Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Problem trzeciego piętra w starostwie rozwiązany

77

Jeszcze do niedawna nie każdy petent Starostwa Powiatowego w Jaśle mógł dostać się na trzecie piętro budynku. Największy problem miały osoby niepełnosprawne. Od teraz wszystko się zmieni.

Starostwo Powiatowe w Jaśle rozbudowano o trzecią kondygnację budynku. Wówczas przeprowadzona została reorganizacja, w wyniku której starostowie przenieśli się na ostatnie piętro.

Ze względu na to, iż winda sięgała jedynie do drugiego piętra, osoby niepełnosprawne nie miały możliwości dostania się bezpośrednio do starosty. Obecnie winda pozwala na to, aby interesanci bez przeszkód mogli dostać się na najwyższą kondygnację budynku starostwa.

- Od momentu, kiedy przenieśliśmy się o kondygnację wyżej, w razie potrzeby interesantów przyjmowaliśmy w jednym z pokoi na drugim piętrze. Było kilka osób, jednak nie zwalnia nas to z obowiązku nawet, gdyby to była jedna osoba w skali roku. Budynek administracji publicznej powinien być dostępny – podkreśla Tadeusz Górczyk, etatowy członek Zarządu Powiatu.

Czy inwestycję można było to wykonać wcześniej? - Można było wcześniej i lepiej. Nie było to jednak zrobione, dlatego należało to uzupełnić. W momencie, kiedy rozstrzygnięto przetarg na nadbudowę budynku nie wystarczyło środków na to, by wybudować również windę. W związku z tym, że udało nam się te pieniądze wygospodarować w drugiej połowie minionego roku, prace ruszyły w październiku i zakończyły się 21 grudnia – wyjaśnia T. Górczyk.

Starostwo wydało na budowę windy na trzecim piętrze ponad 283 tysiące złotych, jednak dzięki inwestycji, teraz każdy będzie mógł bez problemu dostać się na ostatnie piętro. - Oddając tę windę do użytku dopełniliśmy obowiązku i tym samym umożliwiliśmy wszystkim udział w posiedzeniach sesji rady powiatu – dodaje.

 (icz)

