Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Pozytywnie ocenili działalność jasielskiego szpitala

37

Rada Powiatu w Jaśle podjęła uchwałę, w której oceniła pozytywnie działalność jasielskiego szpitala, mimo wciąż istniejącej straty za rok 2012. Radni uznali, że krzywdzącym byłoby, gdyby nie dostrzegli starań o poprawę wyniku finansowego szpitala w porównaniu do lat ubiegłych.

Zarząd Powiatu w Jaśle przygotował projekt uchwały dotyczący oceny działalności Szpitala Specjalistycznego w Jaśle za 2012 r. Uchwała proponowała przyjęcie negatywnej oceny w tej materii. Przede wszystkim o negatywnej ocenie decydować miał bilans szpitala na dzień 31 grudnia 2012 r., rachunek zysków i strat oraz opinia niezależnego rewidenta. Szpital wciąż jest na minusie, bo strata za poprzedni rok wynosi 438 078, 23 zł. Należy jednak podkreślić, że w porównaniu do roku 2011 wynik ujemny jest niższy o 1 969 740, 53 zł.

- Zarząd w swojej ocenie brał pod uwagę wynik finansowy, który za rok 2012 był wynikiem ujemnym, dlatego też pojawiła się propozycja negatywnej oceny. Rada Społeczna Szpitala Specjalistycznego w Jaśle również podjęła ten temat podczas jej obrad. W trakcie dyskusji zaproponowano, aby w ocenę działalności szpitala uwzględnić świadczone usługi, gospodarowanie mienie, a także ocenę wyniku finansowego. Rada społeczna szpitala wyszła z wnioskiem, aby po ocenie całej działalności szpitala uwzględnić również te elementy i zmienić w uchwale, która była zaproponowana przez zarząd, z oceny negatywnej na pozytywną – mówi Franciszek Miśkowicz, wicestarosta jasielski.

Nie da się ukryć, że gospodarka finansowa szpitala wciąż jest na minusie, ale jak stwierdził Józef Kozioł, przewodniczący Komisji Rewizyjnej krzywdzącym dla dyrekcji oraz pracowników szpitala byłoby pominięcie widocznej tendencji do sukcesywnego zmniejszania się straty. - Naszym zdaniem ocena negatywna byłaby wielce krzywdząca dla zarządzających szpitalem oraz wszystkich pracowników. My również proponowaliśmy, aby ocenę negatywną zmienić na pozytywną z informacją, że nadal jest ujemny bilans, jednak nie zagraża on stabilizacji pracy szpitala – podkreślił.

Coraz mniej straty

Za 2011 r. strata szpitala wynosiła prawie 2,5 mln zł. Dziś mowa jest o niespełna pół milionie złotych. - Na chwilę obecną po wszystkich działaniach, które zostały dokonane sytuacja się ustabilizowała, ale mimo wszystko zawsze o pewnej działalności decyduje wynik finansowy – dodaje F. Miśkowicz.

Pozytywnie dla szpitala

W wyniku dyskusji nad treścią projektu uchwały dokonano w nim zmian dodając, że pod uwagę brana jest również analiza realizacji zadań statutowych szpitala. Rada Powiatu w Jaśle dokonała zatem pozytywnej oceny działalności Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

- Wzruszenie odbiera mi głos. Chciałbym podziękować za podjętą decyzję, która była autonomiczną wszystkich Państwa. Szpital to nie tylko finanse. To przede wszystkim jego działalność statutowa opierająca się na leczeniu ludzi. Jeżeli oceniamy tę działalność statutową to w 2012 r. leczyło się 16 tys. pacjentów, w poradniach specjalistycznych udzielono 104 tysiące porad, wykonano 4,5 tysiąca zabiegów operacyjnych. Pogotowie Ratunkowe do zachorowań i wypadków wyjeżdżało 10 tys. razy, a wyjazdów transportowych było ponad 3 tysiące – podkreśla Michał Burbelka, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. - W 2012 roku szpital otrzymał certyfikat akredytacyjny Krajowego Centrum Monitorowania Jakości, co świadczy o tym, że jakość usług medycznych świadczonych w jasielskim szpitalu jest na bardzo wysokim poziomie. Ponadto otrzymaliśmy certyfikat jakości ISO – dodaje.

 Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 35

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Pechowiec
dnia 01.01.2014, 19:26 · Zgłoś
Może i szpital tzn. odziały są w porządku, ale oddział ratunkowy - tragedia. Rok temu pierwszy raz w życiu wezwałam pogotowie, ponieważ poczułam się bardzo źle. Lekarz dyżurny stwierdził, że nic mi nie jest i odesłał mnie do domu ...a po miesiącu czasu byłam operowana w Rzeszowie... i to już było za późno, dlatego do dnia dzisiejszego nie mogę dojść do jako - takiej formy.

Panie Dyrektorze może Pan pomyślałby o tym Oddziale Ratunkowym /jest tam szczególnie bardzo niemiły lekarz po prostu PAW - tacy ludzie psują tylko reputacje szpitalowi/
Odpowiedz
3
@ S K A N D A L
dnia 30.12.2013, 18:00 · Zgłoś
Byłem dzisiaj na prześwietleniu, pierwsze piętro. Chciałem skorzystać z WC. Nic nadzwyczajnego. Ale Ale -- wchodzę do męskiego, nieprzyjemny widok i [...]. Muszla pełna, papieru brak, chcę spłukać - nie da się. Odkręcam na ścianie zawór wody i wielkie zdziwienie, woda woli po ścianie. To jest się czym "chwalić " i jest się z czego cieszyć.
BEZ DALSZEGO KOMENTARZA
Odpowiedz
3
@ xx
dnia 30.12.2013, 15:15 · Zgłoś
W każdej bajce jest deko prawdy a jak komuś nie pasuje nie musi czytać może sobie czytać np . gazete
Odpowiedz
4
@ POMYSŁ NA 2014 :-)
dnia 29.12.2013, 20:06 · Zgłoś
Może by tak szanowna redakcja portalu jaslo4u rozważyła pomysł likwidacji komentarzy pod zamieszczanymi wiadomościami na rok nadchodzący, kogo by tutaj nie opisywano zawsze jest obrażany, poniewierany, opluwany- choćby był dobrym człowiekiem i miał jak najlepsze zamiary zawsze znajdzie się ktoś komu nie będzie "leżał".
Czemu to ma służyć? zwiększa to ilość wyświetleń tej strony to i owszem, ale tyle wrogości, nienawiści, nagonki na każdego ile się teraz ogląda świat dawno nie widział, szanujmy drugiego a będziemy sami szanowani! nie ma ludzi krystalicznie czystych, nie ma ludzi tylko dobrych i tylko złych, są po prostu ludzie ! NIE WYŚWIETLAJCIE TYCH DURNYCH KOMENTARZY BO SĄ ZWYCZAJNIE NIKOMU NIEPOTRZEBNE
A tak w ogóle to SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU pozdro
Odpowiedz
1
@ leszek
dnia 29.12.2013, 16:12 · Zgłoś
Chyba ADAS oddal nieslusznie pobrane DJETY
Odpowiedz
9
@ ja
dnia 29.12.2013, 12:34 · Zgłoś
i poco tu pisać o tych posiedzeniach, naradach, ocenach i innych [...]??? Przecież to jest towarzystwo wzajemnej adoracji i nigdy się wzajemnie oficjalnie negatywnie nie ocenią. No chyba że któryś podpadnie! pic na wodę i nic więcej szkoda czasu tracić na czytanie o tych matołkach z rad, komisji, zarządów i innych tego typu. Nic nie robią a przypominają sobie o ludziach jak zbliżają się wybory.
Odpowiedz
-5
@ ulan
dnia 29.12.2013, 12:09 · Zgłoś
