Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Powiat Jasielski otrzymał dofinansowanie w ramach „schetynówki”

33

Powiat jasielski jest jednym z czterech powiatów na Podkarpaciu, który otrzymał dofinansowanie w ramach tzw „schetynówek”. Pieniądze zostały przyznane na przebudowę drogi powiatowej Kołaczyce- Sieklówka-Lubla.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zatwierdziło listy wniosków gmin i powiatów o dofinansowanie w bieżącym roku projektów drogowych w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Edycja II Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój. W województwie podkarpackim dofinansowanie do zadań otrzymały powiaty: rzeszowski, leżajski, łańcucki i jasielski.

- Środki zostaną wydane na przebudowę drogi powiatowej Kołaczyce-Sieklówka- Lubla i będzie to ostatni etap prac na tej drodze. To pozwoliłoby zakończyć modernizację całej drogi na całej długości od Kołaczyc aż po Lublę. Do tej pory był zrealizowany etap II III i IV - zaznacza Tadeusz Górczyk, etatowy członek Zarządu Powiatu. - Dróg, które wymagają gruntownej modernizacji jest naprawdę sporo w powiecie jasielskim. Systematycznie się to poprawia. Została zmieniona filozofia podejścia do remontów dróg w tej kadencji. Staramy się zamykać całe odcinki dróg. Wcześniej było robionych bardzo dużo odcinków, ale krótkich i tak naprawdę niewiele było ich w całości wyremontowanych – dodaje.

Powiat jasielski otrzymał dofinansowanie na poziomie 1 783 750, 00 zł a wkład powiatu wyniesie 199 867, 55 zł. W przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg, a firma, która go wygra początkiem kwietnia wejdzie na plac budowy. Efektów i zakończenia inwestycji można spodziewać się w miesiącach lipiec-sierpień.

Przebudowa drogi Kołaczyce-Sieklówka –Lubla obejmuje ostatni etap prac na długości prawie 2 km. Prace te obejmują m.in. budowę chodników, przebudowę przepustów oraz dobudowę jednego z nich. Ponadto podjęto próbę wyregulowania gospodarki wodnej. Jeden z odcinków został przebadany geologicznie. Było to konieczne ze względu na zły stan drogi, która się zapada. - Na tym odcinku będą odbywały się specjalistyczne prace polegające na wymianie podłoża.  Droga ta miejscami się zapada i jest to niebezpieczny odcinek. Tam ma być wymienione podłoże, ponadto zostaną wyłożone specjalne materace, które ustabilizują w tym miejscu drogę – dodaje T. Górczyk.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 33

Dodaj komentarz Widok:
3
@ winne klimaty :-b
dnia 23.02.2014, 02:52 · Zgłoś
przepieprzą następne pieniądze !!!
Odpowiedz
0
@ Adam P.
dnia 22.02.2014, 09:23 · Zgłoś
Członek tylko członek z Załęża i jego zeszyty z piosenkami!!!I Walery?Juz wkrótce kawa na ławę!!!
Odpowiedz
3
@ EUZEBIUSZ
dnia 21.02.2014, 23:16 · Zgłoś
Najważniejsze,że drogi nowe powstają...A amory dotyczące władz powiatu są idiotyczne.Tu przynajmniej coś się robi dla regionu.Nie tak jak w mieście Jaśle-dobre wrażenie,ględzenie,a efekty???Każdy widzi jak jest.Kataraktę trza mieć by nie zobaczyć ,że wielkie "G"!
Odpowiedz
5
@ ksiądz Mateusz
dnia 21.02.2014, 12:56 · Zgłoś
Gdzie jest zdjęcie mojego idola etatowego CZŁONKA??
Odpowiedz
-1
@ sikłor
dnia 21.02.2014, 11:22 · Zgłoś
a kto tam jezdzi na to [...]. ten most to niby wielkie okno na swiat, jakie to okno na te brzyska.
Odpowiedz
-3
@ Cocacola
dnia 21.02.2014, 14:31 · Zgłoś
Jak by Twoja siostra szukała chłopaka to polecam z Brzysk, mają chłopaki gardła [...], głowy mocne, lubią bitki i awantury.Jak byś szukał to co wieczór stoją pod barem, lub sklepem. Polecam
Odpowiedz
1
@ Cocacola
dnia 21.02.2014, 08:42 · Zgłoś
Zrobili by drogę Kpłaczyce Brzyska bo masakra, można jeździć wozem drabiniastym. Wydali tyle kasy na most a drogi 3km niema kto zrobić.
Odpowiedz
2
@ 13xxxx
dnia 20.02.2014, 21:30 · Zgłoś
nie ma prawa broniącego sprzedaniu przetargu znajomemu tylko trzeba pociągać za dobre sznurki i interes kwitnie . . .
Odpowiedz
1
@ sss
dnia 21.02.2014, 10:11 · Zgłoś
Nie mam nic przeciwko pomocy władzy w taki sposób by była to firma lub konsorcjum firm z naszego powiatu. Przynajmniej był by plus - powstało by trochę stanowisk pracy.
Odpowiedz
1
@ jasnowidz
dnia 22.02.2014, 15:20 · Zgłoś
pociągnij sobie lepiej za sznurek w majtkach może ci to pomoże na myślenie.
Odpowiedz
5
@ hela
dnia 21.02.2014, 12:04 · Zgłoś
REGIONALNE CENTRUM WIEDZY I SZTUKI w Jaśle jako odrzucone w wyniku oceny merytorycznej ... znów nic nie wyszło ze starań o dofinansowanie ... Pan burmistrz Czernecki zatrudnił kolejnych pracowników w wydziale Funduszy i jakoś nic z tego nie wynika { w mojej pracy takich się zwalnia ) , poza oczywiście dodatkowymi kosztami utrzymania urzędników .
Odpowiedz
-8
@ stach
dnia 21.02.2014, 13:23 · Zgłoś
Znowu Jasło nic nie dostało ?!
A tak się wspierali w wyborach i mówione nam było, że trzeba głosować na Czerneckiego, bo jego popiera PO i dlatego pieniądze będą rzeką płynąć do Jasła.
A tu okazuje się. że Kurowska nie była popierana przez PO, ale kasę od nich do Jasła ściągała.
Odpowiedz
8
@ eh
dnia 21.02.2014, 14:15 · Zgłoś
stach to pierwszy okłamał PO.

