Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Pożar w Sowinie

32

Do pożaru budynku gospodarczego w Sowinie doszło w nocy z środy na czwartek. Straty oszacowano na około 80 tysięcy złotych. Spaleniu uległa drewniana część budynku, sprzęt oraz siano.

Do zdarzenia doszło po 1 w nocy z środy na czwartek w Sowinie w gminie Kołaczyce. Ogień wybuchł w budynku gospodarczym sąsiadującym z domem. Na miejscu pracowały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Jasła i 5 Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy gasili pożar przez 4, 5 godziny.

Pierwsza na miejscu była OSP z Kołaczyc, która podała 2 prądy wody na palący się budynek. Po przybyciu kolejnych zastępów zabezpieczono miejsce pożaru. Ponadto podano jeden prąd wody na obok stojący budynek mieszkalny.

- Strażacy usunęli spalone urządzenia elektryczne i siano. Ponadto rozcinali konstrukcję dachową oraz zdejmowali spalone belki. Wewnątrz budynku znajdowała się duża ilość siana i opału. Przyczyna pożaru nie została ustalona – poinformował bryg. Wacław Pasterczyk, rzecznik prasowy PSP w Jaśle.

Nikt nie ucierpiał w wyniku tego pożaru. Straty oszacowano wstępnie na 80 tysięcy złotych.

(Red.)

Reklama

Komentarze: 32

Dodaj komentarz Widok:
0
@ heheszky :)
dnia 30.09.2013, 14:18 · Zgłoś
przepraszam bardzio ale osp sowina tez było i jak nie wiecie to nie gadajcie bo nie kazdy strazak z sowiny siedzi pod sklepem i pije pozdro :)

