Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Próbowali ukraść kaloryfery

34

Policjanci ustalili i zatrzymali pięciu mieszkańców Jasła podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do niezamieszkanego domu. Jeden z nich wpadł na gorącym uczynku. Łupem mężczyzn miały paść ważące prawie tonę żeliwne grzejniki centralnego ogrzewania, które zamierzali sprzedać jako złom.

W miniony piątek dyżurny komendy otrzymał sygnał, że na terenie niezamieszkanej prywatnej  posesji w Jaśle, przebywają podejrzani mężczyźni. Natychmiast na miejsce został skierowany jeden z patrolujących miasto radiowozów.

Na wskazanej posesji funkcjonariusze zastali stojącego przed domem dostawczego mercedesa, za kierownicą którego siedział 23-letni mieszkaniec Jasła. W części bagażowej pojazdu i w pobliżu samochodu znajdowały się żeliwne kaloryfery. Policjanci ujawnili także wybitą szybę w oknie klatki schodowej z tyłu budynku oraz uszkodzony zamek w drzwiach wejściowych do garażu. W trakcie oględzin miejsca zdarzenia okazało się, że grzejniki zostały zdemontowane z pomieszczeń domu. Kierowca samochodu został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci w toku dalszy czynności ustalili, że wspólnie z 23-latkiem na miejscu zdarzenia było jeszcze czterech młodych mężczyzn. Dzięki zdobytym informacjom, następnego dnia zostali oni zatrzymani i dołączyli do swojego kolegi. Okazali się nimi mieszkańcy Jasła w wieku od 20 do 28 lat. W trakcie dochodzenia policjanci potwierdzili, że sprawcy chcięli sprzedać kaloryfery jako złom.

Cała piątka zatrzymanych usłyszała zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Większość z nich była już wcześniej notowana za podobne przestępstwa. Oprócz kierowcy, wszyscy przyznali się do zarzucanego im czynu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara pozbawienia wolności  od roku do lat 10.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 34

