Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Prezent dla kierowców. Będą parkometry i dzienne karty parkowania.

38

Już niebawem na ulicach Jasła, w obrębie stref parkowania pojawią się parkometry. Będą wprowadzane stopniowo, w najbardziej newralgicznych miejscach miasta. Koszt zakupu jednego takiego urządzenia wynosi ok. 10-12 tys. zł.

- Parkometry chcemy wprowadzać systematycznie. W pierwszej turze będzie ich około pięciu tam, gdzie one najbardziej spełnią swoją rolę. To znaczy, że oddalenie punktów, w których można nabywać karty jest duże lub skupienie miejsc postojowych jest duże – tłumaczy Ryszard Pabian, wiceburmistrz Jasła.

Docelowo planuje się także wprowadzenie opłat abonamentowych w wysokości 7 zł. Na razie za godzinę postoju w wyznaczonej strefie parkowania kierowcy muszą zapłacić 1 zł. Mogą także wykupić abonament miesięczny w wysokości 100 zł. Są jednak wyjątki. W tym roku decyzją rady miejskiej została podjęta uchwała dotycząca wydawania tzw. „zerowych” kart parkingowych, przeznaczonych dla niektórych instytucji i służb miejskich. Należą do nich m.in. Urząd Miasta, Miejski Zakład Gospodarki Odpadami, Sąd Rejonowy, MOSiR, NZOZ „Medyk”, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych, Samodzielny Publiczny Miejsko-Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej, Rzeszowskie Stowarzyszenie Pomocy im. Brata Alberta, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Parkometry z pewnością ułatwią życie kierowcom, którzy muszą teraz biegać po mieście w poszukiwaniu kart parkingowych. Jednak ich pojawienie się na ulicach miasta nie wpłynie na redukcję zatrudnienia. - Trzeba będzie wybierać z nich pieniądze, które kierowcy będą tam wrzucać. To trzeba na bieżąco kontrolować, więc osoba będzie zatrudniona – uspokaja wiceburmistrz.

(kp)

