Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Praca czekała na chętnych w Jaśle

54

Na auli I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle odbywały się dzisiaj po raz 3. Targi Pracy organizowane przez Hufiec Pracy. Ponad 20 stoisk firmowych przyciągnęło wielu poszukujących płatnego zajęcia.

Od godziny 10.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego trwały Targi Pracy. Na zorganizowanej po raz trzeci imprezie dla odwiedzających przygotowano 22 stoiska. Każde stoisko, to inna firma, która oferowała pracę, lub możliwość zatrudnienia oraz kursy pomoce w zdobyciu pracy.

Organizatorem targów była Podkarpacka Wojewódzka Komenda w Rzeszowie, Centrum Edukacji i Pracy w Krośnie oraz Pośrednictwo Pracy i Młodzieżowe Centrum Kariery w Jaśle. Młodzi ludzie mieli możliwość zapoznania się z pracodawcą i ofertami pracy, jakimi dysponowali poszczególni wystawcy.

Oprócz jednorazowych targów pracy, w Jaśle działa punkt pośrednictwa pracy. - Jeśli ktoś chce skorzystać z naszego pośrednictwa musi przyjść do punktu, wypełnić ankietę, zapoznać się aktualnymi ofertami pracy, jakie posiadamy. Targi cieszą się dużym zainteresowaniem, wiele młodzieży z pobliskich szkół przybyło na dzisiejsze targi. Oprócz licznie przybyłej młodzieży dało zauważyć się także wielu starszych poszukujących pracy. Można było zauważyć wiele starszych bezrobotnych – powiedział nam Dariusz Paczosa, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Krośnie.

Za rok kolejna edycja Targów Pracy w Jaśle.

(gm)

Reklama

Komentarze: 54

Dodaj komentarz Widok:
5
@ dooq
dnia 30.09.2012, 00:20 · Zgłoś
Taak - Rodzice kupujcie w sklepach internetowych, galeriach rzeszowskich, krakowskich i innych, przetargi niech wygrywają firmy z Wrocławia, Gdańska a potem szukajcie pracy dla swoich dzieci w Jaśle, w firmach które padają lub ledwo przędą.

Dołącz do akcji: KUPUJĘ TYLKO W JASIELSKICH FIRMACH !!!
Odpowiedz
1
@ l.
dnia 30.09.2012, 15:26 · Zgłoś
A to jakieś są ? Sklepy ? Ok i tak sporo ludzi kupi coś w Jaśle jak to jest w rozsądnej cenie.Galerie ? Tą "Galerię" Jasielską trudno nazwać Galerią tak mało tam sklepów a jeśli chodzi o księgarnie to cóż - jak ktoś jeszcze kupuje książki to wie,że wszyskie księgarnie "Jacka" razem wzięte mają ograniczony asortyment w porównaniu z takimi kolosami jak Matras czy Empik oraz księgarnie internetowe.Po prostu - jak ktoś kupuje w wielkomiejskich galeriach to dużo częściej ze względu na większy wybór niż złą wolę. Ewentualnie dużo niższą cenę...

