Praca dla 75 osób!
Na ostatniej sesji rady powiatu przyjęto uchwałę, która zatwierdziła realizację przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle programu dającego szansę bezrobotnym.

Ponad 1,5 mln złotych z funduszu unijnych zostanie przekazanych dla jasielskiego urzędu pracy na zadania aktywizujące bezrobotnych. Jak zakłada program, efektem takiego działania będzie podjęcie zatrudnienia przez 75 osób z naszego powiatu. Warto zaznaczyć, że na koniec czerwca w PUP Jasło zarejestrowanych były 9328 osoby z całego powiatu jasielskiego. Więcej w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest kobiet, dlatego to właśnie 120 bezrobotnych kobiet i 80 mężczyzn zostanie objętych programem. Wśród nich 70 osób w wieku do 24 roku życia, 50 osób długotrwale bezrobotnych oraz 80 osób bez doświadczenia zawodowego.
Zadanie, na które urząd pracy dostał dofinansowanie będzie realizowane od 1 sierpnia 2013 do 30 września 2014. - Przede wszystkim środki z programu przeznaczone będą na staże, dodatkowo również na aktywizację poprzez doradztwo i warsztaty z metod aktywnego poszukiwania pracy, tworzenia dokumentów aplikacyjnych, rozmów z pracodawcą – tłumaczyła radnym powiatu Anna Hawliczek, zastępca dyrektora PUP Jasło. Każdy, komu uda się dostać na staż otrzyma wynagrodzenie w kwocie 953 złote.
Wartość projektu „Bądź aktywny - zwolnij bezrobocie" wynosi 1 748 487 zł i w całości finansowany jest z funduszy unijnych. W ramach programu realizowane będą zadania: spotkania z doradcą zawodowym, warsztaty aktywizacyjne - trzydniowe spotkania z doradcą zawodowym ukierunkowane na metody aktywnego poszukiwania pracy, przygotowanie dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny) oraz przygotowanie do rozmowy z pracodawcą, staż - trwający 5-6 miesięcy ( w miarę wyczerpywania się budżetu, pod koniec projektu staże mogą być skracane do 3 miesięcy).
Szczegółowe informacje można znaleźć w Powiatowym Urzędzie Pracy.
Grzegorz Michalski
g.michalski@jaslo4u.pl
