Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – "Cześć ich pamięci!"

143

Dzisiaj w południe, przy pomniku Żołnierzy Wyklętych w Jaśle oddano hołd niezłomnym bohaterom, którzy postanowili stawić czynny opór reżimowi komunistycznemu. Na placu Żwirki i Wigury odśpiewano hymn państwowy. Okolicznościowy adres wygłosił starosta jasielski Adam Pawluś.<FOTORELACJA>

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania hymnu państwowego oraz wciągnięcia na maszt flagi Polski. Wartę honorową wystawiła Jednostka Strzelecka 2091 im. gen. Józefa Hallera w Trzcinicy. Podczas obchodów nie zabrakło również Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego, harcerzy ze 139 Drużyny Harcerskiej "Lisy" im. Leopolda Lisa-Kuli w Jaśle oraz pocztów sztandarowych jasielskich szkół ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego.

W wydarzeniu uczestniczyli także członkowie rodzin Żołnierzy Wyklętych, politycy, samorządowcy z powiatu jasielskiego, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych, komendanci służb mundurowych, szefowie instytucji kultury, organizacji pozarządowych i innych, a także mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest 1 marca, w dniu, w którym 73 lata temu z rąk komunistycznych oprawców zginął płk Łukasz Ciepliński „Pług”, szef IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość". Starosta jasielski, gospodarz dzisiejszych uroczystości przygotował specjalny adres, który odczytał zgromadzonym przy pomniku.

"Zakończenie II wojny światowej nie przyniosło Polakom upragnionej wolności. Rzeczypospolita znalazła się w radzieckiej strefie wpływów, a władzę przejmowali komuniści wspomagani przez siły sowieckie. Środowiska niepodległościowe, które podczas wojny zwalczały hitlerowskiego okupanta nie mogły się pogodzić z tym nowym zniewoleniem i podjęły walkę także zbrojną. Tych uczestników kolejnego powstania narodowego nazywa się mianem Żołnierzy Wyklętych" – tymi słowami rozpoczął wystąpienie starosta A. Pawluś.

Jak podkreślił na koniec swojego wystąpienia, zwrócił się do zgromadzonych, aby nie zapominali o żołnierzach polskiego powojennego antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. - Oby historia nie zatoczyła koła, a Polska pozbawiona swojej tożsamości narodowej, niezawisłości nie stała się zależna od ościennych państw. Dbajmy, pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych. To nasza tożsamość – zaznaczył A. Pawluś.

Po odczytaniu apelu pamięci zaproszone delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych.

id

Napisany dnia: 01.03.2024, 19:29

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
4
@ Adam
dnia 04.03.2024, 14:06 · Zgłoś
Temu Lechwarowi, to parę palow bym na plecy przyłożył, to by się mu od nie chciało, żołnierzy wyklętych, on nawet nie wie o co chodzi, dla koryta to by wszystko zrobił, takimi ludźmi trzeba się wstydzić jak Lechwar, dobrze że go Rzonca za uszy i nogi ciągnie, ale to już się kończy, do roboty nieuku, tylko fizycznej, nie na klawisza do Roztokow, która pracę też ci załatwili, tak własnie wygląda Jasło i pis
Odpowiedz
17
@ Bogdan
dnia 03.03.2024, 15:33 · Zgłoś
Ktoś wspomniał w komentarzach o A Żubrydzie jako żołnierzu wyklętym. Zrobiono z niego bohatera walczącego z komunistami. Kilkadziesiąt lat temu mój śp. Tatuś opowiadał jak wyglądała walka grupy Żubryda. Któregoś dnia oddział tegoż gdzieś koło Rymanowa zatrzymał pociąg. Ci żołnierze zwalczający komunizm wsiedli i zabierali pasażerom obrączki,pierścionki i inne precjoza. Kobiecie, która nie mogła zdjąć pierścień oni potrafili zabrać razem ze skórą z jej palca. Nie zamierzam się rozpisywać ale teraz mało się mówi o fakcie współpracy Żubryda z UB. Przecież zginął on z ręki ubeka, który jak wielu innych spotykali się z Żubrydem. Zupełnie niepotrzebnie wymieszano prawdziwych bohaterów że zwykłymi bandytami. Było wielu Bohaterów żołnierzy wyklętych i im się należy cześć i chwała. Powinno się jednoznacznie pokazać tych zwalczających komunę od zwykłych złodziei i bandytów których w sposób niezrozumiały zalicza się do grona żołnierzy wyklętych. Mój śp.Tatuś był więziony przez UB w Sanoku za to, że nie chciał komuny a również za to , że był w AK. Nie miał potrzeby żeby opowiadać o zdrajcach, których spotkał w swoim życiu. Również w okolicach Jasła i w Jaśle czci się pamięć o niektórych ,którzy nie zasługują na miano wyklętych. Niektórzy kandydujący do samorządu też zbijają na tym kapitał . Chwała Żołnierzom Wyklętym i hańba dla tych, którzy winni być uznani zgodnie z faktami za PRZEKLĘTYCH pospolitych bandytów i złodziei. Nazywajmy sprawy po imieniu. Miejmy odwagę powiedzieć prawdę o niektórych zdrajcach.
Odpowiedz
14
@ dragoness
dnia 03.03.2024, 16:23 · Zgłoś
Popieram. Powinno się bandziorów wymieniać z nazwiska.
Odpowiedz
0
@ Jan Paweł 202
dnia 03.03.2024, 19:18 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
6
@ wyborcy
dnia 03.03.2024, 13:16 · Zgłoś
Wszyscy wyklęci tylko nie rodzina stworzona do władzy...
Odpowiedz
-2
@ Rjs
dnia 03.03.2024, 12:20 · Zgłoś
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
Odpowiedz
-2
@ On
dnia 03.03.2024, 11:32 · Zgłoś
Polacy masakra.
Odpowiedz
19
@ PRAWDA
dnia 03.03.2024, 11:17 · Zgłoś
Pisowski funkcjonariusz urządził w powiecie taką PiS-komunę metodami esbeckimi, że PRL niech się schowa. Działacz opozycyjny buehehehehehe!
Odpowiedz
5
@ 02
dnia 03.03.2024, 07:52 · Zgłoś
Poszczekali, to do zajęć
Odpowiedz
31
@ Urszula
dnia 02.03.2024, 20:33 · Zgłoś
Powiedzmy to jasno: „żołnierze wyklęci” to pojęcie zakłamane.
Za plecami bohaterów, takich jak Rotmistrz Pilecki, przemyca się kult zbrodniarzy, takich jak „Bury” czy „Ogień”, którzy mają na rękach krew niewinnych:

