Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Przedsiębiorcy i europoseł Poręba apelują do rządu w sprawie produkcji wędlin metodą tradycyjną

60

W Rzeszowie doszło do kolejnego spotkania przedsiębiorców z branży mięsnej z Podkarpacia i Małopolski z europosłem Tomaszem Porębą. Uczestnicy spotkania zwrócili się z apelem do premiera Donalda Tuska i ministra Stanisława Kalemby w związku z unijnym rozporządzeniem dotyczącym ograniczenia dopuszczalnego poziomu substancji smolistych w produkcji wędlin. - Bez inicjatywy ze strony polskich władz Komisja Europejska nie podejmie żadnych działań w celu pomocy polskim przedsiębiorcom - mówi Tomasz Poręba.

To kolejne w ostatnim czasie spotkanie podkarpackiego europosła z przedsiębiorcami w sprawie nowych unijnych przepisów. Przedsiębiorcy zapowiadają walkę do upadłego o możliwość stosowania tradycyjnych metod wędzarniczych. Podkreślają, że wdrożenie rozporządzenia będzie się dla nich wiązało nie tylko ze zmianą technologii produkcji, ale także z gigantycznymi nakładami finansowymi, których wiele zakładów nie będzie w stanie ponieść.

We wtorek w Ładnej przedstawiciele niemal 100 podkarpackich i małopolskich zakładów zorganizowali Komitet Obrony Wędlin Wędzonych Tradycyjnie, którego celem jest walka o utrzymanie możliwości wędzenia drewnem. Z czasem Komitet ma zostać przekształcony w stowarzyszenie a chęć przystąpienia do niego deklaruje już kolejne kilkadziesiąt zakładów.

Kilka dni temu doszło również do spotkania europosła Tomasza Poręby z unijnym komisarzem ds. zdrowia i ochrony konsumentów Tonio Borgiem. - Komisarz Borg zapewnił mnie, że KE jest gotowa przysłać do Polski specjalny zespół techniczny, który wskaże możliwości dostosowania się do nowego unijnego prawa bez konieczności zwolnień pracowników czy zamykania zakładów - mówi Tomasz Poręba. - Jednakże komisarz zastrzegł, że warunkiem podjęcia jakichkolwiek działań ze strony KE w tym zakresie jest inicjatywa polskiego rządu - dodaje europoseł PiS.

Podczas spotkania z podkarpackimi i małopolskimi przedsiębiorcami Poręba przekazał informacje uzyskane w czasie rozmowy z komisarzem Borgiem. - W tej chwili adresatem działań podejmowanych w celu obrony tradycyjnego sposobu wędzenia jest nie Komisja Europejska, ale polski rząd - powiedział Poręba.

Uczestnicy spotkania wystosowali apel do premiera Donalda Tuska i list do ministra Stanisława Kalemby. Autorzy apelu wzywają polski rząd do jak najszybszego zwrócenia się do Komisji Europejskiej.

- Apelujemy do Pana Premiera o jak najszybszą interwencję w tej sprawie i zobowiązanie właściwych ministrów, w szczególności ministra rolnictwa, do podjęcia natychmiastowej aktywności na rzecz zabezpieczenia interesów polskiego przemysłu mięsnego. Dalsze zaniechania i bierność mogą przynieść fatalne skutki w postaci upadku dziesiątek firm i wielotysięcznych zwolnień w branży mięsnej - czytamy w apelu.

 Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby

Reklama

Komentarze: 60

Dodaj komentarz Widok:
0
@ łopservatore
dnia 22.01.2014, 14:06 · Zgłoś
Kolemjny polityczny chocholi taniec politycznych zadymiarzy dzięki dziennikarskim najmitom którzy za niezłą kasę robią ludziom wodę mózgu. Ta dyrektywa wcale nie zabrania wędzenia wędlin! Prawda jest taka że nakłada na masarnie obowiązęk czyszczenia wędarni ze smoły! Właściciele masarni podnoszą lament bo zamiast czyścić wędarnie co jest zabiegiem dość uciążliwym są przez tą dyrektywę zmuszani do czystości swych wyrobów. Ci którym nie zależało do tej pory na zdrowiu konsumenta muszą teraz montować urządzenia do malowania wędlini, co tak naprawdę jest tańsze w utrzymaniu i urzytkowaniu od tradycyjnej lecz czyszczonej regularnie wędzarni
Odpowiedz
0
@ łopservatore
dnia 22.01.2014, 14:19 · Zgłoś
Dodać muszę że faktycznie koszt taakiej niby lakierni do wędlin to kwota dzość wysoka bo ok.200 000 za jedną komorę. Ale w sytuacji gdy teraz płacą za kg. żywca w granicach ok.6 zł to jest tyle ile mniej więcej płacono na początku lat 90-tych niech tal nie płaczą. Wtedy kiełbasa [...] kosztowała ok.15-17 zł za kg teraz ok30 złociszów. Będą mieli wymówkę by obniżyć cenę skupu i podnieść cenę zbytu.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 20.01.2014, 20:59 · Zgłoś
Porąbać wieprzki i [...], i tyle...
Odpowiedz
-1
@ iijij
dnia 20.01.2014, 20:33 · Zgłoś
Kończ Waść wstydu oszczęz...
Odpowiedz
2
@ telewizja kłamie
dnia 20.01.2014, 18:18 · Zgłoś
Uniokołchoz powinien zakazać tłuczonego szkła ponieważ zjedzone powoduje poważne problemy zdrowotne. Powinien również zakazać budowy 4-ro , 5cio 6-cio piętrowych budynków i wyżej ponieważ skok z nich powoduje poważne problemy zdrowotne. Unia powinna zakazać rozpuszczalniku do farb ponieważ wypicie choć trochę powoduje poważne problemy zdrowotne ! Unia ([...]) traktuje ludzi jak [...] które nie wie co jeść i nie umie samo zadbać o siebie.
Odpowiedz
3
@ Max Szyderko
dnia 20.01.2014, 16:17 · Zgłoś
I co wyszło na to, że EUROposeł Poręba znowu tylko bije pianę by było o nim nieco szumu...
Odpowiedz
2
@ 01
dnia 20.01.2014, 15:12 · Zgłoś
@Max Szyderko, a jednak jesteś lemingiem , wy stosujecie w dyskusji metodę , że jeżeli brakuje wam argumentów to starasz się przeciwnika wyśmiać , ośmieszyć lub podważyć jego wiarygodność .
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 21.01.2014, 14:57 · Zgłoś
argumenty to można mieć w stosunku do w miarę ogarniętego przeciwnika a nie do pustostanu...
Odpowiedz
1
@ toblerone
dnia 20.01.2014, 14:23 · Zgłoś
Proponuje sie rozejsc
Odpowiedz
0
@ aaa
dnia 20.01.2014, 13:34 · Zgłoś
Warszawa, 15 stycznia 2014 r.

Komunikat nr 2 w sprawie [...](a)pirenu

W uzupełnieniu do komunikatu nr 1, Główny Lekarz Weterynarii informuje,
Ŝe w wyniku weryfikacji i ostatecznych podliczeń badań wykonanych
w laboratoriach urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykonujących badania
w kierunku [...](a)pirenu:
- liczba badań wykonanych przez Zakład Farmakologii i Toksykologii
PIWEt-PIB nie uległa zmianie i pozostaje zgodna z tą podaną w komunikacie
nr 1
- Laboratorium ZHW w Szczecinie Oddział w Koszalinie w 2012 r. wykonało
29 badań w kierunku WWA, z czego w jednym przypadku stwierdzono
przekroczenie obowiązujących limitów. Natomiast w roku 2013
przeprowadzono 320 oznaczeń, w łącznej liczbie 160 próbek, z czego
85 stanowiły próbki urzędowe a 75 próbki właścicielskie. Przekroczenia
obowiązujących limitów zostały stwierdzone w 4 przypadkach.