Reklama

Komentarze: 38

Dodaj komentarz Widok:
0
@ InnyMieszkaniecJasła
dnia 18.11.2010, 11:21 · Zgłoś
Rewelacja!! Nareszcie parkometry!!! A wy jaśloki uważajacy sie za wielkich [...] bo jakby co to juwenalia chcecie na poziomie, dni jasła - moze jakis dobry zspół tak jak w cywilizowanych miastach, więc zauważcie że w kazdym normalnym mieście są miejsca parkingowe płatne w parkometrach!!! Więc sami się zdecydujcie czy chcecie sie cofac w rozwoju czy jednak podążac za cywilizacją!!
PARKOMETRY SĄ OK!!
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 17.11.2010, 20:40 · Zgłoś
puknijcie wy się w [...]!! [...]! jeszcze za co będziecie pobierać te opłaty!!;P
Odpowiedz
0
@ x
dnia 17.11.2010, 18:14 · Zgłoś
Ja zawsze daję 1zł nie ma sprawy tylko bardzo często nie ma gdzie stanąć.
Odpowiedz
0
@ ab
dnia 17.11.2010, 12:19 · Zgłoś
Czy ktoś policzył po ilu latach zwróci się koszt zakupu parkometru
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 17.11.2010, 02:16 · Zgłoś
Kandydaci do wyborów powinni podawać wykształcenie,kierunek i zawód!!!
Odpowiedz
0
@ dede
dnia 16.11.2010, 20:31 · Zgłoś
wybory wybory wybory...................miasta obwieszone plakatami...........na kserze kolejki.........bo...........drukuja ................uwaga niespodzianka......PLAKATY WYBORCZE
poprostu wszedzie plakaty lista...pozycja..........numer....................woooooooooow!!! ;-)
cuda swiata...............
Odpowiedz
0
@ ----------
dnia 16.11.2010, 17:05 · Zgłoś
zastanówcie sie kto was krytykuje
Odpowiedz
0
@ mariusz
dnia 16.11.2010, 17:04 · Zgłoś
co sie stało pan krzysztof reklamuje kandydatów z pisu nauczył sie odemnie
Odpowiedz
0
@ jr
dnia 16.11.2010, 14:09 · Zgłoś
Miasto ma być dla ludzi a nie ludzie dla miasta, parkingi powinny być bezpłatne. W Jaśle nie ma turystów i zwiedzających tylko Ci co mieszkają tu i płacą podatki dlatego powinny być free.
Odpowiedz
0
@ ja2
dnia 16.11.2010, 13:42 · Zgłoś
tak bezzaszadna w tym miescie to wszystko jest bezzasadne jak zwykle urzedasy sobie za darmo beda parkowac a najbiedniejsi i nietlyko musza płacic no nie ma co trzeba pisowcom podziekowac na wyborach do roboty :)
Odpowiedz
0
@ jasel
dnia 15.11.2010, 23:17 · Zgłoś
do LOGIKA!!! przeczytaj uważnie!!! (...)Są jednak wyjątki. W tym roku decyzją rady miejskiej została podjęta uchwała dotycząca wydawania tzw. „zerowych” kart parkingowych, przeznaczonych dla niektórych instytucji i służb miejskich. Należą do nich m.in. Urząd Miasta, Miejski Zakład Gospodarki Odpadami, Sąd Rejonowy, MOSiR, NZOZ „Medyk”, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych, Samodzielny Publiczny Miejsko-Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej, Rzeszowskie Stowarzyszenie Pomocy im. Brata Alberta, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego(...) oni nie płacą!!! więc będą stawac gdzie im sie podoba i jak długo im sie podoba!!! to jest równość obywateli ???!!! KUROWSKA chcesz sie wykazać? zbuduj parkingi w Jaśle a jak? to nie moja sprawa i innych jaślan bo tobie i innym [...] za to płaca i to nie małe pieniądze!!! ja [...] w pracy 8 lat i nic nie mam z tego i jeszcze musze znosić wasze [...] pomysły człowiek ma juz tego dość! (większe korki w mieście, [...] i niepotrzebny nikomu pseudodeptak, ronda na których nie mieszczą sie TIR-y, nowe chodniki które zarastaja trawą bo nie ma kto raz na jakiś czas powyrywać trawsko wrastające na chodniki a przecież od tego powinni być ci z tych prac interwencyjnych-ale kto tego dopilnuje???!!!, fontanna na samą myśl o niej [...] sie chce jaślanom, pseudo obwodnica po której jedzie sie 40km na godzine!!! a jak była szansa na zbudowanie innej obwodnicy to zaprzepaściliście wszystko! To ma być wszystko dla nas??? dziękujemy!!!