Reklama

Komentarze: 67

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Niepełnosprawny
dnia 06.01.2013, 11:34 · Zgłoś
Ale dlaczego schodzili do niepełnosprawnych na 2 piętro ? Nie mogli na parter? Arogancja władzy.
Odpowiedz
2
@ rex
dnia 05.01.2013, 18:38 · Zgłoś
po co nam ta winda za taką kasę , jak tu nie ma zakladów pracy , a ludzie stąd uciekają, pojawiają sie tylko na świeta to widać po ruchu w mieście
Odpowiedz
-2
@ groby
dnia 05.01.2013, 14:19 · Zgłoś
winda powinna wyjechac na dach a bedzie latwiej wybudowac jeszcze 1pietro dla darmozjadow a bezrobotnych przybywa brawo panie czarnecki
Odpowiedz
1
@ tato
dnia 07.01.2013, 08:31 · Zgłoś
przecież to nie chodzi o budynek Urzędu Miasta Jasła tylko o budynek starostwa. Po co więc mieszasz w to Pana Czerneckiego, który w tym momencie nie ma nic do powiedzenia. ja też mam wiele uwag i napewno nie zagłosuję na obecnego Pana Burmistrza ale to nie powód aby go obwiniać za to za co nie odpowiada i nie ma kompetencji.
Odpowiedz
2
@ anty starosta
dnia 04.01.2013, 18:47 · Zgłoś
Starosta obniż sobie pensje!
Odpowiedz
2
@ don
dnia 04.01.2013, 12:53 · Zgłoś
ciekawy jestem czy ktoś z z jasielskich biznesmenów zafundował by sobie taki luksus
Odpowiedz
0
@ lolo
dnia 04.01.2013, 20:01 · Zgłoś
Ci właśnie biznesmeni maja dopiero luksusy ( za pieniądze, które powinni zapłacić ludziom, którzy na nich pracują)
Odpowiedz
5
@ anna
dnia 03.01.2013, 20:29 · Zgłoś
okropnośc tyle kasy na [...] winde wybudowalby za to 2 domy w surowym stanie ale czlowiek gospodarny a nie tak wyrzucac kase nieswoja w bloto
Odpowiedz
0
@ lolo
dnia 04.01.2013, 10:08 · Zgłoś
Winda jest dla wszystkich a domki... oczywiście dla Ciebie i czysty zysk. To jest myślenie, tylko zyzk i zysk a nic dla innych.
Odpowiedz
1
@ do svena
dnia 03.01.2013, 19:25 · Zgłoś
sven ty aspołeczny [...]
popieram twoje zdanie o [...]
po raz pierwszy się z tobą zgadzam
Odpowiedz
7
@ tedek
dnia 03.01.2013, 18:46 · Zgłoś
Czym ten Górczyk się chwali. Wydawaniem - wyrzucaniem ludzkich pieniędzy???
Dlaczego się nie przenieśli na parter??? Czego się boją???
Lepiej by się zajęli tymi numerkami na tyle wydali pieniędzy. Tylko kilka osób się przyjmuje bo numerków więcej brak gdyż urzędnicy muszą odpocząć. Skandal jak to co widziałem dzisiaj takie duże kolejki do rejestracji w biurze dla bezrobotnych.
Czas ku końcowi tego urzędnika powoli myślę mija.
Odpowiedz
3
@ ulan
dnia 03.01.2013, 18:18 · Zgłoś
mozna bylo wypozyczyc komin z oswiecimia,transport tanszy i szybszy prosto do nieba
Odpowiedz
10
@ filozof
dnia 03.01.2013, 18:12 · Zgłoś
No to z niecierpliwością czekamy na czwarte, piąte, szóste, siódme ...n-te piętro. Przy n-tym piętrze problem bezrobocia powinien całkowicie zniknąć bo wszyscy będziemy urzędnikami.
Odpowiedz
10
@ sasza
dnia 03.01.2013, 17:55 · Zgłoś
znowu Górczyk mający ciepla posadke
Odpowiedz
-3
@ dobrze życzę
dnia 03.01.2013, 13:37 · Zgłoś
Czytam, czytam i stwierdzam, niektórzy niewiedzą o czym piszą i co chcieli napisać, ale piszą , skoro klawiatura jest dostępna, więc stuka, że istnieje. Nie szkodzi, że bez sensu, że nie na temat, ale podnosi swoje dowartościowanie w taki sposób.
Windę uważa za luksus, co dzień z niej sam nie korzysta więc po co inni mają to mieć.
Skoro sam jest sprawny nie ma pojęcia o problemach osób niepełnosprawnych. Zwykła ludzka zawiść, złośliwość, zazdrość.
Życzę dyskutującym inaczej, więcej zdrowego rozsądku i dobrego zdrowia na długie lata, oraz tego by nigdy nie musieli czekać na windę aby mogli dotrzeć do zamierzonego celu.
Odpowiedz
-4
@ tarzan-zan
dnia 03.01.2013, 13:52 · Zgłoś
