Strona główna

Pożyczka na 1000 i 10 000 złotych – jakie są wymagania?

4

Decyzja kredytowa w 15 minut, bez zaświadczeń o zarobkach, przez internet – tak firmy pożyczkowe kuszą klientów. Potrzebujesz dodatkowych środków? Zanim zaczniesz szukać pożyczki, dowiedz się, czy rzeczywiście pożyczkodawca nie będzie miał względem Ciebie żadnych wymagań.

Pożyczka 1000 zł

Firmy pożyczkowe specjalizują się w oferowaniu szybkich pożyczek, czyli tzw. chwilówek. Interesuje Cię pożyczka w wysokości 1000 zł? Uzyskasz ją w niemal każdej firmie pożyczkowej. Co więcej, pożyczka taka nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami. Aby zdobyć nowych klientów, pożyczkodawcy z tego sektora finansowego proponują tzw. pożyczki za 0 zł. W przypadku produktów reklamowanych w ten sposób firma pożyczkowa nie pobiera dodatkowych opłat. Dla klienta są to bardzo korzystne warunki, bo musi on oddać dokładnie tyle, ile pożyczył.

Pożyczka 1000 zł jest popularna wśród konsumentów potrzebujących środków na niespodziewane wydatki, np. naprawę samochodu czy wymianę zepsutego sprzętu AGD. Z kolei pożyczka 10 000 zł to zobowiązanie na dłuższy czas, które często jest zaciągane w celu podreperowania domowego budżetu. Wyższa kwota powoduje, że udzielenie pożyczki odbywa się na innych zasadach.

Pożyczka 10 000 zł

O pożyczkę w wysokości 10 000 zł klienci mogą starać się zarówno w banku, jak i firmie pożyczkowej. Oferty przygotowane przez te drugie podmioty są dedykowane przede wszystkim osobom o niższych dochodach, pracującym w oparciu o umowy cywilnoprawne, które potrzebują pieniędzy od razu – nie mogą pozwolić sobie na kilkudniowe oczekiwanie na decyzję kredytową.

Zaciągając zobowiązanie w wyższej kwocie, klienci mogą liczyć na dogodne warunki spłaty. Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe umożliwiają spłatę zobowiązania w ratach, których wysokość jest każdorazowo dostosowana do możliwości finansowych pożyczkobiorcy. Jest to o tyle ważne, że pożyczki 10 000 zł nie są bezpłatne. Rata składa się z kapitału, odsetek i dodatkowych opłat. Z tego względu pożyczki w tej wysokości nie należy zaciągać pochopnie. Pierwsza z brzegu oferta niekoniecznie musi być najlepsza. Sposobem na uchronienie się przed zbędnymi wydatkami jest porównanie pożyczek, w czym pomagają rankingi i zestawienia publikowane na portalach tematycznych.

Pożyczka 1000 zł oraz 10 000 zł – czy wymagania są te same?

W powszechnej opinii pożyczkobiorców firmy pożyczkowe rekompensują sobie zwiększone ryzyko dodatkowymi opłatami i z tego względu pożyczają wszystkim zainteresowanym. Nie do końca jest to prawda. Zarówno osoby wnioskujące o 1000, jak i 10 000 zł muszą liczyć się z tym, że pożyczkodawca dokładnie sprawdzi ich historię kredytową. Właśnie w tym celu firmy pożyczkowe zacieśniają współpracę z biurami informacji gospodarczych, np. BIK. W podobny sposób postępują banki. A jak prezentuje się kwestia wymagań? Jakie warunki muszą spełnić klienci, aby otrzymać środki?

Klient, który chce pożyczyć kwotę 1000 zł od firmy pożyczkowej, nie musi przedstawiać dokumentów o zarobkach. Wymagane jest jedynie oświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów, które pożyczkobiorca składa w momencie wypełniania wniosku na stronie firmy pożyczkowej. Z kolei banki decyzję o przyznaniu środków często podejmują w oparciu o historię rachunku bankowego. Czy równie minimalne wymagania obowiązują w przypadku pożyczki na kwotę 10 000 zł? I tak, i nie.

Każda instytucja finansowa realizuje własną politykę w zakresie przyznawania pożyczek. Banki są związane prawem bankowym, podczas gdy firmy pożyczkowe działają w oparciu o ustawę o kredycie konsumenckim. W efekcie banki muszą się upewnić, że klient będzie posiadał środki na spłatę zobowiązania. Z tego względu wymagają dokumentów potwierdzających deklarowane przez klienta dochody. Firmy pożyczkowe również badają zdolność kredytową konsumentów, ale nie muszą tego robić w oparciu o zaświadczenia – wystarczą wspomniane oświadczenia. W takiej sytuacji dla wielu pożyczkodawców kluczowe jest, czy klient korzystał już z jego oferty, a jeżeli tak, to czy był finansowo zdyscyplinowany, czyli spłacił zobowiązanie w terminie.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 28.10.2019, 15:00 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ To ja
dnia 28.10.2019, 18:07
Ocena
komentarza:
1
A ja wolę pożyczać w banku. Nie chcę później tony makulatury i zablokowanego komputera reklamami.
@ Helena
dnia 28.10.2019, 19:10
Ocena
komentarza:
2
„Jeśli pożyczysz pieniądze ubogiemu z mojego ludu, żyjącemu obok ciebie, to nie będziesz postępował wobec niego jak lichwiarz i nie każesz mu płacić odsetek” [Kw. 22, 24].

„Jeżeli brat twój zubożeje i ręka jego osłabnie, to podtrzymasz go, aby mógł żyć z tobą przynajmniej jak przybysz lub osadnik. Nie będziesz brał od niego odsetek ani lichwy. Będziesz się bał Boga swego i pozwolisz żyć bratu z sobą. Nie będziesz mu dawał pieniędzy na procent. Nie będziesz mu dawał pokarmu na lichwę.” [Kpł 25, 35-37]
@ Malgoś
dnia 31.10.2019, 14:07
Ocena
komentarza:
-1
Heleno, pięknie napisałaś.Oto mądrość!:)
@ Sędzia na tel
dnia 29.10.2019, 09:16
Ocena
komentarza:
3
Takie pożyczki to zwykła lichwa
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105