Obiecał i słowa nie dotrzymał.

Tak samo zrobił z PSL i PiS.
Odpowiedz
9
@ etacikówka
dnia 20.02.2014, 20:55 · Zgłoś
Kmiecikówka skończy tak jak schetynówka. Tylko tyle...
Odpowiedz
4
@ czesio
dnia 20.02.2014, 20:41 · Zgłoś
a ten z łopatą na fotce to Schetyna???
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 20.02.2014, 22:21 · Zgłoś
Nie to nie on tamten mial inną łopate taką większą węglówe orginał made in ussr ta jest made in china musisz dobrze sie wpatrzec w zdjecie bo fotograf zle porobil foty
Odpowiedz
2
@ qaz
dnia 20.02.2014, 20:27 · Zgłoś
przecież od Bieździedzy przez Sieklówke do Warzyc niedawno asflat połozyli?! I jedzie się git!
Odpowiedz
0
@ Erni
dnia 20.02.2014, 20:06 · Zgłoś
już nawet nie chce mi się wchodzić na te komentarze. banda typowych [...] cebulaczków wiecznie ku*[...] nie zadowolona ciągle coś źle. wszystko źle... ch[...] y.
Odpowiedz
-2
@ [...]
dnia 20.02.2014, 22:17 · Zgłoś
Ty pewno ukrainiec albo chinczyk osiedlony w polsce
Odpowiedz
20
@ xxx
dnia 20.02.2014, 18:43 · Zgłoś
No to se przyPOmnieli o POwiecie jasielskim wybory się zbliżają więc trzeba [...]y wyborcom lizać .może 200 zeta za mandat pani POseł do tego dołożyć ,śmiechu warte ,ot cała PO.
Odpowiedz
18
@ oki
dnia 20.02.2014, 17:19 · Zgłoś
to teraz jeszcze pobranie haraczów od lasów państwowych i będzie można lud przed wyborami cieszyć kiełbasą.
Odpowiedz
5
@ stary
dnia 21.02.2014, 09:35 · Zgłoś
jeżeli lasy są własnością państwową a nie leśników to o jakim haraczu piszesz ?,średnia wynagrodzenia w lasach to 7 tyś./miesięcznie a nadleśniczego 12-18 tyś.,podano wczoRaj na antenie TVP.
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 20.02.2014, 16:51 · Zgłoś
Przeciez to juz jest wiadome kto wygra przetarg a nawet wygrywac nie musi bo to juz jest z gory ustawione i wiadomo kto tez musi na tym zarobic i to nie malo ale najwazniejsze ze droga moze bedzie
Odpowiedz
26
@ a
dnia 20.02.2014, 19:25 · Zgłoś
"Tadeusz Górczyk, etatowy członek Zarządu Powiatu"
Jak sama nazwa wskazuje stanowisko zrobione, żeby brać kase, a więcej co?! Nic!
Odpowiedz
15
@ walikot
dnia 20.02.2014, 20:42 · Zgłoś
Napewno przetarg wygra firma znajomego po znajomości.
Odpowiedz
8
@ [...]
dnia 20.02.2014, 22:15 · Zgłoś
Tak to prawda
Odpowiedz
6
@ ciekawy
dnia 21.02.2014, 12:36 · Zgłoś
ten gość z łopatą to członek ???
Odpowiedz
9
@ mieczysław
dnia 21.02.2014, 13:17 · Zgłoś
ten gość z łopatą to człowiek który stara się wyżywić swoją rodzinę za niebotyczne zarobki 1200zł czas wziąć przykład z Ukrainy
Odpowiedz
-5
@ brawo
dnia 21.02.2014, 14:18 · Zgłoś
wiadomo kto rządzi powiatem.

Panie Starosto ratój Pan Miasto Jasło i niech Pan startuje na Burmiatrza bo inaczej się skonczymy.
Odpowiedz
-1
@ staly uzytkownik
dnia 21.02.2014, 15:55 · Zgłoś
A DOKONCZYC UNMIJNA Z BACZALU DO jABLONICY TO KIEDY?!Juz dwa lata mija jak sie nie robi poza urwiskiem w Baczalu,ktore solidnie zostalo zrobione ale droga pozostawiona wezykiem.
Odpowiedz
0
@ jasnowidz
dnia 21.02.2014, 20:21 · Zgłoś
Oj jakiś jasnowidz widzę, przetarg jeszcze nie ogłoszony a zna już wyniki. To może jeszcze powiesz kto wybory wygra bo jestem strasznie ciekaw albo może podaj numerki w totka.
Odpowiedz
5
@ ad vocem
dnia 22.02.2014, 07:31 · Zgłoś
Kmiecik na pewno przegra wybory. Tyle w tym temacie.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.