Wieś ZALESZANY:
Piotr Demianiuk (16 lat),
Aleksander Zielinko,
małżeństwo Niczyporuk Jan i Natalia oraz dwoje ich dzieci (Anna miała 3 lata),
Maria Niczyporuk i troje jej dzieci:
Aleksy (3 lata),
Michał (5 lat)
Piotr (7 lat),
Nadzieja Leończuk (niemowlę),
Grzegorz Leończuk z synami:
Sergiusz (6 miesięcy)
Konstantyn
(3 lata),
Fiodor Sacharczuk,
Stefan Weremczuk

Wieś WÓLKA WYGONOWSKA:
Stefan Bobulewicz
Jan Ziemkiewicz

Koło WSI PUCHAŁY STARE zostali zamordowani:
Mieszkańcy wsi Zbucz:
Wasyl Grygoruk (ur. 1925),
Wasyl Bilewski (ur. 1925),
Nikifor Tadeuszuk (ur. 1901),
Wasyl Sawczuk (ur. 1925),
Aleksander Maksimiuk (ur. 1894),
Miszkańcy wsi Jagodniki:
Jan Juszczuk (ur. 1925),
Jan Ławrynowicz (ur. 1906),
Nikifor Nazaruk (ur. 1901),

Mieszkańcy wsi Pasieczniki:
Aleksy Golonko (ur. 1928),
Grzegorz Ławrynowicz (ur. 1916),
Mieszkańcy wsi Czyże:
Jan Jakimiuk (ur. 1906),
Teodor Łukaszuk (ur. 1893),
Jan Tarasiuk (ur. 1929),
Mieszkaniec wsi Podrzeczany
Teodor Jakimiuk (ur. 1906),
Mieszkaniec wsi Rakowicze
Grzegorz Pietruczuk (ur. 1924),
Mieszkaniec wsi Orzeszkowo
Jan Szujecki (ur. 1896),
Mieszkaniec wsi Mochnate
Włodzimierz Kot (ur. 1924),
Mieszkaniec wsi Krzywa
Mikołaj Szadojko (ur. 1926),
Mieszkaniec wsi Łosice
Piotr Kędyś (ur. 1895),
Mieszkaniec wsi Zaleszany
Michał Niczyporuk (ur. 1907),
Mieszkaniec wsi Wólka Wygonowska
Grzegorz Grygoruk (ur. 1926),
Mieszkańcy wsi Krasna Wieś
Grzegorz Dmitruk (ur. 1906),
Aleksander Dmitruk (ur. 1926),
Michał Bondaruk (ur. 1922),
Aleksander Bondaruk (ur. 1910),
Łukasz Chwaszczewski (ur. 1910),
Michał Jakuć (ur. 1915),
Aleksander Juziuczuk (ur. 1923),
Teodor Siemieniuk (ur. 1890),
Michał Łaszkiewicz (ur. 1893)
Wieś SZPAKI:
Paweł Filipczuk (45 lat),
Wasyl Kłoczko (58 lat),
Dionizy Szeszko (50 lat),
Jan Szeszko (21 lat),
Maria Pietruczuk (18 lat, broniła się przed gwałtem),
Antoni Szeszko (45 lat)

Wieś ZANIE:
Helena Antoniuk (83 lata),
Jan Antoniuk (25 lat),
Jan Antoniuk (15 lat),
Katarzyna Antoniuk (53 lat),
Krystyna Antoniuk (50 lat),
Ksenia Antoniuk (49 lat),
Anna Antoniuk (53 lat),
Michal Antoniuk (64 lat),
Michał Antoniuk (49 lat),
Nadzieja Antoniuk (48 lat),
Mikołaj Kotermsan (60 lat),
Eugenia Kołos (7 lat),
Maria Kołos (13 lat),
Nadzieja Kołos (39 lat),
Paweł Kołos (45 lat),
Zofia Kołos (11 lat),
Daniło Olszewski (39 lat),
Maria Olszewska (13 lat),
Stefania Paszkowska (39 lat),
Juliana Paszkowska (59 lat),
Grzegorz Paszkowski (67 lat),
Jan Paszkowski (13 lat),
Jan Sielewończuk (2 lat),
Anotnina Nikołajska (42)
41 osób cywilnych zamordowanych przez oddział Franciszka Olszówki, ps. „Otto”, wśród nich 7-osobowa żydowską rodzina Kohnów, w tym małe dzieci.

Sabinka Mozolewska (6 lat), zamordowana razem z całą rodziną

Wiesia Myślińska (9 lat), zamordowana razem z całą rodziną

Wieś Wierzchowiny
W masakrze ludności Ukraińskiej „wyklęci” zamordowali 194 osób, w tym 65 dzieci poniżej 11 roku życia. Najmłodsza ofiara miała dwa tygodnie.