Prawdziwy problem Jasła to firmy produkcyjne i przetargi a to już nie zależy tak od nas zwykłych ludzi.Krótka piłka - co z Pektowinem, co z Rafinerią czy Gamratem ?
Znacznie zmniejszyły zatrudnienie jednak w porównaniu z dawnymi latami no nie ? Huta Szkła ? Też jakoś ciągnie,ale bez wielkich rewelacji. Nowy Styl ? Wiadomo co to jest za firma. O reszcie małych firemek nie wspomnę.To małe miasto,a rynek jest i tak jak na nie dość nasycony.Kilka więcej firm by się pewnie zmieściło,no ale prawda jest taka,że obecnie coraz mniej firm wymaga niewykwalifikowanych pracowników oderwanych za przeproszeniem od pługa niż kiedyś,więc nawet więcej firm nie zlikwiduje bezrobocia u nas...
Odpowiedz
4
@ wojtq
dnia 29.09.2012, 22:35 · Zgłoś
To gdzie ten Wasz punkt pośrednictwa pracy? Nie łaska podać namiarów w artykule?
Odpowiedz
-3
@ Pablo
dnia 29.09.2012, 20:18 · Zgłoś
Powiem tak nie warzne kto organiowałby targi zawsze będzie to samo. Ludzie rynek jest jaki jest i zacznijmy od władz bo my młodzi ludzie nie mamy perspektyw. W całej Polsce jest źle wiec zacznijmy dzialas nie narzekać bo narzekają ci co nie robią nic. Taka władze wybraliśmy!!! A moim zdaniem targi były oki ważne że wogóle ktoś coś chciał zrobić a rynek jest jaki jest a zawdzięczamy to władzą które wybraliśmy wiec nikt nie może mieć pretensji do nikogo tylko do siebie. Chciałbym żeby było wiecej takich inicjatyw żeby zjednoczyć ludzi bo za nie długo Jasło będzie miastem emerytów. Ja tak nie chce i myśle że wy młodzi tez
Odpowiedz
6
@ Asia
dnia 29.09.2012, 20:09 · Zgłoś
Z tego co wiem, to większość wystawiających się tam firm oferowała swoje usługi a nie pracę. Smiech na sali, pseudo targi.
Odpowiedz
4
@ Ibanez
dnia 30.09.2012, 09:21 · Zgłoś
Dokładnie ale jakie miasto takie targi...żenada
Odpowiedz
5
@ jano
dnia 29.09.2012, 18:50 · Zgłoś
Można podsumować targi stwierdzeniem [ale jaja]
Odpowiedz
6
@ l.
dnia 29.09.2012, 13:14 · Zgłoś
"Praca czekała na chętnych",a tymczasem nikt tej pracy tam nie znalazł jak wieść gminna niesie. To naprawdę zabawna rzecz takie "targi pracy" na których podstawie i tak się nie dowiesz jak dostać JAKĄKOLWIEK pracę... Co to za targi pracy prowadzone przez firmy które nie oferują ani 1 stanowiska pracy ? To jest kpina i marnotrawienie publicznych pieniędzy,gdyby nie to,że w tym kraju to "normalne" była by to sprawa dla prokuratury...
Odpowiedz
3
@ aw
dnia 29.09.2012, 12:46 · Zgłoś
A Pani która wykonywała masaż twarzy nie powinna mieć pomalowanych paznokci. !!!
Odpowiedz
9
@ Ibanez
dnia 29.09.2012, 10:41 · Zgłoś
Co za szyderczy tytuł !!! Od roku szukam pracy , wiec gdzie ona czeka ???
Odpowiedz
7
@ [...] [...]
dnia 29.09.2012, 08:41 · Zgłoś
Powinno być praca czekała na chętnych 30-40 lat temu.Teraz robi się tylko z ludzi [...].
Odpowiedz
9
@ leśmian.pl
dnia 29.09.2012, 08:10 · Zgłoś
