Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Przedwyborcze przymiarki? Konferencja prasowa w siedzibie PO

50

Na konferencji  prasowej, która odbyła się w biurze Platformy Obywatelskiej, podjęty został temat zbliżających się wyborów parlamentarnych.  Dla europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej bardzo ważne jest, aby jak najwięcej kobiet startowało do parlamentu...

Niebawem wybory, a więc wszystkie partie przygotowują swoje  listy wyborcze. Europosłanka Elżbieta Łukacijewska nakłada szczególny nacisk na kobiety.  Zaznacza jednak, że nie chodzi tylko o płeć. Uważa, że najważniejsze jest, aby na listach znaleźli się najlepsi specjaliści, osoby kompetentne.  - Chciałabym, żeby więcej kobiet było w parlamencie,  bo do tej pory tylko z  Platformy Obywatelskiej są kobiety, natomiast nie najważniejsza jest tylko płeć,  ale to, żeby na listach znaleźli się najlepsi ludzie, specjaliści, osoby, które znają potrzeby Polski i regionu  -  powiedziała europoseł Łukacijewska.

Partia  z zasadami

Na liście PO możemy spodziewać się co najmniej 2 kobiet, ale nie więcej niż 3. Rywalizacja między partią PO, a PiS będzie emocjonująca. Według sondaży  SMG/KRC  opublikowanych w czwartek dla "Faktów" TVN wynika, że na Platformę Obywatelską w tę niedzielę zagłosowałoby 36% ankietowanych, natomiast na Prawo i Sprawiedliwość 30%. Z badań wynika, ze obie partie mogą liczyć na równe poparcie.  - W Platformie mamy taka zasadę, że w pierwszej piątce ma być nie mniej niż dwie kobiety i nie więcej niż 3. Dla mnie najważniejsze jest, aby najlepsi ludzie byli na listach i  reprezentowali Podkarpacie. Mam świadomość, że w tym roku będzie mocna rywalizacja i emocjonalna kampania, niestety w cieniu katastrofy smoleńskiej  - dodaje Łukacijewska.

Jak podkreśla starosta jasielski Adam Kmiecik wszyscy pracują na sukces  - Start w wyborach to również gra zespołowa.  To tak jak w drużynie. Cała pracuje na sukces, a nieliczni strzelają bramki. Na pewno cała drużyna Platformy, cala lista będzie bardzo dobra, a do Sejmu dostaną się najlepsi  - stwierdza Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Czas pokaże, która z partii będzie miała najlepszy program wyborczy i którą wyborcy obdarzą zaufaniem.

Ilona Czarnecka
[email protected]

Napisany dnia: 26.02.2011, 10:25 , Tagi: Jasło

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
4
@ obserwator
dnia 02.03.2011, 14:04 · Zgłoś
Obecne władze wywodzące się z PO działają wespół z PSL na niekorzyść swoich partii.Likwidacja szkoły w Żmigrodzie otworzyła wyborcom oczy.
Odpowiedz
4
@ Rychu
dnia 02.03.2011, 18:45 · Zgłoś
Masz ację już nie oddam głosu na PO.
Odpowiedz
2
@ Abderyta
dnia 01.03.2011, 12:34 · Zgłoś
E. Łukacijewska: "Chciałabym, żeby więcej kobiet było w parlamencie, bo do tej pory tylko z Platformy Obywatelskiej są kobiety" - BZDURA, nawet osoba nie interesujaca sie polityką jest w stanie wskazać kobiety wywodzące się z innych parti!!
E. Łukacijewska :"W Platformie mamy taka zasadę, że w pierwszej piątce ma być nie mniej niż dwie kobiety i nie więcej niż 3 - delikatnie mówiąc B Z D U R A. Przykładowo w wyborach parlamentarnych 2007 r. z okręgu Krośnieńskiego z pierwszym miejscem listę otwierała kto?? E. Łukacijewska. Kolejne kobiety na 12 i 16 miejscu. Wsród 22 kandydatów z tego okręgu tylko 3 kobiety!!! Ale nie to jest najeważniejsze, najważniejsze jest to, że ta "zasada" o której mówi Pani Łukacijewska to chyba co najwyżej plan...:). Osobiście uważam, że nie do zrealizowania w wykonaniu PO. W koszalinie (wybory 2007) na 16 kandydatów była jedna kobieta:)!!
E. Łukacijewska "Mam świadomość, że w tym roku będzie mocna rywalizacja i emocjonalna kampania, niestety w cieniu katastrofy smoleńskiej". Albo chodziło Pani E. o coś innego, albo pożądaną - dla PO - byłaby kampania w której katastrofa smoleńska pozostawała by w cieniu...
Jednym słowem mam wielką nadzieję, że platformersi POlegną, bo wciaskanie ludziom inteligentnych, perfidnych kłamstw musi sie kiedyś skończyć a czas ten już jest blisko! Życzę tego wszytkim!!
Odpowiedz
1
@ gru
dnia 28.02.2011, 22:59 · Zgłoś
http://www.zegardlugu.pl/