Główny Lekarz Weterynarii
Odpowiedz
5
@ Zak
dnia 20.01.2014, 12:04 · Zgłoś
Przecież to Unia zakazuje produkcji wędlin o dużej zawartości substancji smolistych.Jesteś panie Poręba w Parlamencie Europejskim,więc walcz.Swoją drogą, może będziemy zdrowsi,gdy tych substancji będzie mniej.
Odpowiedz
-4
@ Max Szyderko
dnia 20.01.2014, 12:13 · Zgłoś
A o co walczy EUROposeł Poręba ???
Odpowiedz
0
@ aaa
dnia 20.01.2014, 13:32 · Zgłoś
Warszawa, dnia 8 stycznia 2014 r.
Komunikat nr 1 w sprawie [...](a)pirenu
W związku z pojawiającym się w mediach wiadomościami dotyczącymi zmian
w przepisach określających najwyższy dopuszczalny poziom [...](a)pirenu
w mięsie i wyrobach mięsnych, Główny Lekarz Weterynarii informuje,
że nieprawdziwe są, pojawiające się w niektórych mediach informacje,
że od września 2014 r. norma dotycząca zawartości [...](a)pirenu w wyrobach
mięsnych będzie wynosiła 0,2 mikrograma na kilogram. Zgodnie bowiem z pkt 6.1.4
sekcji 6 załącznika do rozporządzenia Komisji (WE) nr 1881/2006 z dnia 19 grudnia
2006 r. ustalającego najwyższe dopuszczalne poziomy niektórych zanieczyszczeń
w środkach spożywczych (Dz. Urz. UE L 364 z 20.12.2006, str. 5, z późn. zm.)
od 1 września 2014 r. najwyższy dopuszczalny poziom [...](a)pirenu w mięsie
wędzonym i produktach mięsnych wędzonych wynosić ma 2 mikrogramy
na kilogram.
W odniesieniu do procedowania projektu zmian do rozporządzenia Komisji
(WE) nr 1881/2006 z dnia 19 grudnia 2006 r. ustalającego najwyższe dopuszczalne
poziomy niektórych zanieczyszczeń w środkach spożywczych, którym
m.in. zaostrzono normy dla najwyższego dopuszczalnego poziomu [...](a)pirenu
w mięsie i wyrobach mięsnych Główny Lekarz Weterynarii zauważa, że akty prawne
przygotowywane przez Komisję Europejską są konsultowane ze związkami
branżowymi na poziomie europejskim. Polskie związki branżowe są zrzeszone
w organizacjach europejskich, stąd należy domniemywać, że posiadały wiedzę
na temat planowanych zmian i mogły zgłosić uwagi do projektowanych przepisów.
Główny Lekarz Weterynarii informuje, że badania w kierunku wykrycia
w żywności poziomu wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA),
do których zalicza się [...](a)piren, opierają się głównie na badaniach
właścicielskich, prowadzonych przez podmioty sektora spożywczego produkujące
mięso i produkty mięsne wędzone oraz wędzone ryby i produkty rybołówstwa
zgodnie z wytycznymi dobrej praktyki higienicznej. Mając na względzie fakt,
że nadrzędnym celem każdego producenta żywności i pasz musi być zapewnienie
bezpieczeństwa oraz wysokiej jakości zdrowotnej środków spożywczych i środków
żywienia zwierząt podczas ich procesu produkcji, producenci są zobligowani
do wdrożenia systemu HACCP, w ramach którego wykonują również badania
w kierunku WWA.
Z informacji uzyskanych od dwóch laboratoriów urzędowych upoważnionych
do wykonywania badań urzędowych w kierunku WWA, tj. Państwowego Instytutu 2
Weterynaryjnego-Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach i Zakładu
Higieny Weterynaryjnej w Szczecinie Oddział w Koszalinie wynika, że:
- laboratorium Zakładu Farmakologii i Toksykologii PIWet-PIB zbadało (badania
usługowe) do chwili obecnej 5 próbek ryb wędzonych oraz 12 próbek produktów
mięsnych wędzonych; w żadnej z badanych próbek nie stwierdzono obecności WWA
w stężeniach powyżej aktualnie obowiązujących wartości najwyższych
dopuszczalnych poziomów;
- laboratorium ZHW w Szczecinie Oddział w Koszalinie wykazało, że 2012 r.
wykonało 29 badań w kierunku WWA, z czego w jednym przypadku stwierdzono
przekroczenie obowiązujących limitów; w 2013 r. przeprowadzono 235 oznaczeń,
w tym 124 urzędowych i 111 właścicielskich, z czego przekroczenia stwierdzono
w 8 przypadkach (dot. badań urzędowych).