obludnicy,oby doswiadczyli opieki szpitala
Odpowiedz
-2
@ ącki
dnia 29.12.2013, 09:43 · Zgłoś
do Jaślak. Jesteś pracownikiem szpitala? Może lekarzem?
Odpowiedz
-6
@ whiskey
dnia 28.12.2013, 23:30 · Zgłoś
brawo Michał tak trzymaj, Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
Odpowiedz
11
@ kk
dnia 28.12.2013, 21:48 · Zgłoś
niech pacjeci ocenią to będzie prawdziwa nie skrzywiona ocena
Odpowiedz
12
@ J
dnia 28.12.2013, 19:06 · Zgłoś
Powinni jeszcze zatrudnić porządnego kardiologa
Odpowiedz
3
@ ostatni11
dnia 28.12.2013, 17:28 · Zgłoś
ocenia jak wyjda bo w trakcie leczenia to strach. Miedzy rodzina i znajomymi.Jak bedziesz niedobry to jakiejs tabletki moze zabraknac. ojej, jak boli to wiesz ze zyjesz.
Odpowiedz
14
@ dama
dnia 28.12.2013, 16:04 · Zgłoś
A czy ktoś się zapytał pacjentów? Niech ocenią kulturę lekarzy (zwłaszcza na chirurgii) i uczynność średniego personelu (buehehehehe!!!).
Odpowiedz
4
@ www
dnia 30.12.2013, 07:32 · Zgłoś
Tak chirurgia to jest temat rzeka zachowanie lekarz woła o pomstę do nieba.Wystarczy pojechać do Krosna lub Gorlic żeby zobaczyć różnice tam lekarze potrafią być ludzcy.Potrafią leczyć i odnosić się po ludzku do pacjentów nie to co w Jaśle.
Odpowiedz
7
@ stan
dnia 28.12.2013, 14:14 · Zgłoś
W artykule pochwalnym występuje brak najistotniejszych danych,które mogłyby zadowolić czytelnika,chociażby w takim stopniu w jakim są zadowoleni i oceniający działalność szpitala i oceniani z tej dzialalności.Nie dopowiedziano na jakiej działalności wykonano takie oszczedności?Otóż za skalę porównawczą przyjęto wyniki ekonomiczne 2012r.
W 2013r. opłaty stałe niezależne ,typu nośniki energetyczne wzrosły w odniesieniu do 2012r,pobory pracowników wzrosły,ceny środków medycznych wzrosły.
Z cała pewnościa oszczedności wykonano poprzez mniejszą ilość zabiegów przy tym samym zatrudnieniu,Zapewne musiano skracać o kilka dni po zabiegach okres leżenia chorych.Niema naprawdę się czym chwalić,bo to się odbija na leczeniu chorych mieszkańców powiatu jasielskiego.Za darmo ,to wedle powiedzenia można na ulicy dostać po nosie.
Odpowiedz
-3
@ dobry człowiek
dnia 28.12.2013, 12:25 · Zgłoś
Witam wszystkich. Widać zaangażowanie Dyrektora. Brawo Michał życzę sukcesów i bilansu na zero dasz radę a wtedy wszystkim ujadaczom szczęki opadną.
Odpowiedz
13
@ ącki
dnia 28.12.2013, 10:45 · Zgłoś
Sprawdzić wiedzę medyczną zatrudnionych lekarzy.
Odpowiedz
-6
@ Jaślak
dnia 28.12.2013, 21:39 · Zgłoś
Ta wiedza jest sprawdzana, nie przez takich pianolubnych jak Ty. Zdają po specjalizację(czasem nie jedną), kursy, szkolenia itp. Nie wiele jest zawodów, w których tak często trzeba podnosić kwalifikację. Jak tego nie wiesz ącki, to co ty wiesz? :)
Odpowiedz
15
@ xx
dnia 28.12.2013, 09:52 · Zgłoś
