Posiedzą w więzieniu za napady na plebanie
Zatrzymani w marcu dwaj młodzi mieszkańcy Jasła zostali skazani za włamania i kradzieże do podkarpackich plebani. Łącznie ich łupem padło ponad 30 tysięcy złotych.
19-letni Rafał R. i 24-letni Rafał G. w okresie od 6 stycznia 2011 r. do 25 marca 2012 r. dokonywali włamań do 12 plebani z terenu województwa małopolskiego i podkarpackiego. Interesowały ich przede wszystkim pieniądze w gotówce. Przedmiotem kradzieży były różne kwoty od kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy. W sumie skradli ponad 31.000 zł.
27 marca policjanci doprowadzili obu mężczyzn do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Sąd zastosował wobec obu mężczyzn areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Po szybkim procesie Rafał R. został skazany na 2 lata i 3 miesiące bezwzględnego więzienia, natomiast 24-letni Rafał G., który był już karany, spędzi za kratami 3 lata.
(gm)
