Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Poręba: Budowa S19 i Via Carpathia ze środków UE jest wciąż możliwa. Warunkiem inicjatywa polskiego rządu.

24

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Rzeszowie Tomasz Poręba poinformował, że z jego inicjatywy Parlament Europejski postanowił ponownie zająć się kwestią budowy szlaku Via Carpathia. "Polska dostała od unijnych instytucji zielone światło na realizację tego projektu. Teraz czas na inicjatywę wicepremier Bieńkowskiej" - podkreśla europoseł PiS.

W ubiegłym roku do Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego wpłynęła petycja od jednego z mieszkańców Stalowej Woli w sprawie budowy szlaku Via Carpathia w Polsce zwanego S19. Petycja trafiła do opinii Komisji Europejskiej, która orzekła, że możliwe jest wybudowanie tej drogi ze środków UE a z inicjatywą w tej sprawie powinien wystąpić polski rząd. Sprawę petycji od początku w PE pilotował europoseł Tomasz Poręba.

"W chwili wpłynięcia petycji do Parlamentu Europejskiego i uruchomienia procedury podjąłem niezwłoczne działania w celu wpisania jej do porządku obrad Komisji Petycji, co w rezultacie pozwoliło na rozpoczęcie procedury rozpatrywania petycji przez PE" - mówi Poręba. "Byłem referentem i obrońcą petycji i udało mi się przekonać Komisję Petycji do ponownego zajęcia się tą sprawą przez Parlament Europejski. W rezultacie Parlament zamierza wysłać na Podkarpacie specjalną misję w celu przygotowania sprawozdania dla PE na temat stanu S19" - dodaje europoseł PiS.

Tomasz Poręba, który od kilku lat zabiega w Brukseli o powstanie szlaku Via Carpathia, podkreśla, że obecnie pojawia się kolejna szansa na jego budowę ze środków europejskich.

Europoseł zaznacza jednak, że kluczowa dla skuteczności podejmowanych działań będzie inicjatywa wicepremier Bieńkowskiej, do której trafiło w tej sprawie pismo od przewodniczącej Komisji Petycji. "Przewodnicząca Mazzoni wskazuje w nim zdecydowanie, że zdaniem KE oraz komisji PE projekt ten kwalifikuje się do finansowania ze środków europejskich funduszy strukturalnych i w gestii rządu RP leży wystąpienie o finansowanie. Dlatego chciałbym z tego miejsca zaapelować do pani premier o to, by nie zwlekała z odpowiedzią i jak najszybciej wystąpiła o fundusze na rzecz budowy Via Carpathia" - apeluje Poręba.

Aby ta inicjatywa była skuteczna, potrzebne jest także wsparcie mieszkańców Podkarpacia, przez które przebiega Via Carpathia. Każdy zainteresowany może podpisać taką petycję pod adresem https://www.secure.europarl.europa.eu/aboutparliament/pl/petition.html, wpisującw treści i tytule petycji jej nr 0053/2013.

Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby

Napisany dnia: 12.06.2014, 10:41
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ %%% ££
dnia 12.06.2014, 10:50
Ocena
komentarza:
4
Zobaczymy jak zareaguje pani Bieńkowska. Lemingi zaczynają produkować pianę! ?
@ Ela
dnia 12.06.2014, 11:18
Ocena
komentarza:
-1
Sorry nie mam czasu
@ antypis
dnia 12.06.2014, 11:20
Ocena
komentarza:
-14
Nie dawać na ciemnogród !!! Rozwijać tylko duze miasta na zachodzie Polski gdzie są mądrzy wyborcy !
@ %%% ££
dnia 12.06.2014, 11:37
Ocena
komentarza:
7
Do antypis. Twoja wiedza powala. 1 Leming dal inteligentny głos i jak zwykle zero konkretów co i jak tylko tępe hasła lemingowego elektoratu Tuska.Jestescie tak otepiali intelektualnie.nic nie robicie a gdy ktos cos chce lub próbuje zrobic to tepy leming mowi z gory ze to mzonki lub nie realne.A sami nic nie robia tylko ciemnote wciska leming lemingowi.
@ m
dnia 12.06.2014, 10:55
Ocena
komentarza:
3
dobrze rzeczes poreba,trzeba ta droge jak powietrza!!!