Jeszcze panowie doktorkowie na dyżur do Żmigrodu mogli by jezdzić własnymi samochodami a nie karetką wtedy oszczędności były by większe 4 razy dziennie po 20 km razy 30 dni razy 12 miesięcy ile karetka robi rocznie? To jest 28800 km ;ile kosztuje kilometr wyjazdu karetki? plus; opony paski , oleje.?
Odpowiedz
-8
@ ciekawy
dnia 28.12.2013, 16:44 · Zgłoś
W Zmigrodzie jest podstacja pogotowia...do pracy przychodzi sie do stacji glownej ,a gdzie cie zawioza i o ktorej to jest obojetne ..tak mysle...pracuje w innej branzy, w pracy jestem o 7.00...a do osrodkow rozwoza nas pozniej(tym sie nie martwie)...
Odpowiedz
-3
@ hipcio
dnia 29.12.2013, 17:44 · Zgłoś
Masz nieaktualne informacje - lekarze już od pewnego czasu jeżdżą i wracają własnym środkiem lokomocji z podstacji w Nowym Żmigrodzie Pozdro
Odpowiedz
15
@ XYZ
dnia 28.12.2013, 01:33 · Zgłoś
Pozytywy byłoby więcej ,gdyby administrację ktoś odważyłby się poddać selekcji i zwolnieniom.Bo po cóż ona tam jest,i waruje w tej budzie tak licznie??? W dobie komputerów??? Kawę można wypić w kawiarni,i tam pogadać.A rano się wyspać,nie wstawać o 6.00...Warto przemyśleć drogie deputaty z powiatu tą opcje...
Odpowiedz
-4
@ hgf
dnia 28.12.2013, 01:02 · Zgłoś
Moja koleżankę przyjęli do pracy.
Odpowiedz
0
@ www
dnia 30.12.2013, 07:25 · Zgłoś
A za jakie pieniądze? 80procent najniższego wynagrodzenia!
Odpowiedz
-7
@ randi
dnia 27.12.2013, 23:03 · Zgłoś
I tak trzymać, Panie Michale :-)
Odpowiedz
3
@ oddziałowa
dnia 27.12.2013, 20:27 · Zgłoś
Dzięki Michałowi Burbelce szpital funkcjonuje coraz lepiej. A co na oponent starosta?
Odpowiedz
9
@ h
dnia 27.12.2013, 22:24 · Zgłoś
guzik prawda. dzięki zwolnieniom i małym pensjom niższego personelu. taka prawda,
Odpowiedz
1
@ Robin
dnia 27.12.2013, 18:18 · Zgłoś
Księdzu Mateuszu wstydziłbyś się kucharka ci już nie wystarcza ,,,tylko ofert szukasz to pisowskie forum nic tu nie ma bój się Boga młody [...]
Odpowiedz
10
@ a
dnia 27.12.2013, 17:16 · Zgłoś
dyrektor z właściwej opcji politycznej, to i ocena POzytywna
Odpowiedz
18
@ ja
dnia 27.12.2013, 16:18 · Zgłoś
Jak widać oszczędności wykonano kosztem zwolnionych pracowników. Tak to każdy potrafi.
Odpowiedz
17
@ coś nie chalo
dnia 27.12.2013, 15:56 · Zgłoś
a dlaczego starostwo zakwestionowało powstanie lądowiska dla śmigłowców medycznych?
Odpowiedz
2
@ vv
dnia 27.12.2013, 15:58 · Zgłoś
bo chyba zamkną szpital
Odpowiedz
-19
@ [...]
dnia 27.12.2013, 16:31 · Zgłoś
i bardzo dobrze, że zamkną
Odpowiedz
-2
@ koala
dnia 27.12.2013, 15:44 · Zgłoś
aha fajnie wiem co haalo
Odpowiedz
2
@ łodyniec
dnia 28.12.2013, 08:33 · Zgłoś
438 078, 23 zł dług rośnie ,a genialna rada daje im pochwałę ? Czy was koń w [...] kopnął ?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.