Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Posiedzą w więzieniu za napady na plebanie

102

Zatrzymani w marcu dwaj młodzi mieszkańcy Jasła zostali skazani za włamania i kradzieże do podkarpackich plebani. Łącznie ich łupem padło ponad 30 tysięcy złotych.

19-letni Rafał R. i 24-letni Rafał G. w okresie od 6 stycznia 2011 r. do 25 marca 2012 r. dokonywali włamań do 12 plebani z terenu województwa małopolskiego i podkarpackiego. Interesowały ich przede wszystkim pieniądze w gotówce. Przedmiotem kradzieży były różne kwoty od kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy. W sumie skradli ponad 31.000 zł.

27 marca policjanci doprowadzili obu mężczyzn do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Sąd zastosował wobec obu mężczyzn areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Po szybkim procesie Rafał R. został skazany na 2 lata i 3 miesiące bezwzględnego więzienia, natomiast 24-letni Rafał G., który był już karany, spędzi za kratami 3 lata.

(gm)

Reklama

Komentarze: 100

Dodaj komentarz Widok:
1
@ pan tadeusz
dnia 29.08.2012, 19:39 · Zgłoś
a ilu niewinnych ludzi zatrzymala i pobila jasielska policja do tej sprawy a dlaczego bo sa [...] i maja zero wykrywalnosci chyba ze [...] zadzwoni i im powie [...]e jedne gady nie dobre jednym slowem [...]
Odpowiedz
3
@ JKS
dnia 30.08.2012, 02:56 · Zgłoś
Dokładnie...te ...wy tylko potrafią kogoś oskarżyć i nic więcej/jesteś winny i [...] PL prawo [...]
Odpowiedz
2
@ użytkownik
dnia 28.08.2012, 18:45 · Zgłoś
dlaczego nie ukradli ksiedza?
Odpowiedz
3
@ Organista
dnia 29.08.2012, 02:12 · Zgłoś
wtedy byłaby dopiero afera hahha i do biskupa niech daje okup za czarnego:]
Odpowiedz
-9
@ (L)egia
dnia 23.08.2012, 20:42 · Zgłoś
Do gruby: Tak być nie powinno. Muszą te 3 lata w [...] odpracować, bo to kosztuje. Żyć za podatników kasę to WSTYD.
Odpowiedz
-8
@ gruby
dnia 23.08.2012, 19:49 · Zgłoś
darmozjadow 3 lata za podatnikow kase beda zyc
Odpowiedz
12
@ Ciekawski
dnia 23.08.2012, 10:07 · Zgłoś
Nie wiem skąd jaslo ma takie informacje jak na Tarnowie piszą że nie mieli dowodów i ich musieli wypuścić, czyli są niewinni. haha 4you lubi czasami pofantazjować
Odpowiedz
-13
@ (L)egia
dnia 22.08.2012, 20:57 · Zgłoś
Do JP: Nie ważne, czy grypsera jest, czy jej nie ma ważne, że ich w tym więzieniu dojadą.
Odpowiedz
11
@ ...........
dnia 22.08.2012, 22:48 · Zgłoś
prędzej ciebie [...]o dojadą niż jego
Odpowiedz
7
@ No
dnia 22.08.2012, 19:21 · Zgłoś
Toż to Robini Hoodzi naszych czasów! Dlaczego ich zamykacie??

