Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pozycjonowanie stron w Google

0

Zwykło się uważać, że pozycjonowanie stron to forma marketingu o szerokim zasięgu, i to, czy promuje się stronę z Inowrocławia, czy z innego miasta, nie ma większego znaczenia. Często tak właśnie jest, ale są przypadki, w których pominięcie warunków lokalnych będzie poważnym błędem. A zatem – jak pozycjonować strony z Inowrocławia?

Marketing globalny, działanie lokalne

Są takie serwisy internetowe, które promują typowo lokalne usługi: inowrocławską księgarnię, restaurację, serwis samochodowy albo sklep z komputerami. Wykorzystanie w tym przypadku pozycjonowania lokalnego jest jak najbardziej na miejscu. Lokalne pozycjonowanie będzie też jednak miało znaczenie dla serwisów o globalnym zasięgu. Dlaczego? Dlatego, że może się to okazać strategią tańszą i prostszą w realizacji, a przynoszącą efekty nawet lepsze niż kampania ogólna.

Link building dla promocji lokalnej jest też nieco prostszy, ponieważ zwykle można pozyskać większą ilość tańszych linków, a to przekłada się na sumaryczny koszt pozycjonowania. Audyt SEO i optymalizacja stron z kolei mogą czasem być łatwiejsze, jeśli istnieje możliwość osobistego spotkania pozycjonera i klienta. Wtedy można dopracować pewne kwestie, umówić się co do stosowanych rozwiązań i choć teoretycznie można przecież po prostu zadzwonić, to wciąż wiele osób bardzo sobie ceni kontakt osobisty. Między innymi dlatego lokalne pozycjonowanie ma się cały czas całkiem nieźle, a zainteresowanie nim nie słabnie.

Pozycjonowanie w Inowrocławiu, wyniki nie tylko tam

Decydując się na pozycjonowanie stron w sprawdzonej agencji, można naprawdę wiele zyskać. Nie jest bowiem tak, że link building skoncentrowany na promocji w konkretnym regionie działa faktycznie tylko tam. Strony www są dostępne globalnie i nawet jeśli nacisk kładziony jest na konkretne miasta, to dobry specjalista ds. SEO jest w stanie tak zaplanować kampanię, aby niejako mimochodem, przy okazji kampanii lokalnej, zwiększyć też globalne zasięgi.

Owszem, jest to spore wyzwanie i zanim będzie można myśleć o takiej strategii, konieczny jest audyt SEO i optymalizacja strony, co pozwoli na uzyskiwanie lepszych efektów niższym kosztem. To z kolei oznacza, że zadania promocji w sieci nie można powierzyć byle komu – tu potrzebny jest prawdziwy specjalista.

Link building i optymalizacja stron tylko u profesjonalisty

Wiele z narzędzi SEO stworzonych kilka czy nawet kilkanaście lat temu nadal działa. Cały czas przecież można korzystać z SWL-i, można katalogować strony w niezliczonej ilości katalogów, ale to może być droga donikąd. Google cały czas doskonali swoje algorytmy i dlatego początkiem każdej kampanii SEO jest audyt i optymalizacja. Najpierw trzeba stwierdzić, w jakim stopniu serwis internetowy jest gotowy do promocji i ewentualnie wprowadzić określone zmiany. A co dalej? Szczegóły zależą od planu konkretnej kampanii i założonego celu, ale istnieje kilka cech, które będą wyróżniały najlepszą kampanię SEO.

 • Pozycjonowanie stron w Google musi być przeprowadzone umiejętnie, a więc przede wszystkim w sposób zaplanowany, przemyślany i z uwzględnieniem wiedzy na temat tego, jakie techniki promocji działają, jakie już nie, a jakie mogą wręcz zaszkodzić sukcesowi witryny.
 • Link building musi bazować na serwisach o ustalonej i najlepiej stosunkowo wysokiej reputacji. Strategia umieszczania linków w losowych miejscach dziś już nie działa i często jest najprostszym sposobem na wyrzucenie w błoto niemałej sumy pieniędzy.
 • Najlepsi specjaliści SEO monitorują pozycję stron w Google nie tylko dlatego, że jest to potrzebne do rozliczeń, ale również po to, żeby na bieżąco dostosowywać parametry prowadzonych działań i w ten sposób osiągać wyższą skuteczność w cały czas atrakcyjnej cenie.
 • W większości przypadków marketing internetowy nie ogranicza się do pozycjonowania. Można wesprzeć go promocją na lokalnych portalach z Inowrocławia albo w mediach regionalnych i ogólnopolskich, można połączyć go z reklamą internetową albo kampaniami remarketingowymi. Możliwości jest wiele i na każdym etapie warto konsultować się ze specjalistą SEO, dzięki któremu cała kampania będzie bardziej spójna, a przez to skuteczniejsza.