o to co sprawili - w normalnym kraju za coś takiego...........
Odpowiedz
3
@ uczennica ZN Nowy Żmigród
dnia 28.02.2011, 19:52 · Zgłoś
Ja już wiem na kogo na pewno nie zagłosuję... Na tych POlityków od siedmiu boleści na 100% nie!!! Już pokazaliście w Żmigrodzie na co was stać... Tylko szkoły umiecie zamykać, oszczędności szukacie, ale diety sobie dajecie niebagatelne... I wy śmiecie się nazywać politykami?! Patriotami?! Śmiech na sali puste krzesła Kmiecik!!!!!!
Odpowiedz
1
@ prostak
dnia 28.02.2011, 04:56 · Zgłoś
Tusk obiecał nam drugą Irlandię i dotrzyma słowa bo Irlandia zbankrutowała.
Odpowiedz
1
@ zdziwiona
dnia 28.02.2011, 00:33 · Zgłoś
Pani Łukacijewskiej wyrażnie polityka nie sprzyja - zbrzydła na potęgę..może czas partię zmienić albo porzucić politykę póki czas..chciałoby się powiedzieć " kończ waćpani wstydu oszczędż"
Odpowiedz
2
@ ???
dnia 27.02.2011, 20:22 · Zgłoś
A gdzie czołowi przedstawiciele Platformy Znamirowki i Zduński? Czy Oni są jeszcze członkami PO?
Odpowiedz
1
@ Franek
dnia 28.02.2011, 09:57 · Zgłoś
Są ale to spoko faceci i wstydzą się tego co wyprawia rząd i jasielska władza, szczególnie w powiecie.
Odpowiedz
2
@ kon
dnia 27.02.2011, 19:44 · Zgłoś
biala dama na koniu itd.po damie tylko kunie zostana
Odpowiedz
2
@ ester
dnia 27.02.2011, 19:20 · Zgłoś
Macie rządy PO ! Głosowanie na PO to obciach! Odnoszę wrażenie że Pani Poseł sama się wstydzi, że jest z PO,ale co ma robić bidulka ! A może jednak odejdzie od Słońca Peru ?
Odpowiedz
2
@ patryiota
dnia 27.02.2011, 18:29 · Zgłoś
Rządy PO okazały się porażką całego narodu, no może tylko Donek odbył podróż życia ot cały sukces.
Odpowiedz
3
@ Ferdek
dnia 27.02.2011, 18:26 · Zgłoś
Po pierwsze primo. Już od kilku lat nie chodzę na pseudo wybory. A dlaczego? Bo chodzi o sprawiedliwość. Czy to normalne, żeby do koryta dostawały się osoby które są rekomendowane przez guru danej partii/czyli tzw. /wazeliniarze/? Przecież to paranoja do potęgi. Bo kto jest pierwszy na listach wyborczych?, ano ci co dobrze smarują, czyli pospolity wazeliniarz z układami. No bo u nas tak jest, kto nie posmaruje ten nie jedzie. Po drugie primo. Jeśli u nas rozpowszechnione jest wazeliniarstwo a kompetencje ludzi są za lasami i górami, to dochodzi do sytuacji takiej jaka jest teraz w starostwie. Po trzecie primo. Pani łukacijewska zatrudnia młodych ludzi i płaci im z państwowego koryta. Ja też mógłym zatrudniać na takich zasadach. Czyli tak jak było za komuny. Ja zatrudniam, Państwo płaci. Po czwarte primo. Po co nam była ta solidarność?, te ofiary w kopalni wujek?, czy oni walczyli o taką sprawiedliwość? Po piate primo. Pójdę z całą rodziną na wybory wtedy, gdy do sejmu, czy innego koryta bedzie, mógła dostać się osoba, która otrzymała najwiecej głosów od społeczeństwa. [...] mnie to obchodzi, czy ta osoba będzie na pierwszym czy ostatnim miejscu na liście.
Odpowiedz
1
@ "nadPOPiS"
dnia 28.02.2011, 07:04 · Zgłoś
