Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pozycjonowanie stron w Google

0

Zwykło się uważać, że pozycjonowanie stron to forma marketingu o szerokim zasięgu, i to, czy promuje się stronę z Inowrocławia, czy z innego miasta, nie ma większego znaczenia. Często tak właśnie jest, ale są przypadki, w których pominięcie warunków lokalnych będzie poważnym błędem. A zatem – jak pozycjonować strony z Inowrocławia?

Marketing globalny, działanie lokalne

Są takie serwisy internetowe, które promują typowo lokalne usługi: inowrocławską księgarnię, restaurację, serwis samochodowy albo sklep z komputerami. Wykorzystanie w tym przypadku pozycjonowania lokalnego jest jak najbardziej na miejscu. Lokalne pozycjonowanie będzie też jednak miało znaczenie dla serwisów o globalnym zasięgu. Dlaczego? Dlatego, że może się to okazać strategią tańszą i prostszą w realizacji, a przynoszącą efekty nawet lepsze niż kampania ogólna.

Link building dla promocji lokalnej jest też nieco prostszy, ponieważ zwykle można pozyskać większą ilość tańszych linków, a to przekłada się na sumaryczny koszt pozycjonowania. Audyt SEO i optymalizacja stron z kolei mogą czasem być łatwiejsze, jeśli istnieje możliwość osobistego spotkania pozycjonera i klienta. Wtedy można dopracować pewne kwestie, umówić się co do stosowanych rozwiązań i choć teoretycznie można przecież po prostu zadzwonić, to wciąż wiele osób bardzo sobie ceni kontakt osobisty. Między innymi dlatego lokalne pozycjonowanie ma się cały czas całkiem nieźle, a zainteresowanie nim nie słabnie.

Pozycjonowanie w Inowrocławiu, wyniki nie tylko tam

Decydując się na pozycjonowanie stron w sprawdzonej agencji, można naprawdę wiele zyskać. Nie jest bowiem tak, że link building skoncentrowany na promocji w konkretnym regionie działa faktycznie tylko tam. Strony www są dostępne globalnie i nawet jeśli nacisk kładziony jest na konkretne miasta, to dobry specjalista ds. SEO jest w stanie tak zaplanować kampanię, aby niejako mimochodem, przy okazji kampanii lokalnej, zwiększyć też globalne zasięgi.

Owszem, jest to spore wyzwanie i zanim będzie można myśleć o takiej strategii, konieczny jest audyt SEO i optymalizacja strony, co pozwoli na uzyskiwanie lepszych efektów niższym kosztem. To z kolei oznacza, że zadania promocji w sieci nie można powierzyć byle komu – tu potrzebny jest prawdziwy specjalista.

Link building i optymalizacja stron tylko u profesjonalisty

Wiele z narzędzi SEO stworzonych kilka czy nawet kilkanaście lat temu nadal działa. Cały czas przecież można korzystać z SWL-i, można katalogować strony w niezliczonej ilości katalogów, ale to może być droga donikąd. Google cały czas doskonali swoje algorytmy i dlatego początkiem każdej kampanii SEO jest audyt i optymalizacja. Najpierw trzeba stwierdzić, w jakim stopniu serwis internetowy jest gotowy do promocji i ewentualnie wprowadzić określone zmiany. A co dalej? Szczegóły zależą od planu konkretnej kampanii i założonego celu, ale istnieje kilka cech, które będą wyróżniały najlepszą kampanię SEO.

 • Pozycjonowanie stron w Google musi być przeprowadzone umiejętnie, a więc przede wszystkim w sposób zaplanowany, przemyślany i z uwzględnieniem wiedzy na temat tego, jakie techniki promocji działają, jakie już nie, a jakie mogą wręcz zaszkodzić sukcesowi witryny.
 • Link building musi bazować na serwisach o ustalonej i najlepiej stosunkowo wysokiej reputacji. Strategia umieszczania linków w losowych miejscach dziś już nie działa i często jest najprostszym sposobem na wyrzucenie w błoto niemałej sumy pieniędzy.
 • Najlepsi specjaliści SEO monitorują pozycję stron w Google nie tylko dlatego, że jest to potrzebne do rozliczeń, ale również po to, żeby na bieżąco dostosowywać parametry prowadzonych działań i w ten sposób osiągać wyższą skuteczność w cały czas atrakcyjnej cenie.
 • W większości przypadków marketing internetowy nie ogranicza się do pozycjonowania. Można wesprzeć go promocją na lokalnych portalach z Inowrocławia albo w mediach regionalnych i ogólnopolskich, można połączyć go z reklamą internetową albo kampaniami remarketingowymi. Możliwości jest wiele i na każdym etapie warto konsultować się ze specjalistą SEO, dzięki któremu cała kampania będzie bardziej spójna, a przez to skuteczniejsza.

