenie jasielskiego szpitala. Ginęły najczęściej zawory od kaloryferów, plafoniery z windy czy lustra z toalet. Brakowało także klamek w oknach, głównie tych na korytarzach. Kilkakrotnie okradziona została także szpitalna kaplica, zginęły pieniądze z puszki, a nawet stuła. Zarówno pracownicy jak i dyrekcja byli zbulwersowani takim zachowaniem, o które podejrzewali przede wszystkim odwiedzających.

– Wydaje mi się, że to odwiedzający, bo nie zauważamy tych epizodów na salach chorych, tylko na korytarzach. Dlatego prosimy każdego, kto odwiedza nasz szpital, żeby zwrócił uwagę na to, czy ktoś nie manipuluje np. przy zaworach od centralnego ogrzewania – powiedział nam w styczniu br. dr n. med. Szymon Niemiec, zastępca dyrektora ds. lecznictwa jasielskiego szpitala.
Straty szacowano wówczas na kilka tysięcy złotych, dyrekcja jednak nie informowała o tym policji. Teraz, po ponad dwóch miesiącach zapytaliśmy jak wygląda sytuacja. Okazuje się, że po informacji zamieszczonej na naszym portalu proceder ustał.
- Dziękuję portalowi jaslo4u.pl za nagłośnienie tej sprawy. Dzięki temu ustały kradzieże i dewastacja mienia jasielskiego szpitala. Stwierdzam, że jest skutek, bo nie widzę tej dewastacji, która była na początku. Patrzę po windach, nie są już malowane, nie ma wykręcania plafonier czy kranów – mówi Szymon Niemiec.
(kp)
Czytaj więcej: Kto okrada jasielski szpital?

– Wydaje mi się, że to odwiedzający, bo nie zauważamy tych epizodów na salach chorych, tylko na korytarzach. Dlatego prosimy każdego, kto odwiedza nasz szpital, żeby zwrócił uwagę na to, czy ktoś nie manipuluje np. przy zaworach od centralnego ogrzewania – powiedział nam w styczniu br. dr n. med. Szymon Niemiec, zastępca dyrektora ds. lecznictwa jasielskiego szpitala.
Straty szacowano wówczas na kilka tysięcy złotych, dyrekcja jednak nie informowała o tym policji. Teraz, po ponad dwóch miesiącach zapytaliśmy jak wygląda sytuacja. Okazuje się, że po informacji zamieszczonej na naszym portalu proceder ustał.
- Dziękuję portalowi jaslo4u.pl za nagłośnienie tej sprawy. Dzięki temu ustały kradzieże i dewastacja mienia jasielskiego szpitala. Stwierdzam, że jest skutek, bo nie widzę tej dewastacji, która była na początku. Patrzę po windach, nie są już malowane, nie ma wykręcania plafonier czy kranów – mówi Szymon Niemiec.
(kp)
Czytaj więcej: Kto okrada jasielski szpital?
