Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Praca dla 75 osób!

95

Na ostatniej sesji rady powiatu przyjęto uchwałę, która zatwierdziła realizację przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle programu dającego szansę bezrobotnym.

Ponad 1,5 mln złotych z funduszu unijnych zostanie przekazanych dla jasielskiego urzędu pracy na zadania aktywizujące bezrobotnych. Jak zakłada program, efektem takiego działania będzie podjęcie zatrudnienia przez 75 osób z naszego powiatu. Warto zaznaczyć, że na koniec czerwca w PUP Jasło zarejestrowanych były 9328 osoby z całego powiatu jasielskiego. Więcej w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest kobiet, dlatego to właśnie 120 bezrobotnych kobiet i 80 mężczyzn zostanie objętych programem. Wśród nich 70 osób w wieku do 24 roku życia, 50 osób długotrwale bezrobotnych oraz 80 osób bez doświadczenia zawodowego.

Zadanie, na które urząd pracy dostał dofinansowanie będzie realizowane od 1 sierpnia 2013 do 30 września 2014. - Przede wszystkim środki z programu przeznaczone będą na staże, dodatkowo również na aktywizację poprzez doradztwo i warsztaty z metod aktywnego poszukiwania pracy, tworzenia dokumentów aplikacyjnych, rozmów z pracodawcą – tłumaczyła radnym powiatu Anna Hawliczek, zastępca dyrektora PUP Jasło. Każdy, komu uda się dostać na staż otrzyma wynagrodzenie w kwocie 953 złote.

Wartość projektu „Bądź aktywny - zwolnij bezrobocie" wynosi 1 748 487 zł i w całości finansowany jest z funduszy unijnych. W ramach programu realizowane będą zadania: spotkania z doradcą zawodowym, warsztaty aktywizacyjne - trzydniowe spotkania z doradcą zawodowym ukierunkowane na metody aktywnego poszukiwania pracy, przygotowanie dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny) oraz przygotowanie do rozmowy z pracodawcą, staż - trwający 5-6 miesięcy ( w miarę wyczerpywania się budżetu, pod koniec projektu staże mogą być skracane do 3 miesięcy).

Szczegółowe informacje można znaleźć w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Grzegorz Michalski
g.michalski@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 95

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Ktoś po 30-stce
dnia 17.01.2014, 20:52 · Zgłoś
Ok, aktywizacja dla osób do 24 roku życia!!! a taki powyżej to co już nie nadaje się??? Czyli studenci zapomnijcie o pracy w Jaśle bo jesteście już za stare WWapniaki...!!! Pakujcie manatki i zagranica, bo tam jest szansa na emeryturę.
Odpowiedz
0
@ l.
dnia 04.10.2012, 21:35 · Zgłoś
0
@ Czikiczikirikifiki
dnia 04.10.2012, 11:06 · Zgłoś
Ja to bardzo chciałam iść na staż jednakże gdzie tylko poszłam się spytać to wszędzie mi odmawiano i tłumaczono się tym, że UP wymaga po odbyciu stażu zatrudnienia, a oni akurat nie mają kasy na tworzenie nowych stanowisk pracy. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że gdy szłam drugi raz (wiadomo próbować można kilka razy i tak nic do stracenia nie miałam, a może akurat) do tych samych miejsc to okazywało się, że oni już stażystów mają (???). Więc tylko utwierdzam się w przekonaniu, że u nas w Jaśle to staż jest tylko dla wybranych.
Odpowiedz
0
@ Obywatel
dnia 04.10.2012, 10:58 · Zgłoś
Bedzie dobrze .Otwieraja jutro nastepny szmateks w budynku Biedronki przy rondzie Tanie [...] Wiec [...] za zlotowke a [...] VIP za poltora Zyc nie umierac
Odpowiedz
1
@ xnxnn
dnia 04.10.2012, 00:33 · Zgłoś
Jedno miejsce pracy urzędnika likwiduje cztery miejsca pracy w gospodarce !!! To jest fakt ZBADANY I UDOWODNIONY !!!
Odpowiedz
2
@ pewnie...
dnia 03.10.2012, 17:52 · Zgłoś
bedzie praca dla 75 osób... chyba na mysli
Odpowiedz
5
@ zmiesmaczona
dnia 03.10.2012, 13:37 · Zgłoś
No ciesze sie niezmiernie, ze bedzie kasa od sierpnia 2013 roku, a co do tego czasu bede robic?! Zgnic mozna z nic nierobienia w tym miescie, a UP to jest smiech warte, ze tez nikt nie dobierze im sie do tylkow to ja nie wiem. Jak trzeba zalatwic komus prace, to gdzie sie go upycha? W Urzedzie Pracy oczywiscie, zeby mogli sobie biegac po calym starostwie z nudow i dostawac za to kase, no noz sie w kieszeni otwiera na to, co tam sie wyprawia. To, ze tam sie upycha ludzi na sile to jest jedyna rzecz, ktora robi sie dla bezrobotmych w tym urzedzie, reszta to kpina!!! Gdyby nie to, ze mam ubezpieczenie, to na pewno nie chodzilabym sie tam podpisywac, bo szkoda nawet sie wysilac...od blisko dwoch lat mialam od nich jedna oferte, jedna! Smiech, smiech, smiech, a Pan Starosta (starosta roku hahahahaha, kto to wybiera?) na to patrzy i jeszcze podsyla znajomkow na kolejne fikcyjne stanowiska, zenada!
Odpowiedz
1
@ anonim
dnia 03.10.2012, 18:40 · Zgłoś
Zmiesmaczona dobrze radzę: jeśli chceż znaleźć pracę(znaleźć a nie jej szukać!) to pierwsze co zrób to zapomnij o UP.Gdy to zrobisz twoje szanse zdecydowanie wzrosną!
