Program Roku św. Pawła w Dębowcu
Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k. Jasła jako jedyne w diecezji posiada autentyczne relikwie św. Pawła Apostoła Narodów, dlatego rok św. Pawła w Sanktuarium Saletyńskiej Pani jest czasem szczególnych modlitw, pielgrzymek, wydarzeń kulturalno-artystycznych, a także sesji rekolekcyjnych.
Misjonarze Saletyni zapraszają bardzo serdecznie do Dębowca wszystkich, którzy chcą pomodlić się przy relikwiach Apostoła Narodów, a nie mają możliwości pojechania do Rzymu czy do innych miejsc związanych z życiem św. Pawła.
„Codziennie w Sanktaurium w Dębowcu, decyzją ordynariusza rzeszowskiego bpa Kazimierza Górnego, wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.” – informuje ks. Piotr Szweda, rzecznik Prowincji.
Księża Saletyni przygotowali program, który ma pomóc dobremu przeżyciu tego jubileuszowego roku. Już w najbliższy poniedziałek w Dębowcu gościć będzie pielgrzymka emerytów i rencistów. Spotkanie rozpocznie o godzinie 12.00 modlitwa Anioł Pański z Ojcem św. Benedyktem XVI. Następnie wszystkich zebranych powita Kustosz Sanktuarium – ks. Roman Grądalski MS. Później odbędzie się Nabożeństwo Pokutne, które poprowadzi ks. dr Zbigniew Pałys z Centrum Pojednania
Szczegółowy plan obchodów Roku Jubileuszowego św. Pawła w Sanktuarium Matki Boskiej Saletyńskiej na plakacie poniżej.

Jenny
