Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Prezent dla OSP w Trzcinicy

24

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcinicy otrzymała w prezencie od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie nowy sprzęt. To agregat prądotwórczy wraz z masztem i przedłużaczami elektrycznymi. Urządzenie zostało zakupione ze środków własnych WORD-u za kwotę ponad 6200 zł.

- Agregat będzie nam służył głównie do oświetlenia terenu podczas działań związanych nie tylko z pożarami, ale również podczas wypadków drogowych. Jest to duży zastrzyk, nie tylko finansowy, ale także sprzętowy, gdyż nasza remiza została zalana podczas ostatniej powodzi i zniszczony został sprzęt– cieszy się Wacław Gorgosz, naczelnik OSP w Trzcinicy.

O zakup agregatu strażacy zabiegali u władz gminy od kilku lat. Niestety, bezskutecznie. Zapukali więc do drzwi Tadeusza Gorgosza, przewodniczącego Rady Powiatu Jasielskiego, a ten zwrócił się z prośbą do Bogdana Rzońcy, wicemarszałka województwa podkarpackiego. W efekcie ochotnicy z Trzcinicy otrzymali nowy sprzęt, dokładnie taki jakiego potrzebowali. - Zapotrzebowanie na ten sprzęt zostało zgłoszone rok temu. Uznaliśmy, że jeśli tylko pojawi się okazja w trakcie roku i znajdzie się jakiś sposób, to taki sprzęt strażakom dostarczymy – mówi Bogdan Rzońca, wicemarszałek województwa podkarpackiego.

Tylko w tym roku Urząd Marszałkowski w Rzeszowie przeznaczył do jednostek OSP środki na zakup 111 nowych samochodów strażackich. - Jest znaczący postęp w wyposażeniu w profesjonalny sprzęt jednostek PSP i OSP, dzięki czemu ta pomoc niesiona jest też w sposób profesjonalny – podkreśla marszałek. Przyznaje, że w ciągu minionej kadencji na jego biurko trafiło wiele próśb o doposażenie takich jednostek i wielu z nich udało się pomóc.

Oprócz samorządu wojewódzkiego, strażaków wspomagają także Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, które co roku w swoim budżecie przewidują wydatki m.in. na zakup sprzętu dla OSP. – Jesteśmy wojewódzką samorządową jednostką prawną i nasz budżet jest uzależniony od obrotów w danym roku. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie one będą, natomiast staramy się na terenie naszego województwa wspomagać różne instytucje, m.in. straże pożarne – mówi nam Jerzy Czech, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.

Jednym z zadań statutowych WORD-u jest działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. - Jesteśmy nie tylko u strażaków, ale organizujemy także turnieje, konkursy, jesteśmy w szkołach, razem PZMOT, policją i strażą pożarną działamy na niwie poprawy bezpieczeństwa. To szeroki zakres, bo to są wypadki drogowe, niesienie pierwszej pomocy, szkolenia, doposażenie w sprzęt, to przygotowanie ratowników drogowych – wylicza Czech. Podkreśla przy tym, że to ważna i cenna inicjatywa, tym bardziej, że często podczas wypadków, OSP jest na miejscu zdarzenia szybciej niż straż zawodowa. To właśnie strażacy – ochotnicy bardzo często udzielają pierwszej pomocy, zabezpieczają miejsce zdarzenia i ratują rannych.

Obdarowani agregatem trzciniccy strażacy nie posiadali się ze szczęścia, choć nie ukrywają, że przydałby się on znacznie wcześniej, podczas czerwcowej powodzi.

OSP w Trzcinicy to chyba jedna z niewielu słabo wyposażonych jednostek w powiecie. Strażakom brakuje mundurów, obuwia i podstawowego sprzętu. Brakuje także lekkiego samochodu do ratownictwa drogowego. Ale jest też i dobra wiadomość – już za miesiąc zostanie oddany do użytku nowy budynek remizy strażackiej.

 (kp)

