Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Przebudowa drogi powiatowej Kołaczyce – Sieklówka - Lubla

18

Wiosną planowane jest rozpoczęcie przebudowy odcinka drogi powiatowej Nr 1837R Kołaczyce – Sieklówka – Lubla w miejscowościach Bieździedza i Bieździadka. Przebudowa tego odcinka spowoduje, że droga Kołaczyce – Sieklówka - Lubla będzie zmodernizowana w całości.

Przebudowa drogi Kołaczyce–Sieklówka–Lubla przebiegała etapami. Teraz przystępujemy do prac na ostatnim jej odcinku i po ich zakończeniu możliwa będzie sprawna i bezpieczna komunikacja miedzy północną częścią powiatu jasielskiego a powiatem strzyżowskim – powiedział Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Planowana inwestycja zakłada nie tylko wykonanie nowej nawierzchni. W miejscowości Bieździedza wybudowany zostanie brakujący ok. 200-metrowy odcinek chodnika. Powstaną również zatoki autobusowe i bariery energochłonne, dzięki czemu zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo i podniosą się parametry użytkowe drogi.

Szacunkowa wartość inwestycji wynosi ponad 3,7 mln zł, z czego dotacja z tzw. „schetynówki” stanowić będzie 50% wartości. Również Gmina Kołaczyce zobowiązała się dofinansować inwestycję. Na mocy zawartego porozumienia Gmina Kołaczyce zadeklarowała partycypację w kosztach w wysokości 500 tys zł – dodał starosta.

Rozpoczęcie prac planowane jest wiosną, a ich zakończenie w trzecim kwartale 2014 r.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Reklama

Komentarze: 18

Dodaj komentarz Widok:
1
@ 000
dnia 01.02.2014, 17:10 · Zgłoś
odwalcie się od sołtysa !
Odpowiedz
2
@ jaroooo
dnia 30.01.2014, 14:58 · Zgłoś
wojtowa na poslanke
Odpowiedz
10
@ expert
dnia 29.01.2014, 21:15 · Zgłoś
Ponad 3,7 mln zł za kawałek drogi i chodnika, ZŁODZIEJE !
Odpowiedz
6
@ GELO 7
dnia 29.01.2014, 16:22 · Zgłoś
Adam K.nic nie dokłada do tej drogi tylko zasługa Staszka Bigosa on wydeptoł tą drogę...
Odpowiedz
-2
@ Lenin
dnia 30.01.2014, 18:31 · Zgłoś
Tak deptał aż złamał noge.
Odpowiedz
-10
@ gość
dnia 29.01.2014, 14:41 · Zgłoś
Piękna sprawa. Żeby tak myślał starosta krośnieński . Gratuluje wam starosty
Odpowiedz
1
@ blues
dnia 29.01.2014, 13:55 · Zgłoś
a juz czlowiek myslal ze nastapi..przebudowa tego co na zdjeciu
Odpowiedz
16
@ Mieszkaniec
dnia 29.01.2014, 13:32 · Zgłoś
Ta droga to stały punkt kampanii wyborczej, remont trwa już kilka lat gdy zbliżają się jakieś wybory to kawałek jest remontowany, później przerwa i tak co dwa lata, teraz idą wybory trzeba zrobić kawałek drogi w ramach kiełbaski wyborczej, nie można zrobić raz a dobrze bo co obiecywać przed następnymi wyborami! Remont tej drogi zaczął się w 2007 roku a droga ma długość 11 km.
Odpowiedz
11
@ [...]
dnia 29.01.2014, 13:05 · Zgłoś
Remontujcie bo chetnych z innych panstw jest wielu na zakup tej drogi sprzedane juz jest wszystko jeszcze drogi i male zaklady pracy wam rzadzace [...] zostaly w taki sam sposob zostaly posprzedawane zaklady pracy i inne rzeczy remont i na sprzedaz
Odpowiedz
-20
@ Anna
dnia 29.01.2014, 13:01 · Zgłoś
Pan Starosta najlepszym kandydtem do europarlamentu. Moze Pan liczyć na głosy moje, mojej rodziny i znajomych!
Odpowiedz
-10
@ dragoness
dnia 29.01.2014, 13:17 · Zgłoś
Adam Kmiecik na premiera!
Odpowiedz
1
@ XXXXX
dnia 29.01.2014, 15:15 · Zgłoś
tak tak!! żarty sie was trzymają !
Odpowiedz
2
@ Rydz Śmigly
dnia 29.01.2014, 15:27 · Zgłoś
No to weźmy się i zróbcie:)
Odpowiedz
7
@ m
dnia 29.01.2014, 12:31 · Zgłoś
ale fajnie,a tam na rowerze jezdze wiec bedzie ok:)

dziekuje wam starosto i inni
Odpowiedz
7
@ telewizja kłamie
dnia 29.01.2014, 13:04 · Zgłoś
Podziękujesz w podatkach nie bój żaby oni za darmo tego nie robią.
Odpowiedz
6
@ Witam
dnia 29.01.2014, 14:32 · Zgłoś
Ma ktos moze jakies info o światłowodzie z telgamu w miejscowosciach Kołaczyce-Biezdziedza.Kiedy zaczna sie podlaczenia??
Odpowiedz
-2
@ Tarzan-zan
dnia 29.01.2014, 16:53 · Zgłoś
Super :) Wreszcie wasze audiki A4 w tedeiku nie będą zużywały sobie tak kosztownego zawieszenia z aluminium :) ...
Choć w sumie z czego się tu cieszyć... I tak już wszyscy mają zużyte, a na nowe sprawne nie stać bo remont zawieszenia przewyższa wartość tego PREMIUM A4 :)
Odpowiedz
2
@ Mietek
dnia 30.01.2014, 00:03 · Zgłoś
Jak cię nie stać, to się nie napinaj, bo ci [...]. Żal ci [...] ściska, że nie masz nawet własnej hulajnogi? Pchasz stary wózek dziecięcy z makulaturą po Jaśle, i to ta twoja cała jazda.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.