Prace naprawcze przy linii kolejowej Jasło – Gorlice będą ukończone do 20. lipca
Tory między Jasłem a Stróżami zostały bardzo poważnie uszkodzone. Jak powiedział nam rzecznika prasowy PKP PLK S.A. Krzysztof Łańcucki, w niewielu miejscach doszło do większych zniszczeń.
- Linia Stróże - Jasło jest jedną z najbardziej uszkodzonych przez powódź. Większe szkody woda wyrządziła tylko na linii Tarnów - Nowy Sącz i na stacji Sandomierz. – mówił Łańcucki.
- Doszło do podmyć torów i rozjazdów, wypłukania tłucznia, wymycia nasypu, osunięć skarpy, przewrócenia słupów trakcyjnych, a nawet do przesunięcia podmytego toru. – wyliczył zniszczenia rzecznik.
Według Krzysztofa Łańcuckiego, ostatnie naprawy powinny zostać wykonane najpóźniej za miesiąc - Część prac już została wykonana, pozostałe zostaną ukończone do 20 lipca. – mówił przedstawiciel PKP PLK S.A.
(ks)
