Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Powrót do przeszłości. Dlaczego nadal tak chętnie kupujemy odtwarzacze MP3 i MP4?

0

Ci z nas, którzy mają na liczniku więcej niż 25 lat, z pewnością pamiętają czasy, gdy na każdym kroku można było natknąć się na posiadacza MP3 bądź MP4. Wydawać by się mogło, że niezwykle popularne wtedy “empetrójki” i “empeczwórki” z czasem przejdą do lamusa, ustępując miejsca smartfonom. Nic bardziej mylnego! Wielu z nas korzysta bowiem z obu urządzeń równolegle. Z czego to wynika i jak wybrać dobry odtwarzacz muzyczny? Przeczytaj już teraz.

Odtwarzacz MP3 a MP4 – co różni oba urządzenia?

Na początku warto powiedzieć co nieco o różnicach pomiędzy oboma gadżetami. MP3 to nic innego, jak urządzenie służące do odtwarzania muzyki. Kompaktowy rozmiar i niewielka liczba funkcjonalności sprawiają, że jego cena nie należy do wygórowanych. Najtańsze z nich kosztują zaledwie kilkanaście złotych. Koszt zakupu bardziej rozbudowanych odtwarzaczy muzyki MP3 rzadko kiedy przekracza 100 zł.

Inaczej, gdy mowa o MP4, będącym młodszym bratem MP3. Mimo nieznacznie niższej ceny (przeciętny koszt takiego urządzenia oscyluje w granicach 100–150 zł) oferują one zdecydowanie więcej dodatkowych funkcji. Mając MP4, możesz bowiem nie tylko odtworzyć ulubione kawałki, ale też:

 • obejrzeć krótki filmik
 • przejrzeć galerię zdjęć
 • przeczytać e-booka w formacie txt.

Chcesz wiedzieć więcej? Porównaj oba urządzenia na: www.neonet.pl/hi-fi-audio/mp3-mp4.html.

Całkiem sporo jak na tak niską cenę, prawda? To tylko jeden z czynników decydujących o popularności tego rodzaju urządzeń.

Dlaczego nadal sięgamy po odtwarzacze muzyczne? 3 powody, dla których nie zawsze chcemy słuchać muzyki na smartfonie

Pierwszym argumentem przemawiającym za zakupem MP3 lub MP4 jest ogromna wygoda ich stosowania. Ich maleńki rozmiar i wytrzymała obudowa sprawiają, że śmiało możesz wziąć je ze sobą na spacer lub na siłownię – bez lęku, że potłuczesz ich szybkę, jak ma to miejsce w smartfonach.

Kolejnym powodem jest długi czas pracy. Korzystając z odtwarzacza, nie musisz obciążać swojego telefonu i obawiać się, że Twoja miłość do muzyki wpłynie na żywotność jego baterii.

Ostatnim argumentem może być wysoka jakość odtwarzanego dźwięku. W wielu przypadkach w niczym nie ustępuje ona obecnym telefonom nowej generacji.

Odtwarzacze MP3 i MP4 – propozycje różnych marek

Odtwarzacz muzyki MP3 Manta MP3SLIM4SL

Na pierwszy ogień idzie bestsellerowy odtwarzacz MP3 od Manty – MP3SLIM4SL, w stylowej srebrnej obudowie. Urządzenie dysponuje pamięcią 8 GB, dlatego bez problemu zmieścisz na niej nawet kilka tysięcy piosenek. Zasilanie odbywa się poprzez ładowanie akumulatorowe. Obsługiwane formaty: MP3, WMA, WAV.

Odtwarzacz MP4 Sencor SFP 5870 BS

SFP 5870 BS marki Sencor to urządzenie, które swoim wyglądem może przypominać kultowego już iPoda mini. Urządzenie pozwala na odtwarzanie losowe, powtarzanie jednego lub wielu utworów oraz tworzenie własnych list. MP4 posiada wbudowane radio oraz czytnik kart. Przekątna jego ekranu wynosi 4,54 cala.

Odtwarzacz MP4 Yarvik PMP226

Zestawienie zamyka odtwarzacz MP4 Yarvik PMP226, z 1,5–calowym wyświetlaczem i baterią o pojemności 200 mAh. Dzięki możliwości nagrywania może on pełnić funkcję zarówno odtwarzacza, jak i dyktafonu. Maksymalny czas jego ładowania wynosi 4 godziny. W zestawie znajdziesz słuchawki oraz kabel USB.

Zajrzyj na Neonet i zapoznaj się z pełną ofertą dostępnych odtwarzaczy MP3 i MP4.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:14
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji

  W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

 • Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

   

  Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

 • Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

   

  Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

 • Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową

  Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

 • Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia

  Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko...

 • Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?

  Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli” WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Upewnij się, że twoje auto jest sprawne. Sprawdzisz to w SKP „Łączność”

   

  Egzamin ze sprawności samochodu to nie tylko formalna konieczność, potwierdzana adnotacją w dowodzie rejestracyjnym. Od tego, czy nasz pojazd jest sprawny technicznie zależy życie nasze oraz pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też badanie stanu technicznego auta należy powierzyć doświadczonym diagnostom, dysponującym najnowocześniejszym sprzętem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105