Strona główna

Pozwól, żeby klienci Cię znaleźli. Kilka skutecznych sposobów na widoczność firmy w internecie

0
Napisany dnia: 28.06.2019, 10:24 , Tagi: Brak

Reklama w coraz większej mierze przenosi się do sieci. Nic dziwnego – daje ona dużo większe możliwości, niż nośniki zewnętrzne, prasa, radio, czy nawet telewizja. Dodatkowo z internetu korzystają miliony ludzi, z których każdy jest Twoim potencjalnym klientem. Tylko gdzie się zareklamować? Przeciętny użytkownik, poszukując odpowiedzi na swoje pytania, pierwsze kroki kieruje do wyszukiwarki. To tutaj spodziewa się znaleźć interesujące go produkty, usługi, przydatne informacje czy opinie. Biorąc pod uwagę fakt, że zarówno w Polsce, jak i na całym świecie najpopularniejszą wyszukiwarką jest Google, warto zadbać o to, by firma się w niej pojawiała.

Chcesz być widoczny w wynikach wyszukiwania? Pomoże Ci pozycjonowanie witryny!

Jeśli zadajesz sobie pytanie, czym właściwie jest pozycjonowanie stron wwwspieszymy z odpowiedzią. Polega ono przede wszystkim na odpowiednim przygotowaniu witryny internetowej i promowaniu jej w taki sposób, by osiągnąć jak najlepsze wyniki sprzedażowe oraz możliwie największą ilość wyświetleń. Celem pośrednim jest tutaj wysoka pozycja strony firmowej w wyszukiwarce. Badania pokazują bowiem, że internauci skupiają się głównie na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, czasami zapuszczając się również na drugą. Dlaczego tak się dzieje? Otóż dziesięć pierwszych rezultatów (czyli tak zwane top 10) jest traktowane przez nich jako strony najbardziej wiarygodne, na których znajdą poszukiwane przez siebie produkty czy usługi. Z tego powodu firmy prześcigają się w staraniach, by znaleźć się w pierwszej dziesiątce, często z różnym rezultatem, zwłaszcza gdy próbują pozycjonować stronę samodzielnie. Dobrym wyjściem z sytuacji jest zatrudnienie profesjonalnej firmy, jak AFTERWEB, która posiada odpowiednie narzędzia oraz wykwalifikowaną kadrę, by zapewnić witrynie miejsce pośród pierwszych wyników wyszukiwania.

Sprawdź, co należy zrobić, by Twoja strona firmowa wyświetlała się wysoko

Decydując się na ten sposób promowania firmy w sieci, dobrze jest znać podstawowe jego etapy. Pierwszy z nich to audyt strony i rozpoznanie rynku pod kątem działań konkurencji. Następnie potrzebne będzie dobranie odpowiednich słów kluczowych, na które chcesz się pozycjonować. Warto tutaj podjąć decyzję, czy rozszerzać reklamę na cały kraj, czy skupić się na promocji lokalnej. Teraz pora na optymalizację kodu witryny i jej treści, a także budowanie sieci wartościowych linków: pomogą Ci w tym na przykład specjaliści z AFTERWEB.

Chociaż pozycjonowanie jest procesem długofalowym i na jego wyniki trzeba poczekać kilka tygodni, a nawet miesięcy, można je porównać ze wspinaniem się po drabinie. Jeżeli chcesz wskoczyć od razu na górę, istnieje duża możliwość, że szybko spadniesz w dół i trzeba będzie zaczynać wszystko od początku. Natomiast, jeśli spokojnie, metodycznie wchodzisz szczebel po szczeblu, mocno trzymając się aktualnej poprzeczki, pójdziesz nieco dłużej, ale za to pewniej staniesz na samym szczycie.

Artykuł Partnera

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • eOBRAZ 2.0 – czyli masa nowych możliwości!

   

  Łap swój tablet, smartfona albo smart lodówkę i zamawiaj foty w kilku prostych krokach. Nasz nowy konfigurator odbitek to istny kombajn zbierający plony.

   

 • Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta

   

  To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105