Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pożyczka na 1000 i 10 000 złotych – jakie są wymagania?

4

Decyzja kredytowa w 15 minut, bez zaświadczeń o zarobkach, przez internet – tak firmy pożyczkowe kuszą klientów. Potrzebujesz dodatkowych środków? Zanim zaczniesz szukać pożyczki, dowiedz się, czy rzeczywiście pożyczkodawca nie będzie miał względem Ciebie żadnych wymagań.

Pożyczka 1000 zł

Firmy pożyczkowe specjalizują się w oferowaniu szybkich pożyczek, czyli tzw. chwilówek. Interesuje Cię pożyczka w wysokości 1000 zł? Uzyskasz ją w niemal każdej firmie pożyczkowej. Co więcej, pożyczka taka nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami. Aby zdobyć nowych klientów, pożyczkodawcy z tego sektora finansowego proponują tzw. pożyczki za 0 zł. W przypadku produktów reklamowanych w ten sposób firma pożyczkowa nie pobiera dodatkowych opłat. Dla klienta są to bardzo korzystne warunki, bo musi on oddać dokładnie tyle, ile pożyczył.

Pożyczka 1000 zł jest popularna wśród konsumentów potrzebujących środków na niespodziewane wydatki, np. naprawę samochodu czy wymianę zepsutego sprzętu AGD. Z kolei pożyczka 10 000 zł to zobowiązanie na dłuższy czas, które często jest zaciągane w celu podreperowania domowego budżetu. Wyższa kwota powoduje, że udzielenie pożyczki odbywa się na innych zasadach.

Pożyczka 10 000 zł

O pożyczkę w wysokości 10 000 zł klienci mogą starać się zarówno w banku, jak i firmie pożyczkowej. Oferty przygotowane przez te drugie podmioty są dedykowane przede wszystkim osobom o niższych dochodach, pracującym w oparciu o umowy cywilnoprawne, które potrzebują pieniędzy od razu – nie mogą pozwolić sobie na kilkudniowe oczekiwanie na decyzję kredytową.

Zaciągając zobowiązanie w wyższej kwocie, klienci mogą liczyć na dogodne warunki spłaty. Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe umożliwiają spłatę zobowiązania w ratach, których wysokość jest każdorazowo dostosowana do możliwości finansowych pożyczkobiorcy. Jest to o tyle ważne, że pożyczki 10 000 zł nie są bezpłatne. Rata składa się z kapitału, odsetek i dodatkowych opłat. Z tego względu pożyczki w tej wysokości nie należy zaciągać pochopnie. Pierwsza z brzegu oferta niekoniecznie musi być najlepsza. Sposobem na uchronienie się przed zbędnymi wydatkami jest porównanie pożyczek, w czym pomagają rankingi i zestawienia publikowane na portalach tematycznych.

Pożyczka 1000 zł oraz 10 000 zł – czy wymagania są te same?

W powszechnej opinii pożyczkobiorców firmy pożyczkowe rekompensują sobie zwiększone ryzyko dodatkowymi opłatami i z tego względu pożyczają wszystkim zainteresowanym. Nie do końca jest to prawda. Zarówno osoby wnioskujące o 1000, jak i 10 000 zł muszą liczyć się z tym, że pożyczkodawca dokładnie sprawdzi ich historię kredytową. Właśnie w tym celu firmy pożyczkowe zacieśniają współpracę z biurami informacji gospodarczych, np. BIK. W podobny sposób postępują banki. A jak prezentuje się kwestia wymagań? Jakie warunki muszą spełnić klienci, aby otrzymać środki?

Klient, który chce pożyczyć kwotę 1000 zł od firmy pożyczkowej, nie musi przedstawiać dokumentów o zarobkach. Wymagane jest jedynie oświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów, które pożyczkobiorca składa w momencie wypełniania wniosku na stronie firmy pożyczkowej. Z kolei banki decyzję o przyznaniu środków często podejmują w oparciu o historię rachunku bankowego. Czy równie minimalne wymagania obowiązują w przypadku pożyczki na kwotę 10 000 zł? I tak, i nie.

Każda instytucja finansowa realizuje własną politykę w zakresie przyznawania pożyczek. Banki są związane prawem bankowym, podczas gdy firmy pożyczkowe działają w oparciu o ustawę o kredycie konsumenckim. W efekcie banki muszą się upewnić, że klient będzie posiadał środki na spłatę zobowiązania. Z tego względu wymagają dokumentów potwierdzających deklarowane przez klienta dochody. Firmy pożyczkowe również badają zdolność kredytową konsumentów, ale nie muszą tego robić w oparciu o zaświadczenia – wystarczą wspomniane oświadczenia. W takiej sytuacji dla wielu pożyczkodawców kluczowe jest, czy klient korzystał już z jego oferty, a jeżeli tak, to czy był finansowo zdyscyplinowany, czyli spłacił zobowiązanie w terminie.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 28.10.2019, 15:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ To ja
dnia 28.10.2019, 18:07
Ocena
komentarza:
1
A ja wolę pożyczać w banku. Nie chcę później tony makulatury i zablokowanego komputera reklamami.
@ Helena
dnia 28.10.2019, 19:10
Ocena
komentarza:
2
„Jeśli pożyczysz pieniądze ubogiemu z mojego ludu, żyjącemu obok ciebie, to nie będziesz postępował wobec niego jak lichwiarz i nie każesz mu płacić odsetek” [Kw. 22, 24].

„Jeżeli brat twój zubożeje i ręka jego osłabnie, to podtrzymasz go, aby mógł żyć z tobą przynajmniej jak przybysz lub osadnik. Nie będziesz brał od niego odsetek ani lichwy. Będziesz się bał Boga swego i pozwolisz żyć bratu z sobą. Nie będziesz mu dawał pieniędzy na procent. Nie będziesz mu dawał pokarmu na lichwę.” [Kpł 25, 35-37]
@ Malgoś
dnia 31.10.2019, 14:07
Ocena
komentarza:
-1
Heleno, pięknie napisałaś.Oto mądrość!:)
@ Sędzia na tel
dnia 29.10.2019, 09:16
Ocena
komentarza:
3
Takie pożyczki to zwykła lichwa
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażnicy kontrolują czym palimy w piecach. Ośmiu funkcjonariuszy ma do tego uprawnienia

  Strażnicy miejscy podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzają kontrole dotyczące spalania odpadów w piecach grzewczych i paleniskach domowych. W tym roku dwukrotnie zwiększyła się liczba funkcjonariuszy uprawnionych do sprawdzania kotłów. - Nie będziemy już pouczać tak jak dawniej – podkreśla komendant Kazimierz Wiśniowski.

 • Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka bronią księdza

  Mieszkaniec Tarnobrzega w jednym ze swoich wpisów na profilu facebook'owym wrócił wspomnieniami do czasów sprzed 34 lat, kiedy na lekcji religii ksiądz, który dzisiaj jest proboszczem w jednej z podjasielskich parafii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Caritasu i rady parafialnej uważają, że duchowny został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony...

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105