Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Praca - Jasło

20

Z roku na rok, w Jaśle obserwuje się znaczący spadek bezrobocia. Wciąż na wiele stanowisk są otwarte rekrutacje, dzięki czemu kolejni mieszkańcy mogą znaleźć zatrudnienie. Zapraszamy do lektury krótkiego artykułu, w którym odpowiadamy na pytania: jak dokładnie kształtuje się rynek pracy w Jaśle, na jakie stanowiska potrzebni są w Jaśle pracownicy, gdzie szukać pracy w Jaśle.

Rynek pracy w Jaśle

Z raportu przygotowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle jednoznacznie wynika, że od 2015 bezrobocie w Jaśle stale notuje spadki, co jest bardzo dobrą wiadomością, zarówno dla władz powiatu, jak również jego mieszkańców. Potwierdzają to dane z GUS z 2018, zgodnie z którymi rynek pracy w gminie wiejskiej Jasło, w powiecie jasielskim, kształtuje się następująco:

 • 1227 osób pracujących w gminie i 20693 osoby pracujące w całym powiecie,
 • 812 zarejestrowanych bezrobotnych w gminie, z czego kobiety stanowią 60,8 proc. (kobiety w wieku produkcyjnym 10,1 proc.), a osoby w wiek produkcyjnym 7,8 proc. i 5748 zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie, z czego kobiety stanowią 60,2 proc. (kobiety w wieku produkcyjnym 10,3 proc.), a osoby w wiek produkcyjnym 8,0 proc. 

Stopa bezrobocia w całym powiecie jasielskim - zgodnie z danymi Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle - na koniec maja 2019, wyniosła 9,4 proc., co stanowi o 4 proc. więcej niż w całym kraju i o 1 proc. więcej niż w województwie podkarpackim. W Jaśle nie brakuje ofert pracy, a wręcz cały czas pojawiają się nowe. Aktualne dane serwisu jobsora.com wskazują na to, że aktywnych jest na ten moment ponad tysiąc ofert pracy w Jaśle.

Jakie stanowiska pracy czekają w Jaśle?

Z informacji Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle z 2018 wynika, że osoby bezrobotne podejmują pracę najczęściej w następujących branżach:

 • handel - zwłaszcza sprzedaż;
 • usługi - zwłaszcza remontowo-budowlane, związane z konserwacją i naprawą pojazdów samochodowych oraz fryzjerstwem i pozostałymi zabiegami kosmetycznymi;
 • produkcja - zwłaszcza produkcja mebli, wyrobów metalowych, odzieży i wyrobów tekstylnych.

To właśnie w tych rodzajach działalności gospodarczej zatrudnienie czeka na kolejnych mieszkańców Jasła.

Oferty pracy Jasło: gdzie szukać?

