Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Prezydent Kaczyński odznaczył Rzońcę

17
Bogdan Rzońca, wicemarszałek województwa podkarpackiego został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego miała miejsce w Pałacu Prezydenckim 28 maja br.


Fot. UMWP



Fot. UM Jasło

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski został również Zygmunt Cholewińki, marszałek województwa podkarpackiego. Złoty Krzyż Zasługi prezydent wręczył Andrzejowi Matusiewiczowi, przewodniczącemu Sejmiku województwa podkarpackiego. - Nie byłoby dzisiejszej Polski bez olbrzymiej, twórczej energii, którą wyzwoliła samorządowa reforma, bez ogromnego wysiłku i osiągnięć samorządowców - powiedział Lech Kaczyński podczas uroczystości.

***

Order Odrodzenia Polski jest przyznawany od 1921 roku. Przyznaje go prezydent Rzeczpospolitej Polskiej za wybitne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju i za szczególne zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej oraz służby publicznej.

Złoty Krzyż Zasługi ustanowiony został w 1923 roku. Nadawany jest za zasługi dla państwa i obywateli, spełniających czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczącą korzyść państwu i obywatelom oraz za ofiarną działalność publiczną.

 
(omega)
Reklama

Komentarze: 17

Dodaj komentarz Widok:
0
@ pissek
dnia 06.06.2009, 23:22 · Zgłoś
i co my jaślanie z tego mamy? wielkie [...] !
Odpowiedz
0
@ Petentka
dnia 05.06.2009, 09:36 · Zgłoś
Dzien Samorzadowca. Kolejna okazja na wreczanie sobie "zasluzonych" nagrod i premii.W Jasle wszyscy doslownie wszyscy otrzymali premie nie nizsza jak 800 zl (najnizszy szczebel).Pomyslec jaka to zrobilo kase w calym kraju? dobra niech biora, ja bym tez wziela, ale na litosc boska niech mnie nastepnym razem potraktuja jak waznego petenta, bo to one maja nam sluzyc nie my im!!!!sprobujcie sie dodzwonic zaraz po 7.30 do jakiegokolwiek dzialu UM.Zapomnijcie!!!!! latanska z kawami, ciastkami i plotami !!!
Odpowiedz
0
@ derix
dnia 03.06.2009, 23:44 · Zgłoś
proszę, proszę i znowu buzi-buzi, [...]-[...] byle się dobrze bawić za pieniądze podatników a może by tak coś dla regionu zrobić? Jak się okazało w/g danych GUSu...Najbiedniejsze, przynajmniej według statystyk, okazało się województwo podkarpackie. Średnia płaca wynosząca 2619,75 zł jest aż o 1700 zł niższa niż w Warszawie...ciekaw jestem ile osób na Podkarpaciu zarabia 2619,75?
Odpowiedz
0
@ gosc
dnia 03.06.2009, 10:56 · Zgłoś
a to czemu nie odznaczył zająca
Odpowiedz
0
@ łajkaa
dnia 02.06.2009, 16:51 · Zgłoś
żal
Odpowiedz
0
@ Maciej
dnia 02.06.2009, 10:40 · Zgłoś
Uważam,ze madale zasłużenie otrzymali ww panowie z Podkarpacia i gratuluję.
Odpowiedz
0
@ lolek
dnia 02.06.2009, 00:52 · Zgłoś
Należy mu się za wytrwałość...w abstynencji:):):)
Odpowiedz
0
@ buncol
dnia 02.06.2009, 00:42 · Zgłoś
Jak wiecej zrobiła pani poseł Łuka. dlaJasła to głosujcie na nią a Pektowinowi obiecywała gruszki A Marzałek chciał Pektowin ZMNIEJSZYC LAT ALE TRUDNO
Odpowiedz
0
@ wyborca
dnia 01.06.2009, 22:21 · Zgłoś
Sami Swoi.Szkoda komentować mamy obraz jaka to Sprawiedliwość!!!! A miało być tak pięknie. Proponuję aby Pan Bogdan Rz. zaprosił na grilla P. Prezydenta - przecież to teraz takie modne.
Odpowiedz
0
@ BOBO
dnia 01.06.2009, 21:28 · Zgłoś
No to nareszcie Rzonce docenili.C
Odpowiedz
0
@ Mikoś
dnia 01.06.2009, 21:27 · Zgłoś
Należy się.To mądry i zasłużony Gośc dla Polski.Gratuluję.
Odpowiedz
0
@ Miły
dnia 01.06.2009, 21:24 · Zgłoś
No tak.Teraz pracownicy ,którzy zawsze mają rację pokażą swoje.Gdzie przez lata była Rada Nadzorcza Pektowiniu?Może wiecie kto tam był?A kto miał wpływ na ich powołanie?Gdzie wtedy były zwiazki ze swoimi ekspertami?
Odpowiedz
0
@ zasłużony
dnia 01.06.2009, 20:06 · Zgłoś
Nic nie mam przeciwko panu Rzońcy tylko jedno;przed wyborami byl w każdej,nawet malej miejscowości,pytam gdzie jest dziś,może by zechcial widzieć sie z tymi,którzy go wybrali,czy nie tak Bogdan?
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 01.06.2009, 14:25 · Zgłoś
na początku tego roku odznaczył byłego oficera byłej sb z jasła dlaczego nie razem ?????????
Odpowiedz
0
@ mirror.
dnia 01.06.2009, 13:27 · Zgłoś
OJ panie Kaczynski dochodzę do wniosku żę i pańska partia to kolejny cyrk na kółkach, taki Rzońca co on wartosciowego sobą prezentuje to medale se wreczają a ludzie na podkarpaciu w nędzy żyją, już nikt nigdzie mnie nie zobaczy nz żadnych wyborach .NEWER !!!!
Odpowiedz
0
@ naczelnik
dnia 01.06.2009, 11:28 · Zgłoś
o marszałku pamiętali a o naszym naczelniku PANU TADEUSZU Z. z U.S.JASŁO i jego prawej ręce PANI EWIE F. już nie.Sprawiedliwości dalej nie ma.
Odpowiedz
0
@ kos
dnia 01.06.2009, 10:48 · Zgłoś
A byl ktos zaproszony z innej parti jakiej nie uznaje p. Prezydent ........? olbrzymia tworcza energia...ludzie sie boja isc do lekarza bo na leki i tak nie maja......
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.