Wieś Patoka
spacyfikowana została przez oddział por. Zygmunta Błażejewicza, ps. „Zygmunt” (podwładnego Zygmunta Szendzielarza, ps. „Łupaszko”). W spalonej wsi zginęło między innymi troje malutkich dzieci Marii Gierasimczuk: Gienia, Nina i Władzio.
„Nasza babka raniutko wstała. Jeszcze nie było czasów elektryczności. I mówi: «Dzieci, coś do nas jedzie niedobrego, tyle wojska, tyle żołnierzy i trzymają – tak o – w górze karabiny»” – zaczyna swą opowieść 79 letnia pani Klaudia, która do dziś mieszka w Zaleszanach, 25 k...
Odpowiedz
27
@ Andrzej
dnia 02.03.2024, 20:48 · Zgłoś
ŻOŁNIERZE WYKLĘCI, ŻOŁNIERZE PRZEKLĘCI ?
Uprawianie historii ma sens tylko wówczas, kiedy oparte jest na absolutnej prawdzie. Obojętnie od tego czy ta prawda jest dla kogoś bolesna czy niewygodna.
Kiedy dziś, 1 marca w ramach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbywały się uroczystości, kiedy zewsząd, z mównic państwowych i z ambon kościelnych, słychać było chwalbę „leśnych ludzi”, kiedy prezydent RP znów wręczał „największym patriotom, niezłomnym bohaterom” medale i ordery, jakoś nikt nie mówił, że warto wspomnieć ich ofiary i uczcić je choćby minutą ciszy. Temat "Żołnierzy Wyklętych" jest bez wątpienia jednym z tych obszarów polskiej historii, który ocieka kłamstwem i niedomówieniami. Partyzantów tych przedstawia się jako - bez wyjątków - bohaterów, heroicznych patriotów, wiernych synów Kościoła i sprawy polskiej. Tymczasem fakty wskazują, że znajdowali się pośród nich (oprócz niekwestionowanych bohaterów i patriotów) pospolici sadyści, zbrodniarze i bandyci. O tym jednak mówić i pisać nie wolno. Ja jednak napiszę. Z prawdą jest bowiem jak ze złotem: zyskuje na wartości wówczas jedynie, gdy jest w obiegu.
W latach 1944-1948, nieważne, czy nazwiemy ten czas wojną domową czy inaczej, „wyklęci” zabili ponad 5 tys. cywilów, w tym 187 dzieci do lat 14. Ale o tym się nie mówi, bo dla prawicy ofiary byli to „komunistyczni pachołkowie” i „donosiciele do UB”.
Bezkrytyczne gloryfikowanie tzw. żołnierzy wyklętych, bez uwzględnienia całego kontekstu historycznego i ówczesnych realiów, jest niczym innym jak powieleniem a rebours haseł i tekstów propagandystów z okresu stalinowskiego. Jest mitologią i łgarstwem historycznym.
Dziś „wyklęci” w świetle oficjalnej polityki historycznej uprawianej przez aparat IPN-owski, prawicowych publicystów i polityków jawią się jako bezbronne anioły ginące z rąk komunistycznych oprawców.
Tymczasem na „wyklętych” trzeba patrzeć jak na zbiorowość, ale i jak na indywidualności, bo wtedy dopiero można widzieć ich prawdziwe oblicze.
To prawda, że wielu, bardzo wielu stało się ofiarami ubeckich i NKWD-owskich represji i tortur, jednak trzeba też pamiętać, że „wyklęci” sami stawali się nieraz zbrodniarzami, nie mniej okrutnymi niż ci, którzy katowali ich kolegów.
Oto kilka faktów o "bohaterach", których obecny rząd stawia nam za wzór patriotyzmu i każe naśladować:
Oddział PAS – NZW dowodzony przez kpt. Romualda Rajsa w dniach 29,31.01. 1946 oraz 02.02.1946 spalił pięć wsi byłego powiatu Bielsk Podlaski (Zanie, Zaleszany, Końcowizna, Szpaki, Wólka Wyganowska) zabijając w okrutny sposób 82 osoby w tym kobiety, dzieci i starców, które spalono w zamkniętych budynkach.
Także w styczniu 1946 roku, oddział „Burego” zatrzymał we wsi Łozice 40 chłopów wysłanych przez sołtysów na tzw. „szarwark” czyli roboty na rzecz gminy. Zatrzymanych wraz z podwodami i końmi zmuszono, by zawieźli oddział „Burego” do Hajnówki a następnie do Zaleszan, gdzie mieszkańców stłoczono w jednym domu a następnie podpalono go. Po wykonaniu zadania pozostałych 30 furmanów zamordowano w miejscowości Puchały Stare.
Dla oszczędności amunicji mordowano nieszczęśników obuchami siekier, strzelając wyłącznie do uciekających lub dobijając rannych. Dodać należy, że jedyną „winą” ofiar było to, że wszyscy oni byli prawosławni (jak większość zamieszkujących tamte tereny) i w znaczącej części narodowości białoruskiej.
Prowadzący w tej sprawie śledztwo białostocki IPN, zakończył je 30 czerwca 2005 roku uznaniem „Burego” winnym zbrodni ludobójstwa, który to wyrok podtrzymał orzeczeniem z dnia 18.11.2005 Sąd Okręgowy z Białymstoku.
Jak się okazuje nie stanowiło to przeszkody dla inicjatorów wniosku o nadanie jednemu ze zjazdów z autostrady A4 imienia Romualda Rajsa „Burego”, zaś Kancelaria Prezydenta RP dosłownie cudem uniknęła kompromitacji, wycofując się w ostatniej chwili z obietnicy patronatu nad marszem, przebiegającym dosłownie szlakiem grobów pomordowanych przez „Burego” ofiar (rok bodajże temu). Naturalnie „Bury” nie był jedyny. Oto krótka lista dokonań innych tzw. „żołnierzy wyklętych”:
23.06.1944 oddział Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka” wymordował we wsi Dubinki 27 osób w tym kobiety i dzieci. Ofiarą zbrodniarzy padła między innymi Anna Górska z 4 letnim synem.
13.04.1945 w miejscowości Horeszkowice oddział NSZ„Sokoła” wymordował 8 przesiedleńców w tym ciężarną kobietę, którą zakopano żywcem.
11.05.1945 oddział Zygmunta Błażejewicza ps. „Zygmunt” spalił wieś Wiluki
27.05.1945 w Przedborzu oddział NSZ Władysława Kołacińskiego ps. „Żbik” zamordował 9 ocalałych Żydów w tym kobietę i dziecko.
08.06.1945 oddział NSZ „Szarego” w miejscowości Wierzchowiny wymordował 194 osoby w tym 45 mężczyzn, 84 kobiety i 65 dzieci poniżej 11 lat. Najstarsza ofiara miała 92 lata, najmłodsza 2 tygodnie.
08.07.1945 w Opocznie zamordowano 3 Żydów, w tym jednego ocalałego z Auschwitz.
Tę listę zbrodni można by jeszcze długo kontynuować, ale nawet te nieliczne podane przykłady wystarczająco – jak się wydaje – „uzasadniają” wniosek, o nadanie autostradzie A4 imienia „żołnierzy wyklętych” (a jest taki pomysł). A może by tak nadać jej imię ich Ofiar ?!
Osobną kartę stanowić może powojenna „działalność” na Podhalu, Józefa Kurasia ps. „Ogień” oraz dowodzonego przez niego „oddziału”. Oto daleko niepełna lista przestępstw jakich dopuścił się ten – kreowany dziś na bohatera narodowego – zbrodniarz :
23.06.1945 w miejscowości Maniowa koło Nowego Targu zamordowano 4 osoby narodowości żydowskiej;
10.12.1945 w Ostrowsku na słupie telegraficznym powieszono ciężarną Katarzynę Kościelną z d. Remierz za to, że w rozmowie z sąsiadką nazwała „Ognia” bandytą;
30.12.1945 w miejscowości Gronków w powiecie nowotarskim zamordowano 6 osób;
Józef Kuraś zgwałcił wezwaną z Waksmundu matkę dwójki dzieci – Czubiakową. Odprowadzający ją jego podwładny również ją zgwałcił, a następnie zastrzelił;
21.01.1946 w Trybszu zamordowano właściciela młyna Pawła Bizuba oraz jego syna – Jakuba. Obaj byli Słowakami;
28.01.1946 w Nowym Targu zamordowano Żyda Rudolfa Ozorowskiego;
30.01.1946 w Porębie Wielkiej powiat Limanowa zamordowano repatrianta ze wschodu – Władysława Godfryda;
10.02.1946 zamordowano wójta Gminy Żydowskiej na terenie powiatu Nowy Targ – Dawida Grazgerina
29.02.1946 w Zakopanem zamordowano kierownika Towarzystwa Tatrzańskiego – Żyda;
2/3.05.1946 w okolicy Krościenka obrabowano a następnie zamordowano 12 osób narodowości żydowskiej. 7 osób zostało rannych;
15..08.1946 zamordowano w Rabce kierownika tamtejszej Straży Pożarnej – Stanisława Mankiewicza;
25.08.1946 ze szpitala św. Łazarza w Krakowie porwano Tadeusza Urmanskiego i Eugeniusza Kadrysa. W trakcie napadu zastrzelona została pielęgniarka, Barbara Kowala.
To zaledwie niewielki wycinek zbrodni, które miał na sumieniu „Ogień” – doliczmy też „zwykłe” napady rabunkowe na ludność cywilną, jakich w latach 1945 – 1947 - dokonał ich 120!
Trudno powiedzieć, czy wszystkie te dane znane były ówczesnemu Ministrowi Obrony Narodowej – Antoniemu Macierewiczowi – gdy uczestniczył on 20.02.2016 w Waksmundzie w rocznicowych obchodach śmierci „Ognia”, ale nie przypuszczam, by ich znajomość mu w czymkolwiek przeszkadzała. Nie wiadomo także czy to ten dorobek miał on na myśli, gdy na wspomnianych uroczystościach mówił : „Dziś wraca polska tradycja, wracają polskie wartości, wraca możliwość odbudowy wielkiej Rzeczpospolitej…” W Rzeszowie zaś do Wojsk Obrony Terytorialnej powiedział przed kilku laty: "Jesteście bezpośrednią kontynuacją Żołnierzy Niezłomnych". Włos jeży się na głowie.
Prawomocnym orzeczeniem sądu Romualda Rajsa "Burego" uznano za winnego zbrodni ludobójstwa, a jeszcze niedawno rządzący przedkładali nam go jako bohatera, zaś marsz w Hajnówce ku jego czci tolerowali i zapewniali mu policyjną ochronę.
Odpowiedz
11
@ js
dnia 02.03.2024, 22:11 · Zgłoś
Nawet bezpieka miała go dość.
Odpowiedz
7
@ js
dnia 02.03.2024, 23:44 · Zgłoś
Chodzi oczywiście o Kurasia.
Odpowiedz
9
@ Ciekawy
dnia 03.03.2024, 08:18 · Zgłoś
Nie powinni juszdopisac obecnych bohaterów Kaczyńskiego Wąsika Kamińskiego Obajtka no i ulaskawiajacego ???
Odpowiedz
5
@ Pinkor
dnia 03.03.2024, 12:13 · Zgłoś
10.12.1945 w Ostrowsku na słupie telegraficznym powieszono ciężarną Katarzynę Kościelną z d. Remierz za to, że w rozmowie z sąsiadką nazwała „Ognia” bandytą.

