Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ponad 7 milinów dla MPGK

25

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jaśle otrzymało 7 mln 355 tys. złotych dofinansowania  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na projekt  o nazwie „Odbudowa urządzeń kanalizacji sanitarnej”. Informację o pozytywnym rozpatrzeniu projektu przedstawił przebywający w Jaśle (5 kwietnia br.) Jan Tomaka prezes WFOŚ.

- Bardzo cieszymy się, że jasielskie MPGK otrzymało dofinansowanie do prac związanych z usuwaniem skutków powodzi, która spowodowała szkody szczególnie w oczyszczalni ścieków i przepompowniach ściekowych. Jest to bardzo dobra informacja, gdyż przez wiele miesięcy trwał impas w podjęciu decyzji o dofinansowaniu właśnie tego projektu.  Tymczasem otrzymane środki pozwolą na przeprowadzenie koniecznych prac związanych z modernizacją urządzeń instalacji i obiektów  w jasielskiej oczyszczalni ścieków – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

W ramach projektu odbudowane zostaną: zalana część oczyszczalni ścieków, przelewy wylotów burzowych  do rzeki Jasiołki z kanalizacji ogólnodostępnej, dziewięć zalanych przepompowni ścieków  na kanalizacji sanitarnej oraz zabezpieczona zostanie kanalizacja i wodociąg przy przejściu pod rzeką Wisłoką na wysokości osiedla Kaczorowy-Bryły.

Prace nad odbudową zniszczonych urządzeń powinny rozpocząć się w połowie 2011r., a ich zakończenie zależne będzie od możliwości dostaw specjalistycznych urządzeń dla oczyszczalni ścieków i może nastąpić na przełomie roku 2011/2012.