Zrozumcie,że to tylko jeden ze sposobów "dojenia kasy" z funduszy przeznaczonych na zapobieganie bezrobociu i tworzenie nowych miejsc pracy.Stworzono takie programy,które wykorzystują różnej maści cwaniaczkowie ,ale miejsc pracy od tego nie przybywa.
PUP w Jaśle też odwala różne "cyrki" z przekwalifikowaniami, kursami itp.Daje to zatrudnienie tylko prowadzącym...
Odpowiedz
2
@ :)
dnia 29.09.2012, 00:54 · Zgłoś
10
@ hahaa
dnia 28.09.2012, 20:25 · Zgłoś
zadnych ofrt pracy !!!
bylam i nic ciekawgo sie nie dowiedzialam
Odpowiedz
4
@ a..
dnia 28.09.2012, 20:09 · Zgłoś
no niestety to wszystko robione jest dla picu ... no po co tam medyk czy zak no sory oni pracy nie zaoferuja tylko moze poszukujacy isc tam do szkoly a co z tym sie wiaze ze jak szkola kase za to wezmie a w zawodzie kosmetyczki np pracy nie znajdziesz i tyle to jest fajny zawod no ale coz nie ma sie co oklamywac nisko oplacalny tak jak wiekszosc dzisiaj...
Odpowiedz
10
@ aktualności
dnia 28.09.2012, 19:37 · Zgłoś
A pod najlepszym jasielskim lokalem tj.Akwarium np.poczty [...] [...] w dresach leją się aż miło a naszej policji brak...No nie mówiąc o dzielnej bohaterskiej straży miejskiej, no ale oni dzisiaj mieli pole do popisu w końcu święto pługa było-trochę mandacików się rozdało teraz pora na zasłużony odpoczynek.
Odpowiedz
9
@ viva
dnia 28.09.2012, 19:17 · Zgłoś
taaaaa...fajny jest ten tytul artykulu...
mozna powiedziec ze siwadczy o .takich pewnych
marzeniach.prawda?
:):)
Odpowiedz
19
@ lom
dnia 28.09.2012, 19:09 · Zgłoś
uczniowie I LO dziękują za godzinną przerwę od lekcji :)
Odpowiedz
16
@ elf
dnia 28.09.2012, 19:04 · Zgłoś
proszę o konkrety - ilu ludzi otrzmało pracę dzięki tym dzisiejszym Targom ?
Odpowiedz
12
@ byłam-widziałam-zrezygnowałam
dnia 28.09.2012, 18:03 · Zgłoś
zero ofert! i po co to... ;/;/
Odpowiedz
-12
@ buchacz
dnia 28.09.2012, 17:05 · Zgłoś
Puknąłbym taką licealistkę ;)
Odpowiedz
17
@ gygy
dnia 28.09.2012, 18:44 · Zgłoś
[...] ale w twą pusta głowe !!!
Odpowiedz
5
@ heniek
dnia 28.09.2012, 20:08 · Zgłoś
którą? ta w siwych włosach i chustą na plecach?? lol eheheheheheeh
Odpowiedz
1
@ viva
dnia 30.09.2012, 00:05 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
12
@ Ja
dnia 28.09.2012, 16:43 · Zgłoś
Już na wstępie odechciewa się czytać ten artykuł... Kto to redaguje?! Na auli czy W auli bo ja widzę, że zdjęcia są z auli a nie z jej dachu...
Odpowiedz
9
@ GrubyDollar
dnia 28.09.2012, 20:29 · Zgłoś
Jeśli prawda to "obraźliwe treści", to redaktorzy Państwa portalu sami obrażają swój intelekt i czytalników swoją grafomanią.
Odpowiedz
1
@ sx
dnia 30.09.2012, 22:41 · Zgłoś
Widzę, ze kolegi krytyki szanowni redaktorzy jasło4u.pl również nie dopuszczają do siebie...hehe z reszta mojej też nie :-D [...] i pseudo dziennikarze piszący na auli :-D
Odpowiedz
42
@ [...]
dnia 28.09.2012, 16:33 · Zgłoś
