Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Powiat Jasielski sięga po środki ze „Schetynówki”

17

Radni powiatowi na wczorajszej sesji (26 września br.) wyrazili zgodę na złożenie przez Powiat Jasielski wniosku pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1837R Kołaczyce – Sieklówka – Lubla – III etap” realizowanego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.

Proszę Państwa Radnych o poparcie uchwały, bo wyremontowanie tego odcinka pozwoliłoby nam zamknąć odbudowę drogi Kołaczyce – Sieklówka – Lubla. Realizacja tej inwestycji nastąpi w 2014 roku, jednak aby to zadanie mogło wystartować w konkursie, musimy już dziś przyjąć tę uchwałę, ponieważ termin składania wniosków upływa 30 września br. Zarząd Powiatu dołoży wszelkich starań, aby w budżecie na 2014 rok znalazły się środki na tę inwestycję – mówił do zgromadzonych na sesji radnych powiatowych Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Zakres rzeczowy projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1837R Kołaczyce – Sieklówka – Lubla – III etap” obejmuje przebudowę odcinka drogi od 1+632 do 3+600 km, przebudowę odwodnienia i odprowadzenia wód opadowych oraz budowę 200 mb brakującego chodnika.

- Wartość inwestycji wynosi ponad 3 mln złotych. Z czego 50% pochodzi ze „Schetynówki” z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, 500 tys dołoży Gmina Kołaczyce, a wkład własny powiatu wyniesie około 1 300 tys zł. – wyjaśniał Tadeusz Górczyk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu.

W głosowaniu brało udział 22 radnych – 14 głosowało za przyjęciem uchwały, a 8 wstrzymało się od głosu.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Reklama

Komentarze: 17

Dodaj komentarz Widok:
3
@ sb
dnia 30.09.2013, 19:40 · Zgłoś
Masz świętą rację z tą ustawą PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH". To jedna z wielu pozostawiających wiele do życzenia ustaw tworzących prawo polskie.
Czy moja definicja prawa w brzmieniu: "prawo jest to zbiór tzw. przepisów prawnych służących popełnianiu czynów bezprawnych w tzw. majestacie prawa", nie jest właściwym okresleniem obowiązującego tzw prawa? Jak to jest, że za kradzież dwóch kubików drewna z lasu, żeby ogrzać dom z pięciorgiem dzieci, ojciec odsiaduje wyrok 2 lata pozbawienia wolności, a skazany za 1.500.000,00 zł menadżerskich łapówek i 700.000,00 zł pustych faktur otrzymuje wyrok w zawieszeniu?
Odpowiedz
4
@ dragoness
dnia 30.09.2013, 20:05 · Zgłoś
"Małych złodziei wieszają, a wielkim się kłaniają." - to już Rej napisał, o ile się nie mylę.
Odpowiedz
1
@ sd
dnia 30.09.2013, 17:33 · Zgłoś
Winna temu jest ustawa o zamówieniach publicznych. Kryterium w przetargu 100% cena jest nie do przejścia dla normalnych firm i przyzwoitej dostawy sprzętu czy usług i daje żer dla przekrętów. Inaczej się pisze w papierach inaczej się robi. To czy jest to firma z Jasła czy z poza nie ma tu nic do znaczenia. Aby wygrać z najniższą ceną musi być zaoferowany chłam. (czytaj jaka cena taki wynik końcowy). Dopóki będzie takie myślenie urzędników i ustawodawców doputy w Polsce nie możecie spodziewać się jakości.
Oni nie znają zasady "co tanie to drogie"
Odpowiedz
4
@ mieszkaniec
dnia 30.09.2013, 11:51 · Zgłoś
TTylko żeby wybrali porządną firmę a nie z jasła bo droga w kolaczycach już pęka i jest latana a ma ledwo rok!!! Totalna fuszerka!
Odpowiedz
7
@ prof dr hab inż Marian Mamoń
dnia 30.09.2013, 08:15 · Zgłoś
To ja [...] myślałem, że to nasze pieniądze zrabowane przez państwo, a tu proszę 'schetynówka' . Ludzie kiedy zrozumiecie, że władza staje na głowie żeby za każdym razem pieniądze nazywać inaczej (a to gmina 'dała', a to urząd marszałkowski 'dał', a to jak w tym przypadku 'schetnówka' itd.) PRAWDA JEST TYLKO JEDNA TO PIENIĄDZE PODATNIKÓW CZYLI NASZE PIENIĄDZE I ŻADEN POLITYK CZY URZĘDNIK nie dołożył ani grosza od siebie (co chyba logiczne). No chyba, że schetynówkami można nazwać ochłapy przetłoczone przez aparat państwowy, bo nie od dziś wiadomo, że aparat państwowy przytłaczającą większość pieniędzy marnuje.
Odpowiedz
5
@ stary
dnia 30.09.2013, 10:06 · Zgłoś
''schetynówka '' może dla tego że załatwiana na cmentarzu z Zdzichem i Rychem a bilingi telefonów do dzisiaj nie udostępnione ???
Odpowiedz
4
@ Slayer
dnia 30.09.2013, 11:30 · Zgłoś
To droga w Tarnowie powinna przyjac nazwę Ścigałówka :-) a może POłówka ?
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 29.09.2013, 14:28 · Zgłoś
Zalecam dokładne przeczytanie ZE ZROZUMIENIEM i przedyskutowanie na najbliższej sesji http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/niezawodni,1952082,4199
Odpowiedz
0
@ qwerty
dnia 29.09.2013, 14:18 · Zgłoś
1300,- zł wkład własny?? żart miesiąca.