Ja tam nie mam nic do niepełnosprawnych, ale jednak lepiej gdyby "[...]" pomijając dbanie o siebie co jest nieuniknione, dbali o normalnych zdrowych ludzi, którzy płacą podatki i ich utrzymują, bo taki inwalida to raczej nie pracuje więc ich nie utrzymuje a jeszcze obciąża biedny ZUS. Więc może lepiej gdyby powstała instytucja pośrednika między urzędem a niepełnosprawnym i jakiś [...] by pojechał do niepełnosprawnego na jego życzenie i pomógł mu załatwić to i owo, sam by schudł i się dotlenił a niepełnosprawnego nie narażali by na stresy i niebezpieczeństwa.
Odpowiedz
-8
@ dragoness
dnia 03.01.2013, 14:47 · Zgłoś
No to wpadnij pod samochód, niech ci utną obie nogi, bedziesz jeździł na wóżku jak panisko i bedą do ciebie "urzędy" przyjeżdżać. Tyś się chyba z [...] przez ścianę macał, takie głupoty piszesz! Dzielisz ludzi na normalnych i niepełnosprawnych? "Brunatno" mi to wygląda.
Odpowiedz
-1
@ tarzan-zan
dnia 03.01.2013, 16:37 · Zgłoś
... to jeśli niepełnosprawni są tacy NORMALNI to dlaczego i po co dla nich tyle przywilejów jak choćby co kawałek miejsce parkingowe dla inwalidy które ZAWSZE stoi puste a "nienormalny" zdrowy nie ma gdzie zaparkować... To samo pod centrami handlowymi... "Nienormalni" zdrowi nie mają gdzie zaparkować żeby iść po zakupy, zasilając pośrednio budżet miasta i państwa poprzez podatki zawarte w towarze sklepowym, a "normalny niepełnosprawny" ma wolne miejsca na parkingu i to nie jedno a pewnie z pięć choćby koło LIDLa na Jana Pawła, i oczywiście miejsca te ZIONĄ pustkami, chyba że jakiś cwaniaczek który ma gdzieś te [...] zasady tam sobie zaparkuje. Ale oczywiście wtedy pole do popisu dla Straży Miejskiej i już 500 zł mandaciku za zajęcie miejsca niepełnosprawnemu, którego i tak tam nie ma...
Odpowiedz
3
@ babyblue
dnia 03.01.2013, 17:32 · Zgłoś
a nie pomyślałes o tym, że taki niepełnosprawny tez potrzebuje wyjśc do ludzi (choćby do urzędu) a siedzieć tylko w 4 ścianach. Myslenie ma przyszłość a le nie ma sie co dziwic sam nick mówi sam za siebie "tarzan" chyba też jeszcze skaczesz po drzewach bo z myśleniem u Ciebie kiepsko.
Odpowiedz
-1
@ ja
dnia 03.01.2013, 09:26 · Zgłoś
Bardzo sie cieszymy ze Pan Gorczyk dba o niepelnosprawnych aby tak dalej.
Odpowiedz
6
@ tadeusz
dnia 03.01.2013, 08:34 · Zgłoś
Kto się mija z prawdą lub czy ktoś celowo podaje nieprawdziwe informacje- chodzi o Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Wszyscy, którzy załatwiali coś ostatnio w Inspektoracie Nadzoru Budowlanego dowiadywali się, że przenoszą się do nowej siedziby w Jaśle przy ul. 3 Maja czyli do budynku który kiedyś w całości był budynkiem Przedsiębiorstwa Melioracyjnego ( chyba obecnie też tam jest Urząd Kontoli Skarbowej). Czytam i czegoś nie zrozumiałem dlatego zapytam po co komu takie zamieszanie ? Czyżby znowu jakieś kolesiostwo i aby komuś pomóc utrzymać się kolesie z partii pomagają a może z jakiegoś innego powodu. Jeśłi to możliwe proszę o odpowiedź konkretną przez osobę kompetentną . Gdzie w końcu będzie ten Inspektorat Nadzoru Budowlanego?
Odpowiedz
-1
@ Obderwaror Jasła
dnia 03.01.2013, 07:34 · Zgłoś
trele morele im nie chodzi o inwalidów tylko o swoje [...] wozić wystarczy iść stanąć koło windy i zobaczymy kto się wozi [...] !!!
Odpowiedz
6
@ wagowa
dnia 03.01.2013, 07:19 · Zgłoś
Jaki jest tonaż windy? Czy udźwignie np. "dwóch możnych" starostwa w jednym kursie?
Odpowiedz
-2
@ tarzan-zan
dnia 03.01.2013, 13:44 · Zgłoś
no co Ty... Przecież winda jest przeznaczona dla niepełnosprawnych... "możni starostowie" nadal będą biegać po schodkach.
Odpowiedz
8
@ Gonzo
dnia 02.01.2013, 23:02 · Zgłoś
Na trzecim piętrze zrobić wielki apartament Pawlusia. On lubi durze powierzchnie
Odpowiedz
10
@ 90
dnia 02.01.2013, 21:28 · Zgłoś
3 metry do góry kosztuje 300 tysięcy brawo.
Winda do 7 ton kosztuje 13 500 zł /5 metrów na piętro