;)
Odpowiedz
14
@ JP
dnia 22.08.2012, 18:03 · Zgłoś
Proszę skąd macie takie dane na stronie Tarnowskiej piszę ze zostali uniewinnieni z braku jakikolwiek dowodów i dalej się woza po mieście i się śmieją !!! tak dalej panowie okras kościoły i spali... darmozjadów hahahahahahah Ps. informacja jest w 100% wiarygodna.
Odpowiedz
13
@ ...............
dnia 22.08.2012, 12:32 · Zgłoś
Z tego co wiem to nigdzie się za kratki nie wybierają. Na układy nie ma rady, nic nie zrobili;)
Odpowiedz
11
@ Nieznajomy
dnia 22.08.2012, 12:26 · Zgłoś
Tutaj większość komentarzy piszą same "ci..." zrobili, nie zrobili ich sprawa. bo każdy tutaj "Święty" śmiech
Odpowiedz
-6
@ www.
dnia 22.08.2012, 11:07 · Zgłoś
młodzi, przystojni, niech [...] będzie z nimi hehe
Odpowiedz
5
@ JWDPK
dnia 23.08.2012, 10:03 · Zgłoś
a ty chodzisz kanałami bo wyglądasz szczur i nawet z wazeliną by nikt nie chciał. hehe
Odpowiedz
8
@ Kicia19
dnia 23.08.2012, 12:43 · Zgłoś
A żebyś wiedział że przystojni;)
Odpowiedz
-8
@ www.
dnia 23.08.2012, 13:50 · Zgłoś
z własnego doświadczenia to wiesz?
swoja drogą ładnie zdania składasz hehe
Odpowiedz
8
@ JWDPK
dnia 24.08.2012, 10:42 · Zgłoś
Ukaż się kim jesteś i wtedy porozmawiamy. Co ty na to?
Odpowiedz
-6
@ hehe
dnia 26.08.2012, 00:26 · Zgłoś
jak koń bo dorzynkach :D
Odpowiedz
5
@ JWDPK
dnia 26.08.2012, 01:11 · Zgłoś
Ładnie się przedstawiasz kozaczku internetowy
Odpowiedz
-13
@ piskosz
dnia 22.08.2012, 10:39 · Zgłoś
Gdzie dokladniej kolo parkowej i jak sie nazywali dokladniej ??
Odpowiedz
0
@ jp jp jp
dnia 23.08.2012, 01:39 · Zgłoś
Bednarz jeden
Odpowiedz
-4
@ Sven
dnia 23.08.2012, 12:42 · Zgłoś
Ty za te nazwiska będziesz miał po .[...] (ochrona o danych osobowych)
Odpowiedz
-9
@ Buziaaaaa:D
dnia 21.08.2012, 23:53 · Zgłoś
my tutaj nie piszmy ze dobrze tylko
tylko gdzie jest sprawiedliwość!!!
Odpowiedz
-10
@ [...]
dnia 21.08.2012, 23:49 · Zgłoś
Rafał R[...] chyba jak sie nie mysle koło Parkowej mieszkaja !!
Odpowiedz
-9
@ Jan
dnia 21.08.2012, 23:20 · Zgłoś
Wreszcie. Obydwaj już dawno powinni być za kratkami. Kradli i kradli od lat.
Odpowiedz
-9
@ xx
dnia 21.08.2012, 23:19 · Zgłoś
co to za rafałki?
Odpowiedz
13
@ ...
dnia 21.08.2012, 22:19 · Zgłoś
owinii dostac nagrode, "bo kto odbiera czarnym nagrodzon bedzie", ostatecznie
[...] okradl jeszcze wiekszego zlodzieja.
Odpowiedz
-11
@ (L)egia
dnia 21.08.2012, 21:57 · Zgłoś
Myślę, że w więzieniu grypsera będzie wiedziała, co z nimi robić a tam życie [...]a jest PIEKŁEM.
Odpowiedz
7
@ JP
dnia 22.08.2012, 18:05 · Zgłoś
ej [...] jaka grypserka już tego niema tylko tak sie nazywają ci co sie boja cienia hahahah
Odpowiedz
9
@ xxx
dnia 22.08.2012, 22:52 · Zgłoś
jeden już bł i takich jak ty to penie na śniadanie zjadał. hehe
Odpowiedz
-10
@ boss
dnia 23.08.2012, 08:35 · Zgłoś
prze[...]ą [...] i bardzo dobrze
Odpowiedz
0
@ YOU
dnia 24.08.2012, 02:51 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
1
@ DO boss
dnia 24.08.2012, 02:54 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
-10
@ .
dnia 21.08.2012, 21:21 · Zgłoś
Chlopaki sa mlodzi,gniewni i [...] posiedza i skruszejaPotem sie poprawia
Odpowiedz
11
@ .../
dnia 21.08.2012, 21:26 · Zgłoś
Zapewniam Cię że nie posiedzą.
Odpowiedz
-6
@ Anka
dnia 21.08.2012, 20:40 · Zgłoś