To był tradycyjny,doroczny rytuał szydzenia z ludzi poszukujących pracy.Wataha cwaniaków od biurokracji,wyciągania pieniędzy na urządzanie nic nie dających szkoleń odbyła kolejny piknik...Ludzi ,zwłaszcza młodych(naiwnych) oczywiście nie mogło zabraknąć.Tonący brzytwy się chwyta...Pięknie to było,zdjęcia się zrobiło,i na tym się skończyło...Bo gdzie są dane: ile było ofert pracy,i ile osób skorzystało z faktu ich bycia? Nie ma...Szkolą ,pitolą za społeczne,unijne pieniądze ,a efekt? Adekwatny,czyli zerowy... Młody zbiera ciuchy i wywala na zmywak byle jak najdalej z kraju szczęśliwości i miasta niemożności! Może , i na zmywak,ale do pracy!!!
Odpowiedz
37
@ GrubyDollar
dnia 28.09.2012, 16:41 · Zgłoś
Niestety w krajach cywilizowanych za pieniądze z pracy na zmywaku czy jakiejkolwiek innej lub jakimkolwiek innym prostym, podstawowym zajęciu stać Cie na wszystkie podstawowe potrzeby i można odłożyć na podrózowanie po swiecie raz na jakiś czas.W Polsce powinni robić szkolenia jak przeżyć za minimalne miesieczne wynagrodzenie.Według moich rachunków nijak nie jest o możliwe bez pomocy z zewnątrz gdy liczysz sam na siebie.Polska to kraj III Swiata i trzeba to głośno powiedziec.
Odpowiedz
2
@ pepe
dnia 29.09.2012, 00:57 · Zgłoś
chyba nie III a IV swiata
Odpowiedz
47
@ droga redakcjo
dnia 28.09.2012, 16:28 · Zgłoś
Droga redakcjo!!! Napewno większą korzyść przyniosła by nam informacja na temat tego iz takie targi się odbęda a nie piszecie już o d [...] !!! Niech Was diabli wezmą!!!
Odpowiedz
35
@ GrubyDollar
dnia 28.09.2012, 16:32 · Zgłoś
Ten portal rzadko spełnia pierwotną funkcje informacyjną, cześciej jest to pusta tuba propagandowa, żeby ludzie myśleli że w tym [...] coś sie dzieje.Następnym razem postarajcie sie poinformować przed taka akcją.
Odpowiedz
19
@ .
dnia 28.09.2012, 18:35 · Zgłoś
Kolejna uwaga to poziom języka. W pierwszym zdaniu: "Na auli I Liceum..." - na auli znajduje się sala gimnastyczna!! Natomiast targi odbywały się W auli. Droga redakcji, zatrudnijcie kogoś, kto zna podstawy języka polskiego.
Odpowiedz
4
@ EkoNom
dnia 28.09.2012, 18:39 · Zgłoś
Nic nie straciłeś...żadnych konkretnych ofert. No chyba, że interesują Cię oferty z PSW, Medyka, Wojska Polskiego czy Oriflame ;)
Odpowiedz
4
@ byłam
dnia 28.09.2012, 16:19 · Zgłoś
Pyszne pierogi i chleb miały panie ze stowarzyszenia i KGW. Widać że w gminie Jasło są osoby którym na sercu leży ocalenie od zapomnienia tradycji lokalnych. Pani prezes ciekawie opowiadała o pracy kobiet [...]. Gratulacje. Tak trzymać!
Odpowiedz
23
@ hi hi hi
dnia 28.09.2012, 16:14 · Zgłoś
praca ? jaka praca, czy szczyt marzeń np. człowieka po studiach w Jaśle to praca za
1 100zł na rękę ? ale cyrk... dajcie na luz :-)
Czysta demagogia.
Odpowiedz
-1
@ RODZINNY
dnia 28.09.2012, 21:50 · Zgłoś
ja pracuje fizycznie i nie narzekam 3.500 tys.bez premii.na rękę za 180 god.
Odpowiedz
1
@ goral
dnia 29.09.2012, 08:40 · Zgłoś
Są w tej firmie wolne etaty? zamieńmy się ja chętnie zostawię Ci na głowie 20 ludzi i kontrakt za 400 tyś dostaniesz na wypłatę 2000 PLN. To jest poważna oferta.
Odpowiedz
2
@ gosc
dnia 29.09.2012, 09:50 · Zgłoś