Wiele osób nie chodzi na wybory, bo mają wrażenie, że wybory rozgrywają się głównie w trakcie liczenia głosów!...Obecnie będzie można również głosować przez internet!!!....Nie wyobrażam sobie kto i jak będzie w stanie nad tym zapanować!?...Obecnie rządzący proponują głosowanie przez dwa dni, twierdząc, że wzrośnie frekwencja?....Prezes PiS zaskarżył ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, co wydaje się być stratą czasu, bo konstytucjonaliści twierdzą, że ustawa jest zgodna z konstytucją!!! Uważam, że zamiast tracić czas na jałowe 'przepychanki' wartałoby powalczyć o ZAINSTALOWANIE MONITORINGU W LOKALACH WYBORCZYCH, który byłby czynny zarówno podczas głosowania jak i liczenia głosów. Obraz z kamer byłby nagrywany i "na żywo" przekazywany do internetu....Podejrzewam, że to rozwiązanie znacznie zwiększyłoby frekwencję!!!
Odpowiedz
1
@ nn
dnia 27.02.2011, 18:12 · Zgłoś
Niech moderator pouczy się troszkę ! Nie wiedzieć dlaczego, wymoderował mi z postu PRAWDZIWE nazwisko PRL-owskiego premiera ! On na prawdę nazywał się Edward BABIUCH. A te ludki koło blondynki na prawdę go (i wszystko, co się z nim kojarzy) przypominają !
Odpowiedz
12
@ hihihihihihihihi
dnia 27.02.2011, 17:42 · Zgłoś
bez znaczenia kto wygra ,bo zwyklemu szarakowi i tak nikt nie pomoze:) trzeba by im "grabie" odebrac,zeby nie grabili pod siebie. niech wygra PO !!!! jestem za!!!! szybciej padniemy na dno,nizej niz grecja i inne "kryzysowe" kraje. po co twac w nicosci z PIS jak mozna zaliczyc totalny upadek z PO,zrobic rewolucjie i ustawic ich pod sciana!!!! hihihihihihihi
Odpowiedz
2
@ edek
dnia 27.02.2011, 17:40 · Zgłoś
proponuję aby jasielscy samorządowcy jaki pan starosta i kościow pracownik lotosu zajeli się problemem straży pożarnej w lotosie bo za kilka miesięcy straż zostaje zlikwidowana i nikt nie będzie chronil rafineri pod wzgledem pożarowym ,jasielska straż nie jestw stanie pogodzic wyjazdów do pożarów wypadków na terenie miasta jak i rejonów i okolic a co dopiero na rafinerie nie mają tyle środka jak również i samochody nie są przystosowane do takich akcji ct musi się wydarzyć żeby ludzie zrozumieli że gdy coś się zapali albo wybuchnie to będzie wielka tragedia dla jasła jak i pobliskich mieszkańców
Odpowiedz
-2
@ Czerwona
dnia 27.02.2011, 17:04 · Zgłoś
Te wybory wygra teraz SLD. To ekstraliga w porównaniu z PO PiS i PSL.
Odpowiedz
2
@ biało-czerwony
dnia 27.02.2011, 18:25 · Zgłoś
Marzyć każdy może.
Odpowiedz
3
@ tak
dnia 27.02.2011, 16:49 · Zgłoś
PO-szli do diabla.
Odpowiedz
9
@ POlak
dnia 27.02.2011, 12:29 · Zgłoś
Za złodziejską prywatyzację Gamratu PO podziekuje przy wyborach!!!zawiodłem sie bardzo...
Odpowiedz
6
@ NEW FUTURE
dnia 27.02.2011, 11:57 · Zgłoś
{PO}- MUSI ODEJŚC PRZELAŁA SIĘ SZALA GORYCZY W POLSCE I W JASLE. MŁODZI BEZ PRACY, MAŁE SZANSE ROZWOJOWE.... ITD. KTO ZA +
Odpowiedz
0
@ do Starosty
dnia 27.02.2011, 11:56 · Zgłoś
Kiedy w końcu wyremontujecie drogę w Świątkowej Wielkiej. Niedługo to przez most już nikt nie przejedzie!!!
Odpowiedz
-1
@ ITALART74
dnia 27.02.2011, 11:56 · Zgłoś
A gdzie jest pan Gajecki ? Ostoja i trzon partii.Pewnie sie schowal ze wstydu w cien,po nie przychylnych komentarzach.
