Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ponad 61 tys. bonów turystycznych czeka na aktywację. Bon będzie ważny dłużej

1

O 6 miesięcy – do 30 września 2022 r. został przedłużony termin płatności bonem turystycznym za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce.

W całym kraju z bonów może skorzystać ponad 4,3 mln osób, do tej pory aktywowano 3,1 mln. Na Podkarpaciu uprawnionych jest ponad 231 tys. osób, z czego aktywowano dotychczas prawie 170 tys., a całkowicie wykorzystano ponad 64 tysięcy. Nadal 61 tys. bonów nie zostało aktywowanych (na łączna kwotę 44 mln zł). Bon jest ważny do końca września 2022 roku. Można z niego skorzystać nie tylko w wakacje ale również przez cały rok w podmiotach turystycznych na terenie całego kraju.

„Dotychczas na Podkarpaciu aktywowano ich 171 tys., co stanowi 93 tys. więcej niż w czerwcu. Znacznie wzrosła liczba osób, które zrealizowały bon w całości, z 12 tys. w czerwcu - do 70 tys. obecnie. Nadal jednak wielu uprawnionych mieszkańców Podkarpacia nie aktywowało bonu (61 tys.). Dotychczas bonami zrealizowaliśmy płatności na 101 mln zł. Bon na Podkarpaciu można wykorzystać w ponad 1,3 tys. miejsc, a w całym kraju w ponad 29 tys. - mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł. Aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

„Bon przyznawany jest w formie elektronicznej. Trzeba go aktywować. Można to zrobić w dowolnym momencie. Warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę i aktywować go wcześniej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę - Ogólny, a następnie - Polski Bon Turystyczny. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze” - informuje rzecznik.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Płatności można dokonywać w podmiotach, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej.

Ich lista jest dostępna na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel. Można nim płacić w podmiotach, które znajdują się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Lista jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl i www.polska.travel. Więcej informacji na temat na temat bonu oraz instrukcję jak go aktywować i używać znaleźć można na stronie internetowej ZUS. Można także skontaktować się z nami dzwoniąc na infolinię w sprawie bonu turystycznego – nr tel. 22 11 22 111.

Wojciech Dyląg

regionalny rzecznik prasowy

w województwie podkarpackim

Reklama

Komentarze: 1

Dodaj komentarz Widok:
3
@ słuchacz
dnia 11.01.2022, 19:43 · Zgłoś
I dokąd tak będą rozdawać te bony, pieniądze i jeszcze nie wiadomo co.Wkrótce będą musieli pożegnać się z nazwą Polska bo z tej rozrzutności trzeba będzie ten kraj w ogóle oddać za długi które nasz kochany rząd zaciąga. Czy już ta głupota się nie skończy?Przecież te wszystkie bonusy darmowe to otrzymują tylko nieroby i lenie, pracujący ciężko człowiek tego nie otrzyma bo jemu się nie należy. Wiele rodzin nigdy nie było na wczasach i żyje ale teraz muszą sypnąć groszem bo by na nich nie głosowali.Monarchowie wreszcie się obudzcie z tego letargu i zacznijcie normalnie prowadzić gospodarkę bo już jesteśmy na dnie z którego nie da się wyjść.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.