O tym, że sprawcy z rozkazu Ognia zostali zastrzeleni nie napiszesz, bo do opowieści nie pasuje?

25.08.1946 ze szpitala św. Łazarza w Krakowie porwano Tadeusza Urmanskiego i Eugeniusza Kadrysa. W trakcie napadu zastrzelona została pielęgniarka, Barbara Kowala.

Ci "porwani" to byli ludzie Ognia, wiec nie zostali porwani tylko uwolnieni. Taka drobna różnica. Pielęgniarka chciała podnieść alarm, więc - dla powodzenia akcji - została zastrzelona. Zastrzelono też funkcjonariusza PUBP.
Odpowiedz
5
@ Rjs
dnia 03.03.2024, 12:23 · Zgłoś
W końcu ktoś napisał prawde
Odpowiedz
5
@ dragoness
dnia 03.03.2024, 12:45 · Zgłoś
Tę prawdę pisze się co roku.
Odpowiedz
3
@ zawiedziony
dnia 03.03.2024, 13:20 · Zgłoś
Co można zmienić w tym kraju gdzie komuna i ubecja nadal taka mocna ?? I jeszcze czasami "reprezentuje" PIS ???
Odpowiedz
4
@ dragoness
dnia 03.03.2024, 13:32 · Zgłoś
Pójść na wybory i pozbyć się dziadostwa.
Odpowiedz
15
@ romi
dnia 02.03.2024, 18:14 · Zgłoś
nawet widzę tego goscia , co mu Morawiecki obiecał stadion za koszulkę , ale kabaret , jak tak można na siłę pchać się do tego KORYTA
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 02.03.2024, 19:26 · Zgłoś
Bez przesady i generalizacji. W żadną ze stron.
Odpowiedz
-1
@ kibic
dnia 02.03.2024, 20:26 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
18
@ Abnegat
dnia 02.03.2024, 16:59 · Zgłoś
"Żołnierze wyklęci" zostali wypromowani przez wrogów Polski, aby wdeptać w błoto PRL i napluć na życiorysy ludzi, którzy urodzili się w tym okresie. Jeżeli ci "wyklęci" byli bohaterami, to kim byli ci, którzy w większości pracowali uczciwie, aby odbudować kraj ze zniszczeń wojennych, aby ludzie mieli co jeść, gdzie mieszkać i czym ogrzać mieszkania? Zdrajcami, "kolaborującymi" z komuną?

To jest właśnie istota tej operacji psychologicznej prania mózgów, aby wzbudzić nienawiść do własnej historii i własnej tożsamości, gdyż takimi ludźmi łatwo się manipuluje. Tego rodzaju kult i jego obchody - to hańba dla polityków, jak również dla osób odpowiedzialnych za wychowanie młodzieży, która w tym procesie jest największą ofiarą, gdyż chodzi o wykorzystanie tego haniebnego kultu do zaprogramowania młodych ludzi do wojny z Rosją.