Odpowiedz
1
@ anonim
dnia 03.10.2012, 18:42 · Zgłoś
Sorry, oczywiście chcesz chcesz!!!
Odpowiedz
0
@ zmiesmaczona
dnia 03.10.2012, 23:05 · Zgłoś
Oczywiscie, na UP przestałam liczyc juz dawno...ale i tam nie wiem jak w tym rejonie znalezc prace, to graniczy z cudem, nie ma dobrych znajomosci, nie ma pracy...
Odpowiedz
7
@ M
dnia 03.10.2012, 09:54 · Zgłoś
Jak napisać CV to każdy wie, nie trzeba szkoleń, może pracodawcy sięgający po darmowego pracownika powinni mieć obowiązek zatrudnienia go przynajmniej na 2 lata.
Odpowiedz
5
@ matematyk:)
dnia 03.10.2012, 09:42 · Zgłoś
hmmm 75 osób, w tym 120 kobiet i 80 mężczyzn?
Odpowiedz
3
@ rom
dnia 03.10.2012, 08:17 · Zgłoś
no bezrobotni pieniazki pujda do urzednikow ktorzy beda was szkolic jak poszukac sobie pracy haha zamiast przekazac je do pracodawocw wrza z bezrobotnym
Odpowiedz
6
@ józef
dnia 03.10.2012, 07:37 · Zgłoś
Takie ble ble ble dużo wody aby pokazać, że coś się robi i żadnych ale to żadnych konkretów. Ze szkoleń i pobierania różnego rodzaju dofinansowań na szkolenia jeszcze nic nie wynika. To jest zamydlanie oczu. Społeczeństwo nie takie [...]. Konkrety proszę podać!!!
Odpowiedz
-4
@ dam pracę
dnia 03.10.2012, 00:23 · Zgłoś
szkolenia z rozmowy z pracodawcą zastąpiłbym: szkoleniami z generalnego wyciągania łapy po socjal, kursami spijania browara z bliskiej oraz treningiem w przerzucaniu produktów na taśmie w fabrykach zachodnich sąsiadów.
Praca to nie ropa naftowa, że w jednym miejscu występuje, a w drugim jej nie ma. Na medium, za pośrednictwem którego piszę ten komentarz, ludzie dorabiają się niezłej kasy, a Wy czekacie na PUP? Czy tak trudno jest coś wymyślić? Druga sprawa to studia - srudia. Jak złożyłem ofertę zatrudnienia na staż płatny 5 mies. stażu/ 5 mies. zatrudnienia to sam sobie musiałem znaleźć kandydata z odpowiednim wykształceniem, a po 10 miesiącach pracy w zasadzie był w stanie zarobić na kawę, którą wypijał w biurze i powiedzieć dzisiaj muszę iść wcześniej bo jadę do rodziny na wieś - [...]ka ma imieniny. Obudźcie się, z waszym wykształceniem to nie ma roboty nawet w Abu Dhabi :)
Odpowiedz
6
@ emeryt
dnia 03.10.2012, 06:43 · Zgłoś
O Boże! Kolejny jasielski "biznesmen" wydał siebie głos... A pieniądze można wydać np. na naukę podstawowej kultury jasielskich pracodawców!
Odpowiedz
1
@ l.
dnia 03.10.2012, 09:08 · Zgłoś
Dobra dobra.Póki co,to jest tak,że żeby założyć firmę to trzeba mieć minimum pieniądze,klientów i dobry pomysł.Żeby utrzymać firmę albo musisz ponadto wykazywać słabe obroty (czyli być PRZESTĘPCĄ) albo mieć znajomości - bo inaczej państwo cię zniszczy.Więc zmiłuj się człowieku i przestań [...]*ć głupoty.

Co do Abu Dhabi - po polsku proszę: Abu [...]. I tam może by można znaleźć pracę,
ten emirat zajmuje się ostatecznie wydobyciem ropy i mają tam też jakiwą rafinerie,
więc kto wie - może i pracuje tam już ktoś,kto w Jasielskiej Rafinerii stacił pracę ?
Swoją drogą mają też tak jak Norwegia przemysł offshore, więc choć na platformach wiertniczych praca choć brudna i ciężka pewnie też tam jest...

A co do wykształcenia - jeśli chodzi o "uczelnie" z Jasła i Krosna to zgoda... Jak byłem młodszy i głupszy kiedyś składałem papiery do tej w Krośnie.Liczba punktów jakie miałem w porównaniu z progiem punktowym skutecznie mnie zniechęciły do tamtejszej "nauki",bo mieć ponad 15x więcej niż próg to jednak już jest bez sensu.
Odpowiedz
1
@ dino
dnia 03.10.2012, 17:23 · Zgłoś
"skutecznie mnie zniechęciły do tamtejszej "nauki"- tamtejsza nauka, padłem.
Odpowiedz
0
@ dam pracę
dnia 04.10.2012, 11:34 · Zgłoś
żeby założyć jednoosobową firmę trzeba mieć przede wszystkim pomysł i jakieś konkretne wykształcenie lub umiejętności, za które ktoś zapłaci. Dofinansowania na rozpoczęcie działalności udziela kilka instytucji na terenie naszego powiatu. Uzyskanie pomocy de minimis nie jest wcale trudne. Kto uzyskał pomoc ten wie, że działalność zakłada się łatwo, trudniej ją później utrzymać i ponieść odpowiedzialność za zatrudnionych ludzi. Warunki na rynku są takie same dla wszystkich, a firmy istnieją i działają. Pewnie jakby jaślanie nie robili tak namiętnie zakupów w biedronkach i innych kołchozach, to małe firmy funkcjonowałyby o wiele lepiej. Fakt, że niektórych paraliżuje myśl o pełnej odpowiedzialności i samoorganizacji pracy to już sprawa indywidualna. A do Pana emeryta, jak ci się tak nie podobają pracodawcy, to gdzie mają ludzie [...] na Twoją emeryturkę? W urzędach?