Kogo wybrać do pozycjonowania stron w Inowrocławiu?

Na lokalnym rynku działa kilka agencji interaktywnych, nie zawsze jednak to do nich należy skierować pierwsze kroki. Można zamiast tego znaleźć w sieci firmy ogólnopolskie, które specjalizują się w lokalnym pozycjonowaniu. To dobry krok, jeśli kampania będzie dotyczyła serwisu nietypowego lub działającego w branży, w której konkurencja jest szczególnie zacięta. Warto wybrać takiego wykonawcę, który ma duże doświadczenie i który jest w stanie słuchać swoich klientów, a nie tylko uruchomić szablon kampanii.

Dobrze też jest upewnić się, jaki będzie zakres prac. Najlepsi profesjonaliści są w stanie wykonać wszystkie niezbędne kroki i raczej nie zaczynają od link buildingu:

 • stworzenie nowej strony www, jeśli stara ma zostać wyłączona. Dobrze jest budować nową od razu z myślą o przyszłej promocji. Oczywiście zmiana witryny nie jest żadnym wymogiem, natomiast jeśli ma zostać przeprowadzona za parę miesięcy, to lepiej to przyspieszyć i od razu zbudować serwis zgodny z zasadami SEO;
 • audyt www, jeśli obecna wersja strony nadal będzie w użytku. Dobry pozycjoner wie, jakie zasady musi spełniać serwis www, żeby dobrze pozycjonować się w Google. To monopolista rynku wyszukiwarek narzuca swoje zasady i niedostosowanie się do nich zwykle oznacza potężną stratę już na starcie;
 • optymalizacja SEO, jeśli trzeba naprawić pewne błędy. To będzie bardzo ważne, jeśli wcześniej kampanie były kierowane na cały kraj, a teraz będą skupiały się na Inowrocławiu. Poza tym optymalizację warto przeprowadzić w przypadku stron, które nigdy nie były profesjonalnie promowane. Wprowadzenie nawet niewielkich zmian może znacząco ułatwić zdobycie Top3 w Google;
 • link building, czyli zdobywanie linków. W zasadzie właśnie ten etap stanowi główną część procesu promocji w sieci, dlatego musi być przeprowadzony z głową: ile linków, jakich, gdzie i kiedy opublikować, żeby optymalnie wykorzystać budżet? Kiedy intensyfikować, a kiedy osłabiać działania promocyjne? To wszystko ma znaczenie i tu już bez fachowej pomocy trudno sobie poradzić;
 • stały monitoring wyników, żeby obserwować postępy. Patrzenie na listę wyników w Google nie ma na celu tylko ustalenia stawki dla pozycjonera. To przede wszystkim jedyny sposób, żeby ocenić, w jakim stopniu kampania pozycjonowania faktycznie zadziałała, dlatego ręczny i automatyczny monitoring należy prowadzić regularnie i cały czas.

Podsumowanie

Pozycjonować można i warto absolutnie każdą stronę, natomiast dla każdego serwisu powstaje osobna strategia. Tutaj nie ma gotowców i często używanie niepopularnych modeli kampanii promocyjnej przynosi najlepsze efekty. Nie ma teraz znaczenia, czy chcesz się wypromować w małym mieście, województwie, czy od razu na całym kontynencie – bez profesjonalnego wsparcia będzie to trudne, drogie i dość ryzykowne. Dlatego zerknij na ofertę ludzi, którzy na SEO znają się najlepiej, a przekonasz się, że sukces wcale nie musi kosztować fortuny.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 06.03.2020, 16:51
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybraną Usługę Rozwojową. Nabór kandydatek/ów do projektu odbędzie się w dniach od 17.05.2021r. do 21.05.2021 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Punkt szczepień powszechnych w JDK. Miasto nie uzyskało jeszcze decyzji wojewody na jego uruchomienie

  Początkiem maja w poradni przy ul. Szopena oraz w budynku, w którym do niedawna mieścił się rewir dzielnicowych przy ul. Kochanowskiego ruszyły masowe szczepienia zarejestrowanych pacjentów przeciw Covid-19. Mimo, iż miasto przygotowało w centrum miasta trzeci duży punkt i uzyskało pozytywną opinię NFZ, wciąż nie dopuszczono go do wykonywania szczepień.

