Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ponad 300 wolontariuszy kwestowało na ulicach miasta

49

Ruszył 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zebrali już ponad 35 tysięcy złotych! Czy pobity zostanie rekord sprzed roku? O tym dowiemy się już wkrótce! Zobaczcie, co działo się na jasielskim rynku.<<FOTOGALERIA>>

W tegoroczną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażowały się dwa sztaby, jeden, który organizuje Jasielskie Stowarzyszenie CONSENSUS i drugi powołany przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle. Dzięki ich zaangażowaniu oraz chęciom zwiększyła się liczba wolontariuszy o 120 ankiet. Pomimo iż chętnych było ponad 400 osób to 310 mogło kwestować na terenie Jasła i powiatu jasielskiego. 

- Jest dużo nowych osób, ale są również takie, które zbierają od wielu lat. Nawet studenci przyjeżdżają do Jasła specjalnie na finał, po to tylko, by kwestować. Jesteśmy praktycznie w każdej wsi, przy kościołach, sklepach, w miejscach, gdzie spotyka się najwięcej osób – powiedział Aleksander Chwedeńczuk, szef sztabu WIOŚP przy MDK w Jaśle.

Na godzinę 15.00 zebrano 8 tysięcy 200 złotych, a trzy godziny później już było 35 tysięcy złotych. Za zebrane pieniądze zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Tegorocznym hasło finału jest „Na ratunek!”

- My zbieramy pieniądze, a fundacja przydziela sprzęt najbardziej potrzebującym szpitalom. Ze względu na to, że planowane jest otwarcie oddziału geriatrycznego w Jaśle, mamy nadzieję, że część pieniędzy będzie przeznaczona na zakup sprzętu, który trafi na ten oddział. W ubiegłym roku zebrane środki zostały podzielone po połowie pomiędzy oddziały geriatryczny, ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny. W tym roku może być podobnie. Zobaczymy, czy uda się jakieś środki ściągnąć do Jasła – podkreśla A. Chwedeńczuk.

Od godziny 15.00 na jasielskim rynku trwał pokaz ratownictwa medycznego wykonany przez słuchaczy Medycznej Szkoły Policealnej prof. Rudolfa Weigla w Jaśle, a w auli Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle odbył się Charytatywny Maraton Zumba Fitness. Dochody z biletów przeznaczone zostaną na wsparcie akcji.

- Aleksandra Grysztar jest uczennicą Gimnazjum nr 1 w Jaśle, która postanowiła w tym roku zostać wolontariuszką pomagającą WOŚP. - Podczas kwesty miałam do czynienia z różnymi reakcjami ludzi. Niektórzy uciekają, inni wrzucają pieniądze do puszek. Jeden pan jednak na nas nakrzyczał, że zamiast chodzić do kościoła stoimy z puszkami.

Wielki finał już wkrótce. O 20.10. na scenie wystąpi gwiazda wieczoru, zespół Róże Europy!

 (icz)                                           

