Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Praca w Niemczech? Zobacz jakie tłumaczenia na niemiecki mogą Ci sie przydać

2

Niemcy to jeden z najpopularniejszych kierunków emigracji zarobkowej. Według różnych szacunków, u naszych zachodnich sąsiadów mieszka od 1,5 do 2 mln Polek i Polaków. Wśród nich są opiekunki osób starszych, budowlańcy, hydraulicy, mechanicy samochodowi, ale i informatycy czy programiści. Wyjeżdżasz za pracą? Zobacz, jakie tłumaczenia na niemiecki mogą Ci się przydać!

Tłumaczenia niemieckiego – zacznij od CV

Curriculum vitae znane jest także jako CV, czasem można spotkać się z zapisem c.v. Termin ten pochodzi z łaciny i oznacza „bieg życia” („przebieg życia”). Co ciekawe, za tymi dziś każdemu z nas dobrze znanymi słowami stoi Cyceron (Marek Tulliusz Cyceron), mówca, polityk, filozof i pisarz. To właśnie on w 63 roku p.n.e. po raz pierwszy użył tych dwóch wyrazów w mowie konsularnej zatytułowanej „W obronie Rabiriusza”.

Co ciekawe, termin curriculum vitae w USA i Kanadzie, na Filipach czy w Rosji zastępuje się pojęciem  „résumé”. Warto dodać jeszcze, że w Ameryce Północnej CV używa zazwyczaj środowisko naukowe i akademickie.

Układ treści może być zaprezentowany chronologicznie, celowo, funkcjonalnie czy twórczo (kreatywne CV). Od 2004 roku istnieje nawet europejska wersja curriculum vitae. Dzięki uniwersalnemu layautowi można szukać pracy we wszystkich krajach UE. Wystarczy wejść na stronę serwisu Europass i uzupełnić szablon.

- Curriculum Vitae pomaga w zrobieniu pozytywnego pierwszego wrażenia. To Twoja wizytówka. Nie wystarczy jednak rzetelne przygotowanie tego dokumentu. Każdy, kto myśli o współpracy z firmą z Niemiec, prędzej czy później uzmysłowi sobie, że ważne są profesjonalne tłumaczenia na język niemiecki – podkreśla specjalista z biura SuperTłumacz - https://supertlumacz.pl/tlumaczenia-niemiecki/, które wykonuje tłumaczenia niemieckiego dokumentów potrzebnych do pracy u naszych zachodnich sąsiadów.

Skompletuj dokumenty i przetłumacz je z pomocą tłumacza języka niemieckiego

Chcesz zatrudnić się w sektorze budownictwa, a może myślisz o przemyśle lub reklamie i marketingu? Na pewno przyda się CV, list motywacyjny, a także portfolio. Nie zapomnij, że w przypadku pracy w Niemczech zwykle niezbędne jest tłumaczenie wielu innych dokumentów, w tym tych związanych z uprawnieniami zawodowymi.

Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę na curriculum vitae. „Persönliche Daten” to „dane osobiste”. „Geburtsdatum” przetłumaczymy jako „obywatelstwo”. „Schulausbildung” oznacza „wykształcenie”, a pod „Praktische Erfahrungen” kryje się „doświadczenie zawodowe”. Warto jeszcze wiedzieć, że „Kenntnisse” to „umiejętności”, z kolei „Interessen” są to „zainteresowania”.

Jeżeli znasz język niemiecki, nic nie szkodzi na przeszkodzie, abyś sam przygotował ten dokument. Dobrze jednak oddać go później do zweryfikowania w ręce zawodowego tłumacza – niemiecki pracodawca ceni sobie solidność!

Ile kosztuje tłumaczenie na niemiecki? Koszty są różne, tak, jak różne są dokumenty potrzebne osobom wyjeżdżającym do pracy w Niemczech. Najprościej skontaktować się z wybranym przez siebie biurem tłumaczeń i poprosić o wycenę – dostawcy nowoczesnych usług sprawnie przedstawiają rzeczywisty koszt przekładu.

Tłumaczenia na język niemiecki i odwrotnie – uprawnienia zawodowe

Znane są jako certyfikaty, licencje i uprawnienia zawodowe. To dodatkowe kwalifikacje, które ktoś zdobywa w drodze certyfikacji, egzaminów lub odbytych praktyk. Najczęściej nadają je organizacje skupiające wokół siebie grono fachowców. Zwykle są potrzebne specjalistom pracującym w takich branżach jak budownictwo, biznes, finanse, informatyka, lotnictwo, opieka zdrowotna, przemysł.

Na przykład w branży IT cenione są takie certyfikaty jak na przykład Google Certified Professional Cloud Architect, AWS Certified Solutions Architect – Associate czy Certified Information Security Manager (CISM).

Praca w Niemczech? Ralph Waldo Emerson mawiał: „ten czas, jak każdy inny, jest bardzo dobrym czasem, jeśli tylko wiemy, co z nim zrobić”.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 07.01.2022, 09:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ zwykły tłumacz
dnia 07.01.2022, 20:51
Ocena
komentarza:
0
Profesjonalny tłumacz przetłumaczy: Geburtsdatum - data urodzenia
@ nano
dnia 14.01.2022, 07:53
Ocena
komentarza:
0
żadne ponieważ niemcy chcą żeby były tłumaczone u nich tak że te mogą się nie liczyć!!!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105