Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Powrót do przeszłości. Dlaczego nadal tak chętnie kupujemy odtwarzacze MP3 i MP4?

0

Ci z nas, którzy mają na liczniku więcej niż 25 lat, z pewnością pamiętają czasy, gdy na każdym kroku można było natknąć się na posiadacza MP3 bądź MP4. Wydawać by się mogło, że niezwykle popularne wtedy “empetrójki” i “empeczwórki” z czasem przejdą do lamusa, ustępując miejsca smartfonom. Nic bardziej mylnego! Wielu z nas korzysta bowiem z obu urządzeń równolegle. Z czego to wynika i jak wybrać dobry odtwarzacz muzyczny? Przeczytaj już teraz.

Odtwarzacz MP3 a MP4 – co różni oba urządzenia?

Na początku warto powiedzieć co nieco o różnicach pomiędzy oboma gadżetami. MP3 to nic innego, jak urządzenie służące do odtwarzania muzyki. Kompaktowy rozmiar i niewielka liczba funkcjonalności sprawiają, że jego cena nie należy do wygórowanych. Najtańsze z nich kosztują zaledwie kilkanaście złotych. Koszt zakupu bardziej rozbudowanych odtwarzaczy muzyki MP3 rzadko kiedy przekracza 100 zł.

Inaczej, gdy mowa o MP4, będącym młodszym bratem MP3. Mimo nieznacznie niższej ceny (przeciętny koszt takiego urządzenia oscyluje w granicach 100–150 zł) oferują one zdecydowanie więcej dodatkowych funkcji. Mając MP4, możesz bowiem nie tylko odtworzyć ulubione kawałki, ale też:

 • obejrzeć krótki filmik
 • przejrzeć galerię zdjęć
 • przeczytać e-booka w formacie txt.

Chcesz wiedzieć więcej? Porównaj oba urządzenia na: www.neonet.pl/hi-fi-audio/mp3-mp4.html.

Całkiem sporo jak na tak niską cenę, prawda? To tylko jeden z czynników decydujących o popularności tego rodzaju urządzeń.

Dlaczego nadal sięgamy po odtwarzacze muzyczne? 3 powody, dla których nie zawsze chcemy słuchać muzyki na smartfonie

Pierwszym argumentem przemawiającym za zakupem MP3 lub MP4 jest ogromna wygoda ich stosowania. Ich maleńki rozmiar i wytrzymała obudowa sprawiają, że śmiało możesz wziąć je ze sobą na spacer lub na siłownię – bez lęku, że potłuczesz ich szybkę, jak ma to miejsce w smartfonach.

Kolejnym powodem jest długi czas pracy. Korzystając z odtwarzacza, nie musisz obciążać swojego telefonu i obawiać się, że Twoja miłość do muzyki wpłynie na żywotność jego baterii.

Ostatnim argumentem może być wysoka jakość odtwarzanego dźwięku. W wielu przypadkach w niczym nie ustępuje ona obecnym telefonom nowej generacji.

Odtwarzacze MP3 i MP4 – propozycje różnych marek

Odtwarzacz muzyki MP3 Manta MP3SLIM4SL

Na pierwszy ogień idzie bestsellerowy odtwarzacz MP3 od Manty – MP3SLIM4SL, w stylowej srebrnej obudowie. Urządzenie dysponuje pamięcią 8 GB, dlatego bez problemu zmieścisz na niej nawet kilka tysięcy piosenek. Zasilanie odbywa się poprzez ładowanie akumulatorowe. Obsługiwane formaty: MP3, WMA, WAV.

Odtwarzacz MP4 Sencor SFP 5870 BS

SFP 5870 BS marki Sencor to urządzenie, które swoim wyglądem może przypominać kultowego już iPoda mini. Urządzenie pozwala na odtwarzanie losowe, powtarzanie jednego lub wielu utworów oraz tworzenie własnych list. MP4 posiada wbudowane radio oraz czytnik kart. Przekątna jego ekranu wynosi 4,54 cala.

Odtwarzacz MP4 Yarvik PMP226

Zestawienie zamyka odtwarzacz MP4 Yarvik PMP226, z 1,5–calowym wyświetlaczem i baterią o pojemności 200 mAh. Dzięki możliwości nagrywania może on pełnić funkcję zarówno odtwarzacza, jak i dyktafonu. Maksymalny czas jego ładowania wynosi 4 godziny. W zestawie znajdziesz słuchawki oraz kabel USB.

Zajrzyj na Neonet i zapoznaj się z pełną ofertą dostępnych odtwarzaczy MP3 i MP4.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:14
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Centrum Rehabilitacji przy ul. Kraszewskiego nieczynne

   

  Od dzisiaj do odwołania nieczynne będzie Centrum Rehabilitacji przy Ul. Kraszewskiego w Jaśle. Decyzja o jego zamknięciu ma związek z sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu jasielskiego. Część z personelu ośrodka przebywa w kwarantannie.

 • Jaślanka w konkursie na najpiękniejszą Polkę

  Do końca marca br. kobiety z całej Polski mogły przesyłać zgłoszenia online do castingu w Konkursie Najpiękniejsza Polka 2020. Wśród nich jest Klaudia Dybaś z Jasła. Głosowanie internetowe na kandydatki trwać będzie do końca kwietnia.

 • Szpitalne oddziały wciąż zamknięte

  Od czwartku ubiegłego tygodnia kilka oddziałów Szpitala Specjalistycznego w Jaśle nadal pozostaje zamkniętych. Część personelu medycznego znajduje się w kwarantannie. Co najmniej przez dwa kolejne dni nieczynne będą również poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena.

 • Rozbił volkswagena jadąc na "podwójnym gazie"

   

  Na ul. Bieszczadzkiej w Jaśle doszło dzisiaj do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego volkswagena zjechał z jezdni, po czym wjechał wprost w betonowy cokół. Był pijany.

 • Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie jasielskim. W Przemyślu zmarła kobieta

   

  WSSE w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 5 przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Wśród zakażonych jest mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego.

 • Dwa różne pomysły na walkę z epidemią. Takiej sesji Rady Powiatu w Jaśle jeszcze nie było

   

  Piątkowa sesja Rady Powiatu w Jaśle była absolutnie bezprecedensowa. Radni w maseczkach ochronnych na twarzach, z rękawiczkami na dłoniach głosowali nad przyjęciem uchwał. 

 • Dwóch młodych mieszkańców powiatu jasielskiego zakażonych koronawirusem

   

  Najnowsze dane WSSE w Rzeszowie mówią o kolejnych 8 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Dwa z nich to mieszkańcy powiatu jasielskiego.  

 • Zmarł artysta, rzeźbiarz Andrzej Tarka z Roztok

  Z głębokim smutkiem o śmierci znanego artysty rzeźbiarza Andrzeja Tarki z Roztok poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego córka...

 • Miasto Jasło przygotowało pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

   

  W przyszłym tygodniu jasielski magistrat ma przedstawić rozwiązania w zakresie pomocy dla przedsiębiorców w związku ze skutkami epidemii koronawirusa. Główne założenia programu ujawniamy już dzisiaj .Konkretne propozycje przedłożone zostaną Radzie Miasta Jasła, której sesja ma odbyć się w najbliższy wtorek. Posiedzenie zwołane w trybie nadzwyczajnym będzie przeprowadzone w formie zdalnej.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105