Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Pomóżmy Patrycji

28

Kiedy miała 9 miesięcy wykryto u niej raka mózgu. Nieoczekiwana diagnoza przewróciła do góry nogami całe życie malutkiej Patrycji Ryznar i jej rodziców. Zaczęły się wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i długa żmudna, kuracja chemioterapią. Niestety bezskuteczna.

Dziś Patrycja ma 2 lata, uszkodzone nerki, a jej stan zdrowia jest nadal bardzo ciężki. Pojawiło się jednak światełko w tunelu, które pozwala wierzyć, że dziewczynce uda się pokonać śmiercionośnego stwora, który zamieszkał w jej głowie. To leczenie metodą naświetlań protonowych, które można wykonać w Monachium. Jest jednak bardzo drogie. Według wstępnych wyliczeń kosztuje około 400 tys. zł. To olbrzymia kwota, na którą nie stać państwa Ryznarów. Z pomocą ruszyli rodzina i znajomi z Jasła, i postanowili pomóc dziewczynce w walce z rakiem.

-  Kiedy się o tym dowiedziałam, obiecałam rodzinie, że zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby pomóc temu dziecku. Patrycja przeszła ponad 20 chemioterapii, które zniszczyły jej nerki. W tej chwili jej stan zdrowia jest na tyle stabilny, że jest szansa, aby ją ratować dalej – mówi Ewa Kuchta, kosmetyczka, bliska znajoma państwa Ryznarów. Jak postanowiła, tak zrobiła. I już w najbliższą sobotę, 30 października zaprasza do salonu kosmetycznego, mieszczącego się w Studio 04 wszystkie panie, które chcą pomóc Patrycji. Pieniądze z takich usług: maicure, pedicure, uzupełnienie paznokci, makijaż, henna oraz masaż twarzy zostaną przekazane na leczenie Patrycji. - Jeżeli akcja przyniesie oczekiwany skutek, to taki dzień otwarty dla Patrycji powtórzymy – obiecuje Ewa Kuchta.

Wniosek o sfinansowanie 1/3 kosztów leczenia pozytywnie rozpatrzył także Narodowy Fundusz Zdrowia.

A dla tych, którzy chcieliby wspomóc leczenie Patrycji podajemy numer konta, na które można wpłacać pieniądze:

Fundacja Dzieciom “ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5,
01-658 Warszawa
nr: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
z dopiskiem: „Patrycja Maria Ryznar - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.

Zainteresowanym podajemy także stronę internerową dziewczynki: http://www.bajkaopati.pl/

(kp)