Główny Lekarz Weterynarii
Odpowiedz
1
@ Misza
dnia 20.01.2014, 19:40 · Zgłoś
a oto [...] żeby np. z zakładów mięsnych nie zwolnili kilka tysięcy osób!
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 21.01.2014, 14:55 · Zgłoś
przy sporej ilości [...] twojego pokroju raczej bym się o to nie martwił...
Odpowiedz
0
@ rob
dnia 20.01.2014, 11:10 · Zgłoś
ale tu jadu i nienawiści, ludzie miejcie szacunek do drugiego bo to tylko na waszą niekorzyść
Odpowiedz
5
@ Nicki
dnia 20.01.2014, 09:04 · Zgłoś
A co to Panie Pośle, gdzie Pan był jak to klepnęli w Parlamencie Europejskim ? Wybory się zbliżają i walczymy o głosy?? Ciekawe czy zakażą włochom pizze wypiekać w tradycyjnym piecu na drewno właśnie !
Odpowiedz
-5
@ Max Szyderko
dnia 20.01.2014, 09:47 · Zgłoś
jak to gdzie ? sprawdzał stan "oszczędności" zapewne...
Odpowiedz
9
@ Nikki
dnia 20.01.2014, 08:44 · Zgłoś
Znowu tylko wymiana inwektyw, a meritum sprawy gdzieś daleko w tle. A problem jest poważny. Jak [...] w Brukseli wymyślą, że papier toaletowy zdrowszy niz np. płatki owsiane, to będziecie go jeść, wymyślając sobie nawzajem przy okazji?
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 20.01.2014, 09:46 · Zgłoś
A gdzie oni są jak [...] wymyśla coraz to nowe durnoty ?? Co oni wtedy robią poza liczeniem EUROdiet ??? Po co oni tam są ??? Chyba tylko by się dorobić... Nagle przypominają o sobie przed kolejnymi wyborami do EUROkasy.
Odpowiedz
6
@ Amon_Ra
dnia 20.01.2014, 07:31 · Zgłoś
Zaś lansik Poręby. Wszak wybory się zbliżają (słyszeliście o problemie nijakich "pań" gosiewskich - ha, ha). Przeczytał ktokolwiek o co chodzi z tym zakazem !? Dalej będzie można wędzić drewnem tylko odpowiednimi gatunkami a nie "podkładami kolejowymi". Pozdrawiam myślących. Miłego dnia.
Odpowiedz
0
@ zibi
dnia 20.01.2014, 07:10 · Zgłoś
Poręba to bliski przyjaciel bogusia!Musi więc uważać na abc kiełbasy wędzonej tradycyjnie!
Odpowiedz
7
@ MARIAN
dnia 20.01.2014, 01:02 · Zgłoś
A ja [...] te & unijne...I tak kiełbasę będę wędził jak chce i kiedy chcę.Bo jestem u siebie, wolny,a nie na smyczy [...],[...],którzy jajkami się bawią,i jaja z ludzi robią za ich pieniądze,okradane podatkiem...
Odpowiedz
6
@ masarz
dnia 19.01.2014, 23:00 · Zgłoś
[...] ten Poręba jest, [...] jak i jego wszyscy zwolennicy. Komitet zorganizowali, teraz a nie można było działać wcześniej ? Czyżby wybory się zbliżały?
Odpowiedz
6
@ Max Szyderko
dnia 19.01.2014, 23:34 · Zgłoś
wybory do EUROkasy już w maju, więc ta "perła ziemi podkarpackiej" jeszcze nie raz z czymś wyskoczy :)))
Przygotujmy się na kolejne objawy skrajnego populizmu w połączeniu z [...]em...
Odpowiedz
-4
@ Max Szyderko
dnia 19.01.2014, 22:50 · Zgłoś
Tu idzie o kiełbasę.Wyborczą buhahahahaha...
Odpowiedz
10
@ telewizja kłamie
dnia 19.01.2014, 22:05 · Zgłoś
Kto za wyjściem z uniokołchozu łapka w górę !
Odpowiedz
16
@ A
dnia 19.01.2014, 21:36 · Zgłoś
