Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Poręba: Budowa S19 i Via Carpathia ze środków UE jest wciąż możliwa. Warunkiem inicjatywa polskiego rządu.

24

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Rzeszowie Tomasz Poręba poinformował, że z jego inicjatywy Parlament Europejski postanowił ponownie zająć się kwestią budowy szlaku Via Carpathia. "Polska dostała od unijnych instytucji zielone światło na realizację tego projektu. Teraz czas na inicjatywę wicepremier Bieńkowskiej" - podkreśla europoseł PiS.

W ubiegłym roku do Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego wpłynęła petycja od jednego z mieszkańców Stalowej Woli w sprawie budowy szlaku Via Carpathia w Polsce zwanego S19. Petycja trafiła do opinii Komisji Europejskiej, która orzekła, że możliwe jest wybudowanie tej drogi ze środków UE a z inicjatywą w tej sprawie powinien wystąpić polski rząd. Sprawę petycji od początku w PE pilotował europoseł Tomasz Poręba.

"W chwili wpłynięcia petycji do Parlamentu Europejskiego i uruchomienia procedury podjąłem niezwłoczne działania w celu wpisania jej do porządku obrad Komisji Petycji, co w rezultacie pozwoliło na rozpoczęcie procedury rozpatrywania petycji przez PE" - mówi Poręba. "Byłem referentem i obrońcą petycji i udało mi się przekonać Komisję Petycji do ponownego zajęcia się tą sprawą przez Parlament Europejski. W rezultacie Parlament zamierza wysłać na Podkarpacie specjalną misję w celu przygotowania sprawozdania dla PE na temat stanu S19" - dodaje europoseł PiS.

Tomasz Poręba, który od kilku lat zabiega w Brukseli o powstanie szlaku Via Carpathia, podkreśla, że obecnie pojawia się kolejna szansa na jego budowę ze środków europejskich.

Europoseł zaznacza jednak, że kluczowa dla skuteczności podejmowanych działań będzie inicjatywa wicepremier Bieńkowskiej, do której trafiło w tej sprawie pismo od przewodniczącej Komisji Petycji. "Przewodnicząca Mazzoni wskazuje w nim zdecydowanie, że zdaniem KE oraz komisji PE projekt ten kwalifikuje się do finansowania ze środków europejskich funduszy strukturalnych i w gestii rządu RP leży wystąpienie o finansowanie. Dlatego chciałbym z tego miejsca zaapelować do pani premier o to, by nie zwlekała z odpowiedzią i jak najszybciej wystąpiła o fundusze na rzecz budowy Via Carpathia" - apeluje Poręba.

Aby ta inicjatywa była skuteczna, potrzebne jest także wsparcie mieszkańców Podkarpacia, przez które przebiega Via Carpathia. Każdy zainteresowany może podpisać taką petycję pod adresem https://www.secure.europarl.europa.eu/aboutparliament/pl/petition.html, wpisującw treści i tytule petycji jej nr 0053/2013.

Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby

Napisany dnia: 12.06.2014, 10:41
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ %%% ££
dnia 12.06.2014, 10:50
Ocena
komentarza:
4
Zobaczymy jak zareaguje pani Bieńkowska. Lemingi zaczynają produkować pianę! ?
@ Ela
dnia 12.06.2014, 11:18
Ocena
komentarza:
-1
Sorry nie mam czasu
@ antypis
dnia 12.06.2014, 11:20
Ocena
komentarza:
-14
Nie dawać na ciemnogród !!! Rozwijać tylko duze miasta na zachodzie Polski gdzie są mądrzy wyborcy !
@ %%% ££
dnia 12.06.2014, 11:37
Ocena
komentarza:
7
Do antypis. Twoja wiedza powala. 1 Leming dal inteligentny głos i jak zwykle zero konkretów co i jak tylko tępe hasła lemingowego elektoratu Tuska.Jestescie tak otepiali intelektualnie.nic nie robicie a gdy ktos cos chce lub próbuje zrobic to tepy leming mowi z gory ze to mzonki lub nie realne.A sami nic nie robia tylko ciemnote wciska leming lemingowi.
@ m
dnia 12.06.2014, 10:55
Ocena
komentarza:
3
dobrze rzeczes poreba,trzeba ta droge jak powietrza!!!