Odpowiedz
2
@ bas
dnia 02.10.2012, 23:28 · Zgłoś
Oczywiscie staze dostana Ci co maja plecy
Odpowiedz
8
@ wojtq
dnia 02.10.2012, 21:21 · Zgłoś
"Naród wspaniały, tylko ludzie [...]"
J. Piłsudski
Odpowiedz
2
@ PiS-man
dnia 02.10.2012, 22:15 · Zgłoś
Miał na myśli współpracowników HK-Stelle?
Odpowiedz
13
@ buła
dnia 02.10.2012, 21:07 · Zgłoś
Kasa pójdzie na bzdurne kursy pisania CV i uczenia rozmów z pracodawcami. To co , bezrobotny to niby nie umie mowic i pisać ? Wielka ściema.A chodzi jak zwykle o wydarcie kasy dla [...].
Odpowiedz
2
@ byłam, widziałam
dnia 03.10.2012, 10:48 · Zgłoś
Oj zdziwiłbyś się, jakie ludzie potrafią cv stworzyć, ręce opadają. Błędy, brak znajomości Worda, bzdety i banały. Nieraz miałam okazję zajmować się rekrutacją w firmach, w których pracowałam, to była okazja do śmiechu, jak się czytało takie cv tych, co to niby umieją pisać;)
Odpowiedz
9
@ jarrroooo
dnia 02.10.2012, 19:41 · Zgłoś
te pieniadze powinni podzielic na wszystkich bezrobotnych wiekszy pozytek byl by z tego a tak to tylko nachapie sie pracodawca bo dostanie dotacje na pracownika a procownik porobi rok i dozwolnienia albo powie grupe sobie zrub to cie przyjmie
Odpowiedz
10
@ clashtorny
dnia 02.10.2012, 19:41 · Zgłoś
Wystarczy zwolnić z 300 [...] i w ich miejsca dać wyszkolonych młodych ludzi po studiach i już mamy miejsca pracy ale z wykształconymi [...] :) Jeden dobry zakład by zmniejszył bezrobocie o 500 osób. A i jeszcze jedno też bym się znalazł w gronie bezrobotnych gdyby nie ta [...] naczelnik PUP która po jednym dniu poślizgu z podpisem wyrejestrowała mnie zmniejszając w ten sposób bezrobocie w Jaśle!!!

[...] Z PUP I INNYCH PSEUDO INSTYTUCJI NA TACZKI I DO ŁAGRÓW!!!
Odpowiedz
-7
@ urzędnik
dnia 02.10.2012, 20:11 · Zgłoś
Jestem [...]. W średnim wieku i po studiach. Proszę mnie zwolnić i zatrudnić młodego i super wykształconego człowieka, po super studiach w Jaśle, Krośnie itd, itp. Najlepiej po marketingu i zarządzaniu. Chyba coś się komuś pomyliło. Kiedyś to studia coś znaczyły nie to co teraz a druga sprawa to też doświadczenie i nic tego nie zastąpi. Pozdrawiam.
Odpowiedz
4
@ l.
dnia 02.10.2012, 20:28 · Zgłoś
Tak ale kto niby u nas założy zakład na 500 osób i jaki ? Ja nawet jakbym wygrał w totka sporą sumę to nie wiem,czy zakładał bym firmę w tej okolicy... Dowalą Polskie podatki jak tylko nie masz układów a firma nie ma długów,napuszczą kontrolę i firma choćby najlepsza leży. Większość linii kolejowych zlikwidowana,a drogi które mamy na dobrą sprawę owszem mogą prowadzić na Kraków,Krosno czy Rzeszów - ale rondo koło szpitala już teraz w godzinach szczytu "lubi się zakorkować".Wbrew pozorom ludzi wykształconych dużo tu nie ma,a absolwenci Krosna czy tym bardziej naszej rodzimej "Wyższej Uczelni" (Wogóle 2 doktorów i 1 doktor habilitowany - to już więcej doktorów jest w szpitalu.Żeby to chociaż była uczelnia rolnicza to by to miało jeszcze odrobinę sensu,a tak to to zwykła fabryka bezużytecznych dyplomów) to nie nadają się za bardzo do normalnej firmy która nie zatrudnia po znajomości i taka jest prawda. Zakładanie porządnej firmy tutaj to praca od zera i dlatego nikt tu raczej czegoś dużego nie otworzy z dnia na dzień.Ale wystarczyło by, by Rafineria i Gamrat zaczęły zdobywać rynki i zatrudniać, albo by zakłady na terenie rafinerii zaczęły się rozwijać. Od nas na Słowację blisko,bardzo blisko i tu mogła by być też szansa dla jakiegoś zakładu...
Odpowiedz
7
@ No właśnie
dnia 02.10.2012, 20:36 · Zgłoś
Napisz lepiej czy tato czy mama czy inny [...]. ciepły stołek Ci sprezentowali, bo inaczej tam nie zatrudniają, a na pewno nie twoja WYŻSZA INTELIGENCJA ciepłą [...] Ci dała... i wara od PSW w Jaśle :P
Odpowiedz
5
@ zeni
dnia 02.10.2012, 20:52 · Zgłoś
Masz racje?Co z tego na Wegry 170 km na Ukraine niewiele dalej Slowacja 50 jak nie ruszy przemysl budownictwo i rolnictwo to nici ze wszystkiego.Dobrze ze mlodzi inwestuja kase zarobiona na zachodzie w naszym regionie to sie jeszcze cos kreci jeszcze tylko jak długo...?
