Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pożyczki na dowód osobisty online - kto może się ubiegać?

3

Pożyczka na dowód kojarzona jest z koniecznością okazania dokumentu pracownikowi firmy pożyczkowej, który tylko i wyłącznie na jego podstawie decyduje o przyznaniu klientowi środków finansowych. W praktyce procedura udzielania pożyczki na dowód wygląda nieco inaczej, a co więcej może ona przebiegać bez wychodzenia z domu. Kto może ubiegać się o pożyczkę na dowód?

Dla kogo pożyczka na dowód?

Pożyczki na dowód przez internet udzielane są osobom, które ukończyły 18. rok życia oraz posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. Firmy pożyczkowe dodatkowo zastrzegają sobie możliwość udzielenia pożyczki klientom, którzy charakteryzują się poprawną zdolnością kredytową oraz nie posiadają negatywnej historii kredytowej. W praktyce jednak każda firma posiada własny regulamin udzielania pożyczek na dowód osobisty. Określa on również kwoty pożyczanych pieniędzy oraz warunki spłaty. Pożyczkę na dowód przez internet mogą zaciągnąć ci, którzy posiadają konto bankowe w polskim banku, aktywny numer telefonu oraz adres mailowy. Dodatkowym wymogiem jest posiadanie obywatelstwa polskiego i zamieszkiwanie na terenie kraju. Na uzyskanie pożyczki na dowód osobisty mają szanse te osoby, które posiadają stały, miesięczny dochód oraz nie posiadają wpisów w bazach BIK, KRD czy BIG.

Warunki udzielenia pożyczki na dowód

Pierwszym krokiem do otrzymania pożyczki na dowód jest wypełnienie wniosku, który znajdziemy na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej. We wniosku należy wpisać dane z dowodu osobistego, na podstawie których weryfikowana jest osoba wnioskująca. Co istotne, firmy zwykle nie wymagają dołączenia dodatkowej dokumentacji. Klient podaje niezbędne informacje, takie jak źródło dochodów, wysokość dochodów czy miesięczne wydatki, a także cel pożyczki oraz liczbę osób na utrzymaniu

Firmy pożyczkowe nie proszę klientów o wysyłanie skanów dowodów osobistych ani osobistego stawienia się w siedzibie w celach weryfikacyjnych. W pełni wystarczą dane, które klient podaje we wniosku o pożyczkę. Następnie wniosek poddawany jest weryfikacji, której dokonuje pracownik firmy pożyczkowej. Po wydaniu pozytywnej opinii może zostać podpisana z klientem umowa, a następnie środki zostaną przelane na jego konto. Dzięki możliwość dopełnienia wszelkich formalności przez internet w celu otrzymania pożyczki nie trzeba opuszczać własnego mieszkania. Pożyczki na dowód przez internet znajdują się w ofercie niemal każdej firmy pożyczkowej, a wiele firm pożyczkowych deklaruje uzyskanie środków finansowych nawet w ciągu 15 minut od momentu złożenia wniosku pożyczkowego.

Pożyczki na dowód dla zadłużonych?

Firmy pożyczkowe nie mają obowiązku weryfikacja zdolności kredytowej klienta, w przeciwieństwie do banków. Niektóre oferują więc pożyczki na dowód bez BIK, jednak nie oznacza to, że środki otrzyma każda ubiegająca się o nie osoba. W przypadku dłużników firma pożyczkowa będzie chciała sprawdzić, czy potencjalny klient spłaca swoje zobowiązania sumiennie, zgodnie z ustalonymi z windykatorem zasadami. Jeśli okaże się, że rzeczywiście tak jest, to nie ma przeszkód, aby otrzymać pożyczkę nawet w przypadku zadłużenia. Warto jednak pamiętać, że pożyczki na dowód przeznaczone są dla osób, które po pierwsze posiadają tego typu dokument, po drugie zaś posiadają źródło miesięcznych dochodów. Firmy pożyczkowe pożyczają środki finansowe klientom, którzy będą w stanie zwrócić pieniądze wraz z odsetkami. Jeżeli osoba została wpisania do rejestrów dłużników i została uznana za nierzetelnego dłużnika, ma bardzo małe szanse na uzyskanie pożyczki na dowód osobisty.

Firmy pożyczkowe podchodzą bardziej liberalnie do weryfikowania zdolności kredytowej swoich klientów niż ma to miejsce w przypadku kredytów bankowych. Nie oznacza to jednak, że po pożyczkę pozabankową powinien sięgać każdy, kto akurat potrzebuje dodatkowych środków finansowych. Należy pamiętać, że pożyczki online to zobowiązania finansowe, które należy spłacać terminowo i w całości lub ratalnie, zgodnie z ustaleniami i podpisaną umową. Jeżeli nie mamy pewności, że pożyczone pieniądze uda nam się spłacić w terminie, nie powinniśmy sięgać po pożyczkę internetową.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 27.04.2021, 09:20
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ixi
dnia 27.04.2021, 11:39
Ocena
komentarza:
1
Lichwa jest ulubionym narzędziem starszych i mądrzejszych. W Biblia, zakazana, i nie moralna.
@ Ghhhhh
dnia 27.04.2021, 19:16
Ocena
komentarza:
2
W pełni się zgadzam. Pamiętacie jak za komuny(nie popieram) lub na początku lat 90-tych. Nasi ojcowie,dziadkowie budowali domy? Kto nam pożyczki brał. Z pensji robotnika można było dom wybudować. Teraz nie ma szans z dwóch pensji tego zrobić bez zadłużenia się na 40 lat. Banki muszą na nas zarabiać.
@ Kierowca 810
dnia 29.04.2021, 18:46
Ocena
komentarza:
3
Oprocentowanie naszych oszczędności jest sześć razy mniejsze jak inflacja.
Oprocentowanie kredytu jest dziesięciokrotnie wyższe jak oprocentowanie
naszych oszczędności. Bank stosuje niebotyczne wysoką lichwę.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

   

  Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

 • „… A kultura tu podobno jest”. Krushfestu w tym roku nie będzie

   

  Fani ciężkiego brzmienia mogą czuć się rozczarowani. Krushfest, który przez ponad dekadę gościł na swojej scenie czołowe zespoły polskiej sceny rockowej, punk rockowej oraz heavy i death metalowej, w tym roku niestety się nie odbędzie...

 • Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

  Od dzisiaj przez trzy dni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą rozwiązywać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Z Miasta Jasła do egzaminów przystępuje 515 uczniów.

 • Pani Natalia schudła 24 kg

   

  Poznajcie historię naszej pacjentki, która pod okiem dietetyka Pauliny Sitek w 8 miesięcy zredukowała nadmierne kilogramy i osiągnęła wyznaczony sobie cel. 

 • Kiedy ruszy budowa nowego łącznika na osiedlu Gądki w Jaśle? Projektanci kompletują dokumenty

  Oddany w ubiegłym roku most łączący osiedle Gądki z centrum miasta przyczynił się tego, że na do niedawna spokojnej i cichej ulicy znacząco zwiększył się ruch pojazdów. Miasto przymierza się do budowy nowej alternatywnej drogi. Obecnie są na etapie projektowym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Zgłoś swój projekt – rusza nabór propozycji od mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

   

  Od dzisiaj rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2023 rok. Propozycję projektu może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje naszych mieszkańców czekamy do końca czerwca.

   

 • Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie

   

  Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657