Proszę zauważyć, że kultu "wyklętych nie promowała nawet Wolna Europa, wtedy jeszcze nasi wrogowie stosowali bardziej subtelne metody, ale triumfalizm "obalenia komuny" po 1989 r. rozzuchwalił okupantów, że mogą jechać po bandzie, tylko ludzie przestali to dostrzegać.
Odpowiedz
8
@ js
dnia 02.03.2024, 22:12 · Zgłoś
Akurat w tym się w pełni zgadzam.
Odpowiedz
4
@ Pol
dnia 02.03.2024, 15:23 · Zgłoś
Następna głupota
Odpowiedz
0
@ z cyklu"chroń siebie i innych"
dnia 02.03.2024, 16:40 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat...]
Odpowiedz
-3
@ POLAK
dnia 02.03.2024, 14:32 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat...]
Odpowiedz
-23
@ POLAK
dnia 02.03.2024, 13:35 · Zgłoś
Na portalu jaslo4u ustawieni są trolle internetowe którzy negatywnie oceniają propolskie komentarze. Bardzo źle się dzieje skoro nawet w takim Jaśle na Podkarpaciu działa propaganda antypolska i ustawieni są ludzie którzy celowo obrzydzają Polakom wartości patriotyczne i wartości katolickie. Każdy kto czyta ten portal musi mieć świadomość że część komentarzy jest zmanipulowana i uderza w dobre imię Polski, Polaków i historycznych bohaterów państwa polskiego.
Odpowiedz
18
@ Rumcajs
dnia 02.03.2024, 14:30 · Zgłoś
A czemu powiatowe?
Bo Adam sobie pomnik postawił i teraz imprezki powiatowe robi?
A gdzie focia Wojtusia z Mamusią?
I kleszków coś mało..
Odpowiedz
5
@ sobie
dnia 02.03.2024, 15:48 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
12
@ dragoness
dnia 02.03.2024, 16:00 · Zgłoś
Panie "Polak", czyżby prawda aż tak bolała?
Odpowiedz
7
@ js
dnia 02.03.2024, 16:40 · Zgłoś
Słychać wycie - znakomicie!
Odpowiedz
1
@ sobie
dnia 02.03.2024, 18:41 · Zgłoś
pyski tych węży obślizłe i fałszywe
ale czy węże mają pyski ?
Odpowiedz
13
@ QQrQ
dnia 02.03.2024, 19:44 · Zgłoś
Do POLAKA
Nie masz monopolu na polskość.
Jestem patriotą, ale mam inną wizję naszego państwa...I nie masz prawa nazywać mnie i innych antypolakami.
Żołnierze wyklęci byli bohaterami, ale część z nich to bandyci, którzy mordowali ludność cywilną i współpracowali z nazistami.
Odpowiedz
-13
@ Donald
dnia 02.03.2024, 21:45 · Zgłoś
Spokojnie, Panie z lewicy szykują nam już ,, nową historię " Nasze dzieci pewnie będą musiały przepraszać Niemców, za to że musieli nas mordować w okrutny sposób, okradać z wszystkiego i burzyć nasz kraj...
Widzę że ameby na Jaslo4tusk chcą znów tego samego... ręce opadają, wasze IQ jest już ujemne po prostu..
Odpowiedz
14
@ js
dnia 03.03.2024, 07:54 · Zgłoś
do Donald: Z pewnością najgłupszy wyborca PO cz y Lewicy ma IQ wyższe od twojego i tobie podobnych. A gdzie jest mowa o przepraszaniu Niemców łgarzu?
Odpowiedz
8
@ 1971
dnia 03.03.2024, 11:31 · Zgłoś
Zapewne w tv republika
Odpowiedz
0
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 02.03.2024, 13:24 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat...]
Odpowiedz
-2
@ POLAK
dnia 02.03.2024, 13:18 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat...]
Odpowiedz
-1
@ POLAK
dnia 02.03.2024, 13:17 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat...]
Odpowiedz
-8
@ POLAK
dnia 02.03.2024, 13:12 · Zgłoś
29.02.2024
Premier Grecji Ujawnia Tajne Rozmowy z Paryża! Do Konfliktu Chciała Dołączyć Polska.
Porucznik Piotr Powałka - kanał youtube

29.02.2024
Niepokojące słowa w Kongresie. "Porażka Ukrainy oznacza wojnę NATO z Rosją"

Sekretarz obrony USA powiedział, że NATO będzie zmuszone do bezpośredniego starcia z Rosją, jeśli Ukraina zostanie pokonana. - Jeśli Ukraina przegra w wojnie z Rosją, Sojusz Północnoatlantycki będzie musiał z nią walczyć - powiedział w trakcie przesłuchania w Kongresie Lloyd Austin.