za 300 tysiecy do by 30 wind zrobili
Odpowiedz
1
@ tarzan-zan
dnia 03.01.2013, 13:41 · Zgłoś
Nie uwzględniłeś DOLI DO PODZIAŁU, która wchodzi w skład całego kosztu inwestycji...
Odpowiedz
-1
@ babyblue
dnia 03.01.2013, 17:27 · Zgłoś
uważałbym na Twoim miejscu z takimi wpisami. Bo to już jest pomówienie a do prokuratury daleko nie jest.
Odpowiedz
8
@ wystarczyło pomyslec
dnia 02.01.2013, 21:12 · Zgłoś
Trzeba było przeniesc na góre panią gienie i helenke (zbiezność imion przypadkowa) które nie przyjmują petentów a reszta na dół - tym sposobem windy nie trzeba. Ale władza najpierw robi potem mysli. Uciekają po piętrach przed ludzmi a potem budują windy niby dla petentów.
Odpowiedz
3
@ xxl
dnia 02.01.2013, 20:58 · Zgłoś
sven dlaczego piszesz o kobietach babsztyle chyba przesadzasz jestes [...]
Odpowiedz
-4
@ Sven
dnia 02.01.2013, 21:14 · Zgłoś
Marzę o czarnej jak smoła z ogromnym sprzętem XXXXLLL
Odpowiedz
-3
@ tarzan-zan
dnia 03.01.2013, 13:40 · Zgłoś
Sven nie nazwał babsztylami KOBIET, tylko babsztyle siedzące w urzędzie, tam nie ma kobiet, czytaj ze zrozumieniem. Populacja ludzka dzieli się m.in. na mężczyzn, kobiety, babsztyli, [...], [...], i dalej nie będę wymieniał bo cenzura mi usunie cały wpis...
Odpowiedz
-4
@ łodyniec
dnia 02.01.2013, 20:36 · Zgłoś
dawno cie sven nie było :P co tam w szerokim świecie ?
Odpowiedz
3
@ Sven
dnia 02.01.2013, 21:23 · Zgłoś
łodyniec ty jesteś glina umiem to rozpoznać mam rację ?
Odpowiedz
2
@ łodyniec
dnia 03.01.2013, 21:58 · Zgłoś
no nie trafiłeś :p hmm nawet w rodzinie żadnego psa nie mam :p czego o tobie nie mogę powiedzieć :)
Odpowiedz
7
@ Sven
dnia 02.01.2013, 20:12 · Zgłoś
[...] Napiszę do Jerzego Urbana w tej sprawie on lubi temat bezrobocia i obok niego przekazywania milionów na [...] przy okazji jak dziennikarze wypatrzą temat milionów na [...] i nędzy w Jaśle i okolicach to CBŚ się zajmie korupcją i polecą co niektórzy na [...] do kryminału.
Odpowiedz
8
@ Sven
dnia 02.01.2013, 20:01 · Zgłoś
Wykształcone w biurze siedzą...Co dla niektórych szczyt marzeń osobiście wolałbym być maszynistą lokomotywy,która ciągnie np.60 wagonów za sobą albo buldożer,koparka z kleszczami co gniecie auta.Lubię ciężki sprzęt...
Odpowiedz
7
@ ufoludek
dnia 02.01.2013, 20:00 · Zgłoś
Teraz jest szansa, że gdy do windy wsiądzie "pulchna władza", winda dostanie turbodoładowania, i wyleci w kosmos (tylko w jedną stronę),przez dziurawy dach.
Odpowiedz
-6
@ tarzan-zan
dnia 03.01.2013, 13:37 · Zgłoś
a ciekawe z czyich podatków prąd do tej windy
Odpowiedz
12
@ Sven
dnia 02.01.2013, 19:51 · Zgłoś
W tych urzędach to same [...] siedzą rzekomo dyskryminowane po 6 sztuk w jednym pomieszczeniu osobiście zawsze wole mieć do czynienia z facetem bo z [...] to GWARANCJA wyszukanych problemów i nie załatwionej prostej sprawy i nie wspomnę już o złodziejstwie POLSKICH URZĘDNICZEK na zasadzie pani W[...]
Odpowiedz
3
@ tarzan-zan
dnia 03.01.2013, 13:33 · Zgłoś