Odpowiedz
0
@ logika
dnia 15.11.2010, 22:16 · Zgłoś
Krytyka parkometrów jest co najmniej z kilku powodów bezzasadna i mam wrażenie że opinie negatywne piszą osoby które nigdy z nich nie korzystały.
1. nie trzeba zakreślać dwóch kart po 1 zł jeśli wiemy że trzeba nam około godziny na parkowanie (tak jest często jak żona korzysta z usług kosmetyczki)- jeśli będzie to rozwiązanie takie jak w Krośnie to wrzucisz jeden z drugim 1,50 zł i bedziesz miał półtorej godziny parkowania - to naprawdę fajnie działa polecam sprawdzić w Krośnie pod Sądem lub w Krakowie pod galerią Kraków,
2. przed wprowadzeniem płatnych stref parkowania wszystkie parkingi zajęte były przez pracowników z urzędów (UM, PUP, ZUS, Starostwo, Urząd Skarbowy - teraz jeśli chcą to 100 zeta i parkują - jeśli nie to zdrowo na nogach do pracy,
3. każdy zaczyna szanować bezpłatne miejsca parkingowe - dawniej parkowano jak zaprzęgiem konnym zastawiając dwa miejsca parkingowe jednocześnie,
4. Jasło nie jest metropolią której nie można na piechotę pokonać - "oszczędni" nie jeżdżą więc i korki się zmniejszają,
5. nie ważne kto wprowadził płatne parkingi PIS, PO, czy kto inny - ważne że ktoś wreszcie ten temat rozwiązał.
6. zerowe karty parkingowe nie spowodują że nie będzie gdzie parkować, bo jeśli będzie jedna czy też dwie na Urząd to nie będą oni zajmować miejsc całymi dniami - nie wyobrażam sobie Inspektora Nadzoru szukającego cały dzień miejsca parkingowego aby przeprowadzić inspekcję lub kogoś od Brata Alberta biegającego z darami od sklepikarzy przez pół miasta (żywnością)aby zapakować to do samochodu zaparkowanego pod miastem
Podsumowując:
zamiast psioczyć na wszystko należy się zastanowić kto pisze część z powyższych komentaży i czemu one mają służyć? Jak nie chce ktoś płacić do parkometru miejskiego może zaparkować pod Rossmanem i ładować większą kasę komu innemu :) jest możliwość wyboru więc wybierać;) Wierzcie mi nie jeden mieszkaniec Rzeszowa lub Krakowa chciałby mieć taką łatwość parkowania nawet za te 1zł/h jak jest w Jaśle. Pozdrawiam logicznie myślących - mam nadzieję że jesteśmy w większości.
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 15.11.2010, 20:37 · Zgłoś
wreszcie!
Odpowiedz
0
@ zaszokowany
dnia 15.11.2010, 20:27 · Zgłoś
najpierw zróbcie drogi [...]
Odpowiedz
0
@ ???
dnia 15.11.2010, 20:15 · Zgłoś
rencisci to bogacze moga placic dziwny kraj
Odpowiedz
0
@ RJS
dnia 15.11.2010, 19:05 · Zgłoś
My, kierowcy przestaliśmy już liczyć na obiecaną obwodnicę północną, ale za to dziękujemy Pani Marii Kurowskiej przynajmniej a fotoradar !
Odpowiedz
0
@ ser_dziurawiec
dnia 15.11.2010, 17:29 · Zgłoś
A może zerowe karty parkingowe dla honorowych dawców krwi? Nie bedzie problemow z zaopatrzeniem dla szpitala
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 15.11.2010, 17:25 · Zgłoś
i tylko czekać na artykuły typu 'okradli parkomat' 'zniszczyli parkomat' 'pobili i okradli pana, który wyciągał pieniądze z parkomatów' - jedno wielkie nieporozumienie ze strefą płatnego parkowania bo i tak nie ma miejsc do parkowania.
Odpowiedz
0
@ maciek
dnia 15.11.2010, 17:25 · Zgłoś
no w końcu ktoś pomyślał :) a nie latać po kioskach kto ma na to czas zal...
Odpowiedz
0
@ s.s
dnia 15.11.2010, 16:00 · Zgłoś
parkometry ok. ale po co tylu strażników miejskich jak i tak ich nie widać na osiedlach tylko wokół urzędu a miasto to nie tylko rynek
Odpowiedz
0
@ jas
dnia 15.11.2010, 15:42 · Zgłoś
„zerowe” karty parkingowe dla urzędników to bardzo sprawiedliwe. przecież ONI pracują za DARMO więc należy im się darmowy postój.
Tak naprawdę to my zapłacimy za ich parkowanie i mandaty za nasze nieprzepisowe parkowanie.
