Strona główna

Praca - Jasło

20
Napisany dnia: 25.07.2019, 12:31 , Tagi: Brak

Z roku na rok, w Jaśle obserwuje się znaczący spadek bezrobocia. Wciąż na wiele stanowisk są otwarte rekrutacje, dzięki czemu kolejni mieszkańcy mogą znaleźć zatrudnienie. Zapraszamy do lektury krótkiego artykułu, w którym odpowiadamy na pytania: jak dokładnie kształtuje się rynek pracy w Jaśle, na jakie stanowiska potrzebni są w Jaśle pracownicy, gdzie szukać pracy w Jaśle.

Rynek pracy w Jaśle

Z raportu przygotowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle jednoznacznie wynika, że od 2015 bezrobocie w Jaśle stale notuje spadki, co jest bardzo dobrą wiadomością, zarówno dla władz powiatu, jak również jego mieszkańców. Potwierdzają to dane z GUS z 2018, zgodnie z którymi rynek pracy w gminie wiejskiej Jasło, w powiecie jasielskim, kształtuje się następująco:

 • 1227 osób pracujących w gminie i 20693 osoby pracujące w całym powiecie,
 • 812 zarejestrowanych bezrobotnych w gminie, z czego kobiety stanowią 60,8 proc. (kobiety w wieku produkcyjnym 10,1 proc.), a osoby w wiek produkcyjnym 7,8 proc. i 5748 zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie, z czego kobiety stanowią 60,2 proc. (kobiety w wieku produkcyjnym 10,3 proc.), a osoby w wiek produkcyjnym 8,0 proc. 

Stopa bezrobocia w całym powiecie jasielskim - zgodnie z danymi Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle - na koniec maja 2019, wyniosła 9,4 proc., co stanowi o 4 proc. więcej niż w całym kraju i o 1 proc. więcej niż w województwie podkarpackim. W Jaśle nie brakuje ofert pracy, a wręcz cały czas pojawiają się nowe. Aktualne dane serwisu jobsora.com wskazują na to, że aktywnych jest na ten moment ponad tysiąc ofert pracy w Jaśle.

Jakie stanowiska pracy czekają w Jaśle?

Z informacji Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle z 2018 wynika, że osoby bezrobotne podejmują pracę najczęściej w następujących branżach:

 • handel - zwłaszcza sprzedaż;
 • usługi - zwłaszcza remontowo-budowlane, związane z konserwacją i naprawą pojazdów samochodowych oraz fryzjerstwem i pozostałymi zabiegami kosmetycznymi;
 • produkcja - zwłaszcza produkcja mebli, wyrobów metalowych, odzieży i wyrobów tekstylnych.

To właśnie w tych rodzajach działalności gospodarczej zatrudnienie czeka na kolejnych mieszkańców Jasła.

Oferty pracy Jasło: gdzie szukać?