Odpowiedz
-1
@ miro
dnia 27.02.2011, 11:26 · Zgłoś
POlska rzeeczywistość partia z zasadami ? dla kogo te zasady ?wszystkie przekręty wyciszone i tylko dbają żeby im się żyło lepiej przykład podwyżki dla wszystkich obecnych rajców a likwidacja szkoły w żmigrodzie wola o POmstę do nieba ,żmigrodu wam nie zapomnimy to dowodzi że ta opcja chce wprowadzić ciemnogród ale nie ma co się dziwić jak tw działają
Odpowiedz
-1
@ nn
dnia 27.02.2011, 11:10 · Zgłoś
Przypomina się PRL... Czy któryś z tych osobników obok blondynki to nie B[...]h ?
Odpowiedz
0
@ KAROL
dnia 27.02.2011, 10:48 · Zgłoś
To już są ostatnie podrygi PO...Co do startu kobiet z tej kochanej partii obiecanek -cacanek,to na liście wyborczej do Sejmu zapewne nr, 1 będzie p. Łukaciejewska,a nr 2 p. Bernal,co se siedzi na stolcu przewodniczącego RM Jasło...Będzie ludziska kochane dobrze,będzie dobrze.....
Odpowiedz
0
@ Jaślanin.
dnia 27.02.2011, 10:40 · Zgłoś
To co ostatnio wyrabia rząd,woła o pomstę do nieba.Platformie trzeba powiedzieć ostro,NIE!.
Odpowiedz
0
@ Ekolog
dnia 27.02.2011, 10:15 · Zgłoś
Zielonym w dół ;) Bo PSL powinien wzorem PO odejśc . ta koalicja POkazala ze POtrafia tylko zamykac i likwidować . Takiemu rzadzeniu mówimy stanowcze NIE .
Odpowiedz
0
@ Kaczucha.
dnia 27.02.2011, 09:50 · Zgłoś
PYTACIE KTO do paramentu 1 Romuś K.2.Adaś K. a dalej nikt.To są filary jasielskiego P.O.Dość obłudy Frajerzy,,,,,,,
Odpowiedz
0
@ mytarski
dnia 27.02.2011, 09:31 · Zgłoś
Sukces jasielskiej platformy to "żużel" z Mytarki satrostą, a sukcesem Łukaciejewskiej to to, że Cisna uzyskała bezposredni dostęp do morza.No i niezmierzony wzrost bogactwa regionu !!!
A wybory wygra polityczna camorra.
Odpowiedz
0
@ uczeń
dnia 27.02.2011, 08:46 · Zgłoś
Żmigrodu nie zapomnimy !
Odpowiedz
1
@ gole
dnia 27.02.2011, 08:41 · Zgłoś
Nieliczni strzelają gole do własnej bramki - kilka takich pięknych goli strzeli do własnej bramki jasielskie PO pod światłym przywództwem. Jeden już jest w Nowym Żmigrodzie - następne w drodze. Dodatkowym atutem tej partii sa członkowie o etosie tow. Drzewo. Zasłużeni i zaprawieni w boju z własnym narodem. Dajcie drzewo na sztandar. Proponuję hasło wyborcze: Nie róbmy polityki - Sadźmy drzewa. Zielonym do góry!
Odpowiedz
1
@ antykieckowy
dnia 27.02.2011, 06:39 · Zgłoś
Czego osłanka partii nieudolnych gra Smoleńskiem , potem bedzie mówić ze to źli pisowcy wracaja do tematu . Ale jak sie wstydzi tego co PO zburzylo w kraju to musi uciekac w tematy zastepcze , no bo co powie ze paliwo cukier i prund POtaniały ? Wy musicie odejsc i niewazne kto po was bo za zadnej partii czy SLD czy PIS nie było takiego bajzlu w kraju , i tyle nienawisci miedzy ludźmi , tak kończa sie rządy partii która zamiast rządzic , czekała tylko na kłótnie i opluwanie . Weźcie ze sobą na dno PSL bo to tez pozsoranci i obłudnicy , juz dość !!!!!
Odpowiedz
3
@ prostak
dnia 26.02.2011, 23:56 · Zgłoś
