Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ponad 500 młodych ludzi zjechało się na Kalwarię Pacławską. Rozpoczęła się 35. edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych

13

W niedzielę 24 lipca rozpoczęła się 35. Franciszkańskie Spotkanie Młodych! Na Kalwarię Pacławską zjechało ponad 500 młodych ludzi z całej Polski, by przez 6 kolejnych dni wspólnie odkrywać cel i sens istnienia człowieka.

Po dwóch latach przerwy wróciło najstarsze katolickie spotkanie dla młodzieży. Hasłem tegorocznego FSM-u jest „ISTNIENIE”. – Po wielu miesiącach separacji, rozłąki, chcemy znów doświadczyć, że Pan Bóg powołał każdego z nas do istnienia we wspólnocie, w Kościele, w relacji drugim człowiekiem. Wierzę, że najbliższy tydzień pozwoli młodym ludziom zrozumieć cel ich istnienia, cel ich życia. Jestem pewien, że dla wielu z nich będzie to czas umocnienia, odświeżenia i odbudowania relacji z Bogiem – mówi o. Piotr Kantorski, jeden z organizatorów Franciszkańskiego Spotkania Młodych.

Przez całą niedzielę kalwaryjskie wzgórze zapełniało się młodymi ludźmi, którzy zjechali się z całej Polski. 35. edycja FSM-u rozpoczęła się od uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem arcybiskupa Adama Szala, który podkreślał wspólnotowy wymiar spotkania, dzięki któremu możemy doświadczyć obecności Boga. Następnie odbył się koncert zespołu MUODE KOTY, który porwał uczestników do wspólnej zabawy. – Uczestniczę w Franciszkańskim Spotkaniu Młodych po raz siódmy, w tym po raz piąty jako członek scholi. Przyjeżdżam na Kalwarię, bo FSM jest dla mnie przestrzenią do przeżywania wiary i wyrażania jej w taki sposób, w jaki ją rozumiem i czuję. Franciszkańskie Spotkanie Młodych to dla mnie Kościół – młody, żywy, pragnący odkrywać miłość Boga. To doświadczenie wspólnoty Kościoła, który podnosi mnie, gdy mam chwilę zawahania, i w którym – mimo młodego wieku – mogę służyć. To wspólnota, która istnieje i będzie istnieć, bo On Jest – opowiada Dawid Juraszek, FSM-owicz i członek scholi FSM.

W programie Franciszkańskiego Spotkania Młodych nie zabraknie czasu na zabawę i wypoczynek (zawody sportowe, koncerty, wieczór filmowy), integrację (spotkania w grupach dzielenia), oraz modlitwę (nabożeństwa, Eucharystie). Nowym punktem programu są warsztaty, które dają uczestnikom praktyczną możliwość w rozwoju w rożnych obszarach (m.in. warsztaty rękodzielnicze, medialne, z psychologii, duchowości, czy rozwoju osobistego).

Przed nami jeszcze wiele wyjątkowych spotkań. Swoją drogą i doświadczeniem poszukiwania sensu i celu życia podzielą się z FSM-owiczami: Karol Okrasa (wtorek 26 lipca), Tymoteusz Filar (27 lipca), Maja i Krzysztof Sowińscy (29 lipca). Wciąż można wziąć udział w wydarzeniu. Szczegółowy program oraz zapisy: www.fsm.franciszkanie.pl.

Zapraszamy na krótką video-relacje z rozpoczęcia: www.youtube.com/watch?v=gEvVdE02ahM

Karolina Bonk

Rzecznik Franciszkańskiego Spotkania Młodych

Reklama

Komentarze: 12

Dodaj komentarz Widok:
-16
@ Święty Pedofeel
dnia 29.07.2022, 15:02 · Zgłoś
Z całą pewnością kościół katolicki to wymysł i narzędzie w rękach [...] i wszystko wskazuje na to, że powstał żeby zafałszować ludziom obraz prawdziwego Boga i jego słowa.
Odpowiedz
-6
@ Bożydar666
dnia 30.07.2022, 15:32 · Zgłoś
Jakiego Boga? Którego? Jest ich setki . Który jest ten właściwy?
Żaden. Bo go nie ma.
Odpowiedz
1
@ Święty Pedofeel
dnia 31.07.2022, 12:49 · Zgłoś
Na szczęście ciebie też nie ma.
Odpowiedz
-1
@ Bożydar666
dnia 01.08.2022, 04:23 · Zgłoś
Na tym kończy się rozmowa gdy się nie ma argumentów.
Odpowiedz
-6
@ Święty Pedofeel
dnia 01.08.2022, 14:01 · Zgłoś
To myśmy zaczęli w ogóle jakąś rozmowę?
Wydaje mi się, że nie sądzę xD
Odpowiedz
13
@ Helios
dnia 28.07.2022, 15:25 · Zgłoś
Super, że są takie wydarzenia i młodzież chce w nich uczestniczyć. No mówię... jeszcze zobaczycie Boga na niebie...
Odpowiedz
-4
@ wiem
dnia 29.07.2022, 23:55 · Zgłoś
Tak zobaczyliśmy go w Buczy, Oświęcimiu, podczas wypraw krzyżowych.. nic nie dzieje się ponoć bez Jego wiedzy. To [...] miłosierdzie którym nas raczy jest urocze.
Odpowiedz
3
@ stasienek
dnia 03.08.2022, 13:36 · Zgłoś
Komunizm, Rewolucja Francuska odrzucały
Istnienie Boga i co? Wyjedź do Korei Północnej tam
Jest raj dla takich jak ty. Nie ma religii
Odpowiedz
4
@ js
dnia 03.08.2022, 19:42 · Zgłoś
Mów za siebie a nie w imieniu młodzieży. Większość młodzieży ma to głeboko gdzieś - nie chodzi do kościola, nie uczęszcza na religię. A ci co to robią to z [...] a nie wiary. Za komuny pewnie by chodzili w pochodach i jeździli pociągami przyjaźni do Rosji. Ponoć opłacało się bo celnicy nie kontrolowali.
Odpowiedz
1
@ do stasieniek
dnia 03.08.2022, 19:49 · Zgłoś
Po co aż do Korei, wystarczy do Czech, gdzie nikt nikomu nie zabrania religii a kościoły są jeszcze bardziej puste niż były za komuny a demokracji i wolności więcej niż u nas.
PS. Komunizm [...] nie polega na odrzuceniu Boga tylko likwidacji prywatnej własności, kapitału, pieniądza. Rewolucja francuska nie odrzucała istnienia Boga tylko uzależnienie KK od Watykanu,.
Odpowiedz
-9
@ Bożydar666
dnia 28.07.2022, 12:32 · Zgłoś
Celem i sensem istnienia człowieka na pewno nie jest żadna religia i żadna wiara.
3350 religi,dla każdego jego Bóg czy bogowie jest tym prawdziwym a reszta wymyślona.
Tyle wystarczy by ocenić całość.
Jak powstaje religia? Gdy [...] spotka się z [...].
Odpowiedz
6
@ stasienek
dnia 29.07.2022, 05:37 · Zgłoś
A może tak jest w twoim przypadku że spotkałeś oszusta
I piszesz co piszesz
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.