Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pożar garażu w Tarnowcu. Zniszczeniu uległy samochody terenowe

10

Dzisiaj po godzinie 11. w Tarnowcu wybuchł pożar garażu, w którym znajdowały się dwa samochody terenowe, a w przylegającym do niego budynku składowane było słoma i siano. Akcja gaśnica trwała ponad dwie godziny.

Po przyjeździe strażaków na miejsce zdarzenia stwierdzono rozwinięty pożar garażu i przylegającego do niego budynku gospodarczego, w którym składowano siano oraz słomę. Pierwsi na miejsce przyjechali strażacy ochotnicy z Tarnowca. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie podali dwa prądy wody w natarciu na palący się obiekt. Do zdarzenia zadysponowano trzy jednostki JRG, oraz 6 zastępów OSP. Działania gaśnicze trwały ponad 2 godziny.

- Ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu sprawdzenia, czy w przeszukiwanych pomieszczeniach nie ma osób poszkodowanych. Usunęli zalegające siano oraz wypchnęli pojazdy z garażu. Pomieszczenie zostało oddymione wentylatorem a całość sprawdzono kamerą termowizyjną – poinformował bryg. Wacław Pasterczyk, rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Zniszczeniu uległy dwa samochody terenowe, wyposażenie warsztatu samochodowego oraz częściowo więźba dachowa.

id

Napisany dnia: 27.07.2021, 14:59
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ In vino veritas in agua sanitas
dnia 27.07.2021, 16:35
Ocena
komentarza:
-14
W Tarnowcu stanął przedpołudniem dziś w ogniu garaż
Jedzie, jedzie straż ogniowa, trąbka gra
Sam komendant dziś prowadzi wóz...
Jadą, jadą odważni strażacy
A poczciwy STAR 6x6 wzbija w niebo kurz ...
( ... )
Ugasiła ogień straż ogniowa
Każdy strażak dziarską minę ma...
@ Rumek
dnia 27.07.2021, 16:42
Ocena
komentarza:
-6
Ktos po pijaku zapruszyl ogien .tak moglo buc
@ grześ72
dnia 27.07.2021, 16:55
Ocena
komentarza:
4
Szanowna redakcjo Jaslo4u.pl w Jaśle jest jedna jednostka JRG i pożar gasiło 3 zastępy JRG Jasło a nie trzy JRG.
@ Łoczko
dnia 27.07.2021, 17:18
Ocena
komentarza:
-4
A czy to wazne grzesik
@ z rozmachem
dnia 27.07.2021, 18:47
Ocena
komentarza:
3
Dobrobyt w straży pożarnej. Wczoraj 3 wozy strażackie do pijanego rowerzysty a dziś 9 wozów strażackich do 1 garażu. 3 chłopa gasi a 30 chłopa patrzy jak się pali
@ Do z rozmachem
dnia 27.07.2021, 19:38
Ocena
komentarza:
7
Odezwał się taktyk pożarnictwa co pisze byle by pisać. A to że w tym pożarze był bezpośrednio zagrożony sąsiedni drewniany budynek mieszkalny, to że co chwilę eksplodowaly puszki z lakierami i rozpuszczalniki, że palił się samochód z instalacją gazową to pikuś. Wystarczy by namacić, puścić na necie bąka i pełne satysfakcja.
@ Marian znawca
dnia 27.07.2021, 21:46
Ocena
komentarza:
2
Ludzie trzeba uwazac a nie myslec ch.. o czym
@ Goździkowa
dnia 28.07.2021, 00:51
Ocena
komentarza:
1
Czyj to garaż?
@ Jufasz
dnia 02.08.2021, 08:15
Ocena
komentarza:
0
Konkurencja nie spi
@ Konkurencja
dnia 03.08.2021, 15:19
Ocena
komentarza:
0
No i tera u mnie robota ruszy
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105