Kogo wybrać do pozycjonowania stron w Inowrocławiu?

Na lokalnym rynku działa kilka agencji interaktywnych, nie zawsze jednak to do nich należy skierować pierwsze kroki. Można zamiast tego znaleźć w sieci firmy ogólnopolskie, które specjalizują się w lokalnym pozycjonowaniu. To dobry krok, jeśli kampania będzie dotyczyła serwisu nietypowego lub działającego w branży, w której konkurencja jest szczególnie zacięta. Warto wybrać takiego wykonawcę, który ma duże doświadczenie i który jest w stanie słuchać swoich klientów, a nie tylko uruchomić szablon kampanii.

Dobrze też jest upewnić się, jaki będzie zakres prac. Najlepsi profesjonaliści są w stanie wykonać wszystkie niezbędne kroki i raczej nie zaczynają od link buildingu:

 • stworzenie nowej strony www, jeśli stara ma zostać wyłączona. Dobrze jest budować nową od razu z myślą o przyszłej promocji. Oczywiście zmiana witryny nie jest żadnym wymogiem, natomiast jeśli ma zostać przeprowadzona za parę miesięcy, to lepiej to przyspieszyć i od razu zbudować serwis zgodny z zasadami SEO;
 • audyt www, jeśli obecna wersja strony nadal będzie w użytku. Dobry pozycjoner wie, jakie zasady musi spełniać serwis www, żeby dobrze pozycjonować się w Google. To monopolista rynku wyszukiwarek narzuca swoje zasady i niedostosowanie się do nich zwykle oznacza potężną stratę już na starcie;
 • optymalizacja SEO, jeśli trzeba naprawić pewne błędy. To będzie bardzo ważne, jeśli wcześniej kampanie były kierowane na cały kraj, a teraz będą skupiały się na Inowrocławiu. Poza tym optymalizację warto przeprowadzić w przypadku stron, które nigdy nie były profesjonalnie promowane. Wprowadzenie nawet niewielkich zmian może znacząco ułatwić zdobycie Top3 w Google;
 • link building, czyli zdobywanie linków. W zasadzie właśnie ten etap stanowi główną część procesu promocji w sieci, dlatego musi być przeprowadzony z głową: ile linków, jakich, gdzie i kiedy opublikować, żeby optymalnie wykorzystać budżet? Kiedy intensyfikować, a kiedy osłabiać działania promocyjne? To wszystko ma znaczenie i tu już bez fachowej pomocy trudno sobie poradzić;
 • stały monitoring wyników, żeby obserwować postępy. Patrzenie na listę wyników w Google nie ma na celu tylko ustalenia stawki dla pozycjonera. To przede wszystkim jedyny sposób, żeby ocenić, w jakim stopniu kampania pozycjonowania faktycznie zadziałała, dlatego ręczny i automatyczny monitoring należy prowadzić regularnie i cały czas.

Podsumowanie

Pozycjonować można i warto absolutnie każdą stronę, natomiast dla każdego serwisu powstaje osobna strategia. Tutaj nie ma gotowców i często używanie niepopularnych modeli kampanii promocyjnej przynosi najlepsze efekty. Nie ma teraz znaczenia, czy chcesz się wypromować w małym mieście, województwie, czy od razu na całym kontynencie – bez profesjonalnego wsparcia będzie to trudne, drogie i dość ryzykowne. Dlatego zerknij na ofertę ludzi, którzy na SEO znają się najlepiej, a przekonasz się, że sukces wcale nie musi kosztować fortuny.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 06.03.2020, 16:51
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105