79 lat po zakończeniu II wojny światowej nad Polską ponownie zawisło widmo i ryzyko wojny.
Czy obecne pokolenie Polaków jest gotowe do takiej obrony swojej Ojczyzny co pokolenie powstania listopadowego, powstania styczniowego, I wojny światowej, II wojny światowej i Komuny ?
Odpowiedz
0
@ Bandyci
dnia 02.03.2024, 13:06 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
4
@ dragoness
dnia 02.03.2024, 13:22 · Zgłoś
Nie wszyscy, ale o tym też trzeba mówić.
Odpowiedz
22
@ slepogłosujący
dnia 02.03.2024, 12:27 · Zgłoś
gdzie pani maria !!!???
gdzie pan bogdan !!!???
Odpowiedz
22
@ Rumcajs
dnia 02.03.2024, 14:31 · Zgłoś
Maria czyta broszurki
A Bogdan zbiera chrust na Zarzeczu
Odpowiedz
8
@ romi
dnia 02.03.2024, 18:24 · Zgłoś
pomaga mu kacperek i ten co załatwił stadion za koszulkę czarnych , jak oni wstydu nie mają , jak widzę te gęby , jak wiszą na płocie u kacperka
Odpowiedz
6
@ dragoness
dnia 03.03.2024, 13:33 · Zgłoś
Pan Lechwar kandyduje do sejmiku. Ostateczny upadek.
Odpowiedz
21
@ No
dnia 02.03.2024, 09:32 · Zgłoś
Dlaczego nie można takiej pięknej uroczystości zorganizować po południu? Pracujący nie mają możliwości oddać hołdu. Przyjdą tylko uczniowie, emeryci i urzędnicy, bo oni chodzą gdzie chcą i kiedy chcą.
Odpowiedz
20
@ js
dnia 02.03.2024, 09:46 · Zgłoś
Po południu nawet tylu by nie przyszło.
Odpowiedz
-12
@ a.lechowski
dnia 02.03.2024, 10:48 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat...]
Odpowiedz
3
@ Rotmistrz
dnia 02.03.2024, 13:35 · Zgłoś
Do Lechowski...dziękować za podpisy pod artykułem o niezłomnych to brak kindersztuby...ludzie uszanujcie ...
Odpowiedz
-15
@ a.lechowski
dnia 02.03.2024, 18:54 · Zgłoś
Do "Rotmistrz". Oni zwani dzisiaj Żołnierzami Wyklętymi stawiali czynny opór reżimowi komunistycznemu z karabinem w ręku o wolność niepodległość i demokratyczną ojczyznę . A my mamy obowiązek kontynuować ich zbrojny wysiłek ale już nie z karabinem lecz z kartą wyborczą w sprawiedliwych wyborach i ten artykuł jest bardzo dobry aby dziękować za podpisy bo Oni między innymi o to walczyli aby problemy rozwiązywać przy urnie a nie na placu boju. Ps. A wy leśne dziatki bez imienia i nazwisk myślicie że ta galeria zdjęć to znalazła się tam przypadkowo?
Odpowiedz
10
@ Abnegat
dnia 03.03.2024, 00:42 · Zgłoś
Panie Lechowski, nie znam Pana osobiście, jednak Pański analfabetyzm polityczny powinien wykluczać kandydowanie do jakiejkolwiek funkcji publicznej. Naprawdę uważa Pan, że wybory mogą cokolwiek zmienić na szczeblu krajowym? Od ponad 30 lat nic nie zmieniają i dlaczego miałoby się to nagle zmienić? Ten układ "magdalenkowy" jest tak silnie zabetonowany, że zmienić to może tylko wojna, rewolucja lub inne gwałtowne wydarzenia polityczne, wiele też mogą zmienić wybory w USA.
Odpowiedz
11
@ Lulek
dnia 02.03.2024, 09:21 · Zgłoś
Bogooczyzniane hasła już nie działają.
Odpowiedz
4
@ js
dnia 02.03.2024, 09:47 · Zgłoś
Bo się przestało opłacać.
Odpowiedz
5
@ Pablo Morales
dnia 02.03.2024, 23:31 · Zgłoś
Teraz opłaca się pluć na patryiotow, katolików, rolników, przedsiębiorców I ludzi samodzielnie myślących..
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 03.03.2024, 12:48 · Zgłoś
"partyiotów", faktycznie. Okazjonalnych i koszulkowych szczególnie.
Odpowiedz
-1
@ js
dnia 02.03.2024, 09:12 · Zgłoś
do Lol: Możesz mi kogoś polecić bo widzę jesteś na bieżąco.
Odpowiedz
12
@ Alan
dnia 02.03.2024, 09:03 · Zgłoś
Szkoda ,że o 80 rocznicy z 28 lutego ,tak wielkiej tragedii Polaków zapomniano...
Odpowiedz
-4
@ Rotmistrz
dnia 02.03.2024, 08:18 · Zgłoś
Najgorszy tchórz...dno i wodorost atakuje ludzi którzy nie mogą się bronić...wy wszyscy którzy obrażacie wykletych na sam widok ścian katowni byście umarli ze strachu ...odbito by wam nerki ...wydarto paznokcie ...zeby...atakujecie ludzi którzy nie żyją bo tak najłatwiej nie obronią się wydaje się wam ...prawda ich obroni ...bo tacy jak wy bez jaj honoru i odwagi bo o męstwie nie wspomnę atakujecie tych którzy za was walczyli...nie poddali się...boicie się własnego cienia ...prawdy o swej zgniliźnie serca.. marnych grzeszków...nie jesteście w stanie obrazić ich pamięci bi oni są i dla świata pozostaną wykręci...bohaterzy ...atakiwani przez zniewiescialych lowelasow...a co do miasta jasła...jest jakie jest każdy ma wolna drogę nie pasuje jest wiele innych
Odpowiedz
22
@ js
dnia 02.03.2024, 08:59 · Zgłoś
Pamięć o takich ludziach jak Pilecki, Moczarski, Fieldorf najbardziej obraża wrzucanie ich do jednego worka tzw. żołnierzy wyklętych" z różnymi "Ogniami".
Odpowiedz
-3
@ Pisman do js
dnia 02.03.2024, 15:09 · Zgłoś
Hehe znowu kozak w sieci. A miałbyś odwagę w oczy powiedzieć co myślisz Ogniowi, Łupaszko, ,,Buremu" Żelaznemu, Żubrydowi? Czasy ksztaltują ludzi, do tamtych nie masz synku żadnego podjazdu, teraz wystarczyłoby żeby cię od neta odcięli i już by płacz był
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 02.03.2024, 16:01 · Zgłoś
Z wyżej wymienionymi by się nie gadało, tylko od razu strzelało bandziorom w łeb. Ja bym dodała jeszcze "Lalka".
Odpowiedz
5
@ js
dnia 02.03.2024, 16:31 · Zgłoś
do PiSman: No tak powiedzieć bandziorowi w oczy co o nim myślę. I moźe jeszcze poprosić o potwierdzenie na piśmie. Dla mnie oni byli warci swoich ubeckich oprawców. Jeden z nich zresztą nim był. Podobnie jak "polski ład" który chcieli nam zafundować niewiele się różnił od komuny. Przeżyłem bez Internetu kilkadziesiąt lat i jakoś nie płakałem. Może tylko orłem z koroną i koloratką na szyi. A synciem to ty mógłbyś być dla mnie, na szczęście za młodu byłem dość wybredny w wyborze partnerek i unikałem nieostrożnych zachowań seksualnych.
Odpowiedz
-2
@ dragon
dnia 02.03.2024, 20:31 · Zgłoś
Ty to byś mogła najwyżej strzelić ale z ucha na UB gdzie sie ukrywają żołnierze podziemia.
