Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Poznaj krajowe i międzynarodowe powiązania biznesowe firm dzięki Coface

0

Potrzeba weryfikacji kontrahenta, zachodzi zawsze wtedy, gdy podmiot gospodarczy planuje nawiązanie współpracy z inną firmą. Takie postępowanie ma głębokie uzasadnienie - pozwala określić wiarygodność potencjalnego partnera biznesowego oraz jego powiązania, a więc jest istotnym elementem analizy ryzyka wynikającego z nawiązania ewentualnej współpracy. W jaki sposób nowoczesne rozwiązania umożliwiają przedsiębiorcom dokonanie takiej analizy? Jakie informacje o firmie można dzięki nim uzyskać? Poznajcie Cross Border Network od Coface i zobaczcie, jak w kilka chwil możecie sprawdzić wszelkie istotne informacje na temat przyszłego partnera biznesowego.

Jakie informacje warto sprawdzić przed nawiązaniem współpracy?

Dokonując analizy ryzyka biznesowego prześledzić należy powiązania kapitałowe bezpośrednie i pośrednie oraz powiązania osobowe. Należą do nich:

 • powiązania kapitałowe - obejmujące spółki zależne posiadające udział (min. 25%) w kapitale innej spółki;
 • powiązania osobowe - gdy w zarządzaniu dwoma różnymi przedsiębiorstwami mają osoby spowinowacone ze sobą lub spokrewnione (to tak zwane powiązania rodzinne) albo też gdy jedna osoba ma udział w zarządzaniu lub sprawowaniu kontroli nad różnymi podmiotami (tzw. powiązania funkcyjne).

Do tej pory możliwości sprawdzenia połączeń pomiędzy dwoma podmiotami dawały przedsiębiorcom bazy KRS i CEIDG. Problem jednak polegał na tym, że znalezienie tych powiązań było pracą żmudną i czasochłonną.

Czy weryfikacja powiązań kontrahenta jest konieczna?

Z punktu widzenia oceny ryzyka biznesowego i opłacalności współpracy - tak. Z łatwością można sobie wyobrazić sytuację, w której otoczenie biznesowe przyszłego kontrahenta naszej firmy okazuje się mieć zaległości finansowe w stosunku do niego, ciążą na nim wierzytelności lub jest w trakcie likwidacji upadłościowej. Dopiero mając wszystkie te informacje, możemy prawidłowo ocenić poziom ryzyka wynikającego z nawiązania współpracy z takim podmiotem.

Czym jest Cross Border Network?

To narzędzie, które daje przedsiębiorcom możliwości wyszukiwania firm regionu Europy Środkowo - Wschodniej i sprawdzania łączących je wzajemnych krajowych i międzynarodowych powiązań kapitałowych oraz osobowych. Dodatkowo narzędzie Cross Border Network umożliwia zweryfikowanie firm już zawieszonych.

Jako że Cross Border Network umożliwia sprawdzenie zarówno powiązań kapitałowych, jak i osobowych, możemy dzięki korzystaniu z niego sprawdzić informacje takie jak:

 • powiązania osób zajmujących stanowiska na szczeblu menedżerskim i właścicielskim z innymi podmiotami,
 • powiązania konkretnej osoby z innymi firmami.

Jakie korzyści daje korzystanie z narzędzia Cross Border Network?

W porównaniu do innych dostępnych dotychczas rozwiązań, korzystanie z narzędzia daje szereg nowych możliwości:

 • dostęp do bazy aż 34 milionów firm aktywnych i zawieszonych zarejestrowanych na terenie Europy Środkowej i Wschodniej;
 • dostęp do aplikacji InfoICON, dzięki której możesz znaleźć wszystkie potrzebne Ci informacje w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca, w którym się znajdujesz, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu;
 • graficzny interfejs, dzięki któremu jeszcze łatwiej dostrzeżesz zależności między firmami i osobami;
 • możliwość wybrania konkretnych danych i kryteriów wyszukiwania;
 • dostęp do informacji takich jak ocena kredytowa, płatności, kapitał nominalny, roczny obrót.

Narzędzie Cross Border Network dostępne jest w dwóch pakietach do wyboru:

 • Pakiet Podstawowy pozwoli Ci uzyskać informacje takie jak nazwa firmy, jej numer NIP (lub jego odpowiednik), adres siedziby i numer w bazie InfoICON;
 • Pakiet Premium natomiast da Ci dostęp do wszystkich informacji z pakietu Podstawowego dodatkowo rozszerzony o informacje dotyczące oceny kredytowej, płatności, rocznego obrotu, kapitału nominalnego i dostępnych sprawozdaniach finansowych.

Analiza ryzyka biznesowego opierać się powinna o jak najobszerniejszą ilość informacji o powiązaniach i kondycji finansowej przyszłego partnera biznesowego, managera czy osoby odpowiedzialnej za kontrolę w firmie. Teraz wszelkie potrzebne informacje przedsiębiorca może uzyskać w ciągu kilku chwil.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 07.09.2021, 06:55
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105