nie wolno wędzić a więc; 1 nie grilujemy 2 nie palimy [...] 3 nie chodzimy do solariów 4 nie palimy ognisk 5 zamykamy spalarnie śmieci i kotłownie paranoja co jeszcze wymyślą eurourzędasy aby tylko utrzymywać swoje stanowiska (niby pracy) a w końcy ślimak też ryba
Odpowiedz
12
@ masarz ahaha
dnia 19.01.2014, 21:35 · Zgłoś
tylko naturalna bo po GMO suszy jak dzika po szyszkach a do vodki trzeba to co polskie bo każdy polak ma polski organizm i co polskie mu nie szkodzi amen.
Odpowiedz
-8
@ Ronin
dnia 19.01.2014, 21:30 · Zgłoś
jem właśnie kolację z szybką z miejscowości na De i mój organizm mi podpowiada [...] to - ale niestety trzeba to jakoś zjeść. smaku szynki to [...]wa nawet nie ma - więc co unia takim przepisem wyrządzi złego - nic co jest już zje...bane.
A Poręba niech nie [...] bzdur i udaje wielkiego obrońcy narodu żenada.
Odpowiedz
5
@ Ronin
dnia 19.01.2014, 21:25 · Zgłoś
Strasznie się napracował - żenujące to jest jak się robi pic na wodę który i tak nie da efektu tylko po to by robić sobie propagandę wyborczą - za okupacji pisano tylko [...] siedzą w kinie - teraz trzeba kino zmienić na parlament europejski.
Odpowiedz
-1
@ Max Szyderko
dnia 19.01.2014, 22:51 · Zgłoś
Trzeba udawać, że się coś robi...
Odpowiedz
5
@ Jery
dnia 19.01.2014, 21:23 · Zgłoś
Już widzę jak Poręba zgłasza sprzeciw, hehe. Nic nie zrobi. Przyjechał przed wyborami się pokazać, naobiecywać cuda, wianki i wrócić do przeliczania swoje euro-diety. A producenci wędlin niech się nie stroją teraz na świętoszków. Kto robi kaszankę z krwi co po niej pracownicy i [...] depczą? Kto sprzedaje parówki z czort-wie-czego i podpisuje je jako cielęce?Kto łąduje 50% wody w wędliny żeby więcej ważyła? Hipokryci!
Odpowiedz
2
@ Max Szyderko
dnia 19.01.2014, 22:48 · Zgłoś
Chłopina ma jeszcze kredyt do spłacenia...
Odpowiedz
31
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 19.01.2014, 21:18 · Zgłoś
[...], zieloni, czy "inni znawcy" mają za mnie decydować co jest "zjadliwe", a co nie - niech sami moczą sobie kilkunastoletnie leżaki magazynowe w "płynnym dymie" i środkach mumifikujących ...
Odpowiedz
1
@ CHORTE PAŃSTWO !!!
dnia 20.01.2014, 23:15 · Zgłoś
Co to takiego prawda kogoś zakuła w oczy, jeśli ma ochotę to niech sobie zjada "ŚWIEŻUTKIE, PYSZNE MIĘSKO" ze super marketów zwłaszcza to pakowane "próżniowo, o przedłużonym okresie ważności"-- smacznego...
Odpowiedz
25
@ xx
dnia 19.01.2014, 21:14 · Zgłoś
Jak trzy lata temu parlament europejski głosował nat tym to zaden z naszych europosłów łapki nie podniósł do sprzeciwu a wystarczyło sie sprzeciwic i teraz by nas ten zakaz nie obejmował.Teraz pan poseł wielce za angażowany... MAmy taka dobrą żywność a oni chcą wykończyc mniejszych producentów wzamian dla olbrzymów malujących nastrzykane chemią [...] "ekstraktem dymu wędzarniczego".
Odpowiedz
17
@ FAN
dnia 19.01.2014, 22:30 · Zgłoś
Dlaczego to PiS jest winny,a gdzie wszyscy euro deputowani z PO i PSL.Podobno tak sie troszczą o Polskiego rolnika i przedsiębiorce.Prawda jest taka,ze od 2011r,Polski rząd o tym wiedział,i co zrobił?,nic!!.A kto rządzi i ma większość w sejmie oczywiście PO+PSL.