jestem dwoma rencami za taka inicjatywa
@ Tarzan-zan
dnia 12.06.2014, 11:10
Ocena
komentarza:
-20
Szkoda kasy na takie głupoty... Są dużo ważniejsze wydatki...
@ orest
dnia 12.06.2014, 11:16
Ocena
komentarza:
6
Pewno że są , tylko wydatek na S19 nie odbiera wydatków na te ważniejsze cele . Takim podejściem można by połozyć lagę na wszystko i powiedzieć "są wazniejsze sprawy " . uważasz Tarzan-zan`nie że należy się zajmowac tylko najwazniejszymi sprawami a inne odpuścić ? Wymień może któr według Ciebie są najważniejsze .
@ %%% ££
dnia 12.06.2014, 11:42
Ocena
komentarza:
7
Tarzan jest lekko zwihniety umysłowo. Najmandrzejszy na kazdy temat i nie oczekuj madrej odpowiedzi to nie realne.
@ 8888
dnia 12.06.2014, 11:51
Ocena
komentarza:
7
Są ważniejsze wydatki?. Niby na co ?
Może na "winne klimaty?
@ czesio
dnia 12.06.2014, 12:23
Ocena
komentarza:
9
tarzan nie ma czasu teraz bo ma dużo petentów pod drzwiami...a po za tym musi od czasu do czasu zerknąć prze okno czy mu kto fiata nie zajumał...
@ baba
dnia 12.06.2014, 12:45
Ocena
komentarza:
1
na pomoc socjalna dla beneficejntow MOPS-u
@ T
dnia 12.06.2014, 13:18
Ocena
komentarza:
1
Nie lekko tylko mocno, jest przykładem klinicznym do ośrodka zamkniętego.
@ Tarzan-zan
dnia 13.06.2014, 12:13
Ocena
komentarza:
-3
We fiacie to mój dziadek trzyma kury które mu jajka znoszą, ja mam podobny kurnik zrobiony z pastucha B5. A przez okno spoglądam sobie na mojego Mearsia ML, ale już mi się trochę znudził bo 2 lata ma, gdyby ktoś chciał to mogę sprzedać bo planuję przesiadkę na CL65.
@ JAREMA
dnia 12.06.2014, 15:38
Ocena
komentarza:
-7
drogi Panie Tomaszu nas bardziej interesuje obwodnica Jasła!!!
@ alex
dnia 12.06.2014, 17:01
Ocena
komentarza:
2
Obwodnicy Jasła nie ma w planach dotacji unijnych do 2021 r. Chyba że burmistrz sam da. S 19 i Via Carpatia zostały bezpowrotnie wykreślone z tego samego okresu czasowego. Jest tyle dróg do zrobienia na Dolnym Śląsku w okolicach Gdańska, w Wielkopolsce. A Pan Europoseł musi obiecywać bo mu za to płacą.
@ %%% ££
dnia 12.06.2014, 17:29
Ocena
komentarza:
2
On chce a co zrobi pani Bieńkowska? to odniej bedzie zależeć jak wyzej w artykule.
@ FAN
dnia 12.06.2014, 15:46
Ocena
komentarza:
4
Pytaj starosty 8 lat piastuje ten urząd i pan Czerniecki,tam stawiaj pytania co zostało zrobione dla Jasła.Zapytaj z jaką oni wystąpili inicjatywą??.
Co do pana Poręby poczekajmy inicjatywę ma,zobaczymy co zrobi pani Bieńkowska od klimatu.
PO sie sypie i o Kwaśniewskim nasz Polski MUBARAK albo jak kto woli KADAFI
http://niezalezna.pl/56268-platforma-sie-sypie-ze-struktur-partii-tuska-odchodzi-130-dzialaczy

http://niezalezna.pl/56257-rzad-po-psl-blokuje-inwestycje-zapewniajaca-bezpieczenstwo-energetyczne-polski

http://niezalezna.pl/56294-tylko-u-nas-ernest-bejda-b-wiceszef-cba-kwasniewscy-w-oswiadczeniu-klamia

http://niezalezna.pl/56293-pis-domaga-sie-nadzwyczajnej-komisji-skarbu-ostatnim-lobbysta-acron-byl-kwasniewski
@ poka poka
dnia 12.06.2014, 19:05
Ocena
komentarza:
4
Droga redakcjo
A gdyby tak zamiast dwóch zdjęć nic nie obrazujących, chociaż jedno przypominające jak ta trasa ma przebiegać ?
...
http://www.mbpr.pl/vc.html
@ matka głupich
dnia 12.06.2014, 21:19
Ocena
komentarza:
3
Pani senator deklarowała działanie kontynuacyjne śp. senatora i zapory w Kątach jak nie było, tak nie ma, i zjazdu z autostrady jak nie było, tak nie ma! W Porębie nadzieja!!!
@ malkontent
dnia 14.06.2014, 14:23
Ocena
komentarza:
0
Panią Senator podsumowali wyborcy dając jej czerwoną kartkę, same deklartacje nie wystarczą.
@ jaślan
dnia 13.06.2014, 08:38
Ocena
komentarza:
-4
Panie Poręba, a co Jasło będzie z tego miało? Raczej nic. Nas bardzie interesuje droga na Krosno, Rzeszów, Pilzno i Biecz.
@ gbur
dnia 13.06.2014, 12:08
Ocena
komentarza:
-4
Śmieszny facecik !!!
Z jego inicjatywy - ale sobie podniósł ego !!
Buhahahahahaha
@ FAN
dnia 13.06.2014, 14:33
Ocena
komentarza:
1
A twoje lupą trzeba szukać,albo za krzakiem schowane i się czai jak Ekshibicjonizm ?
@ niezadowolony
dnia 14.06.2014, 12:22
Ocena
komentarza:
-1
wszystko to tylko obietnice i ładne słowa... Zbiornik w Kątach obiecują od x lat - cisza w temacie. Draoga S19 pogadają i ucichnie... itd. itd. Polska C do zalesienia i zrobią z nas rezerwat i to wszystko co planują !!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105