Odpowiedz
0
@ spece w urzedach
dnia 08.10.2012, 08:54 · Zgłoś
dzisiejszego urzednika zastapi swobodnie maturzysta...ale wiemy jak przyjmowani sa do pracy ludzie w urzedach ..musi byc SWÓJ i bez tego ani rusz
Odpowiedz
9
@ l.
dnia 02.10.2012, 19:39 · Zgłoś
Ktoś napisał,że to pralnia unijnych pieniędzy.Pranie pieniędzy polega na legalizowaniu skradzionych pieniędzy w legalnych podmiotach gospodarczych wiec to jest raczej ich wyłudzanie i marnotrawienie jak w Grecji. I jak Grecja (co najmniej,bo Grecy to przy nas są bogacze !) skończymy po prostu,to tylko kwestia czasu. A co do nowych miejsc pracy w Jaśle to są - jak Yeti - kilka osób je podobno widziało,ale większość raczej w nie nie wierzy i ma ku temu solidne empiryczne podstawy... Urząd pracy jest po to,żeby urzędnicy mieli pracę,zrozumcie to w końcu ludzie i nie dziwcie się,że on jest nieefektywny - w końcu zatrudniają tam osoby o nikłych kwalifikacjach po znajomości. Urzędnik to z definicji osoba która u prywaciarza by nie przeżyła, fama mówi,że w Krakowie po pewnym kursie całkiem sporo urzędniczek uciekło podobno do prywatnych firm HR.Bo miały wreszcie jakieś kwalifikacje... U nas to niemożliwe,bo taka styczność unijnych pieniędzy i rodzinnych interesów to wystarczająca fucha dla sprytniejszej części urzędników, a reszta nawet na kursy jest zwyczajnie już za stara albo za [...]. Ale oczywiście ci urzędnicy ciężko pracują.Nie po to co prawda,aby w Jaśle była praca - pracują,żeby udowodnić,że ich istnienie jest potrzebne.I stąd się biorą np. "targi pracy" bez pracy... (Normalnie za to się Bareja powinien wziąć gdyby dziś żył) Bo jeśli chodzi o produktywność - to może część (te kilka osób od rejestracji i zaświadczeń) robi coś użytecznego,ale reszta najwyraźniej przelewa z pustego w próżne.
Odpowiedz
16
@ bezrobotny
dnia 02.10.2012, 19:05 · Zgłoś
a co z 9253 osobami ?
Odpowiedz
2
@ solkom
dnia 03.10.2012, 06:33 · Zgłoś
Spotkajcie się na rynku w jednym czasie i ustalcie przynajmniej,,Dzień Bezrobotneg''
a co dalej ? Inwencji i pomysłów Wam chyba nie brakuje. Nie zapomnijcie ,,zaprosić
wielkich tego miasta i powiatu" nie na trybune , lecz do kółeczka...
Odpowiedz
13
@ blackisback
dnia 02.10.2012, 18:46 · Zgłoś
już nie długo będę mógł się starać o obywatelstwo tu gdzie mieszkam, wiecie co wtedy zrobię? zrzeknę się polskiego. joł
Odpowiedz
0
@ łodyniec
dnia 02.10.2012, 19:05 · Zgłoś
bedzie bialym [...] gdzie indziej ,tam cie beda w [...] ze hej :p
Odpowiedz
7
@ jarrroooo
dnia 02.10.2012, 19:29 · Zgłoś
zlodzieje bandyci niejeden pracodawca sie nachapie tylko czekaja i rece zacieraja bo beda mieli tania sile robocza i dodatek do sily pieniezny
Odpowiedz
-1
@ DżesiDżejms
dnia 02.10.2012, 20:30 · Zgłoś
O obywatelstwo jakiego kraju będziesz sie starał, jeśli można spytać?
Odpowiedz
-5
@ DżesiDżejms
dnia 02.10.2012, 20:40 · Zgłoś
Zresztą nie musisz odpowiadać.Nick, bełkot w poście i ego niedopasowane do kondycji intelektualnej jasno wskazuje, że chodzi o naszą drugą ojczyzne, stolice dubstepu i przechowalnie polskiej patologii czyli zjednoczone królestwo zwane przez rodaków na emigracji, radosnym JUKEJ.
Odpowiedz
11
@ blackisback
dnia 02.10.2012, 21:09 · Zgłoś
Wiesz, można się piąć i wykłócać o niedopasowane ego, ale nie w tym rzecz. Wstydzę się, że jestem polakiem i powtarzam to ludziom którzy mnie pytają o narodowość. Najciekawsze jest to, że część mnie rozumie... Żal mi tych ludzi co za 900 z hakiem będą robić, smutno mi na widok sondaży wyborczych itd. Rusza druga fala emigracji bo polska to klęska gospodarcza gdzie bywają przypadki, że nie chcą zatrudnić bo wymagają orzeczenia o niepełnosprawności itd. Wstyd mi za białego orła.
Odpowiedz
-12
@ DżesiDżejms
dnia 02.10.2012, 22:20 · Zgłoś
Wstyd mi za ludzi, którzy nie wiedzą jak pisze się POLAKIEM.Aby zaoszczędzić sobie wstydu, pytany odpowiadaj, że jestes Holendrem.Mieszkam w Polsce całe życie.Nie pracuje za 900 zł hakiem i nikt nie załatwiał mi pracy.Kosztowało to troche trudu.Niestety patrząc po najbliższym otoczeniu, tak z 90% ludzi wyjeżdżających do np.Anglii to ludzie nie wyedukowani w podstawowym stopniu, bez pomysłu na siebie, z wybujałymi wymaganiami finansowymi nie popartymi kompetencjami.Zostań tam gdzie jesteś.Będzie Ci lepiej.
