Pomóż wybrać nazwę dla ronda!
316
Nie ustalono jeszcze nazwy dla ronda przy JDK. Burmistrz miasta chce umożliwić wypowiedzenie się w tej sprawie mieszkańcom.

- Chciałabym dać możliwość wypowiedzenia się Jaślanom. - powiedziała nam Maria Kurowska, pytana o nazewnictwo ronda. - ktoś, kto ma pomysł powinien zadzwonić, przyjść, podzielić się swoimi przemyśleniami. Kilka propozycji już się pojawiło, ale nie do końca mnie one przekonują. Proszę, żeby jaślanie zwrócili na to uwagę, że rondo jest w centrum miasta. Chciałabym, aby wyglądało piękne, zarówno w zimie, jak i w lecie, oraz żeby miało budującą nazwę.

- Wolałabym uniknąć smutnej nazwy. - mówiła dalej burmistrz - Gdyby nazwać je np. „Rondo Zesłańców Sybiru”, to uruchomienie chociażby świetlnej fontanny może już być nie na miejscu. Powaga nazwy kłóciłaby się z błyskającymi światełkami. Podobnie z „Rondem Hubala”.
Postanowiliśmy włączyć się w akcję poszukiwania nazwy dla naszego ronda. Zachęcając oczywiście jaślan do telefonowania czy osobistego składania propozycji, chcemy również poznać zdanie internautów.
Po pierwsze, chcemy zebrać pomysły. Każdy kto ma propozycję, jak należałoby nazwać rondo, może nadesłać ją na adres redakcja@jaslo4u.pl. Czekamy do 16. Kwietnia 2010.
Następnie, spośród nadesłanych nazw wybierzemy najciekawsze i uruchomimy sondę, w której będzie można oddawać na nie głosy. Po zamknięciu sondy przekażemy wyniki głosowania władzom miasta, do rozważenia.
[Najciekawsza naszym zdaniem propozycja nazwy zostanie nagrodzona niewielkim upominkiem, w przypadku gdy zgłosi ją więcej niż jedna osoba, zwycięzca zostanie wylosowany].
(ks)

- Chciałabym dać możliwość wypowiedzenia się Jaślanom. - powiedziała nam Maria Kurowska, pytana o nazewnictwo ronda. - ktoś, kto ma pomysł powinien zadzwonić, przyjść, podzielić się swoimi przemyśleniami. Kilka propozycji już się pojawiło, ale nie do końca mnie one przekonują. Proszę, żeby jaślanie zwrócili na to uwagę, że rondo jest w centrum miasta. Chciałabym, aby wyglądało piękne, zarówno w zimie, jak i w lecie, oraz żeby miało budującą nazwę.

- Wolałabym uniknąć smutnej nazwy. - mówiła dalej burmistrz - Gdyby nazwać je np. „Rondo Zesłańców Sybiru”, to uruchomienie chociażby świetlnej fontanny może już być nie na miejscu. Powaga nazwy kłóciłaby się z błyskającymi światełkami. Podobnie z „Rondem Hubala”.
Postanowiliśmy włączyć się w akcję poszukiwania nazwy dla naszego ronda. Zachęcając oczywiście jaślan do telefonowania czy osobistego składania propozycji, chcemy również poznać zdanie internautów.
Po pierwsze, chcemy zebrać pomysły. Każdy kto ma propozycję, jak należałoby nazwać rondo, może nadesłać ją na adres redakcja@jaslo4u.pl. Czekamy do 16. Kwietnia 2010.
Następnie, spośród nadesłanych nazw wybierzemy najciekawsze i uruchomimy sondę, w której będzie można oddawać na nie głosy. Po zamknięciu sondy przekażemy wyniki głosowania władzom miasta, do rozważenia.
[Najciekawsza naszym zdaniem propozycja nazwy zostanie nagrodzona niewielkim upominkiem, w przypadku gdy zgłosi ją więcej niż jedna osoba, zwycięzca zostanie wylosowany].
(ks)