Podoba mi się rozwiązanie problemu w krajach muzułmańskich - łapa na pieniek i po kłopocie. Szkoda, że nierealne do zastosowania. Po pierwsze, ponoć niehumanitarne. Po drugie, za kradzież bułki z głodu obcinaliby rece, a milionowe defraudacje przechodziłyby bez echa, czego przykładem wspomniany wyżej Amber Gold.
Odpowiedz
1
@ Facet ANKI
dnia 21.08.2012, 21:13 · Zgłoś
Aniu no co ty To twojemu bylemu musieli by odciac wiesz co ? ...
Odpowiedz
1
@ Anka
dnia 21.08.2012, 21:21 · Zgłoś
Oświeć mnie. Nic mi nie świta w główence, bo kradzież to zabranie czegoś celem przywłaszczenia.
Odpowiedz
-2
@ max
dnia 21.08.2012, 20:10 · Zgłoś
mam pytanie do jasielskiej drogówki mianowicie gdzie sa i co robią gdy pan Rafał G jezdzi mazda z przyciemnionymi PRZEDNIMI szybami i nikt mu za to nic nie zrobi??? panowie czas chwycic się za jaja i cos wogóle zrobić
Odpowiedz
7
@ Facet ANKI
dnia 21.08.2012, 21:17 · Zgłoś
A robiles pomiar przyrzadem ze tak twierdzisz??
Odpowiedz
10
@ JWDPK
dnia 22.08.2012, 12:21 · Zgłoś
Żal mi cię!!!nie mogą mu nic zrobić. hehe
Odpowiedz
-17
@ halek
dnia 21.08.2012, 19:49 · Zgłoś
jak oni sie nazywali i skad byli ???
Odpowiedz
-6
@ hehe
dnia 26.08.2012, 00:23 · Zgłoś
jacek i place z ksiezyca
Odpowiedz
-12
@ xxxxxx
dnia 21.08.2012, 19:36 · Zgłoś
a tych dwóch myslało ze moga wszystko a tu wreszcie sprawiedliwośc brawo tarnowski sad bo w jaśle to począwszy od policji po sąd wszyscy jakby mogli to by takim zjodzieja do [...] weszli żeby tylko nie robic sobie kłopotu - a niektórzy to w tym jaśle wogole są nietykalni bo troszke sterydów się najedli i każdy sie ich boi czas chyba to zmienić !!!
Odpowiedz
-11
@ Sven
dnia 21.08.2012, 18:40 · Zgłoś
Nie rozumiem facetów po co kraść wystarczy znajść sobie sponsorkę ale musi to być wyposzczona panna z dobrą posadą i musicie mieć ogromnego konia do orki będą wam dawać paszę...GWARANTUJE !
Odpowiedz
14
@ dfbehdb
dnia 21.08.2012, 19:23 · Zgłoś
sven idz się schowaj razem ze swoimi smiesznymi komentarzami i przestań sie wogóle udzielac bo ile razy widzę jak coś piszesz to zawsze to sa same głupoty
Odpowiedz
-13
@ Sven
dnia 21.08.2012, 19:38 · Zgłoś
...Ja tak korzystam i żyje i co ... ? Ja wiem co lubią kocurki !
Odpowiedz
6
@ facet
dnia 21.08.2012, 18:15 · Zgłoś
włamania i kradzieże to nie NAPADY jak pisze to w tytule ...
Odpowiedz
-8
@ RODZINNY
dnia 21.08.2012, 18:37 · Zgłoś
bo oni napadli z [...] na kasę a to jest już napad !!!BUCHACHA
Odpowiedz
-9
@ janko muzykant
dnia 21.08.2012, 14:31 · Zgłoś
to może ci sami co obrobili księdza w osieku
Odpowiedz
-3
@ łopservatore
dnia 21.08.2012, 14:23 · Zgłoś
Kradzież jest kradzieżą.Powinni iść siedzieć.No chyba że chodzi o kolesi z fundacji "Srebrna"gdzie ma dużo dogadania pan Jarosław K. lub Amber Gold. Oj, to od nich lepiej z daleka.Bo można odpryskiem niewąsko oberwać.
Odpowiedz
8
@ Sven
dnia 21.08.2012, 14:19 · Zgłoś
Ludzie miejcie wyobraźnię i zastanówcie się ile to [...] nakradł na nas pamiętacie te siupy za Kaczyńskiego co wkraczało już CBŚ i tak nikomu nic nie zrobili-przykro w takim kraju żyć.
Odpowiedz
0
@ sk
dnia 22.08.2012, 06:31 · Zgłoś
To [...]laj z tego kraju umysłowa [...]!!!
Odpowiedz
10
@ córka proboszcza
dnia 21.08.2012, 14:01 · Zgłoś
Kradzież jest zawsze kradzieżą-ale dlaczego okradli mojego TATĘ !!!
Odpowiedz
3
@ dżaga
dnia 21.08.2012, 13:05 · Zgłoś
