Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Pożary w Święcanach i Tokach od uderzenia piorunem

54

Dwa pożary i zniszczony samochód – to skutek burzy, która przeszła w nocy nad powiatem jasielskim. Po północy w Święcanach i Tokach doszło do zapalenia się budynków gospodarczych w wyniku wyładowań atmosferycznych. W Jaśle przy ul. Baczyńskiego konar drzewa spadł na samochody osobowe.

W nocy przez powiat jasielski przeszła burza, która pozostawiła po sobie zniszczenia. O godzinie 0:30 piorun uderzył w budynek gospodarczy w Święcanach, a trzy minuty później w Tokach.

Na miejscu zdarzenia w Święcanach w akcji gaśniczej udział wzięło sześć zastępów OSP i 3 JRG z Jasła. Pożar gaszono przez około 4 godziny. Podczas wyładowań atmosferycznych zapalił się drewniany budynek gospodarczy budowany na murowanych fundamentach. Domownikom oraz ich sąsiadom udało się uratować część sprzętu rolniczego. Straty wstępnie oszacowano na 25 tysięcy złotych.

W tym samym czasie gaszono pożar wiaty na sprzęt rolniczy w Tokach, który uległ całkowitemu spaleniu wraz z wozem konnym, pralką i dywanem. Na miejscu pracowało pięć zastępów OSP. Na chwilę obecną nie oszacowano jeszcze strat.

Podczas akcji gaśniczej nie była potrzebna ewakuacja mieszkańców z pobliskich posesji. Pożar wiaty nie zagrażał ich bezpieczeństwu.

W Jaśle przy ul. Baczyńskiego konar drzewa spadł na trzy zaparkowane samochody. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle za pomocą piły mechanicznej pocięli i usunęli konar. Uszkodzeniu uległ dach samochodu Daewoo Matiz.

(icz)