UM Jasła

Reklama

Komentarze: 25

Dodaj komentarz Widok:
0
@ tw
dnia 09.04.2011, 19:37 · Zgłoś
rumiany razem z dyziowskim i kachlewskim cos chyba kombinuja
Odpowiedz
1
@ tw
dnia 09.04.2011, 12:09 · Zgłoś
rumiany coś kombinuje ...zobaczycie.
Odpowiedz
-1
@ Adrain
dnia 09.04.2011, 09:16 · Zgłoś
Tak [...] załatwiłą ale koryto dla świn -ek Morskich które se przywiozła jak ratowała bałtyk !
Odpowiedz
0
@ motyl_bez_nóg
dnia 08.04.2011, 22:50 · Zgłoś
Teraz to uniokołchoz to każdemu sypie. Motyla noga...
Odpowiedz
-4
@ Michał Archanioł
dnia 08.04.2011, 20:05 · Zgłoś
Z MOSiR poszedł wniosek za Kurpwskiej na prawie 3.000.000,00 PLN i co? [...] !!! Jak chodziliśy po dziurach, tak dalej chodzimy, bo Pani grosza nie załatwiła!!! Więc przestańcie wychwalać pod niebiosa, bo znów jakiś kataklizm nawiedzi biedne miasto!
Odpowiedz
2
@ miro
dnia 08.04.2011, 20:00 · Zgłoś
no to zrobią co nieco a na premię resztę
Odpowiedz
6
@ nuśka
dnia 08.04.2011, 18:32 · Zgłoś
Wniosek o te pieniądze był składany za Pani Marii i żadna hosanna się Czarneckienu nie należy. Największe zasługi mają pracownicy MPGK którzy przygotowywali dokumentację, obmiary, kosztorysy itd. Na czele z kierownikiem ZWK Piotrem Malarzem. W dalszym ciągu dokumanty weryfikują i przepracowują pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.
Odpowiedz
4
@ Obserwator
dnia 08.04.2011, 21:38 · Zgłoś
Dokładnie nuśka. Robotę robią fachowcy a "politycy" nawet nie wiedzą o co chodzi. Pozdrowienia dla Pana Kmiecika, Piotrka i kolegów z MPGK.
Odpowiedz
-4
@ ola
dnia 08.04.2011, 17:58 · Zgłoś
Brawo Czernecki. Tak trzymać. Nie zwracaj uwagę na ujadające psy, [...] Twojej poprzedniczki. Oni są w zdecydowanej mniejszości. Twoje czyny ich przekonają.
Odpowiedz
1
@ tom
dnia 08.04.2011, 18:48 · Zgłoś
Ola,ale [...].
Odpowiedz
5
@ ola2
dnia 08.04.2011, 20:38 · Zgłoś
ola ty to masz takie pojecie o tym jak ja o murowaniu:) ten pan juz raz udowodnil jaki jest,ląd sie mu pod nogami palil to wystartowal w wyborach z nadzieja ze jaslanie juz zapomnoieli....dobrze myslal zapomnieli!!!!
Odpowiedz
4
@ stagnacja
dnia 09.04.2011, 00:00 · Zgłoś
już prawie pół roku mija od wyborów a czynów jak nie było tak nie ma. Jest to ostatnia kadencja bo już na następną go nikt nie wybierze.
Odpowiedz
2
@ maro
dnia 08.04.2011, 16:25 · Zgłoś
Ja proponuje aby jechać gdzieś na wioski i zobaczyc jaki mamy drogi a potem mówi jaki jest rząd bo za to powinni ich wyzamykać!!!
Odpowiedz
-2
@ aaa
dnia 08.04.2011, 16:23 · Zgłoś
połowa pewnie bd na [...] z urzędu
Odpowiedz
0
@ Haha
dnia 08.04.2011, 15:27 · Zgłoś
Czernecki znowu chwali się pieniędzmi,które załatwiła Kurowska!!!!!!!!!! Może by tak dla przyzwoitości choć raz ujawnił kto i kiedy złożył prawidłowe wnioski i wprowadził Jasło do tego Programu 3x 200 dzięki któremu przez 2 najbliższe lata milionowe dotacje będą spływać do Jasła !
Odpowiedz
4
@ KIks
dnia 08.04.2011, 15:08 · Zgłoś
Dobra wiadomość! Oby takich więcej; a co pan Czeluśniak ma do powiedzenia na temat zadaszenia targowiska - czekam niecierpliwie na informację w tej sprawie.
Odpowiedz
3
@ Dyziomen
dnia 08.04.2011, 16:12 · Zgłoś
Targowisko chciano zadaszyć za kadencji Czerneckiego a chyba też za Kachlika , sprzeciwili sie temu najbardziej zainteresowani , i dobrze bo juz by ich tam nie było , w koncu trzebaby było zaplacic komus czynsz , a pewnie jakiś nowy " Podkulski" by tym zarządzał . Przykładowo dziś kupujesz tam towar za 2 zeta od pani z okolicy , po wybudowaniu zapłaciłbyś 3 , bo ktoś pobrałby od niej oplate za dach .
Odpowiedz
-2
@ Obywatel tego miasta
dnia 08.04.2011, 14:40 · Zgłoś
Wrescie jest właściwy człowiek na właściwym miejscu i do Jasła znów zaczynają trafiać milionowe dotacje! Nauczycielka nic nie załatwiła. Tak trzymać Panie Burmistrzu! :)
Odpowiedz
4
@ zorientowany
dnia 08.04.2011, 15:41 · Zgłoś
Oj obywatelu, nie jesteście dobrze poinformowani. Wszystkie pieniądze jakimi chwali sie Czernecki załatwiła właśnie Maria Kurowska. Jakby nie jej energiczne, pełne zaangażowania działania w czasie i po powodzi,oraz wystąpienia w mediach i walka w ministerstwach o ujęcie Jasla w programie popowodziowym nie bylo by zlotówki dla Jasła.
Odpowiedz
1
@ staszek
dnia 08.04.2011, 15:44 · Zgłoś
Kłamiesz czy żartujesz?! Czernecki to zalatwił 40% zadłuzenie miasta które Maria obniżyła przez polowę!
Odpowiedz
3
@ do czerneckiego
dnia 08.04.2011, 15:58 · Zgłoś
Pokaż wnioski i pisma o te pieniądze , kto i kiedy złożył a nie chwal sie czyjąś pracą i staraniami! Wstyd panie czernecki ! Po prostu wstyd !
Czym się będziesz chwalił jak się skończą pieniądze załatwione przez Kurowską?!
Odpowiedz
2
@ kapelusz
dnia 09.04.2011, 23:37 · Zgłoś
[...] sie w głowę. Rumiany nie potrafi zorganizować swojego Urzędu, a co tu mówić o całym mieście. Podobnie z Kachlikiem - wice. Swoją firmą nie potrafił zarządzać, a teraz całym miastem usiłuje...
DRAMAT, jesteśmy w [...] rodacy jaślanie...
Odpowiedz
1
@ Zlodzieje
dnia 10.04.2011, 07:46 · Zgłoś
Zalosny jestes kolego, a może synu p. burmistrza. Uklady i tylko uklady. Kazdemu forsa wpadnie do kieszeni.
Odpowiedz
-2
@ wrózbita
dnia 08.04.2011, 14:00 · Zgłoś
ale będą premie i nagrody.
Odpowiedz
1
@ hihihihihi
dnia 08.04.2011, 13:25 · Zgłoś
juz kiedys widzialem ten usmiech na ustach pana Czerneckiego...
to nic dobrego nie wrozy dla nas ale chyba on na cos liczy :) czyzby jakis odsetek wpadl w jego posiadanie :))
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.