Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pożyczki na dowód osobisty online - kto może się ubiegać?

3

Pożyczka na dowód kojarzona jest z koniecznością okazania dokumentu pracownikowi firmy pożyczkowej, który tylko i wyłącznie na jego podstawie decyduje o przyznaniu klientowi środków finansowych. W praktyce procedura udzielania pożyczki na dowód wygląda nieco inaczej, a co więcej może ona przebiegać bez wychodzenia z domu. Kto może ubiegać się o pożyczkę na dowód?

Dla kogo pożyczka na dowód?

Pożyczki na dowód przez internet udzielane są osobom, które ukończyły 18. rok życia oraz posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. Firmy pożyczkowe dodatkowo zastrzegają sobie możliwość udzielenia pożyczki klientom, którzy charakteryzują się poprawną zdolnością kredytową oraz nie posiadają negatywnej historii kredytowej. W praktyce jednak każda firma posiada własny regulamin udzielania pożyczek na dowód osobisty. Określa on również kwoty pożyczanych pieniędzy oraz warunki spłaty. Pożyczkę na dowód przez internet mogą zaciągnąć ci, którzy posiadają konto bankowe w polskim banku, aktywny numer telefonu oraz adres mailowy. Dodatkowym wymogiem jest posiadanie obywatelstwa polskiego i zamieszkiwanie na terenie kraju. Na uzyskanie pożyczki na dowód osobisty mają szanse te osoby, które posiadają stały, miesięczny dochód oraz nie posiadają wpisów w bazach BIK, KRD czy BIG.

Warunki udzielenia pożyczki na dowód

Pierwszym krokiem do otrzymania pożyczki na dowód jest wypełnienie wniosku, który znajdziemy na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej. We wniosku należy wpisać dane z dowodu osobistego, na podstawie których weryfikowana jest osoba wnioskująca. Co istotne, firmy zwykle nie wymagają dołączenia dodatkowej dokumentacji. Klient podaje niezbędne informacje, takie jak źródło dochodów, wysokość dochodów czy miesięczne wydatki, a także cel pożyczki oraz liczbę osób na utrzymaniu

Firmy pożyczkowe nie proszę klientów o wysyłanie skanów dowodów osobistych ani osobistego stawienia się w siedzibie w celach weryfikacyjnych. W pełni wystarczą dane, które klient podaje we wniosku o pożyczkę. Następnie wniosek poddawany jest weryfikacji, której dokonuje pracownik firmy pożyczkowej. Po wydaniu pozytywnej opinii może zostać podpisana z klientem umowa, a następnie środki zostaną przelane na jego konto. Dzięki możliwość dopełnienia wszelkich formalności przez internet w celu otrzymania pożyczki nie trzeba opuszczać własnego mieszkania. Pożyczki na dowód przez internet znajdują się w ofercie niemal każdej firmy pożyczkowej, a wiele firm pożyczkowych deklaruje uzyskanie środków finansowych nawet w ciągu 15 minut od momentu złożenia wniosku pożyczkowego.

Pożyczki na dowód dla zadłużonych?

Firmy pożyczkowe nie mają obowiązku weryfikacja zdolności kredytowej klienta, w przeciwieństwie do banków. Niektóre oferują więc pożyczki na dowód bez BIK, jednak nie oznacza to, że środki otrzyma każda ubiegająca się o nie osoba. W przypadku dłużników firma pożyczkowa będzie chciała sprawdzić, czy potencjalny klient spłaca swoje zobowiązania sumiennie, zgodnie z ustalonymi z windykatorem zasadami. Jeśli okaże się, że rzeczywiście tak jest, to nie ma przeszkód, aby otrzymać pożyczkę nawet w przypadku zadłużenia. Warto jednak pamiętać, że pożyczki na dowód przeznaczone są dla osób, które po pierwsze posiadają tego typu dokument, po drugie zaś posiadają źródło miesięcznych dochodów. Firmy pożyczkowe pożyczają środki finansowe klientom, którzy będą w stanie zwrócić pieniądze wraz z odsetkami. Jeżeli osoba została wpisania do rejestrów dłużników i została uznana za nierzetelnego dłużnika, ma bardzo małe szanse na uzyskanie pożyczki na dowód osobisty.

Firmy pożyczkowe podchodzą bardziej liberalnie do weryfikowania zdolności kredytowej swoich klientów niż ma to miejsce w przypadku kredytów bankowych. Nie oznacza to jednak, że po pożyczkę pozabankową powinien sięgać każdy, kto akurat potrzebuje dodatkowych środków finansowych. Należy pamiętać, że pożyczki online to zobowiązania finansowe, które należy spłacać terminowo i w całości lub ratalnie, zgodnie z ustaleniami i podpisaną umową. Jeżeli nie mamy pewności, że pożyczone pieniądze uda nam się spłacić w terminie, nie powinniśmy sięgać po pożyczkę internetową.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 27.04.2021, 09:20
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ixi
dnia 27.04.2021, 11:39
Ocena
komentarza:
1
Lichwa jest ulubionym narzędziem starszych i mądrzejszych. W Biblia, zakazana, i nie moralna.
@ Ghhhhh
dnia 27.04.2021, 19:16
Ocena
komentarza:
2
W pełni się zgadzam. Pamiętacie jak za komuny(nie popieram) lub na początku lat 90-tych. Nasi ojcowie,dziadkowie budowali domy? Kto nam pożyczki brał. Z pensji robotnika można było dom wybudować. Teraz nie ma szans z dwóch pensji tego zrobić bez zadłużenia się na 40 lat. Banki muszą na nas zarabiać.
@ Kierowca 810
dnia 29.04.2021, 18:46
Ocena
komentarza:
3
Oprocentowanie naszych oszczędności jest sześć razy mniejsze jak inflacja.
Oprocentowanie kredytu jest dziesięciokrotnie wyższe jak oprocentowanie
naszych oszczędności. Bank stosuje niebotyczne wysoką lichwę.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybraną Usługę Rozwojową. Nabór kandydatek/ów do projektu odbędzie się w dniach od 17.05.2021r. do 21.05.2021 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Punkt szczepień powszechnych w JDK. Miasto nie uzyskało jeszcze decyzji wojewody na jego uruchomienie