Jedź do Warszawy i pracuj za 1700 na rękę ;) Na jedno wyjdzie, jak Ci przyjdzie opłacić lokum.
Odpowiedz
0
@ tarzan-zan
dnia 29.09.2012, 11:09 · Zgłoś
po prostu RODZINNY jest nauczycielem. Na razie początkującym widać skoro bierze 3500 na rękę, ale niebawem będzie dyplomowany to weźmie 5 tyś na rękę... Czy są wolne miejsca ??? Dla "swoich" są...
Odpowiedz
2
@ RODZINNY
dnia 29.09.2012, 12:24 · Zgłoś
ja pracuje w budowlance a nie jestem nauczycielem zresztą ja się nie nadaje do pracy w biurze
Odpowiedz
-6
@ RonJeremy
dnia 29.09.2012, 13:51 · Zgłoś
Do Góral.Zarządzanie 20 osobami i kontrakt na 400tys. i zarabiasz 2000 zł[...] jesteś chyba jakimś mega [...].Ja jeko przedstawiciel handlowy wyciągam co miesiąc miedzy 6 a 10 tys. i jeszcze mam czas studiowac w co drugi weekend.Pomyśl może o przekwalifikowaniu sie.
Odpowiedz
4
@ dragoness
dnia 29.09.2012, 20:03 · Zgłoś
Powiedz, panie tarzanie, który nauczyciel tak Cię skrzywdził, ze w każdym wątku na nich napadasz? Zły dotyk był. czy jak?
Odpowiedz
2
@ RonJeremy
dnia 29.09.2012, 20:49 · Zgłoś
Do@ dragoness.To nie nauczyciel skrzywdził tarzana tylko warunki stawiana przez system oświaty okazały sie zbyt wygórowane dla możliwości intelektualnych tarzana.Trzeba teraz znaleźć ujście do wylania swoich frustracji z powodu nieudanego życia naukowego.
Odpowiedz
-1
@ n-l
dnia 29.09.2012, 23:39 · Zgłoś
Przestań człowieku pisać bzdury jak nie masz pojęcia ile zarabia nauczyciel! Jestem dyplomowanym nauczycielem i nie mam nawet 2500 tys. a co dopiero 5000tys?!
Chyba w snach! Tacy niedoinformowani jak ty człowieku właśnie wywołują fałszywe sensacje. Jedno wielkie kłamstwo to co wypisujesz! Skoro cię tak "boli" to ile n-le zarabiją to trzeba było sie uczyć i też nim zostać - zobaczył byś naprawdę jaka to "micha miodu".
Odpowiedz
1
@ RODZINNY
dnia 30.09.2012, 08:48 · Zgłoś
proszę się przekwalifikować na budowlańca na początek 3 tyś
Odpowiedz
1
@ ciekawa
dnia 30.09.2012, 10:40 · Zgłoś
gdzie tak dużo zarabia się w budowlance...
Odpowiedz
1
@ RonJeremy
dnia 30.09.2012, 16:54 · Zgłoś
W naszej drugiej ojczyźnie.W JUKEJ.W Jaśle w sumie też.
Odpowiedz
35
@ Ola
dnia 28.09.2012, 15:54 · Zgłoś
Nie bylam na targach pracy i prosze tych co byli żeby wymienili chociaz 10 pracodawcow co oferowali prace bo juz tych 22 nie wymagam.

Pic na wode fotomontaż !!
Prace maja Ci co siedza tam za biurkami i zajmuja się tymi pseudo targami!
Odpowiedz
3
@ tarzan-zan
dnia 29.09.2012, 11:08 · Zgłoś
no i jaki wynik akcji ?? ile ludzi dostało pracę ??
Odpowiedz
2
@ Ola
dnia 29.09.2012, 17:45 · Zgłoś
Jestem tego ciekawa
Odpowiedz
18
@ olo
dnia 28.09.2012, 15:53 · Zgłoś
I były w ogóle jakieś oferty? :D
Odpowiedz
11
@ łodyniec
dnia 29.09.2012, 08:20 · Zgłoś
żal... kase dostali organizatorzy ,a pracy nikt nie znalazł :p
Odpowiedz
-1
@ KJ
dnia 29.09.2012, 09:11 · Zgłoś
chcesz przeniesc sie do przeszłosci-kup rzepa niemieckiego z salonu!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.