Wolnych stanowisk do obsadzenia w Jaśle nie brakuje. By znaleźć odpowiednią dla siebie pracę, warto na bieżąco śledzić wykazy deficytowych stanowisk publikowane przez Urząd Pracy w Jaśle, a przede wszystkim regularnie odwiedzać darmowe portale z ofertami pracy. Prawie 1300 ogłoszeń o pracę w Jaśle czeka aktualnie na stronie https://pl.jobsora.com/praca-jasło.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ ...
dnia 25.07.2019, 22:30
Ocena
komentarza:
58
Zmienicie tytuł - "Szukają pomiataczy za miskę ryżu"
@ Cy
dnia 26.07.2019, 14:23
Ocena
komentarza:
26
Większość wyjechała. Nie dziwię się że nie ma komu robić. Za miskę ryżu? Za 20 lat Jasło będzie miastem starców i o 8000 mieszkańców będzie mniej.
@ jaslanin
dnia 27.07.2019, 22:09
Ocena
komentarza:
9
Dokładnie, wszyscy wyjechali, zwróccie uwagę ile ludzi będzie w grudniu w Jasle. Zresztą sam wyjechałem :) Pozdrawiam.
@ jasło
dnia 01.08.2019, 07:20
Ocena
komentarza:
6
to już miasto starców
@ FR3AK
dnia 26.07.2019, 00:15
Ocena
komentarza:
25
Popieram przedmówce. Jak ktoś był za granicą i ma rypać za 1500 na msc tu a ma to na tydzień za granicą to młody człowoek ma to 1500 tu w... Także powodzenia dla pracodawców naszych lokalnych
@ Ja
dnia 26.07.2019, 14:16
Ocena
komentarza:
21
Masz rację,najniższa krajowa w miesiącu za 10 godzin pracy dziennie, niech pracownicy urzedu pracy sobie dorobią!
@ Posiadasz informacje
dnia 26.07.2019, 17:55
Ocena
komentarza:
10
Za 1500 to ja wstaję do pracy , przez tydzień. Za pracę dostaję 3000 tygodniowo.
Oczywiście to wynagrodzenie dla fachowca ,a speca od miotły.
No i praca nie załatwiana przez pośredników którzy mają oferty za śmieszne pieniądze.
@ ja
dnia 04.08.2019, 14:24
Ocena
komentarza:
1
pracownicy urzędu też mają najniższą i dorabiają. tylko kierownicy jako tako zarabiają. a do urzędu wymagania mają trochę większe niż do sklepu czy zakładu fryzjerskiego. Nie wystarczy już wyższe wykształcnie. chcą studia prawnicze i znajomość jęzuków obcych. Popatrz na ofery ZUS
@ ona
dnia 10.08.2019, 14:07
Ocena
komentarza:
10
mam wyksztalcenie prawnicze, znajomosc jezyka angielskiego plynna w mowie i pismie (potwierdzone dyplomami), niemiecki bardzo dobra znajomosc tez potwierdzona certyfikatami. Bylam na paru "rozmowach kwalifikacyjnych" w Jasle. Pieniadze jakie proponuja to minimalna krajowa a pozniej okazuje sie ze przyjeli "dziwczynke" co to zaocznie studiuje w Krosnie. Takich znajomych, krewnych potrzebuje Jaselko. A my sie pozniej dziwimy dlaczego w urzedzie niczego nie zalatwisz dobrze jesli nie pokazesz urzedniczce paragrafu "palcem".
@ Cycaty Ben
dnia 26.07.2019, 06:28
Ocena
komentarza:
31
Życie to nie tylko gotówka, w Jaśle nie istnieje coś takiego jak życie
"po pracy"
@ Leśniak
dnia 26.07.2019, 16:23
Ocena
komentarza:
16
Zgadza się nuda i upadek
@ Alek
dnia 26.07.2019, 22:18
Ocena
komentarza:
29
Zmowa zarobkowa u pracodawców
@ hanka
dnia 27.07.2019, 06:53
Ocena
komentarza:
-1
Są zasadnicze 2 pytania zadawane przy przyjęciu do pracy: przyszły pracownik pyta "ile dostanę" a pracodawca pyta ""co umiesz, co potrafisz?". Niestety często odpowiedź pada tylko z jednej strony.
@ Ferdynand
dnia 27.07.2019, 10:03
Ocena
komentarza:
12
Byłem w pośredniaku i nie ma pracy z moim wykształceniem
@ xxx
dnia 28.07.2019, 01:13
Ocena
komentarza:
14
Mam w d... pracę w Jaśle za minimum. Kompletne dno a pracodawcy wydaje się, że robi łaskę płacąc 1600 zł.
@ GGG
dnia 28.07.2019, 23:57
Ocena
komentarza:
9
A jak jeszcze da umowę o pracę to już musisz być wdzięczny aż po grób..
@ Tylko normalność
dnia 29.07.2019, 07:18
Ocena
komentarza:
4
Są oferty prostej pracy dla emerytów (66) na czarno ?
@ Marta
dnia 05.08.2019, 17:04
Ocena
komentarza:
6
Wymierającej miasto bez perspektyw
@ Jasiek
dnia 07.08.2019, 10:17
Ocena
komentarza:
1
W jaśle zarobki od 1800-2400 w rożnych zakładach (mam tu na myśli prace fizyczne) na gamracie pare zakładów jest. Większość woli wyjechać bo ciężko tu odłożyć, chyba że ktoś mieszka z rodzicami
@ Jprdle
dnia 08.08.2019, 16:33
Ocena
komentarza:
12
Jasło to jedna wielka dziura. Od dłuższego czasu mowi się o co raz to większym wyludnianiu się miasta. Zreszta nie ma co się dziwić jak od kilkunastu dobrych lat Jasło stoi w miejscu, jak nie cofa się w rozwoju. Proszę spojrzeć na google maps jak wielki teren gamratu swieci pustkami. Wystarczyłoby przeznaczyć pieniądze na renowacje tych terenów i spróbowaniu odtworzenia jakiegokolwiek przemysłu. Kilkanaście olbrzymich hal, które stoją i się marnują. Miasto woli jednak przeznaczać działki i pieniądze na cele idiotyczne, bo przecież Jezus większy niż w swiebodzinie. Co od kilkunastu lat zmieniło się w jasle ? Zarządzający pierdzacy w stołek. Remont chodnika na ul. Szkolnej, potem rozbieranie i budowa na nowo bo nikt nie przewidział ze za pare miesięcy niezbędny będzie remont kanalizacji ? I gdzie są te pieniądze ? Dlaczego prokuratura nie zajęła się tym tematem ? O liniach autobusowych już nie wspomnę.. jedna wielka kpina. Miasto z taka historia a ponad połowa zameldowanych nawet nie wie O historii tego miejsca. Szkoda gadać.. nic dziwnego ze Jasło od lat znajduje się na liście najbardziej upadających miast w Polsce. Proszę zobaczyć na Krosno.. tam jakoś można się rozwijać. O Rzeszowie już nie wspominając.. wszędzie można ale nie w jasle. A wy dalej głosujcie na pierdzacych w stołek. Żal [...] ściska. Dobrze ze od x lat nie mam już doczynienia z tym miastem. Jedynie smutno na sercu gdy raz na jakiś czas się wraca i widzi co się dzieje. Nie pozdrawiam
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

VIVO! Krosno
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta

   

  To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105