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 03.03.2024, 12:49 · Zgłoś
Pyskaty obrońca glorietki się odezwał :-D
Odpowiedz
4
@ Gol
dnia 02.03.2024, 08:00 · Zgłoś
Poziom i wiedzą komentujących na poziomie zerowym...mam nadzieję, że w ciągu najbliższych 5 lat nie będziemy musieli bronić ojczyzny przed rosyjskim agresorem, ale daje sobie ręce uciąć, że Ci piszący komentarzy antypolskie przy granicy z Niemcami będą w mgnieniu oka , a zostaną Ci , których tak krytykujecie...zawsze tak było, i tym razem tez tak będzie...
Odpowiedz
-9
@ a.lechowski
dnia 02.03.2024, 08:16 · Zgłoś
wybaczcie nam wy którzy walczyliście i w większości ponieśli śmierć o niepodlecłą i wolną polskę to że dzisiaj spadkobiercy waszych katów robią sobie pokaz patriotyzmu.????
Odpowiedz
-9
@ a.lechowski
dnia 02.03.2024, 08:22 · Zgłoś
w oryginale ta część postu była napisana dużymi literami "wybaczcie nam wy którzy walczyliście i w większości ponieśli śmierć o niepodlecłą i wolną polskę to że dzisiaj spadkobiercy waszych katów robią sobie pokaz patriotyzmu".????
Odpowiedz
3
@ Rotmistrz
dnia 02.03.2024, 13:31 · Zgłoś
Do gol szacunek
Odpowiedz
0
@ R
dnia 03.03.2024, 21:08 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
5
@ Człowiek też zwierzę
dnia 01.03.2024, 23:29 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
10
@ Adres
dnia 02.03.2024, 05:55 · Zgłoś
Tego słowa używa się powszechnie dla wysłania listu czy namiaru dla miejsca zamieszkania.
Gdyby przemawiajacy
wystosował np. pismo czy wezwanie pod dany adres, to brzmiało by to normalnie i zrozumiale.
Po co wprowadzać napuszony zwrot:
"Odczytał specjalny adres"?
Jakby te parę słów było co najmniej orędziem do narodu.
Odpowiedz
43
@ rjs
dnia 01.03.2024, 22:52 · Zgłoś
To już ostanie podrygi jasielskiego PiSu.
Odpowiedz
17
@ polak
dnia 01.03.2024, 23:22 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
42
@ KWW W.Zająca-PiS
dnia 01.03.2024, 21:43 · Zgłoś
Żenujące te obchody rocznic przez pisiorów. Ale tylko to potrafią przed kolejnymi wyborami samorządowymi, no i przecinanie wstęg, ale nie było okazji, bo po wyborach do parlamentu nożyce się stępiły. Żadne urządzenie ostrzące nie naostrzy już upadłego pisu.
Odpowiedz
12
@ realista
dnia 01.03.2024, 20:53 · Zgłoś
Precz na wieki z żołnierzami przeklętymi a nie wyklętymi. Byli pospolitymi bandziorami. Mordowali żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego, milicjantów, napadali na sklepy, banki i sklepy spożywcze. Nocami katowali i mordowali chłopów we własnych gospodarstwach tylko za to, że przejmowali ziemie z reformy rolnej, nie mieli litości nad starcami, nie oszczędzali kobiet i dzieci. Dziś robi się z nich bohaterów narodowych, Wstyd i hańba. Te pomniki tych oprawców nie długo znikną bezpowrotnie. Zamordowali mojego dziadka.
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 02.03.2024, 13:25 · Zgłoś
A to już wrzucanie do jednego wora w odwrotną stronę. Niesprawiedliwe.
Odpowiedz
-7
@ Staszek
dnia 01.03.2024, 20:47 · Zgłoś
Szanujmy pamięć bohaterów...
Odpowiedz
-5
@ Influłencer
dnia 01.03.2024, 20:46 · Zgłoś
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
Odpowiedz
16
@ js
dnia 01.03.2024, 21:43 · Zgłoś
Faktycznie jesteś ruską onucą.
Odpowiedz
-16
@ Do js
dnia 01.03.2024, 22:22 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
16
@ Łukasz
dnia 01.03.2024, 23:26 · Zgłoś
Za "pozdrowienie niemieckie" można iść do ciupy, czego Ci życzę
Odpowiedz
-14
@ Cynizm
dnia 01.03.2024, 23:33 · Zgłoś
A ty nie w okopach wUkrainu Łukaszku, z braćmi banderowcami?
Odpowiedz
10
@ do "do js"
dnia 01.03.2024, 23:46 · Zgłoś
Bandera durnoto już 70 lat nie żyje.
Odpowiedz
4
@ Wikipedia: ale pamięć żyje
dnia 02.03.2024, 06:52 · Zgłoś
20 stycznia 2010 prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko podpisał dekret № 46/2010 którym „za niezłomność ducha w obronie idei narodowej, za bohaterstwo i poświęcenie w walce o niezależne Państwo Ukraińskie”[102] Stepanowi Banderze nadano pośmiertnie tytuł Bohatera Ukrainy. Prezydent Juszczenko ogłosił dekret 22 stycznia podczas uroczystości Dnia Jedności[5][103].
W Kijowie w 2019 w 110. rocznicę urodzin Bandery odbyły się marsze ku jego czci. Towarzyszyły im pochodnie i nacjonalistyczne okrzyki. Huczne obchody rocznicy zostały usankcjonowane przez ukraińskie władze. Rada Najwyższa Ukrainy dnia 18 grudnia postanowiła, że w 2019 roku upamiętni tę rocznicę na szczeblu państwowym. Lwowska Rada Obwodowa ogłosiła rok 2019 rokiem Stepana Bandery i OUN.[122]
Stepanowi Banderze honorowe obywatelstwo nadały rady miejskie wielu miast na terenie dzisiejszej Ukrainy Zachodniej (ich liczba stale rośnie); są to m.in. Łuck[123], Lwów[124], Iwano-Frankiwsk[125], Tarnopol[126], Truskawiec[127], Kowel[128], Sokal[128], Czerwonogród[129], Chust[129], Brody[130], Żółkiew[131], Trembowla[132], Jaworów[133], Nowojaworiwsk[133], Borysław[134], Radziechów[133], Dublany[133], Rawa Ruska[133], Warasz[135], Kołomyja[135], Dolina[135], Stebnik[135], Skole[135], Morszyn[135], Wołświn[136], Zborów[136].
Za zasługi dla Ukrainy Stepanowi Banderze zbudowano pomniki m.in. w takich miastach jak: Iwano-Frankiwsk (Stanisławów)[137], Drohobycz[137], Stryj[137], Borysław[138], Kołomyja[138], Kamionka Bużańska[138], Dublany[137], Mościska[137], Uhrynów Stary[137], Lwów[139], Tarnopol[140], Buczacz[138], Strusów[138], Sambor (poświęcony przez 11 kapłanów z miejscowych cerkwi)[141]. Kolejne budowy pomników przedstawiających wizerunek Bandery planowane są w Łucku[142], Czerkasach[138], oraz w Równem, Kijowie i Czerniowcach[141]. Według portalu dyvys.info w październiku 2016 roku na Ukrainie znajdowały się 44 pomniki Stepana Bandery. Najwięcej pomników było w obwodzie lwowskim – 20, następnie w tarnopolskim (11), iwanofrankiwskim (10) oraz w rówieńskim (3)[143].