Dokładnie...nie ma rodziny w której dom jeden czy dwa sie nie ,,postawiły" tam gdzie jest...ksiądz w rodzie..wycieczki..itd.a ludzie musza robic na wszystko i nie postawia nagle tak willi ..za niezle pieniazki
Odpowiedz
-2
@ a ja mam księdza w rodzie
dnia 21.08.2012, 13:48 · Zgłoś
...i mnie bieda nie bodzie, hahaha
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 21.08.2012, 13:49 · Zgłoś
Seminarium czeka... kto broni?
Odpowiedz
-4
@ Sven
dnia 21.08.2012, 14:20 · Zgłoś
dragoness-([...])zamknij [...] hauts maul !
Odpowiedz
4
@ wk
dnia 21.08.2012, 14:37 · Zgłoś
Dzieciaku kto ci broni iść do seminarium
Odpowiedz
3
@ jaś
dnia 21.08.2012, 15:45 · Zgłoś
może sumienie,bo nie potrafił by z biedoty wdowi grosz wyrwać ?>
Odpowiedz
7
@ dragoness
dnia 21.08.2012, 16:29 · Zgłoś
Fachowo po niemiecku jest "Maul halten!" ale co ja ci będę tłumaczyć, nieboraku. Jakiś kompleksik niewielki tu prezentujemy, bo do stanu kapłańskiego trzeba być idealnie zdrowym na ciele i umyśle... Oh Sven, tak mi przykro... A reszta towarzystwa prezentująca moralność Kalego (kto czyta ten wie), to po prostu żal [...] ściska nad głupotą i agresją. A Warszawka się cieszy...
Odpowiedz
6
@ łopservatore
dnia 21.08.2012, 22:43 · Zgłoś
Sven. Twoja [...] jest porażająca.
Odpowiedz
1
@ Mix
dnia 21.08.2012, 12:58 · Zgłoś
Księdza więcej kradną niż te 31 tyś zł...oni żerują na tych co są zaślepieni religią
Odpowiedz
-6
@ KRAKUS
dnia 21.08.2012, 12:42 · Zgłoś
To ci Rafałki [...]uchy :))
Odpowiedz
-1
@ 007
dnia 21.08.2012, 12:39 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
-11
@ ubolewam
dnia 21.08.2012, 12:22 · Zgłoś
i bardzo dobrze ze poszli siedziec moze zmądrzeją ale w to wadpie roboty by sie chycili a nie krasc szkoda słów na takich tumanów.Mysli ze mazda jezdzi to mu wszystko wlolno .
Odpowiedz
-5
@ Audi
dnia 21.08.2012, 16:16 · Zgłoś
Mazda to nie wszystko,Są lepsze marki samochodów
Odpowiedz
11
@ xxx
dnia 22.08.2012, 12:27 · Zgłoś
napisz kim jesteś to wtedy będziesz dopiero ubolewał
Odpowiedz
-5
@ hehe
dnia 26.08.2012, 00:22 · Zgłoś
sie kozak znalazł :D
Odpowiedz
4
@ JWDPK
dnia 26.08.2012, 10:27 · Zgłoś
A Ty "hehe" jesteś kozak na necie, odkryj swoje oblicze i wtedy pokażesz jaki to mocny jesteś!
Odpowiedz
18
@ Rydzyk
dnia 21.08.2012, 11:22 · Zgłoś
Przynajmniej nie okradali ciężko pracujących ludzi tylko tych darmozjadów w sutannach.
Odpowiedz
-2
@ riko
dnia 21.08.2012, 11:28 · Zgłoś
dobre hahaha:)
Odpowiedz
-2
@ wojtq
dnia 21.08.2012, 11:36 · Zgłoś
A [...] skąd mają jak nie od ludzi ciężko pracujących?
Odpowiedz
9
@ zgryźliwy
dnia 21.08.2012, 11:48 · Zgłoś
kradzież jest zawsze kradzieżą. a z amber gold jeszcze nie wiadomo ale tam [...] bez zastanowienia się z nadzieją, że ktoś im da coś za darmo składali kasę. nikt nikomu nic za darmo nie daje. a swoją drogą czy czasmi komuś nie zależało bardzo aby tenże amber gold padł? może to jakaś wyrachowana układanka ? przecież gdy narobiono szumu wówczas wszyscy chcieli odebrać swoje pieniądze nawet ze świadomością, że stracą 40 % wpłaconej kwoty wybierająć przed terminem. młodym proponuję wrócić do historii. już kiedyś była bezpieczna kasa oszczędności grobelnego prawie analogia. facet odsiedział część wyroku i gdy oświadczył, że teraz powie jaka jest prawda, napisze książkę i potwierdzi niektóre fakty dokumentami jakoś dziwnie został znaleziony martwy obok jakiegoś domu handlowego. chyba się sam nie [...] a do dzisiaj nie podano jaka była prawdziwa przyczyna śmierci . i co tam też był przypadek ? a tym drobnym zlodziejaszkom powinni ci co garują dać solidnie w [...].