Windę zrobili ale dla SWOJEJ wygody a niepełnosprawny tylko "przy okazji" nią pojedzie. A czy nie lepiej było na ostatnim piętrze dać urzędników do których nie przychodzi wielu (lub wcale) petentów - a te jednostki do których jest ruch - na sam dól ? No i czy na pewno Pan Starosta musi mieć biuro na samej górze żeby mieć ładne widoki i spoglądać na wszystko z góry ? Czy może boi się, że gdyby był na parterze to nie raz nie dwa przez okno wpadła by jakaś "kamienna przesyłka" ??
Odpowiedz
11
@ Sven
dnia 02.01.2013, 19:47 · Zgłoś
Śmierć urzędnikom wszelkiego rodzaju pasożytom skłócających ludzi i trwoniących pieniądze podatnika.
Odpowiedz
-3
@ nightnar
dnia 02.01.2013, 19:26 · Zgłoś
to juz rzeczywiscie nie ma o czym pisac
Odpowiedz
5
@ wojtq
dnia 02.01.2013, 19:00 · Zgłoś
No to już wiemy czemu Sylwester był taki skromny w tym roku.
Ehh a swoją drogą to dobrze że ta winda już kursuje. Bo jak ostatnio widziałem starostę Kmiecika to się zacząłem o niego martwić. Od tego biegania po schodach to strasznie zmizerniał. Teraz wszystko wróci do normy i mam nadzieję prędko zregeneruje drugą brodę i mięsień [...].
Odpowiedz
-3
@ dragoness
dnia 02.01.2013, 20:10 · Zgłoś
A co ma Sylwester organizowany przez miasto do windy w starostwie?
Odpowiedz
4
@ Sven
dnia 02.01.2013, 20:25 · Zgłoś
dragoness zamknij swój [...] [...] mam znajomą,która ma znajomego zakonnika,który lata sobie 3 razy w miesiącu do Nowego Jorku-(ciekawe zarobki) zapewne z podatnika i sam twierdzi,że tylko i wyłącznie mu w głowie towarzystwo dzieci,a szczególnie chłopcy...Ciekawy egzemplarz osobiście gdybym latał do Nowego Jorku poszukał bym sobie czarnej jak smoła z wielkim sprzętem (doje)...
Odpowiedz
-6
@ dragoness
dnia 02.01.2013, 21:21 · Zgłoś
Leki przestały działać?
Odpowiedz
4
@ Zuza
dnia 03.01.2013, 10:36 · Zgłoś
Do Sven-Co ja widzę ty zadajesz się ze znajomą,która ma znajomego zakonnika!!!Oj Sven,żebyś ty przypadkiem nie chciał wstąpić do zakonu heehee
Odpowiedz
9
@ Spacerowicz
dnia 02.01.2013, 18:59 · Zgłoś
Szanowni Rajcy Naszego miasta. Każde wydane pieniądze są z naszych podatków. Zrobienie windy popieram ale tylko do użytku ludzi niepełnosprawnych, chorych którzy naprawdę tego wymagają. Widziałem osobiście kolejkę pod windą ludzi naprawdę zdrowych, młodych itp.Sam osobiście korzystam ze schodów ,, dla zdrowia".
Odpowiedz
10
@ srefania
dnia 02.01.2013, 19:05 · Zgłoś
bo mydla namm oczy ze... chodzi o dobro...niepelnosprawnych.a to wszytsko ..go prawda.chodzi o wygodnictwo Pan w szpilkac h ktore biedne codzinnie musza pare schodow przejsc...gorzej niz niepeln
Odpowiedz
4
@ tadeusz
dnia 03.01.2013, 08:37 · Zgłoś
Czytaj ze zrozumieniem i zwracaj się do rajców powiatu a nie miejskich! Chyba mylisz budynki i urzędy oraz kompetencje.
Odpowiedz
-1
@ yeti
dnia 03.01.2013, 10:14 · Zgłoś
Czy winda z budynku użyteczności publicznej to jakis luksusu pytam się. Ludzie opamietajcie się. Jak chcesz to chodź po schodach. Ja tez chodzę a nie jeżdże winda ale to mój wybór. Myślisz, że winda tylko dla niepełnosprawnych byłaby tańsza. Mysl logicznie. A co maja zrobić matki z wózkami alno nawet Ty jak się źle poczujesz i nie będziesz miał siły wejśc po schodach. może lepiej stworzyc nowy etat - osobe które będzie dopuszczać ludzi uprawionych do jazdy windą (za okazaniem np. dokumentu o niepełnosprawności)