jestem dwoma rencami za taka inicjatywa
@ Tarzan-zan
dnia 12.06.2014, 11:10
Ocena
komentarza:
-20
Szkoda kasy na takie głupoty... Są dużo ważniejsze wydatki...
@ orest
dnia 12.06.2014, 11:16
Ocena
komentarza:
6
Pewno że są , tylko wydatek na S19 nie odbiera wydatków na te ważniejsze cele . Takim podejściem można by połozyć lagę na wszystko i powiedzieć "są wazniejsze sprawy " . uważasz Tarzan-zan`nie że należy się zajmowac tylko najwazniejszymi sprawami a inne odpuścić ? Wymień może któr według Ciebie są najważniejsze .
@ %%% ££
dnia 12.06.2014, 11:42
Ocena
komentarza:
7
Tarzan jest lekko zwihniety umysłowo. Najmandrzejszy na kazdy temat i nie oczekuj madrej odpowiedzi to nie realne.
@ 8888
dnia 12.06.2014, 11:51
Ocena
komentarza:
7
Są ważniejsze wydatki?. Niby na co ?
Może na "winne klimaty?
@ czesio
dnia 12.06.2014, 12:23
Ocena
komentarza:
9
tarzan nie ma czasu teraz bo ma dużo petentów pod drzwiami...a po za tym musi od czasu do czasu zerknąć prze okno czy mu kto fiata nie zajumał...
@ baba
dnia 12.06.2014, 12:45
Ocena
komentarza:
1
na pomoc socjalna dla beneficejntow MOPS-u
@ T
dnia 12.06.2014, 13:18
Ocena
komentarza:
1
Nie lekko tylko mocno, jest przykładem klinicznym do ośrodka zamkniętego.
@ Tarzan-zan
dnia 13.06.2014, 12:13
Ocena
komentarza:
-3
We fiacie to mój dziadek trzyma kury które mu jajka znoszą, ja mam podobny kurnik zrobiony z pastucha B5. A przez okno spoglądam sobie na mojego Mearsia ML, ale już mi się trochę znudził bo 2 lata ma, gdyby ktoś chciał to mogę sprzedać bo planuję przesiadkę na CL65.
@ JAREMA
dnia 12.06.2014, 15:38
Ocena
komentarza:
-7
drogi Panie Tomaszu nas bardziej interesuje obwodnica Jasła!!!
@ alex
dnia 12.06.2014, 17:01
Ocena
komentarza:
2
Obwodnicy Jasła nie ma w planach dotacji unijnych do 2021 r. Chyba że burmistrz sam da. S 19 i Via Carpatia zostały bezpowrotnie wykreślone z tego samego okresu czasowego. Jest tyle dróg do zrobienia na Dolnym Śląsku w okolicach Gdańska, w Wielkopolsce. A Pan Europoseł musi obiecywać bo mu za to płacą.
@ %%% ££
dnia 12.06.2014, 17:29
Ocena
komentarza:
2
On chce a co zrobi pani Bieńkowska? to odniej bedzie zależeć jak wyzej w artykule.
@ FAN
dnia 12.06.2014, 15:46
Ocena
komentarza:
4
Pytaj starosty 8 lat piastuje ten urząd i pan Czerniecki,tam stawiaj pytania co zostało zrobione dla Jasła.Zapytaj z jaką oni wystąpili inicjatywą??.
Co do pana Poręby poczekajmy inicjatywę ma,zobaczymy co zrobi pani Bieńkowska od klimatu.
PO sie sypie i o Kwaśniewskim nasz Polski MUBARAK albo jak kto woli KADAFI
http://niezalezna.pl/56268-platforma-sie-sypie-ze-struktur-partii-tuska-odchodzi-130-dzialaczy

http://niezalezna.pl/56257-rzad-po-psl-blokuje-inwestycje-zapewniajaca-bezpieczenstwo-energetyczne-polski

http://niezalezna.pl/56294-tylko-u-nas-ernest-bejda-b-wiceszef-cba-kwasniewscy-w-oswiadczeniu-klamia

