Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Prognoza Finansowa na lata 2011-2020 jednogłośnie przyjęta

4

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu została uchwalona Wieloletnia Prognoza Finansowa na lata 2011-2020. Dokument został po raz pierwszy sporządzony na tak odległy okres. Zaletą tej prognozy jest możliwość kontrolowania zadłużenia budżetu...

Prognoza finansowa wybiegająca dużo w przyszłość pozwoli na określenie i weryfikację zadłużenia budżetu powiatu w latach 2011-2020. Projekt ten ma również na celu płynną spłatę długu. W latach 2011-2012 łączna kwota spłat rat kredytów i pożyczek wraz z odsetkami nie spowoduje obciążenia budżetu kwotami nie przekraczającymi 15% planowanego na dany rok budżetowy dochodów powiatu.

- Jest konieczność przewidywania zadłużenia budżetu w przyszłości. Nie możemy sobie pozwolić na duże wydatki. Założeniem jest, aby w ciągu tych 10 lat to zadłużenie malało, a które powinno się zmniejszyć o 20 mln. złotych. - powiedział Adam Kmiecik, starosta jasielski.

W latach 2011-2013 łączna kwota długu nie przekroczy 60% dochodów budżetowych.

- Spłata rat kredytów i pożyczek wraz z odsetkami oraz ewentualna spłata poręczenia w 2011r wynosi 7 620 666 złotych, a prognozowane zadłużenie na koniec tego roku stanowi ponad 45 mln złotych. - poinformowała Jadwiga Gunia, skarbnik powiatu.

Budżet powiatu będzie kontrolowany w taki sposób, aby to zadłużenie w przeciągu tych 10 lat zmniejszało się.

(icz)

Reklama

Komentarze: 4

Dodaj komentarz Widok:
0
@ HIHIHIHIHIHI
dnia 31.12.2010, 09:47 · Zgłoś
Jest konieczność przewidywania zadłużenia budżetu w przyszłości. Nie możemy sobie pozwolić na duże wydatki. Założeniem jest, aby w ciągu tych 10 lat to zadłużenie malało, a które powinno się zmniejszyć o 20 mln. złotych. - powiedział Adam Kmiecik, starosta jasielski.

a nie latwiej zwolnic polowe personelu ktory i tak jest bezurzyteczny :) ale wy budzetowcy macie sasy:)lepiej niz za granica :)
Odpowiedz
0
@ cyberchłop do ja
dnia 31.12.2010, 08:50 · Zgłoś
nie wiesz po co ? bo to jest zwykłe kolesiostwo, a swoją drogą to prezydent Warszawy zarabia 12tys.zł, no ale Jasełko przecież stać
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 31.12.2010, 07:37 · Zgłoś
Kmiecik zarabia 10 tys zl a jaslo zaduzone cos tu nie halo po co mu dawali podwyżkę jak nie maja kasy
Odpowiedz
0
@ spec finans
dnia 30.12.2010, 23:06 · Zgłoś
To wcale różowo to nie wygląda. Może ktoś z powiatu podałby dzwignię finansową.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.