Reklama

Komentarze: 28

Dodaj komentarz Widok:
1
@ TATA PATRYCJI
dnia 30.10.2010, 22:50 · Zgłoś
PROSZE WAS NIE PISZCIE ZE KOSCIOL NIE CHCE SIE PRZYLACZYC JESLI NIC NIE WIECIE DZIEKI POMOCY KOSCIOLA NIE TYLKO W PRZEWORSKU CZY POD PRZEWORSKIEM ALE ROWNIEZ W SAMYM MONACHIUM ZEBRALISMY DUZO PIENIAZKOW... TO SMUTNE CZYTAC COS TAKIEGO... PROSZE NIE PISZCIE TAK WIECEJ CHOCIAZ TU KOMENTUJAC TEN ARTYKUL-APEL! WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREJ WOLI CHCIALBYM SERDECZNIE PODZIEKOWAC! WIERZE ZE WSZYSTKO BEDZIE DOBRZE ZE WYGRAMY W POLSCE DLA PATRYSI NIE MA JUZ ZADNYCH SZANS ZADNYCH! ;( TERAPIA GERSONA - SZEF ONKOLOGII W CZD PROFESOR DANUTA PEREK PODCZAS ROZMOWY ZE MNA KILKA DNI TEMU STWIERDZILA ZE TRZEBA BYC BARDZO GLUPIM BY WIERZYC W COS TAKIEGO MOZLIWE NIE MAM ZDANIA... POZDRAWIAM JASLO! LADNE MIASTECZKO SZKODA TYLKO ZE AZ TRZY RZEKI... BUZIACZKI :* ;)
Odpowiedz
0
@ HENZIU
dnia 30.10.2010, 17:50 · Zgłoś
Pysiu Powrotu do zdrówka zycze
Buziaczki :*
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 29.10.2010, 10:45 · Zgłoś
pomagajmy...szkoda,że kościół nie chcę się przyłączyć sam od siebie, no ale cóż ..ubyłoby im prawda? SP2 zbiera , niedługo też chcą wkroczyć z pytaniem o zbiórkę do Ekonomika, w SP2 jest tak mało dzieci, a licznie wrzucają ile tylko mogą i dzieci i nauczyciele! pomóżmy jej...ratuje ją protonowe naświetlanie w Niemczech, 400 000 tyś, zł , jeśli każdy pomoże ,to uda się pomóc. zachęcam do odwiedzenie strony Pati - bajkaopati.pl
Odpowiedz
0
@ Do 'emerytka '
dnia 28.10.2010, 16:15 · Zgłoś
Liczą się chęci!
Odpowiedz
0
@ kochaniutka
dnia 27.10.2010, 23:41 · Zgłoś
ludzie pomozmy jej prosze....ja wysylam 200 bo mnie az sciska w sercu z zalu jak na nia patrze...
Odpowiedz
1
@ iga
dnia 27.10.2010, 22:55 · Zgłoś
Ci, którzy potrafią tylko [...] na Kościół, przy każdej okazji robią jazgot. Zamiast skupić się na problemie, to szczekają w stronę "[...]". A skąd wiecie, że nie pomaga? Czy musi się zaraz tym chwalić. A co do 25 miliardów, to może trochę więcej wiedzy na ten temat, Pani/-e Sven. Warto najpierw solidnie doczytać i nie z jednego, tak samo nienawistnie nastawionego źródła, jak pańskie myślenie, a dopiero wtedy zabierać głos. Dla Rodziców Patrycji: ODWAGI. WSPIERAM MODLITWĄ I W INNY, MOŻLIWY SPOSÓB.
Odpowiedz
0
@ kasss
dnia 27.10.2010, 22:44 · Zgłoś
jaka Niunia Kochana :* Szybkiego powrotu do zdrowia Aniołku :*
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 26.10.2010, 22:05 · Zgłoś
Jak to [...] nie ma pieniędzy,a wczorajsza afera w sprawie 25 miliardów,które [...] w przestępczy sposób wyłudził z państwowej kasy to co to było zniewolone umysły co ?
Odpowiedz
0
@ Ewa
dnia 26.10.2010, 20:24 · Zgłoś
Ja też pomogę, moje dzieci poprosiły mnie o pieniądze dla małej Patrycji,pieniążki zbiera szkoła w Jareniówce.
Odpowiedz
0
@ fg
dnia 26.10.2010, 17:39 · Zgłoś
Szkoda jej..
Odpowiedz
0
@ Emerytka
dnia 26.10.2010, 14:57 · Zgłoś
Wysyłam 20 zl,szkoda,ze tylko na tyle mnie stac.Zachecam innych,takich jak ja,na bogatych w tym terenie trudniej liczyć.
Odpowiedz
0
@ ktos
dnia 26.10.2010, 11:59 · Zgłoś
przykro mi
Odpowiedz
0
@ ania
dnia 26.10.2010, 11:46 · Zgłoś
szkoda mi małej patryci jest słodziutka
Odpowiedz
0
@ merci
dnia 26.10.2010, 08:55 · Zgłoś
także uczniowie z sp2 zbierali w ramach tej akcji dwójka bardzo dobrze sobie tę akcję zorganizowała chwała im za to
Odpowiedz
0
@ Ana
dnia 26.10.2010, 07:50 · Zgłoś
Brawo Pani Ewo !!! Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia a malej Patrycji dużo zdrowia
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 26.10.2010, 06:53 · Zgłoś
powiem wprost..moge w kazdej chwili przelac jakies 1000 zl..ale co to zmieni..to biedne dziecko jest chore..jako panstwo musimy starac sie go wyleczyc..jego rodzice sa raczej nieprzyjazni dla spoleczstwa...to tez rozumiem...a gdzie sa instytucje...szpital..jezli dziecko jest chore ..to trzeba leczyc...
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 26.10.2010, 06:45 · Zgłoś
kosciol musi pomoc
Odpowiedz
0
@ madżaf
dnia 26.10.2010, 02:06 · Zgłoś
ludzie ja też mam chore dziecko,i wierzę w to że jak każdy przeleje parę złotych to uzbiera się duża sumka .Ja pomagam ,a wy?
Odpowiedz
0
@ BYQ
dnia 26.10.2010, 02:03 · Zgłoś
ZGADZAM SIĘ Z "M". Wystarczy tylko chcieć. Ja również już przelałem pare złotych. Zachęcam do pomocy dla tej dziewczynki. My mieliśmy spokojne dzieciństwo, jej takie również się należy.
Odpowiedz
1
@ klientka
dnia 26.10.2010, 00:40 · Zgłoś
Ewa jesteś THE BEST! Pomogę;-)
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 25.10.2010, 23:30 · Zgłoś
@Sven - [...] nie ma pieniędzy.
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 25.10.2010, 21:55 · Zgłoś
Proponuję zwrócić się do [...] przecież to tacy wielcy moraliści w sprawie organizowania życia rodzinnego,a w szczególności w wychowaniu dzieci-PRAWDA !
Odpowiedz
0
@ A
dnia 25.10.2010, 20:52 · Zgłoś
Do blabla. Napisz cos więcej o terapii gersona.
Odpowiedz
0
@ Magnolia
dnia 25.10.2010, 20:19 · Zgłoś
Cudowne dziecko!!!!!!!! Wierzę ,że uda się napisać szczęśliwe zakończenie do jej bajki - życzę tego z całego serca i oczywiście dołączam się do akcji.
Odpowiedz
0
@ Lisek
dnia 25.10.2010, 18:10 · Zgłoś
Biedactwo :*
Odpowiedz
0
@ ania
dnia 25.10.2010, 17:50 · Zgłoś
Tak sobie myślę, ile dzieciaczkom można byłoby pomóc z kasy która idzie na wybory. Ale niestety:-((((
Odpowiedz
0
@ blabla
dnia 25.10.2010, 17:13 · Zgłoś
rodzicow patrycji zachecam do zaineresowania się terapią gersona.
Odpowiedz
0
@ M
dnia 25.10.2010, 17:10 · Zgłoś
Bardzo wielkoduszna inicjatywa, wystarczy, że każdy czytelnik przeleje kilka złotych, a uzbieraja się dziesiątki tysięcy złotych na pomoc choremu dziecku. Ja wysłałem, a Wy?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.