Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Postępująca choroba sprawia, że Natalia jest jak roślina. Jej mama błaga o pomoc

23

20-letnia Natalia Rudzińska cierpi na najgorszą odmianę zespołu Tourett'a. I choć nie ma szans na wyleczenie, jej mama robi wszystko, aby córce ulżyć w cierpieniu. Obecnie młoda kobieta jest jak roślina, potrzebuje stałej opieki. - Pomóżcie nieuleczalnie chorej Natalii , której życie zmieniło się w najgorszy koszmar - apeluje jej mama. Skromny budżet rodzinny nie jest w stanie unieść ciężaru kosztów, jakie są potrzebne, aby leczyć, rehabilitować, czy zakupić specjalistyczny sprzęt potrzebny 20-latce.

fot. archiwum prywatne

Nieuleczalna choroba zmieniła w koszmar życie Natalii cierpiącej na zespół Tourett'a, dystonię, padaczkę oraz zwyrodnienie zwojów podstawnych. - Nie łatwo jest żyć z takimi chorobami, gdy pod nogami napotykamy ciągle na kłody. Na całkowite wyleczenie nie ma szans, choroba jest nieuleczalna a w córki przypadku to najgorsza postać. Próbujemy ją tylko odrobinę ujarzmić, by zmniejszyć jej koszmar na co dzień. Dziś przez tak postępujące choroby jest jak roślina. Wymaga 24-godzinnej opieki i pielęgnacji - mówi mama Natalii.

20-latka cierpi także na światłowstręt z postępującym każdego dnia niedowidzeniem. Nie może pisać, utrzymać czegokolwiek w ręce, ma również kłopoty z przełykaniem. Jak wspomina, córka marzyła o tym, aby zostać prawnikiem. Niestety, dzisiaj pozostała niemoc, ból i cierpienie. - Nie o takim życiu marzy człowiek, a w dodatku młody, kiedy ręce, nogi odmawiają posłuszeństwa, ciało ciągle drży, z ust płyną liczne niekontrolowane przekleństwa a oczy widzą już tylko przez ostrą mgłę – dodaje pani Ewa.

Mimo zastosowaniu Głębokiej Stymulacji Mózgu oraz licznych wizyt u wszystkich możliwych specjalistów stan Natalii pogarsza się. Co więcej, w miejscu wszczepienia generatora impulsów pojawiło się okropne zaczerwienienie z silnie piekącym bólem. - Stymulator, chociaż nie do końca pomaga Natalii to bez niego nie potrafi już żyć. Pilnie potrzebna jest pomoc finansowa na zakup nowego, mocniejszego wózka inwalidzkiego, ponieważ przy tak postępujących chorobach nogi Natalii wciąż odmawiają posłuszeństwa a obecny, który posiadała zepsuł się przy tak gwałtownej chorobie. Wszystko to sprawia , że potrzebny jest sprzęt specjalistyczny, środki higieny i ciągłe leczenie, wykonanie wielu wizyt celem zmiany parametrów stymulatora, badań w klinikach, kontroli w bardzo odległych miejscach – wyjaśnia mama Natalii.

Mama 20-latki apeluje o pomoc finansową, która pozwoli jej udźwignąć ciężar wydatków. - Bardzo prosimy Państwa o każdy symboliczny grosz. Każda kwota nawet najmniejsza ma ogromne znaczenie i jest na wagę złota. Prosimy Państwa jako ludzi dobrych serc. Pomóżcie nieuleczalnie chorej Natalii, której życie zmieniło się w najgorszy koszmar . Z góry Państwu bardzo serdecznie dziękujemy. Natalia z mamą.

