Przedszkolaki "biegły po zdrowie"
7 czerwca 2023 r o godzinie 9:30 w Hali Sportowej MISIR w Jaśle odbyła się XIV Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa " BIEG PO ZDROWIE" zorganizowana przez Przedszkole Miejskie Nr 11 pod Patronatem Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana.<FOTORELACJA>

W Olimpiadzie uczestniczyły przedszkolaki ze wszystkich jasielskich przedszkoli. Powstało 9 drużyn , a w każdej z nich było po 10 zawodników, przedstawicieli poszczególnych przedszkoli - Przedszkola Miejskiego Nr 1,2,3,6,9,10,11,12,13. Przedszkole Miejskiego Nr 9 reprezentowały dodatkowo przedszkolaki z grupy integracyjnej. Zawodnicy startowali w sześciu konkurencjach zawierających ćwiczenia na celność szybkość i zwinność - sztafeta bieg na 40 m, sztafeta z tunelem, piłka nożna- strzał do bramki, rzut woreczkiem do hula-hoop, podawanie piłki górą, podawanie piłki dołem.

Zawody rozpoczęły się od wprowadzenia drużyn i otwarcia Olimpiady przez gościa specjalnego Pana Grzegorza Stanka - Inspektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Jaśle.

Zawody budziły wśród dzieci wielkie emocje. Nie zabrakło również niespodzianek. Wśród nich były prezentacje taneczne zespołu tanecznego "Fitness" z PM 11, pokazy Akrobatyki Sportowej prowadzonej w MDK w Jaśle przez pana Roberta Grabolusa oraz maskotka Olimpiady Dino. Na zakończenie zmagań sportowych również Dyrektorzy przedszkoli wraz z Panem Grzegorzem, który zainicjował tę atrakcję, mieli okazję spróbować swoich sił w jednej z konkurencji sportowych- w piłce nożnej czyli strzał do bramki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, statuetki, nagrody w postaci piłek oraz dyplomy za udział w XIV MIĘDZYPRZEDSZKOLNEJ OLIMPIADZIE SPORTOWEJ " BIEG PO ZDROWIE".

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w zorganizowanie, przygotowanie i poprowadzenie Olimpiady oraz dla uczestników, przedszkolaków z jasielskich przedszkoli, nauczycieli, dyrektorów, gości, kibiców za fantastyczną zabawę. Dziękujemy.
Przedszkole Miejskie nr 11 w Jaśle/red