Jest bohaterem upainy dla współczesnych rezunów. DURNOTO!
Odpowiedz
10
@ js
dnia 02.03.2024, 09:08 · Zgłoś
Zapomniałeś dodać, że wasz kochany papież kanonizował abpa Szeptyckiego, ojca duchowego nacjonalistów ukraińskich, oraz beatyfikował ojca Bandery i jego braci.
Odpowiedz
9
@ do WIKIPEDIA
dnia 02.03.2024, 09:50 · Zgłoś
Tak mało? 44 pomniki Bandery przy 180 Lecha Kaczńyskiego?
Odpowiedz
5
@ Nazistowskie ukry
dnia 02.03.2024, 12:11 · Zgłoś
Ale duch Bandery jest wymoszony na oltzrze wUPAinu. I dobrze o tym wiesz.
Odpowiedz
7
@ Galicja to stan umysłu
dnia 02.03.2024, 12:16 · Zgłoś
O ile mi wiadomo to parte nacjonalistyczne w Ukrainie nawiązujące do Bandery jak wykazały ostatnie wybory miały poparcie zbliżone do Solidarnej Polski. I jedni i drudzy najwyższe poparcie mają w Galicji.
Odpowiedz
-2
@ js
dnia 02.03.2024, 12:37 · Zgłoś
do nazistowskie ukry: Z tymi ołtarzami to trafiłeś chłoptasiu w samo sedno. Przecież to samo stwierdziłem w wpisie z 9.08, więc jak miałbym nie wiedzieć?
Odpowiedz
14
@ Marcel
dnia 01.03.2024, 20:42 · Zgłoś
A gdzie Pabian? Kostrząb? Ziemba? Czelusniak? Czernecki? Gdzie radni obecnej kadencji i kandydaci do nowej? Kręcą filmiki z brudnego Jasła czy wieszają plakaty po ogrodzeniach?
Odpowiedz
50
@ Lol
dnia 01.03.2024, 20:59 · Zgłoś
Najważniejsze, że był Wojtuś z mamusią, dawniej go tu nikt nie widział. Żenada, co za pozer !
Odpowiedz
35
@ R
dnia 01.03.2024, 23:19 · Zgłoś
Bo to była uroczystość rodzinna, tylko dla PiSowskich kacyków. Wojtek niby był ale tak jakby go nie było...
Odpowiedz
-29
@ max
dnia 02.03.2024, 00:00 · Zgłoś
To była uroczystość dla WSZYSTKICH patriotów a nie dla potomków ubeków i komunistów
Odpowiedz
4
@ do max
dnia 02.03.2024, 00:14 · Zgłoś
Jedno nie wyklucza drugiego, co widać chociażby na przykładzie PiSu.
Odpowiedz
26
@ Lol
dnia 02.03.2024, 05:58 · Zgłoś
Pisior i patriotyzm hahahaha
Odpowiedz
23
@ Jaślak
dnia 02.03.2024, 06:19 · Zgłoś
To coś tych patriotów w Jaśle bardzo mało. A wojtuś był, ale się nie cieszył.
Odpowiedz
11
@ do jaślak
dnia 02.03.2024, 13:16 · Zgłoś
Bo mama mu nie pozwoliła...się cieszyć a poza tym nie ma z czego ??
Odpowiedz
43
@ zenek
dnia 01.03.2024, 20:41 · Zgłoś
Patryjoci...na pokaz
Odpowiedz
13
@ dragoness
dnia 01.03.2024, 20:21 · Zgłoś
Nie adres, tylko przemówienie, na litość boską.
Odpowiedz
-23
@ Siuuuuuuu
dnia 01.03.2024, 20:45 · Zgłoś
Łapy przecz od Boga, komiunistko.
Odpowiedz
0
@ R
dnia 02.03.2024, 08:17 · Zgłoś
Fiufiu polske patrioty majo swojego Boga, z takim wspomożeniem ino patrzeć jak wolska bedzie od morza do morza...a może i samych murzinow ubogaco?
Odpowiedz
1
@ Pablo Morales
dnia 02.03.2024, 12:13 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat...]
Odpowiedz
35
@ OBSERWATOR
dnia 01.03.2024, 20:16 · Zgłoś
Ilu z tych co składają kwiaty i wieńce walczyłoby dziś za ojczyznę ? .Może czas pokaże.
Odpowiedz
26
@ Patriota i Polak
dnia 01.03.2024, 23:34 · Zgłoś
Pierwsi by zwijali, jak Bek...
Odpowiedz
17
@ js
dnia 02.03.2024, 02:12 · Zgłoś
Dokładnie, byli silni, zwarci, gotowi, a gdy przyszło co do czego to silni byli w pysku, zwarci do koryta, gotowi do ucieczki.
Odpowiedz
1
@ Do js
dnia 02.03.2024, 12:15 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat...]
Odpowiedz
2
@ js
dnia 02.03.2024, 12:20 · Zgłoś
A co to jest po polsku upaina? Z rosyjskiego byłem słaby więc dlatego pytam.
Odpowiedz
-11
@ Rotmistrz
dnia 01.03.2024, 20:10 · Zgłoś
Niech pamiec żołnierzy wykletych trwa zawsze...pamięć o tych którzy oddali życie za Polskę. Pamięć o tych którym wyrywano paznokcie wybijano zeby ...kopano po nerkach i brzuchu...pamięć o tych których mordowano strzałem w głowę... pamięć o tych których nawet kiedy mordercy komunistyczni bali się nawet po śmierci ...ukrywając ciało tak by nie oddano czci zmarłemu jak rotmistrza pileckiego do dziś nie odnalezione. ...pierwszy marzec niech będzie, dniem pamięci o niezłomnych którym łamano rece nogi szczękę...a oni nigdy nie wyrzekli Polski...I uszanujcie ich pamięć. ...nie politkujcie nie obrażajcie nie żartujcie...bo oni zginęli...za wolność każdego z nas... chwala bohaterom
Odpowiedz
-9
@ Ddr
dnia 01.03.2024, 20:51 · Zgłoś
Chwała bohaterom
Odpowiedz
15
@ Polak
dnia 02.03.2024, 01:32 · Zgłoś
Polski narodzie kto Ciebie tak podzielił? Gdzie Twój honor ? Czy obcy Cię będą szanować gdy sam tego czynisz?
Odpowiedz
0
@ Xxxx
dnia 02.03.2024, 11:00 · Zgłoś
Hahahaha tak chwala
Odpowiedz
18
@ js
dnia 02.03.2024, 12:30 · Zgłoś
Jak to kto? Zapomniałeś kto większość Polaków nie popierających PiSu nazywał postkomuną, ubekami, zdradzieckimi mordami, folksdojczami, elementem animalnym, szwabskimi parobkami, dziećmi resortowymi, stalinowcami, mordercami dzieci, zboczeńcami, wykształciuchami. Jeśli nie pamiętasz to ci przypomnimy.
Odpowiedz
10
@ Do Polak
dnia 02.03.2024, 15:04 · Zgłoś
Mały człowiek z Żoliborza.
Odpowiedz
9
@ Do Polak
dnia 02.03.2024, 15:11 · Zgłoś
To on dzielił ludzi na tych lepszego i gorszego sortu.
Odpowiedz
-3
@ maria
dnia 03.03.2024, 19:35 · Zgłoś
A kto po tragedii smoleńskiej z Putinem po pleckach się klepał i całował?..kto pytał czy druga kaczka była w samolocie??..Kto mówił piniędzy ni ma i nie będzie ?Przypomnieć?
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 04.03.2024, 09:42 · Zgłoś
Odstaw TV Republika, bo ci się mózg upłynnia.
Odpowiedz
0
@ Pl
dnia 01.03.2024, 20:06 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
-17
@ Lewackie ścierwo
dnia 01.03.2024, 20:08 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
-20
@ Xl
dnia 01.03.2024, 20:09 · Zgłoś
Komusza gadka wnuczka ubeka.
Odpowiedz
17
@ Franek
dnia 01.03.2024, 20:12 · Zgłoś
Prrrrr spokojnie konfpederasto bo ci żyłka pęknie i kto ojczyzny bronić będzie:)???
Odpowiedz
-32
@ Fan
dnia 01.03.2024, 20:29 · Zgłoś
A jak to święto obchodził premier Polski Tusk i jego świta z PSL SLD i partia TVN u?.
Odpowiedz
6
@ Franek
dnia 01.03.2024, 20:32 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
14
@ js
dnia 01.03.2024, 21:37 · Zgłoś
do Franek: Nie przesadzaj bo te prawackie głupki jeszcze wezmą to na poważnie.
Odpowiedz
36
@ eko
dnia 01.03.2024, 20:05 · Zgłoś
kult tablic i pomników...wybory...i znów tablice i pomniki...a miasto już kilka dekad za Krosnem...z daleka od tych ludzi Jaślanie bo obudzimy się niedługo w skansenie????
Odpowiedz
-26
@ Won
dnia 01.03.2024, 20:50 · Zgłoś
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
Odpowiedz
32
@ js
dnia 01.03.2024, 21:40 · Zgłoś
Nie musisz nikogo [...] , sami to robią. Zobacz pacanie ile inwestycji powstaje przy wylocie z Krosna na na S-19.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657