ps tylko komendant siedzi i pije pod sklepem hahaahah
Odpowiedz
0
@ ziolo
dnia 29.09.2013, 11:18 · Zgłoś
pokaz mi dom za 80 tys a dzis go kupie i nie stary z kibleb i lazienka na ogrodzie tylko piekny murowany ze [...] i lazienkom w domu[...] jedne
Odpowiedz
2
@ ziolo
dnia 29.09.2013, 11:13 · Zgłoś
do terzan zan oslu w zloby dano w jeden owies w drugi siano i zdechl z glodu i ty tak samo morzesz skonczyc bo za [...] jestes i niewiesz ile sie czlowiek musi na to ocharowac
Odpowiedz
2
@ Sven
dnia 28.09.2013, 22:11 · Zgłoś
Klasyczne podpalenie przez wściekłego wsiaka lub kogoś z OSP tu trzeba szukać.
Odpowiedz
6
@ osp
dnia 28.09.2013, 21:25 · Zgłoś
to szacuje straż a nie poszkodowany i bierze wartości całego budynku anie siano ;ja nikogo nie osądzam ale koszt samej blachy yo 15 tys drewno 6 tys pustaki i beton drut 10tys robocizna 20tys a sprzet 4tys i wiele innych rzeczy jak to przy remoncie .Ale byli ubezpieczeni wiec sobie poradzą
Odpowiedz
-8
@ wito
dnia 28.09.2013, 21:11 · Zgłoś
Szkoda bo nieszczescie ale kasa ze dom mozna bybylo wnet kupic ale widly lopata i grabie tez kosztuja ...ciekawe faktycznie cotam bylo.srebrne fudamenty po wojnie
Odpowiedz
3
@ Zocha
dnia 29.09.2013, 10:56 · Zgłoś
Ludzka zazdrosc nie zna granic żal.
Odpowiedz
-8
@ gogus
dnia 28.09.2013, 20:42 · Zgłoś
Hehehe ok szkoda ludzi ale ten facet niema za grosz ambicji 80tysiecy za stodole liczy.chop na kase.cotam mial siano i plewy ityle kasy ...zalosne hytrosc to podstawa w sowinie..i bezmyslnosc..80tys..to domy wnet by kupil anie stodole...wiec ludzie troche honoru pewno zamali zarabia lub brak na wygodne zycie
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 29.11.2013, 21:19 · Zgłoś
byles widziales co tam stracili ja bylem kupe sprzetu plony itp plewy to widze tylko w twojej glowie ja nawet 100 tys bym niechcial dostac za taka tragedie Szkoda mi tez ciebie za takie [...] myslenie slyszec a nie widziec żaden dowód ja widzial
Odpowiedz
2
@ xxl
dnia 28.09.2013, 20:38 · Zgłoś
szkoda Krzycha
Odpowiedz
1
@ Kata:)
dnia 28.09.2013, 19:34 · Zgłoś
Szkoda tam był króliczki i świnka morska czego akurat to nieszczęście dotarło do mojej cioci:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
Odpowiedz
-2
@ sstt
dnia 28.09.2013, 15:55 · Zgłoś
ciekawe czy pani burmistrz cos pomorze ha ha haaaaaaaaaa
Odpowiedz
3
@ gogolow
dnia 28.09.2013, 12:14 · Zgłoś
czytajac te wpisy jestescie wszyscy niemadrzy,ktorzy zle zycza komus!
Odpowiedz
5
@ ope
dnia 28.09.2013, 12:42 · Zgłoś
nie zycz drugiemu co tobie niemile-czlowiek czkowiekowi powinien wspolczuc po tym co sie stalo,ci co zartuja z takich rzeczy powinni sie przebadac, wspolczucia po tym co sie stalo
Odpowiedz
11
@ sowina
dnia 27.09.2013, 23:13 · Zgłoś
nie smiejcie sie z cudzego nieszczęścia bo jak was cos takiego spotka to zobaczymy czy to takie śmieszne jaak nie macie nic mądrego do powiedzenia to lepiej sie zamknijcie
Odpowiedz
8
@ yuio
dnia 27.09.2013, 17:47 · Zgłoś
wspolczucia naprawde smutne
Odpowiedz
-19
@ Tarzan-zan
dnia 27.09.2013, 22:15 · Zgłoś
ee tam smutne, miło było patrzeć, strażacy dostali ekwiwalent za wyjazd, ludzie popatrzyli sobie na ogień, sama radość...
Odpowiedz
1
@ strażak
dnia 03.10.2013, 19:40 · Zgłoś
może los sprawi że ty będziesz kiedyś potrzebował pomocy straży i zobaczymy wtedy czy będzie to dla ciebie smutne czy wesołe i czy ekwiwalent był wystarczająco duży żeby przyjechali do ciebie. zastanów się nad tymi wypocinami które piszesz, sama radość...
Odpowiedz
16
@ ziom
dnia 27.09.2013, 13:06 · Zgłoś
A gdzie osp sowina? Pewnie jak zwykle spali nawaleni ha ha, bo oni nic innego nie potrafią. Siedzą cały dzień pod sklepem i walą [...]!!!
Odpowiedz
4
@ alfred
dnia 27.09.2013, 15:29 · Zgłoś
baryłkę nie [...]
Odpowiedz
4
@ ope
dnia 27.09.2013, 17:48 · Zgłoś
zgadza sie
Odpowiedz
1
@ ope
dnia 28.09.2013, 09:02 · Zgłoś
mieli najblizej do gaszenia co za dyspozycyjnosc
Odpowiedz
-49
@ niko
dnia 27.09.2013, 11:48 · Zgłoś
[...] tez jak by mi splonelo cos bym powiedziala ze to bylo warte w [...] kasy.moze sami podpalili dla odszkodowania.
Odpowiedz
8
@ b
dnia 27.09.2013, 19:45 · Zgłoś
Jak by ciebie to spotkało to byś inaczej piszczał. Masz jeden zwój na mózgu więcej od kury bo na progu nie [...] choć pewien nie jestem.
Odpowiedz
-14
@ gosc
dnia 27.09.2013, 10:12 · Zgłoś
szkoda było robić te zdjęcia bo i tak nic nie widać ;]
Odpowiedz
23
@ qwerty
dnia 27.09.2013, 10:34 · Zgłoś
To chyba każdy wie jak wygląda stodoła z sianem :-),ale współczucia dla tej rodziny bo stracili dorobek życia :-(
Odpowiedz
-63
@ Tarzan-zan
dnia 27.09.2013, 10:51 · Zgłoś
taaa, kupa siana - dorobek życia... to wiele się nie dorobili...
Odpowiedz
15
@ qwerty
dnia 27.09.2013, 10:59 · Zgłoś
Przeczytaj sobie dokładnie że oszacowali straty na 80 tys zł
Odpowiedz
15
@ [...]
dnia 27.09.2013, 16:33 · Zgłoś
Oj masz czlowieku duze braki w wiedzy. Smutny twoj wpis. Tam byly plony calego lata. Wlasnie po to aby tacy jak ty mieli co zimowa pora wlac na talerz.Wiec jak nie wiesz jak sie to ma to nie bredz.
Odpowiedz
14
@ aaaa
dnia 27.09.2013, 20:33 · Zgłoś
[...] jakby nie to siano to co byś [...]...ludzie ciężko na to pracują...
Odpowiedz
-25
@ Tarzan-zan
dnia 27.09.2013, 22:14 · Zgłoś
nie jestem [...] żeby siano jeść, ale Ty pewno jesteś :D i Ci żarcie się spaliło :P
Odpowiedz
-5
@ aaaaa
dnia 30.09.2013, 09:24 · Zgłoś
ta może na milion złotych ! bugaaaahahahaa
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.