Posłanka PO otworzyła biuro w Jaśle
Chcemy, aby ludzie spotykali się, mówili o swoich problemach, bo nie zawsze w urzędach jest na to czas. – powiedziała Elżbieta Łukaciejewska podczas otwarcia nowego biura poselskiego w Jaśle. W uroczystości uczestniczyli licznie zgromadzeni działacze Platformy Obywatelskiej, wśród których znaleźli się m.in. Starosta Powiatu Jasielskiego Adam Kmiecik, Wiceburmistrz Leszek Zduński oraz Przewodniczący Rady Miasta Roman Kościow.
Podczas konferencji prasowej posłanka zdementowała informacje jakoby Platforma obywatelska po przegranych wyborach odwróciła się od Podkarpacia, efektem czego nasze województwo traci ważne projekty.

- To jest kłamstwo powtarzane, w stylu tych dwóch lat, kiedy uprawiano demagogię i pewne wyimaginowane rzeczy próbowano opinii publicznej sprzedać. Ja wierzę, że Polacy są mądrzy. Dla Platformy Obywatelskiej wszystkie regiony są ważne.
Posłanka odniosła się również do skreślenia z listy ministerialnej projektu budowy zbiornika Kąty-Myscowa. Jak powiedziała powodem odrzucenia tego projektu było złe przygotowanie inwestycji.
- Wszyscy chcemy budowy tego zbiornika, ale niemożna ludzi oszukiwać i mówić, że ten zbiornik jest przygotowany do finansowania. Przewidywane jest, że przy spełnieniu wszystkich możliwych kryteriów, (…) ta inwestycja najwcześniej może się rozpocząć w roku 2010 do 2016.
Obecny na konferencji prasowej Adam Kmiecik skomentował sytuację polityczną w Jaśle.
- Zawiązaliśmy koalicję Platformy Obywatelskiej z Pis-em i jest to jedna z nielicznych takich koalicji w kraju(…). Wszelkie działania Platformy Obywatelskiej nie zmierzają do tego aby posiąść część władzy, tylko po to aby można było skutecznie służyć mieszkańcom miasta jak i powiatu.
Nowe biuro mieści się przy ulicy Czackiego 13a i będzie czynne w lutym we wtorki i czwartki od 17:30 do 19:00, natomiast od marca biuro ma być czynne w godzinach pracy urzędów. Planowane są również dyżury samorządowców w tym Starosty, Wiceburmistrza oraz radnych PO. Sama posłanka obiecała że będzie ją można spotkać w biurze przynajmniej raz w miesiącu o czym każdorazowo będzie informowała na swojej stronie internetowej.
kolkrak