Reklama

Komentarze: 24

Dodaj komentarz Widok:
0
@ obserwatorka
dnia 28.10.2010, 20:32 · Zgłoś
byłam na tej stronie Trzcinicy fajna strona ;))
Odpowiedz
0
@ :P
dnia 28.10.2010, 10:18 · Zgłoś
pałka :D ślicznie wyszłaś ! :D
Odpowiedz
0
@ zal
dnia 28.10.2010, 10:01 · Zgłoś
pałeczka <3333
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 25.10.2010, 13:08 · Zgłoś
Pałka zapałka dwa kije :):) hehe lux
Odpowiedz
0
@ co cie to oO
dnia 24.10.2010, 10:24 · Zgłoś
haha ziomyyyyyy ! ;] kocham Cie Pałkaa <3
Odpowiedz
0
@ do strazak
dnia 24.10.2010, 09:39 · Zgłoś
no jasne że każde dofinansowanie OSP jest potrzebne i konieczne-zgadzam się z Tobą że OSP jest pierwsza przy większości akcji i tak trzymać tylko żenujące jest to że robi się to tuz przed wyboram-sypnie się sprzęt za marne 6 tys i robi cyrk jakby to było conajmniej 60 tys-imprezka napewno była fajna tyle że to mydlenie oczu-na wiosce sie ucieszą na kazdy sprzet za choćby 600 zł-ważne żeby głos oddali!
Odpowiedz
0
@ Strażak
dnia 23.10.2010, 19:29 · Zgłoś
ale piszecie bzdetne komentarze !! wy sie cieszcie że wam straż nie była na razie potrzebna!1 jakbyście mieli z nią styczność to nawet nie dalibyście rady tak pisać!! OSP potrafi naprawde dużo i zanim PSP przyjedzie to OSP nie czeka tylko działa pozdro. powinniście sie cieszyć że Osp ma więcej sprzętu na wyposarzeniu
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 23.10.2010, 11:22 · Zgłoś
ciekawe ile zarabiają ci politycy? pewnie pływają w pieniądzach,powinni im odcinac co miesiąc od pensji po 500 zł i mogliby z tego doposażac jednostki ochotnicze,a tak to ci mają pełne [...] a strażakom brakuje sprzętu..
Odpowiedz
0
@ trzcinicak
dnia 23.10.2010, 08:54 · Zgłoś
no jasne przecie wybory idą to cza co na wioske rzucic coby głos oddali...poprostu żenada
Odpowiedz
0
@ Strażak z Trzcinicy
dnia 22.10.2010, 23:26 · Zgłoś
była dobra impreza :D haha
Odpowiedz
0
@ płomyczek
dnia 22.10.2010, 21:44 · Zgłoś
kris79 jak masz takie [...] i żale wypisywać to lepiej nic nie pisz nikt nie jest ciekawy twojej [...] matematyki ,,co ile za ile,, nie jesteś członkiem straży to się nie udzielaj.
Odpowiedz
0
@ trzinicok
dnia 22.10.2010, 19:41 · Zgłoś
Oj Wicemarszałek B.RZ aż potrafił przybyć by agregat wręczyć Trzinickim OSP. Żałuje, pewnie biedactwo że wstęgi nie przecinał. Śmiechu warte
Odpowiedz
0
@ małolat
dnia 22.10.2010, 19:11 · Zgłoś
fakt; Anetka piekna 4ever!!!...;] ( tacy to pozyją--> chleb z colą;D) łaaa
Odpowiedz
0
@ CIEKAWY
dnia 22.10.2010, 10:50 · Zgłoś
WICEMARSZAŁEK RZOŃCA MA JESZCZE JAKIEŚ OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE OPRÓCZ BYWANIA NA WSZYSTKICH IMPREZACH SPOŁECZNYCH ????????????????
Odpowiedz
0
@ QilmaxeR
dnia 22.10.2010, 10:12 · Zgłoś
6200zł Matko Boska!Ile to [...] =D
Odpowiedz
0
@ PavCio
dnia 22.10.2010, 10:11 · Zgłoś
Haha DziQ Widziałem Cie haha POzdro:P
Odpowiedz
0
@ vhhjf
dnia 22.10.2010, 10:07 · Zgłoś
Uznaliśmy, że jeśli tylko pojawi się okazja w trakcie roku i znajdzie się jakiś sposób, to taki sprzęt strażakom dostarczymy – mówi Bogdan Rz
ońca, wicemarszałek województwa podkarpackiego.Tylko w tym roku Urząd Marszałkowski w Rzeszowie przeznaczył do jednostek OSP środki na zakup 111 nowych samochodów strażackich. - Jest znaczący postęp w wyposażeniu w profesjonalny sprzęt jednostek PSP i OSP, dzięki czemu ta pomoc niesiona jest też w sposób profesjonalny – podkreśla marszałek. wiec kim on jest bo sie pogubilem?marszalkiem czy wice?
Odpowiedz
0
@ git
dnia 22.10.2010, 10:03 · Zgłoś
to jest piekne!dla jednych samochody o wartosci duzo ponad 100tys a dla innych zeby nie byli smutni "agregat"hahahahahahahaha
Odpowiedz
0
@ do rkis 79
dnia 22.10.2010, 09:16 · Zgłoś
ten agregat kosztował 6.200 zł a nie jak piszesz 60 tyś. a to jest kolosalna różnica. Więc jego wartość nawet nie pokryła kosztów imprezy. No ale każda okazja jest dobra aby się zabawić i wypromować przed wyborami.
Odpowiedz
0
@ ttt
dnia 22.10.2010, 09:12 · Zgłoś
kris79 masz bójną wyobraźnie i cienko u ciebie z matmą ...
Odpowiedz
0
@ nhn
dnia 22.10.2010, 08:46 · Zgłoś
zamiast fontanny na rynku byloby 30 takich agregatów.
Odpowiedz
0
@ rafa
dnia 22.10.2010, 08:19 · Zgłoś
znalazlem ich strone jest tam troche zdjec http://www.trzcinica.osp.org.pl maja ladne dziewczyny :)
Odpowiedz
0
@ ACAB
dnia 22.10.2010, 08:00 · Zgłoś
Najlepiej sie prezentuje Anetka ;D
Ps. pozdrowienia z bylej klasy ;p
Odpowiedz
-1
@ kris79
dnia 22.10.2010, 07:25 · Zgłoś
60 tyś za sprzęt, a zrobiono imprezę 2000 prezesów innych 'działaczy' dla których zakupiono wodę gazowaną po 1,2zł i paluszki po 2zł a o [...] nie wspomnę:) Ot cały nasz piękny lepperland.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.