Wolnych stanowisk do obsadzenia w Jaśle nie brakuje. By znaleźć odpowiednią dla siebie pracę, warto na bieżąco śledzić wykazy deficytowych stanowisk publikowane przez Urząd Pracy w Jaśle, a przede wszystkim regularnie odwiedzać darmowe portale z ofertami pracy. Prawie 1300 ogłoszeń o pracę w Jaśle czeka aktualnie na stronie https://pl.jobsora.com/praca-jasło.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 25.07.2019, 12:31
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ...
dnia 25.07.2019, 22:30
Ocena
komentarza:
58
Zmienicie tytuł - "Szukają pomiataczy za miskę ryżu"
@ Cy
dnia 26.07.2019, 14:23
Ocena
komentarza:
26
Większość wyjechała. Nie dziwię się że nie ma komu robić. Za miskę ryżu? Za 20 lat Jasło będzie miastem starców i o 8000 mieszkańców będzie mniej.
@ jaslanin
dnia 27.07.2019, 22:09
Ocena
komentarza:
9
Dokładnie, wszyscy wyjechali, zwróccie uwagę ile ludzi będzie w grudniu w Jasle. Zresztą sam wyjechałem :) Pozdrawiam.
@ jasło
dnia 01.08.2019, 07:20
Ocena
komentarza:
6
to już miasto starców
@ FR3AK
dnia 26.07.2019, 00:15
Ocena
komentarza:
25
Popieram przedmówce. Jak ktoś był za granicą i ma rypać za 1500 na msc tu a ma to na tydzień za granicą to młody człowoek ma to 1500 tu w... Także powodzenia dla pracodawców naszych lokalnych
@ Ja
dnia 26.07.2019, 14:16
Ocena
komentarza:
21
Masz rację,najniższa krajowa w miesiącu za 10 godzin pracy dziennie, niech pracownicy urzedu pracy sobie dorobią!
@ Posiadasz informacje
dnia 26.07.2019, 17:55
Ocena
komentarza:
10
Za 1500 to ja wstaję do pracy , przez tydzień. Za pracę dostaję 3000 tygodniowo.
Oczywiście to wynagrodzenie dla fachowca ,a speca od miotły.
No i praca nie załatwiana przez pośredników którzy mają oferty za śmieszne pieniądze.
@ ja
dnia 04.08.2019, 14:24
Ocena
komentarza:
1
pracownicy urzędu też mają najniższą i dorabiają. tylko kierownicy jako tako zarabiają. a do urzędu wymagania mają trochę większe niż do sklepu czy zakładu fryzjerskiego. Nie wystarczy już wyższe wykształcnie. chcą studia prawnicze i znajomość jęzuków obcych. Popatrz na ofery ZUS
@ ona
dnia 10.08.2019, 14:07
Ocena
komentarza:
10
mam wyksztalcenie prawnicze, znajomosc jezyka angielskiego plynna w mowie i pismie (potwierdzone dyplomami), niemiecki bardzo dobra znajomosc tez potwierdzona certyfikatami. Bylam na paru "rozmowach kwalifikacyjnych" w Jasle. Pieniadze jakie proponuja to minimalna krajowa a pozniej okazuje sie ze przyjeli "dziwczynke" co to zaocznie studiuje w Krosnie. Takich znajomych, krewnych potrzebuje Jaselko. A my sie pozniej dziwimy dlaczego w urzedzie niczego nie zalatwisz dobrze jesli nie pokazesz urzedniczce paragrafu "palcem".
@ Cycaty Ben
dnia 26.07.2019, 06:28
Ocena
komentarza:
31
Życie to nie tylko gotówka, w Jaśle nie istnieje coś takiego jak życie
"po pracy"
@ Leśniak
dnia 26.07.2019, 16:23
Ocena
komentarza:
16
Zgadza się nuda i upadek
@ Alek
dnia 26.07.2019, 22:18
Ocena
komentarza:
29
Zmowa zarobkowa u pracodawców
@ hanka
dnia 27.07.2019, 06:53
Ocena
komentarza:
-1
Są zasadnicze 2 pytania zadawane przy przyjęciu do pracy: przyszły pracownik pyta "ile dostanę" a pracodawca pyta ""co umiesz, co potrafisz?". Niestety często odpowiedź pada tylko z jednej strony.
@ Ferdynand
dnia 27.07.2019, 10:03
Ocena
komentarza:
12
Byłem w pośredniaku i nie ma pracy z moim wykształceniem
@ xxx
dnia 28.07.2019, 01:13
Ocena
komentarza:
14
Mam w d... pracę w Jaśle za minimum. Kompletne dno a pracodawcy wydaje się, że robi łaskę płacąc 1600 zł.
@ GGG
dnia 28.07.2019, 23:57
Ocena
komentarza:
9
A jak jeszcze da umowę o pracę to już musisz być wdzięczny aż po grób..
@ Tylko normalność
dnia 29.07.2019, 07:18
Ocena
komentarza:
4
Są oferty prostej pracy dla emerytów (66) na czarno ?
@ Marta
dnia 05.08.2019, 17:04
Ocena
komentarza:
6
Wymierającej miasto bez perspektyw
@ Jasiek
dnia 07.08.2019, 10:17
Ocena
komentarza:
1
W jaśle zarobki od 1800-2400 w rożnych zakładach (mam tu na myśli prace fizyczne) na gamracie pare zakładów jest. Większość woli wyjechać bo ciężko tu odłożyć, chyba że ktoś mieszka z rodzicami
@ Jprdle
dnia 08.08.2019, 16:33
Ocena
komentarza:
12
Jasło to jedna wielka dziura. Od dłuższego czasu mowi się o co raz to większym wyludnianiu się miasta. Zreszta nie ma co się dziwić jak od kilkunastu dobrych lat Jasło stoi w miejscu, jak nie cofa się w rozwoju. Proszę spojrzeć na google maps jak wielki teren gamratu swieci pustkami. Wystarczyłoby przeznaczyć pieniądze na renowacje tych terenów i spróbowaniu odtworzenia jakiegokolwiek przemysłu. Kilkanaście olbrzymich hal, które stoją i się marnują. Miasto woli jednak przeznaczać działki i pieniądze na cele idiotyczne, bo przecież Jezus większy niż w swiebodzinie. Co od kilkunastu lat zmieniło się w jasle ? Zarządzający pierdzacy w stołek. Remont chodnika na ul. Szkolnej, potem rozbieranie i budowa na nowo bo nikt nie przewidział ze za pare miesięcy niezbędny będzie remont kanalizacji ? I gdzie są te pieniądze ? Dlaczego prokuratura nie zajęła się tym tematem ? O liniach autobusowych już nie wspomnę.. jedna wielka kpina. Miasto z taka historia a ponad połowa zameldowanych nawet nie wie O historii tego miejsca. Szkoda gadać.. nic dziwnego ze Jasło od lat znajduje się na liście najbardziej upadających miast w Polsce. Proszę zobaczyć na Krosno.. tam jakoś można się rozwijać. O Rzeszowie już nie wspominając.. wszędzie można ale nie w jasle. A wy dalej głosujcie na pierdzacych w stołek. Żal [...] ściska. Dobrze ze od x lat nie mam już doczynienia z tym miastem. Jedynie smutno na sercu gdy raz na jakiś czas się wraca i widzi co się dzieje. Nie pozdrawiam
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105