Żyjemy w kraju równości i sprawiedliwości społecznej.
Odpowiedz
0
@ jaślan
dnia 15.11.2010, 15:40 · Zgłoś
Mam nadzieję, że "zerowe" karty parkingowe będą wydawane na samochody służbowe wymienionych instytucji, z wydrukowanym nr rej. a nie dla każdego pracownika. Pracownicy jak będą chcieli parkować przed swoim miejscem pracy to wykupią sobie abonament miesięczny. Dobrze myślę?
Odpowiedz
0
@ ???
dnia 15.11.2010, 15:31 · Zgłoś
a po co sie tak martwicie o tego parkingowego ze bez pracy zostanie... tysiace mlodych jaslan nie maja wlasnego mieszkania...do lopaty!!
Odpowiedz
0
@ co>???
dnia 15.11.2010, 15:28 · Zgłoś
to parkometry sa takie tanie?? zamiast jakies odkomarzanie za 50tysi (trucie ludzi) albo jakies fontanny za 200tysi juz dawno by byly parkomeetry normalne ... za wszystkie te niedogodnosci podziekuje Marii w wyborach (za sama koniecznosc placenia za 'parking' rowniez) .. jak sie chce pobierac oplate za parking, najpierw je trzeba zbudowac !!!
Odpowiedz
0
@ beataw
dnia 15.11.2010, 14:48 · Zgłoś
wreszcie ktoś wpadł na dobry pomysł, tylko ile będziemy teraz czekać na te parkometry???
Odpowiedz
0
@ marylka
dnia 15.11.2010, 14:40 · Zgłoś
no i pewnie bedzie drozej bo nic nie ma za darmo,nowy sposob na zapelnienie kasy
Odpowiedz
0
@ Jasio
dnia 15.11.2010, 14:27 · Zgłoś
Podziękuję pani Kurowskiej na wyborach.
Odpowiedz
0
@ Jaślak
dnia 15.11.2010, 14:24 · Zgłoś
nie jest to najlepszy pomysł. Niech ktoś zrobi analize ile więcej pozostało by w kasie miasta bez wydawania pieniędzy na parkometry i całą ta infrastrukturę oraz przede wszystkim na rzeszę strażników miejskich skaczących od parkometru do parkometru jak [...] aby przyłapać kogos na nieopłaceniu postoju. W końcu nikt dla przyjemnosci nie przyjeżdża do zatłoczonej mieściny i nie rozumiem dlaczego musi być dodatkowo umęczony tym podatkiem.
W latach komuny może było trochę mniej aut, ale nikt nie wpadał na pomysł żeby zarabiać na społeczeństwie któremu w kampani przedwyborczej obiecuje się gruszki na wierzbie.
Odpowiedz
0
@ ?
dnia 15.11.2010, 13:59 · Zgłoś
ciekawe kogo zatrudnia do wybierania kasy z tych parkometrow???
Odpowiedz
0
@ on
dnia 15.11.2010, 13:58 · Zgłoś
Jaki prezent prezentem by byla budowa parkingu
Odpowiedz
0
@ dd
dnia 15.11.2010, 13:51 · Zgłoś
widac ze przed wyborami ;-) ;-) ;-)
Odpowiedz
0
@ kierowca
dnia 15.11.2010, 13:36 · Zgłoś
A wiecie gdzie można kupić kartę parkingową na ul. Kościuszki(koło policji)?
No przecież wiadomo, że te karty sprzedawane są w ...........
p i e k a r n i.
Odpowiedz
0
@ kierowca
dnia 15.11.2010, 13:26 · Zgłoś
czy to na pewno jest prezent dla kierowców :/ to tak na MIKOŁAJKI :) mysle ze byłby lepszy jakby stworzono więcej bezpłatnych parkingów bo i tak juz za duzo za wszystko płacimy :/
Odpowiedz
0
@ m
dnia 15.11.2010, 13:15 · Zgłoś
wreszcie :)
Odpowiedz
0
@ jaślak
dnia 15.11.2010, 12:43 · Zgłoś
Wszędzie tylko kasę zdzieracie- a w sumie miały być również bezpłatne strefy parkowania. Teraz to bezpłatnie to tylko poza centrum i to przy ulicach, gdzie się przez to ruch utrudnia- sami mędrcy w tych urzędach siedzą!!!
Odpowiedz
0
@ Lord
dnia 15.11.2010, 12:35 · Zgłoś
[...] wam mózgi całkiem zlasowało!!! jaślanom parkometry? dla turystów owszem, dla jaślan na abonament symboliczny 10 zł. kogo tać wyłożyć 100 zł za abonament miesięczny chyba tylko świtę z urzędu miejskiego na czele z burmistrz kurowską! kategoryczne nie dla pisu i burmistrz kurowskiej po raz kolejny !!! ludzie głosujcie na każdego oprócz burmistrz kurowska!!!
Odpowiedz
0
@ kaz
dnia 15.11.2010, 12:31 · Zgłoś
ja sie pytam gdzie jest rownosc obywateli?
Odpowiedz
0
@ BGN
dnia 15.11.2010, 12:01 · Zgłoś
ALE PREZENT AHAHAHAHAH
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.