Odpowiedz
-7
@ DżesiDżejms
dnia 02.10.2012, 22:52 · Zgłoś
Aha.I o opinie ta temat Polaków miej pretensje raczej to swoich współbraci na emigracji.To oni od przeszło dekady skutecznie utrwalają stereotypowy wizerunek wiecznie [...], ewentualnie naćpanego, bezzębnego Polaka mierzącego czas systemem poniedziałek-piątek, piątek-niedziela na budowie za granicą.Co przeciętny Holender, Francuz, Belg, Anglik lub Amerykanin moga wiedziec o sytuacji na polskim rynku pracy, skoro większość nie potrafi wskazać naszego kraju na mapie.Oczywiście na emigracje decydują sie tez ludzie z ambicjami.Jednak to niestety mniejszość.Większość któych znam z bliższego i dalszego sąsiedztwa, żyje od dziś do jutra i raz w roku szpanują na holideju w Polsce za pożyczony hajs.Ci którzy maja troche oleju w głowie, kończą budowy domów i odłozyli na godziwą emeryture.
Odpowiedz
11
@ blackisback
dnia 02.10.2012, 23:17 · Zgłoś
UK, drogi napinaczu. Napisałem "polakiem" z małej litery żebyś miał się do czego przyczepić. Tu są różni ludzie, jeśli widzisz mnie jako bezzębnego [...] który ledwo umie się przedstawić to niech tak będzie, zaśniesz spokojniej. Nie wiem do czego zmierzasz tak na prawdę... Napisałem, że wstydzę się swojej narodowości i wstydzę się polski bo w moim przekonaniu tam nie jest dobrze i nie zapowiada się lepiej, Jasło... na każdej ulicy szmateks w którym klientów nie brakuje.
Ty widzisz ten świat inaczej, no cóż. Mam to gdzieś. Wracając do tematu, przeczytaj ten artykuł jeszcze raz i zwróć uwagę na liczby jak np ta którą zawiera poniższy cytat:
"Warto zaznaczyć, że na koniec czerwca w PUP Jasło zarejestrowanych były 9328 osoby z całego powiatu jasielskiego. "
Ja polskiej biedzie i absurdalnemu systemowi powiedziałem -nie.
Odpowiedz
7
@ Mystic
dnia 02.10.2012, 23:20 · Zgłoś
Niewyedukowani powiadzasz??? A to strasznie dziwne,bo bedac jednym z tych emigrantow moge smialo powiedziec,ze skonczylam studia,niestety nie usmiecha mi sie [...] za 1000 zl miesiecznie w naszym kochanym kraju.Wykazujesz sie tu co najmniej zasciankowym mysleniem emigrant-[...].90 % moich znajomych z ktorymi pracuje tez ma studia i tez jakos nie spieszy sie im do powrotu.To chyba o czyms swiadczy.Chcialabym zobaczyc Ciebie jak dalbys sobie rade na emigracji.I zeby bylo jasne pomimo obywatelstwa brytyjskiego,nie wstydze sie bycia Polka,wstydze sie tego jacy niektorzy Polacy sa [...],slepo zapatrzeni w siebie,egoistyczni i zawistni.
Odpowiedz
-4
@ DżesiDżejms
dnia 03.10.2012, 00:44 · Zgłoś
Teraz każdy skończył jakieś studia.Jeśli źle wybrałas kierunek miej do siebie pretensje.Wyprodukowano tysiące magistrów marketingu i zarządzanie z różnych dziwnych uczelni.Emigrant [...] jest oczywiście pewnym uogólnieniem poczynionym na podstawie obserwacji wyjeżdżających z mojego otoczenia.Cóż to ma wspólnego z zasciankowością na którą tak chętnie powołują sie i zarzucają nam nasi rodacy na emigracji.Drogi blackisback.Nie widze Cię jako bezzębnego [...].Nie bierz tego tak bardzo do siebie.Wiekszośc moich znajomych,którzy skończyli jakieś sensowne studia nie wyjeżdża z kraju.Oczywiście nie wszyscy pracują w Jaśle ale np.Kraków,Rzeszów,Wrocław,Tarnów ewentualnie dalej.Zarabiają przyzwoicie.Mit spalonej ziemi i braku perspektyw przy odrobinie kreatywności to utopia.Może spytam inaczej.Jaki mieliście pomysł na siebie i Jakich państwa ambicji nie udało sie spełnic w naszym kolorowym kraju?
Odpowiedz
5
@ dino
dnia 03.10.2012, 09:21 · Zgłoś
Taki mieli pomysł na siebie, żeby wyjechać do innego kraju w Europie, w nim żyć i pracować. I to nie ich wina, że tobie gul chodzi kiedy widzisz kolesia,który jeszcze 3 lata temu chodził w obdartym dresie i walił [...] pod sklepem, a teraz ubiera się w drogie ciuchy, stawia [...] kumplom i jest wreszcie zadowolony i zarobiony. Dlaczego gardzisz ludźmi tylko dlatego, że przywożą na tego, jak ty to nazywasz "holideja", kaskę która im zbywa, a jest to więcej niż ty zarobisz w miesiąc?

Ci co mają olej w głowie kończą budowy domów? Ojejej, ale napisałeś. Komu ty taki kity chcesz wcisnąć? Przecież głównie lokalni czytaja J4U, więc wiedzą jak jest. Pracując w Polsce 90% z tych olejowych głów będzie te domy kończyć do 2050 roku.