To mało istotne,trzeba wmówić ludzia,że to wina PiS_u.Gdzie SLD,[...] zapominacie że oni są też w euro parlamencie,pan Olejniczak tak pięknie potrafi mówić do kamer,pani Senyszyn,tak kocha Polske.Gdzie ich głos w obronie polski,tradycji i rolnika,pytam gdzie i dlaczego ich o to nie pytacie.[...] ja teraz pytam was,gdzie byliście PeOwcy,ludowcy i [...],GDZIE!!!.Kalemba będzie uczył przedsiębiorców wędzić http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/kalemba-szkolenia-dla-producentow-i-pokazy-prawidlowego,1982967,4199.Mam pytanie do mądrego [...],wątpię że takowy istnieje,żyć żyją,widuje czasami.Już nawet co ras zadziej,ale mam nie dosyt,ze nie w zagrodach.Tak sie słodko o was myśli,że byłbym zapomniał o moim pytaniu.Co to jest GOSPODARKA.krótka odpowiedz prosze,tak w 3,4 zdaniach.LOGICZNĄ OCZYWIŚCIE,i bez zadnych linków.
Odpowiedz
-11
@ PiS-man
dnia 19.01.2014, 22:47 · Zgłoś
Trzeba odsunąć PiS od włądzy!!!
Odpowiedz
-8
@ Max Szyderko
dnia 19.01.2014, 22:47 · Zgłoś
Niech mi ktoś zdradzi tajemnicę, dlaczego prymitywny pisowski elektorat ma spore problemy w pisaniu w ojczystym języku ? Oczy bolą jak się na to patrzy...
Odpowiedz
10
@ FAN
dnia 19.01.2014, 23:21 · Zgłoś
Pisze z błędami,wiem o tym,ale pisząc to chce wam [...] udowodnić jacy jesteście płytcy.Zadnej odpowiedzi jeśli o jakąś prosze,zazwyczaj są to obelgi,że nie umiem pisać.Skoro ja nie umiem pisać,to taki jeden leming z drugim,powinien mi odpisać na moje pytania,LOGICZNIE TAK JAK PROSIŁEM.Wiem że was to przerasta,trzech myśli czterech pisze.Pisząc tutaj,obnażam wasz mit,intelektualny.
Ja błędy robię w pisowni,a wy [...] nie rozumiecie tego o czym pisze.Coś tam kumacie,ale co to tylko tusk wie,jakich ma B...W.
Jak o was myślę,to się uśmiecham,ze król Władysław II Jagiełło,nie miał takich lemingów pod Grunwaldem,zapewne przeszlibyście na stronę krzyżacką.Wiecie dlaczego?,bo tusk wam tak kazał!.hahahahahahahhah
Odpowiedz
-5
@ Max Szyderko
dnia 19.01.2014, 23:32 · Zgłoś
Nie potrafisz pisać poprawnie w ojczystym języku bo za młodu na szkołę rzucałeś kamieniami [...] jeden, więc się nie dziw, że nikt cię nie rozumie skoro nie potrafisz tego poprawnie napisać...jesteś modelowym przykładem pisowskiego elektoratu, któremu do pełni szczęścia brakuje tylko powrotu budek z [...] i dlatego zadowalają się ławeczką pod sklepem z tanim winkiem...
Odpowiedz
5
@ FAN
dnia 19.01.2014, 23:42 · Zgłoś
To jest PO.http://www.youtube.com/watch?v=klg70iMO3no.Wida ć waszą inteligencje,fałsz,obłudę.Napisz to o co cię prosiłem,zobaczymy czy zrozumiem.Widac że ty masz problemy z głową.
Odpowiedz
-5
@ Max Szyderko
dnia 19.01.2014, 23:44 · Zgłoś
O nic mnie nie prosiłeś. A lemnigów to sobie pod sklepem szukaj...
Odpowiedz
6
@ FAN
dnia 19.01.2014, 23:50 · Zgłoś
Krytykujesz mnie,moją pisownie,to sie odnieś do postawionego pytania!.Wiem dla ciebie za trudne,ale obelgi nie zapomnisz pod moim adresem umieścić.