  Początkiem maja w poradni przy ul. Szopena oraz w budynku, w którym do niedawna mieścił się rewir dzielnicowych przy ul. Kochanowskiego ruszyły masowe szczepienia zarejestrowanych pacjentów przeciw Covid-19. Mimo, iż miasto przygotowało w centrum miasta trzeci duży punkt i uzyskało pozytywną opinię NFZ, wciąż nie dopuszczono go do wykonywania szczepień.

 • Modernizacja stadionu przy ul. Śniadeckich wkracza w kolejny etap

   

  Od dnia, w którym na stadionie piłkarskim przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się prace przygotowawcze w ramach modernizacji płyty głównej z naturalną nawierzchnią, minęło ponad pół roku. Na harmonogram realizacji zadania olbrzymi wpływ miały warunki atmosferyczne. Teraz jednak prace mają nabrać większego tempa. Wykonana ma zostać między innymi nawierzchnia trawiasta boiska.

 • Spróbuj pysznych dań wegańskich u "Wojtka"

   

  Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

 • Mieszkańcy skarżą się, że dostają mandaty. Jak jest naprawdę?

  Nowy most łączący centrum miasta z osiedlem Gądki wciąż nie został oddany do użytku i wzbudza wiele kontrowersji. Mieszkańcy nie zważając na znaki zakazujące poruszanie się przez nową przeprawę korzystają z niej skracając sobie drogę. W końcu pojawiła się w mediach społecznościowych informacja o wystawianych przez policjantów mandatach. Interwencję w tej sprawie podjął radny Jan Pierzchała, który wystąpił do burmistrza Jasła oraz komendanta KPP w Jaśle z pismem w tej sprawie.

 • W gminie Kołaczyce realizowane są ważne dla mieszkańców inwestycje

  Półmetek kadencji do dobry czas na podsumowanie samorządowych dokonań. Z burmistrzem Kołaczyc Stanisławem Żygłowiczem rozmawia Ilona Dziedzic

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach na rok szkolny 2021/2022

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Czy zabytkowy parowóz TKt48-102 wreszcie doczeka się renowacji?

   

  Od chwili, w której zabytkowa Lokomotywa TKt48-102 wróciła na swoje miejsce po kilkumiesięcznym pobycie w Chabówce, minął ponad rok. Można ją podziwiać ustawioną na bocznym torze naprzeciw byłego spichlerza. Od chwili, w której po raz ostatni ten pomnik historii kolejnictwa został poddany renowacji minęło już ponad dziesięć lat. Niestety, od marca ubiegłego roku wymagający interwencji parowóz wciąż czeka na remont.

 • Zdewastowali budynek Sekcji Eksploatacji w Jaśle. Trzech nieletnich za swoje czyny odpowie przez sądem

  Wczoraj tuż przed godziną 19. w Tarnowcu doszło do zniszczenia mienia. Trzech nieletnich w wieku 12 i 13 lat dokonało dewastacji budynku tzw. schroniska dla drogowców należącego do ISE w Jaśle. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

 • Przy ul. Kochanowskiego w Jaśle uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych

   

  Wczoraj rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Kochanowskiego w Jaśle. Zaszczepiono już pierwszych chętnych. W dwóch gabinetach każdego dnia może zostać tutaj zaszczepionych aż 300 osób. Od kilku dni Punkt Szczepień Powszechnych funkcjonuje również w przychodni przy ul. Szopena. Na otwarcie wciąż czeka ten zorganizowany w budynku Jasielskiego Domu Kultury. Choć wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, władze miasta nie mogą doczekać się stosownej decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Polska 2050 Szymona Hołowni buduje struktury w powiecie jasielskim

   

  Z wyników sondażu opublikowanych dzisiaj na łamach internetowego serwisu dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Polska 2050 Szymona Hołowni może cieszyć się poparciem blisko 20 proc. wyborców. Oznacza to, że nowa siła na polskiej scenie politycznej plasuje się w tej materii jedynie za Prawem i Sprawiedliwością. Rosnąca popularność ruchu społeczno-politycznego sprawia, że jego struktury rozszerzają się na wiele regionów Polski, w tym również w na Podkarpaciu. Dzisiaj na płycie jasielskiego rynku liderzy polityczni Polski 2050 poinformowali o powołaniu do życia klubu Polski 2050 w Radzie Powiatu Jasielskiego. Jego przewodniczącym został radny Jan Urban.

 • Wizualizacja wnętrza gratis w DOMUS Jasło

   

  Szykując się do remontu łazienki, z reguły najwięcej czasu poświęcamy wyborowi płytek ceramicznych. Nic w tym dziwnego. To one bowiem nadają wnętrzu oczekiwanego przez nas charakteru. Spodziewany efekt można zobaczyć zanim przystąpimy do remontu. Taką możliwość daje swoim klientom DOMUS Jasło, gdzie projektant przygotowuje dla klientów darmową wizualizację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105