Zazdrosna [...] jesteś i tyle, nie ma co dużo pisać. A ja życze tym wszystkim emigrantom, szczególnie tym co wyszli z biedy, żeby dorobili się jak najwiekszej kasy, żeby szastali w Jaśle grubymi tysiącami Euro właśnie po to żeby ciebie jeszcze bardziej [...]ić. Pozdro.
Odpowiedz
-2
@ DżesiDżejms
dnia 03.10.2012, 15:54 · Zgłoś
Drogi Dino.Skoro nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem 10 zdań nie dziw sie że nie potrafisz znależć pracy.Zazdrość, zawiść, małomiasteczkowość i zaściankowość tylko to potraficie zarzucić.Toż pisałem, że Ci którzy czegoś sie dorobili przez 10 lat za granicą wzbudzają u mnie najszczerszy podziw.Śmieszy mnie ta patologia nie licząca czasu za granicą.To nimi gardze.Dlaczego w 2050 mają kończyć budowy domów?Ja wprowadzam sie do swojego, wybudowanego w całośći za pieniądze zarobione na miejscu w 2013.Rozglądasz sie po Jaśle? Widzisz ile domów sie buduje?Widzisz jakie samochody tu jeżdżą? Gdzie wy żyjecie?No chyba, że jest to portal dla życiowych [...]? Do reszty twojego bełkotu nie będe sie odnosił.Pozdro. Życze powodzenia w podawaniu chipsów i makaronu [...] i uchodźcom z Afryki w waszej przepełnionej dumą z powodu wymazania polskiej tożsamości, pracy w Tesco na uchodźctwie.Viel Gluck.
Odpowiedz
3
@ Mystic
dnia 03.10.2012, 16:30 · Zgłoś
Piszesz z Twojego otoczenia.Kochany zmien otoczenie,bo wychodzi na to ,ze nie otaczasz sie jakimis wyedukowanymi ludzmi. I chcialabym abys mi wytlumaczyl roznice pomiedzy wyjazdem do UK a np do Rzeszowa.Nie zmienia to faktu,ze w Jasle pracy nie ma.Co do ambicji,jak juz pisalam nie usmiecha mi sie charowka za smieszne pieniadze. I chcialabym zebys mi wytlumaczyl co to sa sensowne studia??? Bo ja siedze sobie w mojej pracy otoczona pania prawnik i panem po inzynierii. Smieszny jestes w tym wszystkim. Kazdy szuka miejsca dla siebie,niektorzy znalezli je w UK inni w Polsce,ich wolny wybor. Roznica miedzy emigrantami a Toba jest taka,ze ja nie obrazam Cie tylko dlatego,ze wybrales zycie w kraju.
Odpowiedz
4
@ Mystic
dnia 03.10.2012, 16:37 · Zgłoś
Czy ty naprawde jestes na tyle [...] w sobie,ze myslisz,ze Polacy pracuja tu jako najtansza sila robocza???Czlowieku troche szacunku do ludzi!! Budujesz sie w Jasle??? Good for you :)
Odpowiedz
4
@ dino
dnia 03.10.2012, 17:18 · Zgłoś
Bla, bla, bla. Wprowadzasz się w 2013...Najpierw trzeba zdać maturę i zarobić na ten dom. Przypuszczalnie piszesz z kompa, który kupiła ci mama za połowę swojej pensji, a ty powtarzasz co się w domu mówi o emigrantach i piszesz [...]. A może byłeś już w UK i jedyną pracą do jakiej cię przyjęli to magazyn w Tesco gdzieś w Kencie...raczej właśnie tak było. A teraz się wyżywasz na necie. Wiesz co, podczas gdy ty się pocisz żeby [...] te swoje [...], emigranci właśnie kończą swoje zakupy w M&S i zbierają się do pubu, co gorzej zarabiający kupują sobie JD na wieczór z kolegami. A ty siedź w Jaśle i zazdrość dalej ;-)
Odpowiedz
-2
@ DżesiDżejms
dnia 06.10.2012, 14:48 · Zgłoś
Ta Anglia już całkiem wyprała wam mózgi i umiejętniość czytania ze zrozumieniem.Udanych zakupów w Mark&Spencer. Miłego wieczoru przy Dżej Di buraki.Ćwiczcie język.
Odpowiedz
1
@ Mystic
dnia 06.10.2012, 17:55 · Zgłoś
Oczywiscie zdajesz sobie sprawe,ze tylko ludzie niewyedukowani i nie posiadajacy argumentow i wystarczajacego slownictwa uciekaja sie w sporze do obrazania rozmowcy. I tak na przyszlosc... Nie spolszczaj nazw wlasnych,bo to glupio wyglada.
Odpowiedz
15
@ ela
dnia 02.10.2012, 18:26 · Zgłoś
to ma byc zatrudnienie? dziekuje bardzo ! wyzysk! nic innego ,pracodawca nie chce przyjac zwyklego pracownika tylko szuka na staz bo wtedy nie musi placic , placi PUP lepiej gdyby zlikwidowali te staze i orzeczenia niepelnosprawnosci wtedy mozna byloby cos znalezc .
Odpowiedz
17
@ ela
dnia 02.10.2012, 18:22 · Zgłoś
tyle kasy dostali a staz dostana jak zwykle tylko znajomi ,szkoda gadac w jasle nie ma pracy
Odpowiedz
17
@ [...]
dnia 02.10.2012, 17:59 · Zgłoś
To okropne ,jak w biednym kraju marnują [...] pieniądze!!! Nie ma słów innych niż niecenzuralne.Zatem zamilczę!