Planowo miało zostać przebudowane skrzyżowanie drogi powiatowej relacji Jasło - Błażkowa (Jodłowa) z drogą dojazdową ul. Krajowicka przy kościele w Dąbrówce. Pytam się zarządu starostwa Kiedy??? zwłaczsza pana Tadeusza G.

Nie dość że ul. Mickiewicza od "byłej" straży pożarnej w kierunku skrzyżowana z drogą krajowcką (kościół) jest w katastrofalnym stanie tylko na wiosnę łatanie Dziur! na których samochód można poddać próbie wytrzymałościowej to wycofujecie się z remontu drogi i krzyżówki gdzie codziennie Tiry do Zakładu Gamratu jak i prywatnych firm śmigają a wyjeżdżając od strony mostu tamują ruch jak również skręcając z ul. Mickiewicza w Krakowską!
Po co za krzyżówką są namalowane pasy? zaznaczam że jak najbardziej są potrzebne ze względu na duży ruchu pieszych tylko dlaczego nie wybudowano chodnika nawet 500m w stronę parku czy placu zabaw. O ile się nie mylę pasy mogą być malowane wówczas gdy istnieje chodnik (utwardzone pobocze). pozdrawiam i nie liczcie że ktoś będzie inwestował w firmy w gamracie bo jak przejedzie się po tych dołkach a przy okazji omało nie potrąci ludzi chodzących piszo gdzie nie ma chodnika to pomyśli że przyjechał na koniec świata
Odpowiedz
5
@ qqq
dnia 29.09.2013, 16:14 · Zgłoś
A parafia Dąbrówka to niech sobie sprawi parking z prawdziwego zdarzenia, bo w niedzielę i nie tylko przejechać nie można, a wówczas to skrzyżowanie będzie przejezdne.
Kościół już parę razy przebudowywali, granity pod nogami, a swoimi wypasionymi Lanosani blokują skrzyżowanie. Ciekawe co Policja na to?
Odpowiedz
4
@ xxx
dnia 29.09.2013, 19:23 · Zgłoś
1 mln 300 tys. zł. trzeba czytać ze zrozumieniem, a nie na pół gwizdka. Albo wcześniej pomyśleć nad tym co się pisze. Myślenie nie boli. Przynajmniej teoretycznie, ale jak widać nie wszystkich to dotyczy.
Odpowiedz
1
@ qwerty
dnia 30.09.2013, 21:45 · Zgłoś
nie znasz tematu to się nie wypowiadaj
Odpowiedz
0
@ b
dnia 30.09.2013, 22:19 · Zgłoś
Nie 1300. Tylko 1300 tysięcy to jest milion trzysta tysięcy ślepy [...]
Odpowiedz
1
@ kiks
dnia 29.09.2013, 14:13 · Zgłoś
tak grunt to rozwój...:)
Odpowiedz
-1
@ Lepiej niech by
dnia 29.09.2013, 17:49 · Zgłoś
zaczęli robic już ten światłowód na Kołaczycach,nawsiu i bieździedzy.Przecież juz na koniec 2013 roku mieli podłączać pierwszych klientów.To bedzie dla wszystkich zbawienie,to bedzie koniec dla adminow oszustów,koniec marnej jakosci usług.Zamulającej i rozłączającej marnej radiowki.Mam nadzieje że Pani burmistrz Kołaczyc zajmie się tą sprawą.Przecież zapowiadano spotkania z ludźmi w tej sprawie a procownicy Telgamu jezdzili wyrywkowo po domach i zachęcali do podłaczenia.Może ma ktos jakieś info.
Odpowiedz
-1
@ po
dnia 29.09.2013, 20:44 · Zgłoś
to sobie przenies do mokartu a nie szukaj luksusu
Odpowiedz
-3
@ [...]
dnia 29.09.2013, 12:51 · Zgłoś
Gratuluję mądrości,dbalości i ludzi!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.