 • Modernizacja stadionu przy ul. Śniadeckich wkracza w kolejny etap

   

  Od dnia, w którym na stadionie piłkarskim przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się prace przygotowawcze w ramach modernizacji płyty głównej z naturalną nawierzchnią, minęło ponad pół roku. Na harmonogram realizacji zadania olbrzymi wpływ miały warunki atmosferyczne. Teraz jednak prace mają nabrać większego tempa. Wykonana ma zostać między innymi nawierzchnia trawiasta boiska.

 • Spróbuj pysznych dań wegańskich u "Wojtka"

   

  Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

 • Mieszkańcy skarżą się, że dostają mandaty. Jak jest naprawdę?

  Nowy most łączący centrum miasta z osiedlem Gądki wciąż nie został oddany do użytku i wzbudza wiele kontrowersji. Mieszkańcy nie zważając na znaki zakazujące poruszanie się przez nową przeprawę korzystają z niej skracając sobie drogę. W końcu pojawiła się w mediach społecznościowych informacja o wystawianych przez policjantów mandatach. Interwencję w tej sprawie podjął radny Jan Pierzchała, który wystąpił do burmistrza Jasła oraz komendanta KPP w Jaśle z pismem w tej sprawie.

 • W gminie Kołaczyce realizowane są ważne dla mieszkańców inwestycje

  Półmetek kadencji do dobry czas na podsumowanie samorządowych dokonań. Z burmistrzem Kołaczyc Stanisławem Żygłowiczem rozmawia Ilona Dziedzic

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach na rok szkolny 2021/2022

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Czy zabytkowy parowóz TKt48-102 wreszcie doczeka się renowacji?

   

  Od chwili, w której zabytkowa Lokomotywa TKt48-102 wróciła na swoje miejsce po kilkumiesięcznym pobycie w Chabówce, minął ponad rok. Można ją podziwiać ustawioną na bocznym torze naprzeciw byłego spichlerza. Od chwili, w której po raz ostatni ten pomnik historii kolejnictwa został poddany renowacji minęło już ponad dziesięć lat. Niestety, od marca ubiegłego roku wymagający interwencji parowóz wciąż czeka na remont.

 • Zdewastowali budynek Sekcji Eksploatacji w Jaśle. Trzech nieletnich za swoje czyny odpowie przez sądem

  Wczoraj tuż przed godziną 19. w Tarnowcu doszło do zniszczenia mienia. Trzech nieletnich w wieku 12 i 13 lat dokonało dewastacji budynku tzw. schroniska dla drogowców należącego do ISE w Jaśle. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

 • Przy ul. Kochanowskiego w Jaśle uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych

   

  Wczoraj rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Kochanowskiego w Jaśle. Zaszczepiono już pierwszych chętnych. W dwóch gabinetach każdego dnia może zostać tutaj zaszczepionych aż 300 osób. Od kilku dni Punkt Szczepień Powszechnych funkcjonuje również w przychodni przy ul. Szopena. Na otwarcie wciąż czeka ten zorganizowany w budynku Jasielskiego Domu Kultury. Choć wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, władze miasta nie mogą doczekać się stosownej decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Polska 2050 Szymona Hołowni buduje struktury w powiecie jasielskim

   

  Z wyników sondażu opublikowanych dzisiaj na łamach internetowego serwisu dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Polska 2050 Szymona Hołowni może cieszyć się poparciem blisko 20 proc. wyborców. Oznacza to, że nowa siła na polskiej scenie politycznej plasuje się w tej materii jedynie za Prawem i Sprawiedliwością. Rosnąca popularność ruchu społeczno-politycznego sprawia, że jego struktury rozszerzają się na wiele regionów Polski, w tym również w na Podkarpaciu. Dzisiaj na płycie jasielskiego rynku liderzy polityczni Polski 2050 poinformowali o powołaniu do życia klubu Polski 2050 w Radzie Powiatu Jasielskiego. Jego przewodniczącym został radny Jan Urban.

 • Wizualizacja wnętrza gratis w DOMUS Jasło

   

  Szykując się do remontu łazienki, z reguły najwięcej czasu poświęcamy wyborowi płytek ceramicznych. Nic w tym dziwnego. To one bowiem nadają wnętrzu oczekiwanego przez nas charakteru. Spodziewany efekt można zobaczyć zanim przystąpimy do remontu. Taką możliwość daje swoim klientom DOMUS Jasło, gdzie projektant przygotowuje dla klientów darmową wizualizację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105