Odpowiedz
16
@ viva
dnia 02.10.2012, 17:38 · Zgłoś
robia [...]a szopke...
praca w powiecie jasielskim?
chyba dla dzieci tych ktorzy ,,trzymaja pod [...]a stolki" a [...]a wiedza
Odpowiedz
15
@ xyz
dnia 02.10.2012, 17:26 · Zgłoś
Na staż do Urbana do stajni.
Odpowiedz
7
@ viva
dnia 02.10.2012, 17:39 · Zgłoś
dokladnie!
Odpowiedz
10
@ czesio
dnia 02.10.2012, 17:12 · Zgłoś
nie marudzić!!!trza sie było uczyć na senatora lub posła...a przynajmniej zrobic sobie szkołę na strażnika miejskiego...a tak ?porobiliśta magistów,inżynierów,marketingowców i innych managerów i lipton!!!módlcie się żeby być w tej szczęśliwej 75-tce urodzonych pod szczęsliwą gwiazdą...
Odpowiedz
2
@ 13 grob po lewej
dnia 03.10.2012, 09:47 · Zgłoś
Na senatora to sie trzeba w Jasle urodzic hehehe
Na urzednika trzeba miec wujka, na straznika odpowiedniego sasiada, a na posla? Trzeba wiedziec z kim pic :)
Odpowiedz
36
@ Ibanez
dnia 02.10.2012, 16:39 · Zgłoś
Te 75 osób juz dawno jest wybrane ...po co ten cyrk
Odpowiedz
0
@ mala
dnia 07.10.2012, 18:48 · Zgłoś
dokladnie tylko ktos liczy jeszcze na wiecej
Odpowiedz
22
@ dd
dnia 02.10.2012, 16:16 · Zgłoś
staż to [...] i wyzysk. nie ma najczęściej niż wspólnego z nauką zawodu, praktyką. byłam na kilku rozmowach kwalifikacyjnych w jaśle, podczas których pierwszym pytaniem było "odbyła pani staż?" . natomiast na moje pytanie czemu tylko na staż chcą mnie przyjąć, niektórzy wprost z rozbrajającą szczerością i bezczelnością odpowiadali, że właśnie za niedługo kończy inny pracownik staż i potrzebują kolejną osobę na jej miejsce.
Odpowiedz
9
@ ZUZA
dnia 02.10.2012, 21:02 · Zgłoś
dd zgadzam się z tobą!!! znam osobiście osoby które już po kilka razy odbywały staż .A jak mi wiadomo to na staż można iść tylko raz.Więc jeśli pracodawca ma znajomości to może załatwić wszystko!!!chory kraj i ci którzy nim rządzą: cóż tu można więcej dodać
Odpowiedz
14
@ [...] [...]
dnia 02.10.2012, 15:52 · Zgłoś
Boże widzisz i nie grzmisz
Odpowiedz
20
@ mądraliński
dnia 02.10.2012, 15:49 · Zgłoś
I w taki sposób pieniądze zostają zmarnowane przez urzędników. Najpierw urzędnicy dostaną na szkolenie, potem za szkolenie, a na koniec ludzie, którzy będą chcieli odbyć staż będą musieli dać w łapę(jeszcze nie zarobione pieniądze) żeby ten staż odbyć. Oczywiście wyjątki będą stanowić członkowie rodziny [...], jeżeli jeszcze nie mają załatwionego etaciku.
Odpowiedz
15
@ ZUZA
dnia 02.10.2012, 15:52 · Zgłoś
heehee tylko umierać!!! bo tanio(żenada)
Odpowiedz
46
@ ZUZA
dnia 02.10.2012, 15:15 · Zgłoś
Tymi stażami to tylko uczą pracodawców jak można znależć tanią siłę roboczą.Urząd zapłaci za staż marne grosze a pracodawca się śmieje bo ma za darmo pracownika który i tak musi robić jak każdy inny pracownik.Uczcie ich tak dalej
Odpowiedz
-27
@ jojo
dnia 02.10.2012, 15:00 · Zgłoś
W Jaśle jest tak; Cokolwiek zrobisz,żle zrobisz:(
Odpowiedz
26
@ ZUZA
dnia 02.10.2012, 15:49 · Zgłoś
JOJO nie o to chodzi że co zrobią to i tak żle!!!chodzi mi o to że przez te staże pracodawcy mają za darmo pracowników i nie muszą dawać umowy a ty jesteś dalej w PUP zarejestrowany jako bezrobotny i do niczego ci się to nie liczy
Odpowiedz
-2
@ Laura Diaz
dnia 03.10.2012, 10:42 · Zgłoś
No ale chyba lepiej mieć w papierach doświadczenie choćby i na stażu, niż nie mieć żadnego? Poza tym nawet na "[...]" stażu czegoś można się nauczyć.
Odpowiedz
21
@ obserwator z daleka
dnia 02.10.2012, 14:34 · Zgłoś
nawet juz mi sie pisac odechcialo jak przeczytalem.
Odpowiedz
35
@ jano
dnia 02.10.2012, 14:04 · Zgłoś
A co z bezrobotnymi po 50 roku życia do gazu czy na sybir???
Odpowiedz
11
@ POlska
dnia 02.10.2012, 15:00 · Zgłoś
Eutanazja, trzeba tak po nowoczesnemu napisać :)
Odpowiedz
17
@ trybus
dnia 02.10.2012, 15:22 · Zgłoś
Spokojnie jano dzięki PO-PSL-RP ludzie po 50 roku życia mają jeszcze około 29lat na znalezienie pracy!
