Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle rozpoczął w 2021 r. przyjmowanie wniosków na realizację usług i instrumentów rynku pracy!

5

Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle informuje o możliwości skorzystania przez osoby bezrobotne, pracodawców i przedsiębiorców z następujących form wsparcia:

 • jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej - do 25 tys. zł,
 • refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy - do   25 tys. zł,
 • staży (do 6 m-cy) - stypendium stażowe w kwocie 1440 zł m-cznie,
 • bonów na zasiedlenie  - do 8 tys. zł
 • bonów stażowych (6 m-cy) - stypendium stażowe w kwocie 1440,00 zł m-cznie,
 • prac interwencyjnych (do 6 m-cy) - kwota dofinansowania ok. 1415,16 zł,
 • robót publicznych (do 6 m-cy) - kwota dofinansowania ok. 1886,88 zł,
 • dofinansowania wynagrodzenia osób pow. 50 roku życia (do 24 m-cy) – w kwocie 1400 zł,
 • szkoleń indywidualnych pod zapotrzebowanie pracodawcy - do 5 tys. zł +   stypendium  szkoleniowe w kwocie 1440,00 zł,
 • Krajowego Funduszu Szkoleniowego - sfinansowanie szkoleń, studiów podyplomowych,  egzaminów dla pracodawcy lub/i jego pracowników - do 15,5 tys. zł,
 • pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego.

Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle informuje również, że w dalszym ciągu realizuje instrumenty rządowej Tarczy Antykryzysowej tj.:

 • dotacja dla mikro i małych przedsiębiorstw określonych branż - do 5 tys. zł, wnioski można składać do 31 stycznia 2021 r.,
 • pożyczki dla mikroprzedsiębiorców (z możliwością umorzenia) - do 5 tys. zł, wnioski można składać do 10 czerwca 2021 r.,
 • dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz  należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz organizacji pożytku publicznego - wnioski można składać do 10 czerwca 2021 r.,
 • dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla samo zatrudnionych - wnioski można składać do 10 czerwca 2021 r.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i składania wniosków w ramach ww. usług i instrumentów rynku pracy.

 Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej PUP w Jaśle jaslo.praca.gov.pl  oraz uzyskać pod nr telefonu: 134463492.

Zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku www.facebook.com/PUPJaslo

PUP w Jaśle

Napisany dnia: 11.01.2021, 08:53
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Koronaman
dnia 11.01.2021, 17:23
Ocena
komentarza:
-2
Brawo!!!
@ Wiktor
dnia 11.01.2021, 22:53
Ocena
komentarza:
2
No elegancko że w styczniu a nie kwietniu, co się stało że taka zmiana ?
@ Janek
dnia 11.01.2021, 22:55
Ocena
komentarza:
2
Ano chyba zmienil się derektor
@ Ha ha
dnia 14.01.2021, 11:19
Ocena
komentarza:
-1
Kwoty Brutto 1440 złotych
@ Pelagia
dnia 17.01.2021, 08:04
Ocena
komentarza:
-1
Nigdy nie interesowałem się tymi pomocami urzędu pracy i dotacji pieniężnych na nierobów.. Teraz wiem że jak zarobię 5 tyś to te 2 tyś co mi odbijają idzie na tych wszystkich nierobów co podatku nie odprowadzają. Potem taki kierownik urzędu ma emeryturę wyższą jak ja mam obecnie brutto. Dlatego próbują znów podwyższyć wiek emerytalny bo braknie na emeryturę. To wszystko przez nierobów i tych co produkują ale miliony ton papierów bezwartosciowych i jeszcze im za to płacą. W końcu fizycznych ludzi braknie, już szukają Ukraińców. Taki pracownik co produkuje tworzy i buduję jest słabo opłacany, a ten co lata z papierami z biurka na biurko ma wyższą stawkę za nic nie robienie hehe. I to jest ta piękna sprawiedliwość. Lekarz leczy nauczyciel uczy budowlaniec buduję kierowca ciężarówki prowadzi inżynier projektuję szwaczka szyję i tak można wymieniać,,a co robi urzędnik myśli jak wyrobić od tych ludzi kasę.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Akademia Małego Geniusza zaprasza na filmik

   

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Niepublicznego Przedszkola Akademia Małego Geniusza, które mieści się na ul. Towarowej 29A w Jaśle. Jeśli szukacie miejsca dla swojego dziecka, w którym może poczuć się jak w domu, zdobywać wiedzę poprzez zabawę, wzrastać w poczuciu bezpieczeństwa i szacunku. Weźcie udział w rekrutacji i zapiszcie pociechę już dziś!

 • Dotacje dla klubów sportowych przyznane. Do podziału jest 600 tys. zł

   

  Jasielski magistrat opublikował wczoraj zarządzenie burmistrza Jasła w sprawie wyboru zgłoszonych przez kluby sportowe przedsięwzięć o charakterze sportowym, którym przyznano dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu Miasta Jasła na 2021 rok. Do podziału jest 600 tys. zł. Pieniądze otrzyma łącznie kilkanaście podmiotów.

 • Będzie konkurs na dyrektora jasielskiego szpitala

  Michał Burbelka końcem grudnia złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. W związku z tym Rada Powiatu w Jaśle powołała czteroosobową komisję konkursową, która podejmie decyzję o wyborze nowego dyrektora jasielskiej lecznicy.

 • Radni powiatowi apelują w sprawie jasielskich ratowników medycznych. Tutaj chodzi o życie i zdrowie mieszkańców

   

  Rada Powiatu w Jaśle wystosowała apel o niezwłoczne wycofanie się z propozycji reorganizacji Zespołu Ratownictwa Medycznego funkcjonującego w strukturze jasielskiego szpitala. Radni postulują zachowanie dotychczasowych rejonów operacyjnych...

 • Jasielscy policjanci wkrótce przeniosą się do nowej komendy

  Już za kilka dni jasielscy policjanci przeniosą się do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle mieszczącej się przy ul. Sroczyńskiego. Nowoczesny gmach powstał po ponad trzech latach prac.

 • Kursy językowe i komputerowe współfinansowane z Unii Europejskiej

   

  Czy wpisujesz w CV średnią znajomość języka angielskiego i obsługi komputera? Czy to rzeczywiście prawda? A może, za każdym razem, boisz się weryfikacji swoich umiejętność językowych i komputerowych? A może pragniesz po prostu swobodnie rozmawiać w języku angielskim?  Albo nareszcie samodzielnie korzystać z internetu?

 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105