PO pierwsze: Polska jest już generalnie bankrutem (gigantyczny dług publiczny, niemożliwy do spłacenia). PO drugie: koszt wyżywienia i opłat na poziomie zachodniej Europy podczas gdy zarobki 4 razy mniejsze, pracy brak. PO trzecie: przestępcy wracają do Senatu (pan Stokłosa, oskarżony za rządów PiS o 21 różnych przestępstw). POwiem krótko: ratuj się kto może.
Odpowiedz
-1
@ popieram
dnia 27.02.2011, 19:36 · Zgłoś
patrzcie im na lapy i ryje bo zezra dno od koryta swinie..
Odpowiedz
1
@ bunt
dnia 26.02.2011, 23:22 · Zgłoś
I z czego ta Pani blond się tak cieszy?Z jasielskiej biedy?
Odpowiedz
0
@ kotek
dnia 28.02.2011, 12:47 · Zgłoś
Ma dobrą pensje i stanowisko to się cieszy i żebrze o jeszcze więcej.
Odpowiedz
0
@ z
dnia 26.02.2011, 23:12 · Zgłoś
kolekne glupoty chca wcinac biednemu szaremu czlowiekowi ktory pracuje za 1200 zl
Odpowiedz
1
@ student
dnia 27.02.2011, 14:01 · Zgłoś
Żebym jeszcze miał 1200zł to bym mógł jakoś funkcjonować, jednak obecne proponowane zarobki są jeszcze niższe. Nie wierzę w żadne ze słów które są obiecywane przez tych ludzi. Niech wyjdzie jeden i przyzna się że chce na stołek bo w domu bieda bo rodzinę trzeba utrzymać. Żaden nie ma odwagi się przyznać wyłącznie mydlenie oczu i tak już otumanionym zjadaczom chleba. Zmiany na lepsze zaczynają się od podstaw czyli ludności która tyra dziennie nie mając szans na rozwój a dopiero potem idzie się w górę. Bo właściwie jakie szanse na przetrwanie ma drzewo które u korzeni jest słabe? ;)
Odpowiedz
0
@ ludwik
dnia 26.02.2011, 21:57 · Zgłoś
Panie Adamie! Więcej taktu i umiaru. Aspiruje Pan do miana wykładowcy Wyższej Uczelni.
Odpowiedz
0
@ wykładowca
dnia 27.02.2011, 21:34 · Zgłoś
Wykładał będzie reformę edukacji na przykładzie Nowego Żmigrodu.
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 26.02.2011, 21:49 · Zgłoś
Dość mizerna ta jasielska PO. Tylko dwaj Panowie K?. Ciekawe, kto będzie startowal z Jasla do parlamentu?
Odpowiedz
3
@ mio
dnia 26.02.2011, 21:19 · Zgłoś
chcecie podwyżek- idzcie głosować na swoje PO!!!! oni tylko myślą o sobie i o swoje [...] !
Odpowiedz
2
@ lenka
dnia 26.02.2011, 21:14 · Zgłoś
A gdzie Pan Gajecki-przewodniczący PO????
Odpowiedz
1
@ Tom
dnia 27.02.2011, 13:12 · Zgłoś
Pan Gajecki wyznaje zasadę "żyj w ukryciu", wzorem "pracy"w KRUS.
Odpowiedz
2
@ kobayaszi
dnia 26.02.2011, 20:32 · Zgłoś
co za twardy trzon partii:P:P
Odpowiedz
4
@ dragoness
dnia 26.02.2011, 20:10 · Zgłoś
W pierwszej piątce dwie kobiety, bo tak "prikazała" Unia Europejska, nieważne jakie, byle by były. Na pierwszym miejscu ten, który da najwięcej. Oto uroki polskiej ordynacji wyborczej! Żądajmy okręgów jednomandatowych!
Odpowiedz
2
@ MIiki
dnia 26.02.2011, 20:03 · Zgłoś
Panie starosto Kmiecik deklarujemy pomoc w wyborach za ogromne zasługi przy likwidacji szkoły w Żmigrodzie. Macie to jak w banku.
Odpowiedz
4
@ jenkins
dnia 26.02.2011, 19:43 · Zgłoś
Panie Kmiecik najlepsi tzn Palikot, Niesiołowski itp .. Smiechu warte takie gadanie. To jak zaklinanie rzeczywistości. Każdy myślący widzi jak jest !!! Szkoda tylko że tych jest coraz mniej.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657