Odpowiedz
5
@ wyborca
dnia 03.01.2013, 10:43 · Zgłoś
jak ma być dobrze w kraju skoro mamy takich wyborców, którzy nie odróżniają kompetencji miasta od kompetencji powiatu. Żenada.
Odpowiedz
18
@ Centrum Adama Smitha
dnia 02.01.2013, 18:53 · Zgłoś
Jedno miejsce pracy urzędnika likwiduje cztery miejsca pracy w relanej gospodarce. Widać biurokracja się mnoży bo piętra dokładają, a tera windami zaczną jeździć.
Odpowiedz
14
@ don
dnia 02.01.2013, 18:36 · Zgłoś
co to dla ich wygody wydać taką sumkę ,popatrzcie jak sie szlachta bawi
Odpowiedz
0
@ wyborca
dnia 03.01.2013, 10:52 · Zgłoś
możesz i Ty się zabawić. Zapraszamy w godzinach 7.30 do 15.30 możesz sobie pojeździć ile chcesz. Do 15 stycznia promocja - 1 wjazd za darmo, po 15 stycznia 50 gr za jedną jazdę (bez trzymanki) ;-). Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych zawsze ze wszyskiego .
Odpowiedz
3
@ resor
dnia 03.01.2013, 10:57 · Zgłoś
Co to za zabawa tylko trzy pietra , jak wybudują jeszcze piec to wtedy przyjdę .
Odpowiedz
16
@ mieszkaniec
dnia 02.01.2013, 18:26 · Zgłoś
wielkie brawa dla starostwa za wydanie 283 tys na ? no własnie na co ? na to by pracownicy starostwa jezdzili sobie bo sa wygodniccy ?!. mam nadzieje ze ta inwestycja zaprocentuje na wyborach . i wkoncu zacznie sie z głowa wydawanie takich wilekich pieniedzy
Odpowiedz
-1
@ Ona
dnia 03.01.2013, 10:07 · Zgłoś
Oj [...] ludu. Nie było windy to problem bo tłumy niepełnosprawnych nie moga się dostać do Starosty. Jest winda też źle bo urzędnicy będą jeździć. Czy wreszcie ktoś dogodzi ???
Odpowiedz
11
@ normalny
dnia 02.01.2013, 18:17 · Zgłoś
lepiej niech popatrzą na ul dworcową na ten bajzel z psimi kupami Brawo Straż [...]
Odpowiedz
10
@ agent 009
dnia 02.01.2013, 18:30 · Zgłoś
@ normalny - Ty myślisz,że oni będą sobie głowy zawracać śmierdzącymi sprawami,jak wiele przyjemniejszym zajęciem jest suszenie i fotografowanie.Z tego jest kasa i to się liczy.Problem kup nie dotyczy wyłącznie ul.Dworcowej,bo chodząc przez miasto trzeba patrzeć dokładnie pod nogi aby nie wdepnąć.
Odpowiedz
-7
@ hmm
dnia 02.01.2013, 21:22 · Zgłoś
pseudo panowie piszą tu o windzie w starostwie powiatowym a nie o urzedzie miejskim ... wiec co sie boli jak ci kupa przeszkadza wiec podnies ja ,ugryz i schowaj na potem
Odpowiedz
4
@ agent 009
dnia 02.01.2013, 21:55 · Zgłoś
Skoro ty tak robisz,to gratuluje! Sobniów jest zapewne bardzo czysty z tego powodu.A jeszcze powiedz,jak taka kupa smakuje?
Odpowiedz
3
@ yeti
dnia 03.01.2013, 10:35 · Zgłoś
[...] po swoich pieskach to powinni znierać ich właściciele i ich powinoo się karać
Odpowiedz
20
@ don
dnia 02.01.2013, 18:09 · Zgłoś
czy ja dobrze przeczytalem 283 tys. to jest nic stac nas na to
Odpowiedz
10
@ kjo
dnia 02.01.2013, 20:33 · Zgłoś
Czyli wyjazd o jedno piętro wyżej około 300 tyś s z o k a nie taniej by było gdyb urzędnicy zniżyli się pare pięter niżej?
Odpowiedz
6
@ observer
dnia 03.01.2013, 13:17 · Zgłoś
Pewnie było by taniej , ale nie pomieścili by się wszyscy, jest ich zbyt dużo.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.