Odpowiedz
-4
@ Dokładnie tak
dnia 21.08.2012, 16:49 · Zgłoś
nie wiem skąd te minusy,chyba [...] je wstawiają
Odpowiedz
-1
@ kazik
dnia 21.08.2012, 22:01 · Zgłoś
a ty [...] od palikota:P
Odpowiedz
5
@ gg
dnia 22.08.2012, 08:54 · Zgłoś
[...] maja od ludzi bo ich okradaja od setek lat [...]!!!
brawo chlopaki -bedziecie w niebie za swoj czyn--lupic najwieksza [...] i bandytow tego kraju!!!
gdyby zabrali "emerytce" odizolowac!!!---ale tym ciemiezcom narodu???brawo.
Odpowiedz
15
@ pan kleks
dnia 21.08.2012, 11:21 · Zgłoś
Bo w Polsce lepiej kraść miliony niż jakieś tam 30tys. za parę milionów co Marcin P. skasował to posiedzi z 2 lata a potem jest ustawiony do końca życia
Odpowiedz
1
@ gg
dnia 22.08.2012, 08:48 · Zgłoś
to kradnij miliony błaznie!!!
bandyci ktorzy kradna miliony sa w polsce na oltarze wynoszeni---a w innym cywilizowanym kraju by zawisli na sznurze lub za "miliony" dostali 650 lat "za kratami" jak to ujał ten psi parszywie brudny portalik!!!
Odpowiedz
-12
@ czytacz
dnia 21.08.2012, 11:16 · Zgłoś
"spędzi za kratami" ??
Odpowiedz
16
@ mix
dnia 21.08.2012, 11:21 · Zgłoś
Tak bo w więzieniu w oknach są kraty. Masz jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem.
Odpowiedz
6
@ ciekawy
dnia 21.08.2012, 14:41 · Zgłoś
Kiedy się skończy moda na sukces?
Odpowiedz
2
@ Audi
dnia 21.08.2012, 16:13 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
7
@ .../
dnia 21.08.2012, 21:10 · Zgłoś
na pewno nie!!!
Odpowiedz
0
@ el
dnia 24.08.2012, 07:43 · Zgłoś
kto byl ojcem Pepito
Odpowiedz
0
@ hehe
dnia 26.08.2012, 00:21 · Zgłoś
Ricz z klanu
Odpowiedz
102
@ DOOQ
dnia 21.08.2012, 11:16 · Zgłoś
Taa. goście za 30 tyś - 2-3 lata za kraty, a Marcin P z Amber Gold - za miliony - 1 rok w zawiasach. Temida ślepa jest ...
Odpowiedz
27
@ Józef Bąk
dnia 21.08.2012, 11:47 · Zgłoś
Bo zeby kraść to trzeba mieć odpowiednie nazwisko i znać układy . To nie temida jest slepa tylko ludzie ktorzy sie daja okraść .
Odpowiedz
33
@ AS
dnia 21.08.2012, 12:04 · Zgłoś
bo [...] jak kraść to miliony a nie drobne !
Odpowiedz
11
@ dżaga
dnia 21.08.2012, 13:04 · Zgłoś
Masz racje! krotki i na temat!
Odpowiedz
16
@ Jak juz to ukradli
dnia 21.08.2012, 13:25 · Zgłoś
pieniądze ludzi a nie księży bo to ze skladek.Także ksieża zbyt pokrzywdzeni tu nie sa bo łopatą na to nie robili.
Odpowiedz
10
@ bambenio
dnia 21.08.2012, 13:40 · Zgłoś
Najlepiej się bije małego :)
Odpowiedz
12
@ jaś
dnia 21.08.2012, 15:43 · Zgłoś
tak kraść to miliony a nie grosze,bo jest się czym podzielić i na adwokatów nie braknie.
Odpowiedz
7
@ [...]
dnia 21.08.2012, 19:25 · Zgłoś
bo jak kraść to miliony a jak dy..ć to księżniczki !
Odpowiedz
-3
@ wanda b
dnia 21.08.2012, 22:00 · Zgłoś
czy to nie aby kibice czarnych?
Odpowiedz
-14
@ lusia
dnia 21.08.2012, 22:30 · Zgłoś
dobrze [...] proboszcza mi okradli,niech zgniją w więzieniu.
Odpowiedz
-8
@ Buziaaaaa:D
dnia 21.08.2012, 23:52 · Zgłoś
I powiedz mi [...]!!!
Gdzie tu jest Sprawiedliwość!!!
[...]!!!
Odpowiedz
11
@ JWDPK
dnia 22.08.2012, 22:55 · Zgłoś
powiedz im to w oczy a nie na necie wszyscy wielcy
Odpowiedz
-3
@ hehe
dnia 26.08.2012, 00:19 · Zgłoś
nie białych
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.