Promocja zdrowia w ZSB w Jaśle
Dnia 24 października 2008 roku, w Zespole Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle odbył się Szkolny Dzień Promocji Zdrowia.
Organizatorem akcji był Dyrektor Szkoły Pani Dorota Czernecka. Koordynatorami byli: Ilona Tuleja – pedagog szkolny, Magdalena Czyżowicz – opiekun Szkolnego Koła PCK, Marek Kmiecik – opiekun Szkolnego klubu Krwiodawców.
Przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Jaśle.
Na uroczystości był obecny Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle Pan Wojciech Piękoś.
Celem akcji jest kształtowanie świadomości młodych ludzi na temat współczesnych zagrożeń oraz popularyzowanie idei szkół promujących zdrowie.
Program Szkolnego Dnia Promocji Zdrowia obejmował:
9.00 uroczyste rozpoczęcie na Sali gimnastycznej
9.30 Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny test „W pętli uzależnień”
9.30 Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny plakat „Narkotyki, lepiej nie wchodzić”
10.30 wykład na temat „Oddaj krew, uratuj życie” – Pani Krystyna Długosz, kierownik Zarządu PCK w Jaśle.
10.30 wykład na temat „Zagrożenia wśród dzieci i młodzieży”
11.00 część artystyczna przygotowana przez uczniów ZSB
11.30 Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród



W Szkolnym Dniu Promocji Zdrowia wzięły udział szkoły ponadgimnazjalne należące do Sieci Szkół Promujących Zdrowie – rejon Jasło:
II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle
Zespół Szkół nr 2 w Jaśle
Zespół Szkół nr 3 w Jaśle
Zespół Szkół nr 4 w Jaśle
Zespołu Szkół w Trzcinicy
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach
Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle

Konkurs profilaktyczny został przeprowadzony w dwóch kategoriach:
Komisje konkursowe:
Kategoria test - Pani Monika Wojnar, Pani Karina Skowron, Pani Magdalena Czyżowicz
Kategoria Plakat - Pani Aneta Golowska, Pani Małgorzata Chrząszcz, Pani Maria Stach
wyłoniły zwycięzców:
kategoria test
I miejsce - Sylwia Gumienna
II miejsce - Monika Dzik
II miejsce - Katarzyna Doktor
Kategoria plakat
I miejsce - Aleksandra Zajdel
II miejsce - Joanna Zimka
III miejsce - Ewa Krupa
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle, które wręczyli Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle Pan Wojciech Piękoś, Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle Pani Dorota Czernecka .
Magdalena Czyżowicz
Rafał Cichoń