Dodaj komentarz Widok:
0
@ antek(pozdro dla Baśki)
dnia 17.04.2012, 02:23 · Zgłoś
pozdrowienia dla drivera od szychy w japonkach sygnet na duzym palcu u nogi i czerwonym irokezie :D
Odpowiedz
0
@ antek(pozdro dla Baśki)
dnia 17.04.2012, 02:21 · Zgłoś
pozdrowienia dla drivera
Odpowiedz
0
@ antek(pozdro dla Baśki)
dnia 17.04.2012, 02:16 · Zgłoś
dobrze ze byli mercedesem a nie zukiem od INGI
Odpowiedz
0
@ @
dnia 14.04.2012, 18:31 · Zgłoś
więcej polaków siedzi niż romów a ty twierdzisz że oni są gorsi
Odpowiedz
0
@ said
dnia 13.04.2012, 23:32 · Zgłoś
do erektor: opieka społeczna przycięła na garnuszku to pewno gr..y i jego nowa familja sobie radzi
Odpowiedz
-1
@ graba
dnia 13.04.2012, 12:39 · Zgłoś
dajcie [...] robote to nie beda krasc oczywyscie za normalne pieniadze
Odpowiedz
2
@ SVEN
dnia 13.04.2012, 01:38 · Zgłoś
Jestem kupką [...] a bo co??
Odpowiedz
-1
@ DO SVEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dnia 13.04.2012, 01:00 · Zgłoś
kim ty cu1wa jestes? odejdz od komputera i popatrz w lusterko !! to powiem ci ze sie chyba załamiesz... albo 2 opcja to ze lustro niewytrzyma i peknie...
Odpowiedz
0
@ nana
dnia 12.04.2012, 19:21 · Zgłoś
a tu drogi skinie cie zaskoczę bo to jest auto naszego brata polaka
Odpowiedz
1
@ ha
dnia 12.04.2012, 19:08 · Zgłoś
ale żeby kaloryfery? to w tym jaśle już nawet nie ma co kraść :)
Odpowiedz
-2
@ Skyn
dnia 12.04.2012, 18:49 · Zgłoś
Cygański biznes! Okoliczni panowie skinheadzi powinni zrobić ze [...] to samo co tamci robią swoim psom.
Odpowiedz
-1
@ UWAGA
dnia 12.04.2012, 18:10 · Zgłoś
Cale szczescie ze nie skradli eternitu z dachu.To by dopiero byla afera
Odpowiedz
0
@ vip
dnia 19.04.2012, 21:51 · Zgłoś
hahahahaha
Odpowiedz
5
@ k88
dnia 12.04.2012, 15:21 · Zgłoś
Ja chyba znam jednego z nich. [...] jakich mało.
A ciekawe co by zrobili ci co tak tak narzekają na policję że połapała tych kolesi gdyby ich ktoś okradł??
Odpowiedz
4
@ k88
dnia 12.04.2012, 16:45 · Zgłoś
A potem ktoś cię okradnie albo rypnie w [...] i lecisz z płaczem na tą milicję :P
Odpowiedz
-2
@ heh ;)
dnia 12.04.2012, 15:20 · Zgłoś
A gdzie byli rodzice? Haha
Odpowiedz
5
@ qwerty
dnia 12.04.2012, 15:07 · Zgłoś
Niech politycy wezmą się za siebie i poprawią życie każdemu obywatelowi a założę się że i przestępczość spadnie bo taki wybryk jak kradzieże rzeczy które sprzedają na złom rodzi się z biedy... Każdy chce mieć jakiś grosz by choćby nawet w sobotę się wyluzować a tu na nic nie ma. Jeszcze jest spokojnie ale będzie chyba coraz gorzej.
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 12.04.2012, 14:15 · Zgłoś
Nie ma roboty,to chłopaki postanowili zarobić mniej szlachetnie.By żyć,nie zdechnąć z głodu,i [...] przy okazji nudę...Zabawa z Policją się nie udała,co cieszy,ale i smuci.Bo nie wierzę,że wszystko jest wykryte,zgłoszone i zwrócone...Póki co brawo dla policji!!!
Odpowiedz
-1
@ ccc
dnia 12.04.2012, 14:10 · Zgłoś
brawo Policja kolejna udana akcja
Odpowiedz
-1
@ sysunia15
dnia 12.04.2012, 13:47 · Zgłoś
ahhh ci przystojni zlomiarze :__)
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 12.04.2012, 11:53 · Zgłoś
No faktycznie policjanci bohaterzy jak z koziej [...] trąba ja się pytam czegoż to wspomniani bohaterzy nie odwiedzą stosownych osób odpowiedzialnych za defraudacje środków publicznych w Jaśle-(milionów złotych) przypadków jest pełno w szczególności z czarnymi i ich tresowanymi pieskami...
Odpowiedz
-24
@ erektor
dnia 12.04.2012, 10:57 · Zgłoś
Gdzie to było dokładniej ? Na jakiej ulicy ?? Zna ktos ktoregos z tych gosci po nazwisku ??
Odpowiedz
17
@ fenomen
dnia 12.04.2012, 11:00 · Zgłoś
a ty co ? bibisi world serwice ?
Odpowiedz
4
@ jaś
dnia 12.04.2012, 15:14 · Zgłoś
znam obecny adres zamiaszkania,to Kościuszki 26 cela nr 3.
Odpowiedz
7
@ Holmes
dnia 12.04.2012, 15:55 · Zgłoś
Nie wiem gdzie chcieli ukraść ale z dużym prawdopodobieństwem można podejrzewać
że sprawcami są mieszkańcy "apartamentowca"przy ul.Florańskiej robić się nie chce pić i owszem tak a Burmistrz przez dofinansowywanie ich różnych zachcianek nie działa wychowawczo a wręcz demoralizująco.Może ktoś z urzędu poda jakie kwoty są wydatkowane na wspieranie tego towarzystwa.
.
Odpowiedz
0
@ do Holmes
dnia 12.04.2012, 21:44 · Zgłoś
masz dowody ,że to mieszkańcy ulicy floriańskiej? nie! wiec po co takie rzeczy? to,że ktoś z tamtąd jeździ za złomem to nie znaczy ze od razu złodziej..przynajmiej zarabia a nie to co ty siedzi w domu i wali kloca przed tv.. domyslam sie w jakim "towarzystwie" ty zostales zrobiony
Odpowiedz
2
@ htf
dnia 15.04.2012, 22:38 · Zgłoś
homes z apartamentu przy ul.florianskiej sa zbieracze zlomu a nie zlodzieje zlomu [...].
Odpowiedz
19
@ ika
dnia 12.04.2012, 10:44 · Zgłoś
nieżle sobie to wykąbinowali alei tak nie przebiją tych co ukradli czołg i w dzień wieżli go na złom !!!
Odpowiedz
-15
@ olek
dnia 12.04.2012, 19:16 · Zgłoś
chyba go tobie ukradli , czy ty wiesz ile czołg warzy??? [...]!
Odpowiedz
3
@ ...
dnia 13.04.2012, 21:33 · Zgłoś
Jak byś oglądał tv "[...]" to byś wiedział że taka sytuacja miała miejsce bodajże we Wrocławiu, gdzie przez środek miasta przejeżdżała laweta z czołgiem.
Zastanów się i poczytaj zanim coś napiszesz i się skompromitujesz.
Odpowiedz
1
@ ika
dnia 14.04.2012, 12:26 · Zgłoś
[...] o jesteś ty !!! jak nie wiesz o czym mowa to nie otwieraj [...] !!!
Odpowiedz
7
@ fenomen
dnia 12.04.2012, 10:39 · Zgłoś
a kierowca się nie przyznał i nic mu nie zrobią :)
Odpowiedz
18
@ ciekawy
dnia 12.04.2012, 10:38 · Zgłoś
dla czego policja tak mało dokonuje kontroli skupów złomu ??? wiadomo że łupy z takich kradziwży tam zawsze trafiają.
Odpowiedz
0
@ taka
dnia 13.04.2012, 20:45 · Zgłoś
macie pecha bo nie bylo ani jednego z ul. Florianskiej i nie byli to ROMOWIE tylko Polaczki
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.