Odpowiedz
28
@ Sven
dnia 02.10.2012, 13:28 · Zgłoś
75 miejsc pracy na dziesiątki tysięcy bez zatrudnienia! Muszę powiedzieć,że to czarny humor w tym wypadku większe szanse są wygrania w dużego lotka zresztą zostawić sprawę bez komentarza.
Odpowiedz
12
@ obserwator
dnia 02.10.2012, 13:10 · Zgłoś
dzieciom komunistów dacie tylko tom prace dajcie prace wszystkim ludziom to sie ostoicie u władzy
Odpowiedz
40
@ Ja
dnia 02.10.2012, 13:03 · Zgłoś
Bezrobotnych jest dużo więcej tylko są nie zarejestrowani,
Odpowiedz
9
@ viva
dnia 02.10.2012, 17:54 · Zgłoś
dokladnie!!!
Odpowiedz
59
@ 01
dnia 02.10.2012, 12:44 · Zgłoś
Bo to jest pralnia unijnych pieniędzy.Równie dobrze fundusze te można by przeznaczyć na
zakup sit i w Wisłoce szukać złota , efekt będzie taki sam ani złota , ani pracy po tych
szkoleniach nikt nie znajdzie.
Odpowiedz
46
@ łodyniec
dnia 02.10.2012, 12:52 · Zgłoś
[...]N... [...] nabijają ludzi w butelke!!! zdrowy kraj - chorzy rządzący !!!
Odpowiedz
27
@ trybus
dnia 02.10.2012, 12:43 · Zgłoś
Kapusta wyrzucona w błoto...
Niegdyś w ramach elektryfikacji prąd miał być w każdym domu-teraz w ramach walki z bezrobociem każdy bezrobotny ma umieć powozić wózkiem widłowym!Hura!!!
Odpowiedz
9
@ makgajwer
dnia 02.10.2012, 12:33 · Zgłoś
Idę...
Odpowiedz
35
@ on
dnia 02.10.2012, 12:33 · Zgłoś
ha ha hary zyja i gorzalke [...] z gory spogladaja wszystkich w [...]e maja!!!:):):)
Odpowiedz
17
@ Zatruty Świat ?
dnia 02.10.2012, 12:31 · Zgłoś
Praca w Jaśle za najniższą krajową ?

Re: GMO, Alarm dla świata !!!
http://forum.jaslo4u.pl/viewtopic.php?f=65&t=9337&start=15#p149021
Odpowiedz
15
@ tarzan-zan
dnia 02.10.2012, 22:03 · Zgłoś
swego czasu w pup w Dębicy była akcja aktywizowania bezrobotnych... Były oferty pracy z koniecznością zamieszkania w... łodzi... oraz z koniecznością dojazdu z przesiadką bo nie było bezpośredniego połączenia, za najniższą krajową... Cały tłum bezrobotnych dostał najpierw pierwszą propozycję, której nie przyjęli, potem dostali drugą propozycję której nie przyjęli i zostali skreśleni z listy bezrobotnych na 3 miesiące...
W taki sposób walczy się z bezrobociem, bo liczba zarejestrowanych bezrobotnych [...]ownie spadła...
Odpowiedz
220
@ łodyniec
dnia 02.10.2012, 12:14 · Zgłoś
wy [...] . 1.5 mln ? i kto tą kasę zgarnie!!! 953 zł na staż pół roczny dla 75 osób ? wy ZŁODZIEJE [...]... gdzie reszta kasy trafi ??? 75x953x pół roku = 446004 zł gdzie [...] reszta kasy trafi ? kto się znowu dorobi ? BO NAPEWNO NIE BEZROBOTNY wy [...]
Odpowiedz
90
@ !!!!!
dnia 02.10.2012, 12:29 · Zgłoś
łodyniec na prezydenta!!!
Odpowiedz
62
@ 13 grob po lewej
dnia 02.10.2012, 13:19 · Zgłoś
łodyniec na rumianego! na staroste! na Alicje Zajac!
Odpowiedz
61
@ rysio taxi drajwer
dnia 02.10.2012, 13:46 · Zgłoś
także jestem bezrobotny ale umiem liczyc wynagrodzenie wynosi 428'850.00 zus 312'750.00 do tego zwrot kosztów przejazdu średnio7'500.00 do10'000.00=751'600.00 a reszta na premie dla pracowników pup jezcze coś tam podatku zabierają około 98'635.50=850'235.50
gratulacje [...]
Odpowiedz
14
@ łodyniec
dnia 02.10.2012, 15:18 · Zgłoś
1 748 487 zł : 450 zł(Chodzi o opłaty na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, wypadkowe i dobrowolne chorobowe z najniższej krajowej 1500zł brutto )=3885 miesięcy pracy !!!=323 lata!!! czyli zwolnienie pracodawców z składek ZUS i 323 osoby mogą pracować cały rok po którym należy sie im KURONIÓWKA !!!
Odpowiedz
18
@ Marnacja
dnia 02.10.2012, 19:04 · Zgłoś
Zaiste ogromna kasa do zmarnowania dostała się wiadomej firmie - opasie się przy tym niejeden znajomek króliczka. Już widzę te rozdziawione [...] - ile by tam nie wrzucił, jak do gardzieli smoka ani śladu i efektu...Widzisz a nie grzmisz...
Odpowiedz
5
@ spoko
dnia 03.10.2012, 08:31 · Zgłoś
mogli by w koncu umowy zaczac dawac pracodawcy a nie pojdziesz na czarno pracowac i nawet najnizszej nie dostaniesz bo jak zazwyczaj mowią "kryzys" i wez tu znajdz uczciwego pracodawce na jaslielskim rynku pracy...
Odpowiedz
1
@ ZUZA
dnia 07.10.2012, 21:25 · Zgłoś
no NA PEWNO nie bezrobotni!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.