Reklama

Komentarze: 36

Dodaj komentarz Widok:
0
@ [...]
dnia 04.04.2016, 08:28 · Zgłoś
ola ale ty masz dobre serduszko. to jest piekne ze pomagasz potrzebującym <3 to jest bardzo miłe!! brawo dla dziewczyn na zdjeciu!! tylko nie dla tej 2 od lewej.. marsz marsz dąbrowski
Odpowiedz
-3
@ hana
dnia 13.01.2014, 23:56 · Zgłoś
dziewczynki z foto, poproscie, by Was zdjeli z tego ,,plakatu,, bo robicie wstyd nie doinformowanym rodzicom
Odpowiedz
4
@ Ted
dnia 13.01.2014, 09:10 · Zgłoś
5
@ Paweł
dnia 13.01.2014, 09:16 · Zgłoś
Tusk sie przygotowuje na rozróby. Trzeba wyjsc wreszcie na ulice bo tak dalej nie moze byc.
Odpowiedz
-6
@ Max Szyderko
dnia 13.01.2014, 11:11 · Zgłoś
Tylko się dobrze ubierzcie, bo podobno zima idzie...
Odpowiedz
-2
@ PiS-man
dnia 13.01.2014, 18:04 · Zgłoś
Będzie zimno jak w lodówce :D
Odpowiedz
6
@ [...] i burak
dnia 13.01.2014, 08:20 · Zgłoś
Ludzie przestańcie oglądać zakłamaną rządową telewizję i zacznijcie coś czytać. Wszystko nt. WOŚP znajdziecie w internecie a nawet w niektórych komentarzach pod tym artykułem. Naprawdę myślenie nie boli !
Odpowiedz
7
@ Ali [...]
dnia 13.01.2014, 06:56 · Zgłoś
Czy i kiedy będzie informacja, ile jasielscy podatnicy zapłacili za owsiakowy show? Któryś portal o to zapyta?
Odpowiedz
7
@ qq
dnia 13.01.2014, 03:32 · Zgłoś
moim zdaniem dla mieszkańców regionu Jasła ważniejszy jest "Noworoczny Dar" bo wspieramy swój region a nie cudzy.
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 13.01.2014, 06:57 · Zgłoś
No to zapraszamy w czerwcu na tę akcję pod zmienioną nazwą Dar Serca.
Odpowiedz
11
@ xyz
dnia 12.01.2014, 22:55 · Zgłoś
Aż żal sciska jak czytam niektóre komentarze. Ja powiem tak, głupio troche to mówić ale szkoda że niektórzy z was nie znaleźli się w podobnej sytuacji jak ja, kiedy urodzilem sie jako wcześniak i tylko dzieki sprzetowi zakupionemu do szpitala przez WOŚP udalo sie mnie uratować i dzisiaj zyje, dlatego ja jestem bardzo wdzięczny calej fundacji za ogromne zaangazowanie w słuzbe medyczną i zawsze będe wsperał to dzieło. Mysle, że gdybyscie znależli sie w podobnej sytuacji to zmienilibyście zdanie i nie wypisywali takich bredni.
Odpowiedz
6
@ mieszkaniec
dnia 12.01.2014, 23:33 · Zgłoś
Ale jakie brednie ? To nie Wielka Orkiestra Świątecznej give me a break Pomocy powinna zakupywać sprzęt dla szpitali, to powinno zapewnić państwo, przecież właśnie dlatego ja, Ty i reszta mieszkańców Polski płaci podatki. Płacimy je po to, aby państwo mogło odpowiednio rozdzielać, część przeznaczać na infrastruktury, część na oświatę, a część na służbę zdrowia. Ale odkąd powstał WOŚP, to nasze kochane państwo myśli, że skoro raz do roku orkiestra uzbiera te kilka milionów, to oni mogą te kilka milionów przeznaczyć na coś innego, i tak właśnie robią. Ucinają pieniądze przeznaczone na służbę zdrowia. Swoją drogą, jakiś czas temu był artykuł o zakupionych drogich aparatach ratujących życie przez WOŚP... kurzących się w magazynie, bo szpitale nie posiadały pieniędzy na utrzymywanie tych maszyn. Jakiś czas temu również powstał artykuł, o tym jak Owsiak zjechał pewnego dyrektora szpitala, za to, że ten odmówił przyjęcia pomocy od Orkiestry, gdyż zwyczajnie nie miał pieniędzy na to, aby zatrudnić dodatkowy personel obsługujący sprzęt. Nie wspominam tu już, o machlojkach, jakie Owsiak prowadzi, ale wszystko jest w internecie, więc polecam sprawdzić. Dla przykładu powiem jedynie, że Przystanek Woodstock, gdzie pijana, [...] młodzież w myśl hasła Róbta co chceta tapla się w błocie (oczywiście nie wszyscy), jest finansowany z pieniędzy z WOŚP (pieniądze ze zbiórki trafiają na konto bankowe, gdzie "leżą" odpowiednio długi czas i potem z odsetek, a nie są to małe odsetki, finansuje się ten festiwal). A w jednym z wywiadów, Owsiak zapytany o faktury rozliczeniowe wielce się oburzył i wyprosił z konferencji za pomocą ochroniarzy dziennikarzy, którzy ośmielili się zadać to pytanie. Skoro nie ma nic do ukrycia, i wszystko przeznacza na zakup sprzętu i pomoc, to skąd to oburzenie Panie Jurku ??
PS. zamiast raz do roku wspomagać WOŚP, lepiej wspierać Caritas, gdyż ta fundacja przeznacza 99% przychodów dla konkretnie potrzebujących ludzi.