Reklama

Komentarze: 54

Dodaj komentarz Widok:
-4
@ Ździsek mieszkaniec wsi Toków
dnia 26.06.2013, 20:33 · Zgłoś
Jak pierun trzasnoł tom nie wiedzioł gdzie się mom schować !
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 26.06.2013, 13:30 · Zgłoś
osp pato wola w akcji zamiatała po wszystkim .
Odpowiedz
1
@ ;)
dnia 26.06.2013, 15:33 · Zgłoś
Pewnie tam byłeś i widziałeś co robiła ta jednostka OSP ?;) Jesteś strasznym hejterem i napewno dzieckiem(otyłym) który całe dnie siedzi i [...] w stołek przed komputerem. Ale nie martw się internet właśnie jest dla takich dzieciaczków jak ty.
Odpowiedz
0
@ ;)
dnia 26.06.2013, 15:57 · Zgłoś
Aha, i pochwal się z jakiej ty jednostki jesteś ;)
Odpowiedz
3
@ ja
dnia 26.06.2013, 11:21 · Zgłoś
zgadzam się to znaki boże kiedy ludzie wreszcie to zrozumieją i nie będą wilkami dla siebie brak szacunku tolerancji sprawiedliwości itd.
Odpowiedz
2
@ zibi
dnia 26.06.2013, 12:00 · Zgłoś
dobrze piszesz ,[...] ci dać
Odpowiedz
0
@ dudu
dnia 25.06.2013, 18:44 · Zgłoś
czyli że..pożar po uderzeniu pioruna/wyladowaniach atmosferycznych jest do ugaszenia??? :d
Odpowiedz
0
@ zibi
dnia 25.06.2013, 20:04 · Zgłoś
pewnie że tak nawet starą płachtą ugasisz
Odpowiedz
1
@ wsiok
dnia 25.06.2013, 18:05 · Zgłoś
ludzie a gdzie te toki
Odpowiedz
1
@ Asia
dnia 25.06.2013, 18:58 · Zgłoś
Zobacz sobie na mapie
Odpowiedz
1
@ lol
dnia 25.06.2013, 19:34 · Zgłoś
@wsiok jadunc od struny Jasła to przed Źmigrodem ;)
Odpowiedz
5
@ znak67
dnia 25.06.2013, 17:41 · Zgłoś
Trzeba tutaj podziekować strażakom, którzy uczestnicza w takich akcjach. Prawda, że takie stare wiaty. w dodatku zagracone trudno ugasić. Ale udział w akcji gasniczej, tuż po północy, w dodatku w trudnych warunkach (grzmoty, błyskawice, deszcz) budzi mój szacunek..
A szkody- no cóż, stara pralka i zuzyty dywan, wyniesiony do schowka na zawsze. Ale wiem, wiem ... to był skarb. A ten wóz szczególnie, tylko kto nim jeździł?
Odpowiedz
0
@ Asia
dnia 25.06.2013, 18:59 · Zgłoś
:) he he bezcenny
Odpowiedz
1
@ wsiok
dnia 25.06.2013, 17:40 · Zgłoś
dajcie spokoj zycie
Odpowiedz
2
@ Mietek
dnia 26.06.2013, 09:12 · Zgłoś
Właśnie! Dajcie jej spokój bo jak się Zyta wkurzy to dopiero będzie!!
Odpowiedz
3
@ kolego120
dnia 25.06.2013, 17:37 · Zgłoś
straszna ta burza
Odpowiedz
7
@ zbychu 24
dnia 25.06.2013, 15:31 · Zgłoś
No gdy by nie jednostki OSP czasem moglo by byc roznie ...Pozdro dla wszystkich ochotniczych zrzeszonych,,,
Odpowiedz
0
@ Gregory
dnia 25.06.2013, 15:15 · Zgłoś
Akurat z Siepietnicy bylo takze moich dwoch kolegow wiec Ewka nie masz sie co chwalic.Szacun dla nich
Odpowiedz
-8
@ W.Pawlak
dnia 25.06.2013, 15:08 · Zgłoś
No w Swiecanach w pogozelisku bylo co sprzatac dobrze ze brygada OSP z Siepietnicy jak zwykle wykazala sie hartem ducha i ciezka praca.Chopaki oby tak dalej bo slyszalem ze Swiecanski dziewczyny maja zalozyc klub milosnikow strazakow z Siepietnicy.,Pozdrowionka
Odpowiedz
-6
@ Ewcia
dnia 25.06.2013, 15:12 · Zgłoś
Widzialam wlasnie jak chopaki z Siepietnicy ostro pracowali byl tam nawet moj kolega Pawel G.Wygladal jak by wyszedl z kopalni.Pozdrowienia dla wszystkich super chlopakow z Siepietnicy
Odpowiedz
-3
@ miniu
dnia 25.06.2013, 15:46 · Zgłoś
masz [...]???
Odpowiedz
-1
@ zbychu 24
dnia 25.06.2013, 17:59 · Zgłoś
[...] to pewnie jest z Ciebie a dodatkowo widac ze [...] umiesz budowac zdania wiec poziom inteligencji mowi sam o sobie zycze powodzenia w przyszlosci i piatek w szkole...
Odpowiedz
1
@ zibi
dnia 25.06.2013, 13:56 · Zgłoś
niema śmiechu to naturan nikt tego niepowszczymie dzieki bogu ofiar niema
Odpowiedz
8
@ lol
dnia 25.06.2013, 14:23 · Zgłoś
a no "niema śmiechu, niema" - zwłaszcza z wypowiedzi takich osób, których coś lub ktoś "powszczymywało" przed lekcjami polskiego w podstawówce
Odpowiedz
-5
@ rocznik 50
dnia 25.06.2013, 13:56 · Zgłoś
same dzieci tu komentuja bo nie pamietaja lat 60tych to co było wczoraj to pikus w tamtych latach to dopiero były brze zapytajcie ojców [...]ków oni wam dzieciaczki opowiedza o zimach burzach zaspach ponad 3 metry bo nic nie wiecie jakis dywam tylko został wam w pamieci a to była naprawde historia z życia wzieta
Odpowiedz
7
@ Koala
dnia 25.06.2013, 14:43 · Zgłoś
W tamtych czasach nie było takich rozwiązań technologicznych jakie są obecnie. Były zaspy na trzy metry, bo nie było tylu pługów, burze przebiegały z wyładowaniami atmosferycznymi, bo rzadko które gospodarstwo miało zabezpieczenia. Obecnie wszystko wygląda podobnie, a nawet gorzej z uwagi na zmiany klimatyczne, tylko społeczeństwo sobie lepiej z tym radzi. Pozdrawiam
Odpowiedz
-5
@ jj
dnia 25.06.2013, 15:59 · Zgłoś
co ty pieps... człowieku co takiego było w tych 60tych latach [...] i [...] a i anomalia pogodowe były jak te lata . co ty myślisz że ty to'' niby'' pamiętasz ?!!!
Odpowiedz
1
@ Mietek
dnia 26.06.2013, 09:10 · Zgłoś
Jaka szkoda, że w latach 60. nie uczyli, że stawia się przecinki, kropki, że zdanie zaczyna się od dużej litery...
Odpowiedz
1
@ black hunter
dnia 26.06.2013, 14:59 · Zgłoś
achaaa,teraz burze,przebiegaja bez wyladowan,bo gospodarstwa sa zabezpieczone...Ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec.hihi
Odpowiedz
3
@ sss
dnia 25.06.2013, 13:46 · Zgłoś
tylko nie dywan!
Odpowiedz
-6
@ gelo7
dnia 25.06.2013, 12:46 · Zgłoś
u nas na majscowej to dopiero walilo niedało spać.
Odpowiedz
3
@ ...
dnia 25.06.2013, 16:41 · Zgłoś
kogo waliło ? tam u was na majscowej... :D
Odpowiedz
-4
@ xxx
dnia 25.06.2013, 12:34 · Zgłoś
[...] to [...] po co drazyc temat
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 25.06.2013, 12:32 · Zgłoś
ja tam byłem [...]y i nic nie pamiętam
Odpowiedz
-16
@ łodyniec
dnia 25.06.2013, 12:29 · Zgłoś
wielkie halo ... burzy nikt nigdy nie widział czy ki czort :P
Odpowiedz
7
@ Siostra Rozalia
dnia 25.06.2013, 12:02 · Zgłoś
A ja tam zawsze gromnice wystawiam w oknie i się gorliwie modlę. Dzięki temu nigdy mój dobytek nie zaznał tych ogni piekielnych.
Odpowiedz
1
@ Mietek
dnia 26.06.2013, 09:05 · Zgłoś
Jeszcze zazna bo mało na tacę dajesz! :)
Odpowiedz
4
@ Widz
dnia 25.06.2013, 11:56 · Zgłoś
Na miejscu w Święcanach było 3 zastępy PSP oraz 2 zastępy OSP Skołyszyn i po jednym z Święcan, Harklowej, Pustej Woli, Siepietnicy jak widziałem.
Odpowiedz
-23
@ pop
dnia 25.06.2013, 12:56 · Zgłoś
to w święconoch jest OSP??? (ośrodek samych pomyleńców)
Odpowiedz
-1
@ fps
dnia 26.06.2013, 20:33 · Zgłoś
daj adres jak takis cwany
Odpowiedz
10
@ Pararara
dnia 25.06.2013, 11:45 · Zgłoś
"Na miejscu zdarzenia w Święcanach w akcji gaśniczej udział wzięło sześć zastępów OSP i 3 JRG z Jasła. "

