Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pozwól, żeby klienci Cię znaleźli. Kilka skutecznych sposobów na widoczność firmy w internecie

0

Reklama w coraz większej mierze przenosi się do sieci. Nic dziwnego – daje ona dużo większe możliwości, niż nośniki zewnętrzne, prasa, radio, czy nawet telewizja. Dodatkowo z internetu korzystają miliony ludzi, z których każdy jest Twoim potencjalnym klientem. Tylko gdzie się zareklamować? Przeciętny użytkownik, poszukując odpowiedzi na swoje pytania, pierwsze kroki kieruje do wyszukiwarki. To tutaj spodziewa się znaleźć interesujące go produkty, usługi, przydatne informacje czy opinie. Biorąc pod uwagę fakt, że zarówno w Polsce, jak i na całym świecie najpopularniejszą wyszukiwarką jest Google, warto zadbać o to, by firma się w niej pojawiała.

Chcesz być widoczny w wynikach wyszukiwania? Pomoże Ci pozycjonowanie witryny!

Jeśli zadajesz sobie pytanie, czym właściwie jest pozycjonowanie stron wwwspieszymy z odpowiedzią. Polega ono przede wszystkim na odpowiednim przygotowaniu witryny internetowej i promowaniu jej w taki sposób, by osiągnąć jak najlepsze wyniki sprzedażowe oraz możliwie największą ilość wyświetleń. Celem pośrednim jest tutaj wysoka pozycja strony firmowej w wyszukiwarce. Badania pokazują bowiem, że internauci skupiają się głównie na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, czasami zapuszczając się również na drugą. Dlaczego tak się dzieje? Otóż dziesięć pierwszych rezultatów (czyli tak zwane top 10) jest traktowane przez nich jako strony najbardziej wiarygodne, na których znajdą poszukiwane przez siebie produkty czy usługi. Z tego powodu firmy prześcigają się w staraniach, by znaleźć się w pierwszej dziesiątce, często z różnym rezultatem, zwłaszcza gdy próbują pozycjonować stronę samodzielnie. Dobrym wyjściem z sytuacji jest zatrudnienie profesjonalnej firmy, jak AFTERWEB, która posiada odpowiednie narzędzia oraz wykwalifikowaną kadrę, by zapewnić witrynie miejsce pośród pierwszych wyników wyszukiwania.

Sprawdź, co należy zrobić, by Twoja strona firmowa wyświetlała się wysoko

Decydując się na ten sposób promowania firmy w sieci, dobrze jest znać podstawowe jego etapy. Pierwszy z nich to audyt strony i rozpoznanie rynku pod kątem działań konkurencji. Następnie potrzebne będzie dobranie odpowiednich słów kluczowych, na które chcesz się pozycjonować. Warto tutaj podjąć decyzję, czy rozszerzać reklamę na cały kraj, czy skupić się na promocji lokalnej. Teraz pora na optymalizację kodu witryny i jej treści, a także budowanie sieci wartościowych linków: pomogą Ci w tym na przykład specjaliści z AFTERWEB.

Chociaż pozycjonowanie jest procesem długofalowym i na jego wyniki trzeba poczekać kilka tygodni, a nawet miesięcy, można je porównać ze wspinaniem się po drabinie. Jeżeli chcesz wskoczyć od razu na górę, istnieje duża możliwość, że szybko spadniesz w dół i trzeba będzie zaczynać wszystko od początku. Natomiast, jeśli spokojnie, metodycznie wchodzisz szczebel po szczeblu, mocno trzymając się aktualnej poprzeczki, pójdziesz nieco dłużej, ale za to pewniej staniesz na samym szczycie.

Artykuł Partnera

Napisany dnia: 28.06.2019, 10:24
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105