http://niezalezna.pl/56293-pis-domaga-sie-nadzwyczajnej-komisji-skarbu-ostatnim-lobbysta-acron-byl-kwasniewski
@ poka poka
dnia 12.06.2014, 19:05
Ocena
komentarza:
4
Droga redakcjo
A gdyby tak zamiast dwóch zdjęć nic nie obrazujących, chociaż jedno przypominające jak ta trasa ma przebiegać ?
...
http://www.mbpr.pl/vc.html
@ matka głupich
dnia 12.06.2014, 21:19
Ocena
komentarza:
3
Pani senator deklarowała działanie kontynuacyjne śp. senatora i zapory w Kątach jak nie było, tak nie ma, i zjazdu z autostrady jak nie było, tak nie ma! W Porębie nadzieja!!!
@ malkontent
dnia 14.06.2014, 14:23
Ocena
komentarza:
0
Panią Senator podsumowali wyborcy dając jej czerwoną kartkę, same deklartacje nie wystarczą.
@ jaślan
dnia 13.06.2014, 08:38
Ocena
komentarza:
-4
Panie Poręba, a co Jasło będzie z tego miało? Raczej nic. Nas bardzie interesuje droga na Krosno, Rzeszów, Pilzno i Biecz.
@ gbur
dnia 13.06.2014, 12:08
Ocena
komentarza:
-4
Śmieszny facecik !!!
Z jego inicjatywy - ale sobie podniósł ego !!
Buhahahahahaha
@ FAN
dnia 13.06.2014, 14:33
Ocena
komentarza:
1
A twoje lupą trzeba szukać,albo za krzakiem schowane i się czai jak Ekshibicjonizm ?
@ niezadowolony
dnia 14.06.2014, 12:22
Ocena
komentarza:
-1
wszystko to tylko obietnice i ładne słowa... Zbiornik w Kątach obiecują od x lat - cisza w temacie. Draoga S19 pogadają i ucichnie... itd. itd. Polska C do zalesienia i zrobią z nas rezerwat i to wszystko co planują !!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim kładą asfalt

  Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim praca wre. Firma, która weszła na teren budowy w drugiej połowie maja położyła pierwszą warstwę asfaltu. Wkrótce mieszkańcy części wsi będą wolni od kurzu, błota i dziur.

 • Czy mł. bryg. Piotr Śmietana zostanie komendantem KP PSP w Jaśle?

  Końcem lutego br. na emeryturę przeszedł st. bryg. Marek Górniak, dotychczasowy komendant Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle. Jego obowiązki przejął mł. bryg. Piotr Śmietana, który najprawdopodobniej przez kolejne lata będzie kierował jasielską jednostką.

 • Podczas porodu straciła dziecko. Teraz walczy o powrót do zdrowia

   

  Aneta Michalak z Kołaczyc, aby wrócić do zdrowia potrzebuje pomocy. Kobieta spodziewała się drugiego dziecka. Jednak podczas porodu straciła je, a sama zapadła na długi czas w śpiączkę. 

 • Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne wideo?

   

  Według badań magazynu „Forbes” każdy Polak, średnio przez 2 godziny w ciągu dnia przegląda Internet. Coraz mniej czytamy, wolimy oglądać. Do tego, dzięki smarftonom, film możemy oglądać praktycznie w każdym miejscu. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny film?

 • Chodzą od mieszkania do mieszkania i łapią za klamki

  Wczoraj po południu do bloków przy ul. Baczyńskiego w Jaśle wchodziły dwie młode, nieznane osoby, które po cichutku łapały za klamki mieszkań. Zaniepokojony mieszkaniec wezwał policję. Patrol wylegitymował parę, a na koniec ukarał mężczyznę mandat karny.

 • Od czerwca wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów

   

  Za dwa tygodnie w życie wejdzie nowy rozkład jazdy pociągów. Jest on zbliżony do tego, który obowiązuje od marca bieżącego roku. W okresie wakacyjnym pociągiem pojedziemy dodatkowo do słowackich Medzilaborzec.  

 • Krośnieńska „NAFTÓWKA” to właściwy wybór!

   

  Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie kształci pod Patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Krośnieńska „NAFTÓWKA” to szkoła  z tradycjami, nowoczesna  i otwarta na zmiany związane z wymagającym rynkiem pracy.

 • Przed Sądem Rejonowym w Jaśle odbył się protest

   

  To miał być biało-czerwony spacer przeciwko dyktaturze i destrukcyjnej polityce rządu. Protest, który odbył się dzisiaj w Jaśle rozpoczął się i zakończył jednak przed budynkiem Sądu Rejonowego w Jaśle. Cztery osoby zdecydowały się zamanifestować swój sprzeciw wobec poczynań władz państwowych, w szczególności dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości.

 • Ratownicy medyczni otrzymają nowe lokum. Przy szpitalu stanęły kontenery socjalne

   

  Szpital Specjalistyczny w Jaśle zakupił kontenery socjalne z przeznaczeniem dla zespołów ratownictwa medycznego. Tym samym placówka zamierza zminimalizować ryzyko transmisji infekcji COVID-19 wśród pracowników medycznych. Koszt zakupu trzech kontenerów wyniósł 209 961 zł.

 • Bezpłatne badanie wzroku - ruszyły zapisy!

   

  Zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIE WZROKU w dniach 04.06 i 18.06. Zapisy pod nr 600 437 105 lub bezpośrednio w salonie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105