Odpowiedz
-2
@ Max Szyderko
dnia 19.01.2014, 23:58 · Zgłoś
Pytałeś jakichś lemingów, a nie mnie.
Odpowiedz
13
@ Twtp
dnia 20.01.2014, 00:43 · Zgłoś
Ty maksiu udowadniasz na tym portalu ze jestes jeszcze nizej niż leming .
Odpowiedz
12
@ ANKA
dnia 20.01.2014, 07:14 · Zgłoś
Max - myślę, że jesteś żalosnym prymitywmem niegodnym nawet tego, by przywoity człowiek [...] ci w twarz!
Odpowiedz
-4
@ łodyniec
dnia 20.01.2014, 08:17 · Zgłoś
w imię czego się tak kąsacie ? jednym Tusk tak kazał ,drugim inny geniusz polityczny ? A jak by wam kazać skoczyć pod pociąg ,obojgu ? hmmm były by wyścigi kto pierwszy ?
Odpowiedz
9
@ FAN
dnia 20.01.2014, 08:56 · Zgłoś
Ja staram się pisać prawde.PiS nie rządzi już 7 rok,PO i resortowe media,tak obrzydzili Polakom PiS,ze przegrali prawie wszędzie i wszystko,całą władze przejeło PO+PSL,z prezydentem państwa na czele,w senacie,w sejmie,władza powiatowa i wojewódzka.Jeśli chodzi o władze ustawodawczą i wykonawczą,mają wszystko.Więc sie pytam kto rządzi w Polsce?.Szkoda na was czasu,Pocieszam sie tym ze Polacy zobaczyli fałsz i obłódę PO+PSL.I Twój Ruch,SLD,po cichu popierają rząd,wiem zaraz się zacznie opluwanie,ale to wam wychodzi najlepiej!!.
Odpowiedz
-13
@ Max Szyderko
dnia 20.01.2014, 09:39 · Zgłoś
A którą prawdę starasz się pisać [...] ?
Odpowiedz
-7
@ Max Szyderko
dnia 20.01.2014, 09:42 · Zgłoś
A nikt Polakom bardziej nie obrzydza PiSu niż sam PiS Kaczyńskimi, Błaszczakami, Hofmanami, Brudzińskimi, Agentami "Naje.i.e ci krzesłem Tomkami" itp. Otwórz zapisiałe ślepia i zobacz co ta [...] wyprawia. Czy TAKIEJ Polski chcecie ???
Odpowiedz
-11
@ Max Szyderko
dnia 20.01.2014, 09:42 · Zgłoś
@ANKA- mała poprawka- ty nie myślisz...
Odpowiedz
9
@ ANKA
dnia 20.01.2014, 10:06 · Zgłoś
@szyderko - w przeciwieństwie do ciebie mały [...] [...] z zaburzeniami erekcji myślę. A ty tylko [...] śliną!
Odpowiedz
-6
@ Max Szyderko
dnia 20.01.2014, 10:41 · Zgłoś
własnie pokazałaś, że mylisz odruchy Pawłowa z myśleniem...

W twoim przypadku określenie [...] [...] należy traktować bardzo dosłownie...
Odpowiedz
-2
@ Max Szyderko
dnia 20.01.2014, 16:16 · Zgłoś
byłem kiedyś na polowaniu i widziałem [...] odyńca, jak leżał pokotem po zaliczeniu strzała między oczy- nie był z niego już taki kozaczek...a jak śmierdział...
Odpowiedz
3
@ Misza
dnia 20.01.2014, 19:36 · Zgłoś
Brawo FAN. Zgadzam sie z tobą !!
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 20.01.2014, 19:39 · Zgłoś
I od tego są tacy naganiacze jak ty max by [...] zwierzyny nosić. Jak to się mówi: właściwy człowiek na właściwym miejscu! :D
Odpowiedz
22
@ Max Szyderko
dnia 19.01.2014, 20:58 · Zgłoś
"Rozporządzenie zostało opublikowane w 2011 roku" - to co Pan WTEDY robił EUROpośle Porębo ??? Oszczędzał Pan ???
Odpowiedz
4
@ PiS-man
dnia 19.01.2014, 21:45 · Zgłoś
Siedział ukryty w lodówce!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.