Odpowiedz
11
@ qq
dnia 13.01.2014, 03:35 · Zgłoś
Rząd nie wspiera szpitali, bo by brakło na wojny o pokój i dobrobyt w Iraku i Afganistanie.
Odpowiedz
1
@ telewizyjny [...]
dnia 13.01.2014, 11:12 · Zgłoś
W dzisiejszym świecie nie ma wojen są tylko "misje stabilizacyjne"
Odpowiedz
4
@ Tony
dnia 12.01.2014, 21:56 · Zgłoś
-9
@ Max Szyderko
dnia 12.01.2014, 22:04 · Zgłoś
Wojciechowski słynie już z bzdur jakie opowiada i pisze...
Odpowiedz
6
@ PiS-man
dnia 12.01.2014, 22:36 · Zgłoś
jozin - ty jeszcze w kraju? Przecież miałeś sprzedać lodówkę i jechać w podróż dookoła świata!
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 13.01.2014, 11:13 · Zgłoś
A ty biedaku dalej rozmawiasz ze swoim wymyślonym kolegą ? To podobno da się wyleczyć takim zabiegiem. Nazywa się chyba lobotomia...
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 13.01.2014, 12:50 · Zgłoś
Lobotomią leczy się agresję. Proszę się dokształcić.
Odpowiedz
-5
@ Max Szyderko
dnia 13.01.2014, 14:36 · Zgłoś
A pisochamidło to niby nie jest agresywne, wcaaaalllllllllleeeeeeeeeee buhahahaha
Odpowiedz
-2
@ Max Szyderko
dnia 13.01.2014, 17:32 · Zgłoś
No nie dokońca pani wszechwiedząca psor, :"Lobotomia przedczołowa, inaczej leukotomia, zwana popularnie lobotomią lub lobotomią czołową – zabieg neurochirurgiczny polegający na przecięciu włókien nerwowych łączących czołowe płaty mózgowe ze strukturami międzymózgowia (najczęściej podwzgórzem lub wzgórzem). Dawniej jedna z metod leczenia chorych na schizofrenię lub inne poważne [...] psychiczne. Celem była redukcja procesów emocjonalnych, które zwykle towarzyszą procesom poznawczym – myślom i wspomnieniom (a więc i myślom natrętnym lub halucynacjom). Stosowano ją w czasie, gdy nie były jeszcze dostępne skuteczne leki przeciwpsychotyczne. Jednym z poważniejszych skutków ubocznych lobotomii przedczołowej jest utrata przez pacjenta poczucia "ciągłości własnego ja", świadomości, że jest tą samą osobą, którą był wczoraj i będzie jutro.
Ponieważ lobotomia nie zawsze okazuje się skuteczna, do tego jest nieodwracalna i prawie zawsze powoduje niekorzystne zmiany w psychice oraz zachowaniu pacjenta, w wielu krajach – m.in. w Polsce, gdzie jest zabroniona – obecnie w ogóle się jej nie stosuje."
CZyli temu schizolowi można pomóc :))
Odpowiedz
-1
@ PiS-man
dnia 13.01.2014, 18:03 · Zgłoś
jozin (sorki: max szyderko) - znowu [...] nie pomogła i stąd ta frustracja? Może za długo trzymasz te niebieskie tabletki w lodówce? :D
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 13.01.2014, 18:29 · Zgłoś
Nie wiem czy NFZ zrefunduje ci lobotomie, ale będzie trzeba to ja chętnie sie dorzucę...
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 13.01.2014, 21:20 · Zgłoś
Za miesiąc walentynki... Bądź dobrej myśli - jak kocha to napewno w lodówce znajdziesz coś co pozwoli ci stanąć na wysokości (ech, ta dosłowność) zadania :D
Odpowiedz
13
@ JELEŃ
dnia 12.01.2014, 21:19 · Zgłoś
Budżety przyszłych obdarowywanych szpitali są obcinane przez władzę rok wcześniej "bo i tak im Owsiak dorzuci" (szpitale na które zbiera WOŚP są dużo wcześniej znane!). "Zaoszczędzone" pieniądze urzędnicy i politykierzy wypłacają sobie jako premie, kupują limuzyny itp. W ten to sposób płacąc Owsiakowi zafundowaliście sowite granty urzędnikom :D Dlaczego ze wszystkich organizacji które są w Polsce tylko jedna jest sowicie wspierana przez władzę i rządową telewizornię ? Jest jeszcze druga strona medalu czyli WOODSTOCK - realizacja hasła J.Owsiaka "róbta co chceta" czyli naćpajta i napijta się, wytatlajta się jak [...] w błocie wyszumta się' ale tu tu na łące i NIE RÓBCIE MŁODZI BROŃ PANIE BOŻE REWOLUCJI NA ULICACH !
Odpowiedz
7
@ [...] i burak
dnia 12.01.2014, 22:02 · Zgłoś
Władza tak się boi rewolucji i zamieszek w kraju że dopuściła interwencję obcych służb w naszym kraju 'na wypadek zamieszek' http://niezalezna.pl/50477-obce-sluzby-na-polskich-ulicach-sejm-przeglosowal-ustawe-o-bratniej-pomocy
Odpowiedz
-7
@ łodyniec
dnia 13.01.2014, 11:34 · Zgłoś
na woodstock najwięcej szczekają Ci co nigdy tam nie byli ,[...] widzieli a wiedzą wszystko najlepiej.