Coś tu chyba jest nie tak w tym zdaniu Ilonko, nie sądzisz? :)
Odpowiedz
3
@ mik
dnia 25.06.2013, 11:28 · Zgłoś
płomienie były straszne... fajnie czytac i o jak dobrze że nas to ominęło . i tyle..
Odpowiedz
-9
@ gość
dnia 25.06.2013, 11:26 · Zgłoś
nie wiem czy potrafisz czytać ze zrozumieniem ale nie tylko o dywanie tam było napisane... a wiec troche pomyśl za nim coś napiszesz
Odpowiedz
20
@ gosc
dnia 25.06.2013, 11:21 · Zgłoś
Myślę, że spalenie dywanu było najmniejszym problemem domowników w Tokach...
Odpowiedz
7
@ gosc
dnia 25.06.2013, 11:14 · Zgłoś
ja tam nic nie słyszałem tak spałem ;]
Odpowiedz
11
@ ggg
dnia 25.06.2013, 10:46 · Zgłoś
Konretna burza była, nie powiem...
Odpowiedz
6
@ xcv
dnia 25.06.2013, 10:45 · Zgłoś
Boże , wczoraj w nocy nie mogłem zasnąć i raz tak za przeproszeniem [...] XD
Odpowiedz
10
@ mieszkaniec
dnia 25.06.2013, 11:43 · Zgłoś
-9
@ SPRAWIEDLIWOSCI CZAS NASTANIE ŁOTRY
dnia 25.06.2013, 12:45 · Zgłoś
Bog grzmi ,czeka na Was
Odpowiedz
-23
@ sss
dnia 25.06.2013, 13:44 · Zgłoś
Włola Bożo
Odpowiedz
-8
@ ...
dnia 25.06.2013, 16:38 · Zgłoś
na ciebie czeka [...] w czeluściach...
Odpowiedz
4
@ żenada
dnia 25.06.2013, 19:20 · Zgłoś
w tokach czy święcanach są bloki mieszkalne ? Po co dodajecie bezsensowne zdjęcie ?
Odpowiedz
2
@ Icek -stein
dnia 27.06.2013, 14:01 · Zgłoś
Połowa piszących na tym forum, to chyba [...] !
Odpowiedz
2
@ holoc.
dnia 27.06.2013, 14:03 · Zgłoś
A może i więcej kolego.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.