Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pożyczki ratalne – kiedy to najlepszy wybór

2

Współczesne instytucje bankowe i poza bankowe oferują szeroki wachlarz usług finansowych, z pozoru bardzo podobnych. W rzeczywistości jednak każda z oferowanych usług spełnia określone potrzeby konsumentów i przed wyborem należy zapoznać się z warunkami i korzyściami, które się z nimi wiążą.

Najczęściej spotykanymi usługami są kredyty bankowe oraz szybkie pożyczki poza bankowe tzw. Chwilówki. Często niedocenianą i niezauważaną opcją są pożyczki ratalne, ciekawa alternatywa dla kredytów, a także zakupów na raty. W jakich sytuacjach jest to najlepsza opcja?

Kiedy kredyt jest zbyt skomplikowany

Kredyty są usługami finansowymi, które mogą być świadczone wyłącznie przez banki. W związku z tym podlegają innym prawom niż szybkie pożyczki. Wiążą się również z dużą ilością formalności, wizytami w placówkach bankowych, kontrolą zdolności kredytowej oraz wyszczególnieniem przeznaczenia pieniędzy podczas składania wniosku o kredyt. W sytuacji, kiedy planujemy zakup domu lub drogiego samochodu, kredyt może być najlepszą opcją. Jeśli jednak potrzebujemy pieniędzy na cel nie do końca określony lub pożyczana przez nas kwota wynosi nie więcej niż kilka-kilkanaście tysięcy, pożyczka ratalna może oszczędzić nam wiele czasu i zbierania wielu zaświadczeń.

Kiedy potrzebujemy więcej czasu

Kolejnym momentem, w którym należałoby przemyśleć taką opcję finansową jest sytuacja, kiedy potrzebujemy pożyczyć niekoniecznie wysoką kwotę, ale nie jesteśmy w stanie spłacić pożyczki w terminie typowym dla zwykłych chwilówek. Niektóre serwisy, na przykład Rapida, oferują okres pożyczkowania wahający się między 12 a 60 miesiącami, co daje nam zdecydowanie więcej czasu na spłatę pożyczki niż w przypadku chwilówek. Pożyczka ratalna przez Internet jest też o wiele łatwiejsza i szybsza do zdobycia - zajmuje na ogół nie więcej niż 24 godziny – wliczając w to czas potrzebny na złożenie wniosku i czas do otrzymania decyzji o jego rozpatrzeniu.

Kiedy mamy różne wydatki

Dużą przewagą pożyczek nad kredytami i zakupami na raty jest to, że nie musimy określać ich celu. Możemy pożyczyć pieniądze i wydać je na kilka różnych rzeczy – nikt nie będzie nas o to pytał i nie będzie miało to wpływu na decyzję o przyznaniu pożyczki. Krótko mówiąc – szybkie pożyczki, w tym pożyczki ratalne są o wiele bardziej elastyczne od kredytów. Na specjalnych witrynach internetowych takich, jak między innymi Credit-10.com, możemy znaleźć firmy oferujące pożyczki ratalne, zestawione w wygodne rankingi. W ten sposób mamy możliwość wyboru pożyczki o odpowiednich warunkach i uniknięcia długich poszukiwań.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 17.12.2019, 20:52
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Antylewak
dnia 18.12.2019, 17:21
Ocena
komentarza:
1
Koleja lichwa ?
@ Kierowca 810
dnia 02.01.2020, 13:59
Ocena
komentarza:
1
Pożyczki bankowe są przydzielane pod zastaw np. mieszkania, czy inna nieruchomość
które czasem są wycenione nawet tylko na 1/ 4 swojej wartości jako zabezpieczenie
na spłatę wysokości kredytu.
I już na tą okazję czekają kupcy.
Gdy są problemy ze spłatą kredytu kredytodawca sprzedaje zastaw za obniżoną kwotę
odbiera sobie kredyt a kredytobiorca pozostaje bez mieszkania.
Wzięcie kredytu jest pierwszym pewnym krokiem do pozbycia się majątku.
Porównajcie sobie odsetki od kredytu a odsetki od % lokaty naszych oszczędności.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105