Myślisz ,że alk i [...] łowsik rozdaje na woodstocku ??

Bardzo dobrze ,że jest miejsce gdzie [...] mogą się wyszaleć zamiast siedzieć przed monitorem komputera cały [...] y rok!!! a to że piją [...] i [...]. to ich sprawa - mają do tego prawo ,tak jak Ty masz na swoje [...] uwagi :D

łohohohhoho
Odpowiedz
6
@ Rydz Śmigły
dnia 13.01.2014, 17:54 · Zgłoś
Smutna to życie mają ci biedni młodzi ludzie. Dwie możliwości albo taplać się na woodstoku w błocie albo siedzieć przed komputerem cały rok, a później zasiłek albo emigracja. BYLE BY NIE WYSZLI NA ULICĘ OBALAĆ RZĄDU !!!
Odpowiedz
1
@ jj
dnia 12.01.2014, 21:17 · Zgłoś
W pewnym kraju ktoś skonstruował prostą maszynkę, która liczy i układa wrzucony do niej bilon.Tak posegregowane pieniądze daje się do opisanych rolek...Proste prawda? I wszędzie w cywilizowanych krajach takie maszynki są w powszechnym użyciu...nikt nie liczy tam na stole rozrzucony bilon...
Odpowiedz
3
@ skarbówka
dnia 12.01.2014, 20:14 · Zgłoś
A kto te minusy skarbówce stawia?
Odpowiedz
-3
@ skarbówka
dnia 12.01.2014, 19:23 · Zgłoś
A co to za przebierańcy w takich midi spódnicach, z chłopczykami w białych kitlach chodzą wieczorami po domach bez puszek, i zbierają "co łaska", nie mniej niż banknot w kolorze zielonym?
Odpowiedz
-15
@ antykosciółkowy
dnia 12.01.2014, 18:49 · Zgłoś
hehe najwiecej rybek złapanych pod kosciółkami , [...] .
Odpowiedz
9
@ współczuję.....
dnia 12.01.2014, 21:35 · Zgłoś
twojej rodzinie, która kiedyś po śmierci będzie chciała cię na siłę wepchnąć do kościoła
Odpowiedz
-1
@ jasiu
dnia 13.01.2014, 08:19 · Zgłoś
Nie kracz zacny współczujący człowieku
Odpowiedz
3
@ współczuję....jasiowi
dnia 13.01.2014, 23:01 · Zgłoś
bo babcia tak się modli dla niego o zdrowie bo o rozum już za późno
Odpowiedz
-1
@ Gilo
dnia 14.01.2014, 16:57 · Zgłoś
nie zgadzam się z Tobą Jurek Owsiak nikogo nie okrada jak inni mówili, jeszcze sam może będziesz korzystać z sprzętów zakupionych przez WOŚP. A właśnie [...] (nazywam tak pisowców) nie dają ! Bo czarni na ambonie nie każą dawać a ludzie jak w średniowieczu Go słuchają!!! Właśnie spod Kościołów Wolontariuszy wygonili. Nie wiesz jak na Podkarpaci PIS żądzi !! Tylko księża i Kosciół się liczy..
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.