 id

Napisany dnia: 18.09.2023, 12:41
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Wiara
dnia 18.09.2023, 13:21
Ocena
komentarza:
6
Proponuje wizyte ksiedza, nie chodzi mi o namszczenia, ale krotka modlitwa i troche wiary sorawiaja cuda!
@ Wara
dnia 18.09.2023, 13:46
Ocena
komentarza:
-4
Znasz jakieś udokumentowane cuda pod wpływem modlitwy?
Ja znam tylko cud znikających pieniędzy.
@ Do Wara
dnia 18.09.2023, 14:04
Ocena
komentarza:
-9
Wróć pod kamień z pod którego żeś wypełzło
@ Wara
dnia 18.09.2023, 14:36
Ocena
komentarza:
7
Mamy próbkę nie tylko ortografii, ale też katolickiej miłości bliźniego.
Proste pytanie w odpowiedzi tylko inwektywy i pogarda.
Lepiej wam jednak wychodzi zabawa z dziećmi niz zrozumienie tego czego Jezus was nauczał.
Szkoda.
@ Kama
dnia 18.09.2023, 15:12
Ocena
komentarza:
3
A kto powiedział,że wyszło to z ust katolika?
@ Xxxx
dnia 18.09.2023, 16:13
Ocena
komentarza:
-4
A ty do średniowiecza
@ Kapitan Wąs
dnia 18.09.2023, 16:19
Ocena
komentarza:
-4
Na takie Voo Doo i żerowanie na ludzkiej nadziei i naiwności powinny być jakieś paragrafy.
Na najpopularniejszych, katolickich kanałach na YouTube w roku 2023 mówi się, że pod wpływem czarowników w sukience ludziom odrosły oczy, bak samochodu samoistnie się napełnił, a pieniądze spadły z sufitu.
Najwyższy czas wyjaśniać prawnie takie herezje, które są zwykłym oszustwem.
@ Kapitan Wąs
dnia 18.09.2023, 18:28
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz nie na temat]
@ maro
dnia 18.09.2023, 18:54
Ocena
komentarza:
1
Ależ pewnie ze nie
@ Czyt
dnia 18.09.2023, 20:54
Ocena
komentarza:
9
Spróbuj obrazić może innych ...bo od katolików nie spotka cię żadna kara...może islam albo Żydów
@ do Wara
dnia 19.09.2023, 13:18
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Wara
dnia 19.09.2023, 13:45
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Wiara
dnia 18.09.2023, 13:33
Ocena
komentarza:
17
PiS niech pomoze. To obowiązek państwa. Kandydaci do Senatu i sejmu tez. Senatorka ma kase to niech da.
@ DDL
dnia 18.09.2023, 13:45
Ocena
komentarza:
-15
Trzeba wezwać księdza od cudów razem z kolegami z jedynie słusznej partii,a nie przerzucać te obowiązki na społeczeństwo - nożycoręcy i ludzie z sejmu są od tego.
@ Adam
dnia 18.09.2023, 14:12
Ocena
komentarza:
10
W jaki sposób można wspomóc rodzinę? Bo albo przeoczyłem, albo w artykule nie ma nic na ten temat
@ Adam
dnia 18.09.2023, 14:13
Ocena
komentarza:
9
aaaa dobrze już widzę. Administratorze - dodaj jeszcze link do strony, bo przez chwilę myślałem, że to kolejna reklama
@ Oro
dnia 18.09.2023, 16:40
Ocena
komentarza:
7
Instytucje państwowe zawodzą. Przykre to.
@ Hghhghgh
dnia 18.09.2023, 17:13
Ocena
komentarza:
16
Ludzka tragedia,hektolitry wylanych łez przez matkę która musi mieć ogrom siły by temu podołać i jej córka a Wy tu się kłócicie na forum...
@ Kwkkkwkwwkk
dnia 18.09.2023, 17:23
Ocena
komentarza:
-12
A gdzie się mamy wykłócać?
Nad łóżkiem tego dziecka?
Mam sobie wydłubać oko za to, że mnie nie spotkało nic przykrego w życiu żeby było sprawiedliwie?
@ Hghhghgh
dnia 19.09.2023, 17:57
Ocena
komentarza:
2
Yyy co za insynuacja... weź sobie rower przejdź ze 20 km albo wyjdź na spacer i może zaczniesz mądrzej się wypowiadać
@ Woj11
dnia 19.09.2023, 08:21
Ocena
komentarza:
6
Wyłączcie komentarze i dajcie link do zbiórki. Aleście zrobili matce przysługę, j... pismaki. To jest forum nie dla lidzie, ale dla hien.
@ .
dnia 19.09.2023, 19:32
Ocena
komentarza:
-1
gdzie są politycy...bo co ? bo wtedy nie wypada przecinać wstęgi...nie pójdą w ruch nożyczki i foty publiczn e przy łozu?
@ Aaaaa
dnia 20.09.2023, 08:42
Ocena
komentarza:
2
Czytam komentarze i jestem przerażona...co się dzieje z ludźmi??? Tyle jadu.co kur.a z Wami??? Rodzina ma ogromny problem , a wy [...]ie o polityce, plujecie na kościół i piszcie różne ohydne rzeczy...gdzie się podziało człowieczeństwo??
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji

  Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

   

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

 • Szpital otrzymał ponad 7 mln zł na przebudowę i doposażenie SOR

  Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odebrała dzisiaj z rąk starosty Adama Pawlusia czek na kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki przyznane na przebudowę SOR oraz pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz zakup potrzebnego sprzętu pochodzą z Funduszu Medycznego. - Prace rozpoczną się niezwłocznie od zaprojektowania, a następnie wyboru wykonawcy robót – podkreśla Beata Trzop, dyrektor jasielskiego szpitala.<FOTORELACJA>

 • Pies Kudłaty – nowy salon groomerski na mapie Jasła

 • Czarni z kolejnym wysokim zwycięstwem w lidze. Jaślanie rozbili osłabione Zamczysko Odrzykoń 5:0

   

  Czarni Jasło kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę (23 września) podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń. Osłabieni kadrowo goście zainkasowali aż pięć goli. Trzy trafienia padły łupem Karola Potery.

 • „To mogą być ostatnie demokratyczne wybory”

  Dzisiaj na jasielskim rynku odbyła się konferencja z udziałem polityków oraz kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiego z okręgu 22 przemysko-krośnieńskiego do polskiego parlamentu. Wśród nich były osoby znane z Jasła, które apelowały do mieszkańców o podjęcie właściwej decyzji 15 października.

 • Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!

   

  Mieszkańcy Podkarpacia chętnie poszukują pracy za granicą. Dużą popularnością cieszy się wśród nich między innymi Holandia. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców, w tym właśnie kraju, poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, w szczególności jednak na produkcji przy rybach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • W Jaśle powstaną dwa zielone przystanki

  W centrum Jasła powstaną dwa zielone przystanki. Zadanie jest realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657