Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pożyczki ratalne – kiedy to najlepszy wybór

3

Współczesne instytucje bankowe i poza bankowe oferują szeroki wachlarz usług finansowych, z pozoru bardzo podobnych. W rzeczywistości jednak każda z oferowanych usług spełnia określone potrzeby konsumentów i przed wyborem należy zapoznać się z warunkami i korzyściami, które się z nimi wiążą.

Najczęściej spotykanymi usługami są kredyty bankowe oraz szybkie pożyczki poza bankowe tzw. Chwilówki. Często niedocenianą i niezauważaną opcją są pożyczki ratalne, ciekawa alternatywa dla kredytów, a także zakupów na raty. W jakich sytuacjach jest to najlepsza opcja?

Kiedy kredyt jest zbyt skomplikowany

Kredyty są usługami finansowymi, które mogą być świadczone wyłącznie przez banki. W związku z tym podlegają innym prawom niż szybkie pożyczki. Wiążą się również z dużą ilością formalności, wizytami w placówkach bankowych, kontrolą zdolności kredytowej oraz wyszczególnieniem przeznaczenia pieniędzy podczas składania wniosku o kredyt. W sytuacji, kiedy planujemy zakup domu lub drogiego samochodu, kredyt może być najlepszą opcją. Jeśli jednak potrzebujemy pieniędzy na cel nie do końca określony lub pożyczana przez nas kwota wynosi nie więcej niż kilka-kilkanaście tysięcy, pożyczka ratalna może oszczędzić nam wiele czasu i zbierania wielu zaświadczeń.

Kiedy potrzebujemy więcej czasu

Kolejnym momentem, w którym należałoby przemyśleć taką opcję finansową jest sytuacja, kiedy potrzebujemy pożyczyć niekoniecznie wysoką kwotę, ale nie jesteśmy w stanie spłacić pożyczki w terminie typowym dla zwykłych chwilówek. Niektóre serwisy, na przykład Rapida, oferują okres pożyczkowania wahający się między 12 a 60 miesiącami, co daje nam zdecydowanie więcej czasu na spłatę pożyczki niż w przypadku chwilówek. Pożyczka ratalna przez Internet jest też o wiele łatwiejsza i szybsza do zdobycia - zajmuje na ogół nie więcej niż 24 godziny – wliczając w to czas potrzebny na złożenie wniosku i czas do otrzymania decyzji o jego rozpatrzeniu.

Kiedy mamy różne wydatki

Dużą przewagą pożyczek nad kredytami i zakupami na raty jest to, że nie musimy określać ich celu. Możemy pożyczyć pieniądze i wydać je na kilka różnych rzeczy – nikt nie będzie nas o to pytał i nie będzie miało to wpływu na decyzję o przyznaniu pożyczki. Krótko mówiąc – szybkie pożyczki, w tym pożyczki ratalne są o wiele bardziej elastyczne od kredytów. Na specjalnych witrynach internetowych takich, jak między innymi Credit-10.com, możemy znaleźć firmy oferujące pożyczki ratalne, zestawione w wygodne rankingi. W ten sposób mamy możliwość wyboru pożyczki o odpowiednich warunkach i uniknięcia długich poszukiwań.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 17.12.2019, 20:52
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Antylewak
dnia 18.12.2019, 17:21
Ocena
komentarza:
1
Koleja lichwa ?
@ Kierowca 810
dnia 02.01.2020, 13:59
Ocena
komentarza:
1
Pożyczki bankowe są przydzielane pod zastaw np. mieszkania, czy inna nieruchomość
które czasem są wycenione nawet tylko na 1/ 4 swojej wartości jako zabezpieczenie
na spłatę wysokości kredytu.
I już na tą okazję czekają kupcy.
Gdy są problemy ze spłatą kredytu kredytodawca sprzedaje zastaw za obniżoną kwotę
odbiera sobie kredyt a kredytobiorca pozostaje bez mieszkania.
Wzięcie kredytu jest pierwszym pewnym krokiem do pozbycia się majątku.
Porównajcie sobie odsetki od kredytu a odsetki od % lokaty naszych oszczędności.
@ Pamela Raymond
dnia 14.05.2020, 23:47
Ocena
komentarza:
0
Dobra wiadomość dla wszystkich, jestem tutaj, aby podzielić się świadectwem o tym, jak dostałem moją pożyczkę. Cóż, w zeszłym tygodniu otrzymałem pożyczkę od znanej i wiernej firmy i chętnie pomogę każdemu ciału. Na początku nigdy nie ufałem firmie i powiedziałem, że powinienem po prostu ich śledzić, aby zobaczyć, w jaki sposób przyznawać transakcje, śledzę je krok po kroku, wszystko stało się interesujące i miłe, więc proszę o pożyczkę, a oni udzielili jej i jak tylko transakcja została wykonana, pieniądze zostały przekazane do księgi w ciągu 24 godzin. Cóż, radzę każdemu organowi na forum, aby skontaktował się z nią pod tym adresem e-mail: globalprovissioncompany@gmail.com
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka bronią księdza

  Mieszkaniec Tarnobrzega w jednym ze swoich wpisów na profilu facebook'owym wrócił wspomnieniami do czasów sprzed 34 lat, kiedy na lekcji religii ksiądz, który dzisiaj jest proboszczem w jednej z podjasielskich parafii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Caritasu i rady parafialnej uważają, że duchowny został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony...

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105