Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Przekaż 1 % swojego podatku jasielskim organizacjom

1

Do końca kwietnia podatnicy muszą złożyć w urzędach skarbowych zeznania podatkowe. To czas, w którym możemy pomóc finansowo jasielskim organizacjom pozarządowym przekazując 1 procent swojego podatku.

Bardzo ważnym elementem rozwoju lokalnego w każdym mieście, są organizacje pozarządowe, działające na rzecz mieszkańców – tak też jest w naszym mieście. Organizacje te realizują zadania, angażują ludzi i środowiska. Zachęcamy do przekazywania 1 proc. swojego podatku na nasze jasielskie organizacje.

Zaznaczamy jednak, że załączony poniżej wykaz zawiera listę wyłącznie organizacji pozarządowych uprawnionych do otrzymania 1 proc. podatku. Nie znajdują się w nim inicjatywy prywatnych osób, fundacji itp. organizacji. Warto zaznaczyć, że na terenie naszego miasta funkcjonują także ogólnopolskie organizacje pozarządowe, których lokalne oddziały również korzystają z 1 proc. – tak jest m.in. w przypadku Polskiego Czerwonego Krzyża.

Świadomie przekazujmy 1 proc. naszego podatku, tak by trafił do naszego miasta!

Wykaz organizacji pożytku publicznego z terenu Jasła, uprawnionych do pobierania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych:

1. Fundacja im. Janusza Korczaka, KRS 0000064503

2. Jasielski Klub Sportowy Czarni 1910 Jasło, KRS 0000122238

3. Jasielskie Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku KRS 0000303858

4. Osiedlowy Klub Sportowy „Sobniów” Jasło KRS 0000116927

5. Polski Instytut Kultury Fizycznej i Sportu KRS 0000532081

6. Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego KRS 0000020568

7. Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy Nadzieję” KRS 0000442715

8. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Podkarpacie” KRS 0000036699

9. Stowarzyszenie Oświatowo – Edukacyjne Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle KRS 0000251764

10. Towarzystwo Przyjaciół Szpitala Powiatowego w Jaśle KRS 0000221669

11. Uczniowski Klub Sportowy – Akademia Sztuk Walki – Judo Jasło KRS 0000403103

12. Fundacja im. Stefanii Woytowicz, KRS 0000284709

13. Jasielskie Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych „Magneto” KRS 0000462803

Dane zostały opracowane na podstawie wykazu organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2019 rok zgodnie z art. 27a ust. 1 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie  (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 688, z późn. zm.) – publikowanego przez podmiot uprawniony do gromadzenia informacji z zakresu prowadzenia działalności pożytku Publicznego – Narodowy Instytut Wolności z siedzibą w Warszawie (dane udostępnione na 14 stycznia 2020 roku). https://www.niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/

Jak przekazać swój 1 proc.

Aby skutecznie przekazać organizacjom pozarządowym 1% podatku dochodowego, w zeznaniu podatkowym PIT-37, strona czwarta, w rubryce „K”, poz. 132 należy wpisać numer KRS organizacji, w poz. 133 obliczoną kwotę która nie może przekroczyć 1% kwoty podatku dochodowego. Organizacje pożytku publicznego działające na terenie Jasła nie wyodrębniły tzw. celu szczegółowego – nie ma więc potrzeby wypełniania rubryki „L” zeznania PIT-37.

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 14.02.2020, 10:27
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Wiatr
dnia 16.02.2020, 14:55
Ocena
komentarza:
1
Bo brakuje chorych dzieci w powiecie. Masakra... Ani grosza na to wymierające miasto które podniosło mi opłaty o 100%
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Centrum Zrównoważonego Rozwoju nie dla Jasła?

   

  Rada Miejska Jasła nie wyraziła zgody na zabezpieczenie składki inwestycyjnej dla ZGDW na realizację Centrum Zrównoważonego Rozwoju. Obiekt w technologii pasywnej ma być nie tylko nową siedzibą związku, lecz również służyć szeroko pojętej edukacji ekologicznej. Szacowana wartość projektu to 11 379 924,60 zł. Składka inwestycyjna, jaką miałoby zabezpieczyć Miasto Jasło wynosi 2 mln zł.

 • Wojewoda apelowała o rozwiązanie sprawy związanej z funkcjonowaniem ZRM w Jaśle

  Dzisiaj z inicjatywy wojewody podkarpackiego Ewy Leniart odbyło się spotkanie, którego tematem rozmów było funkcjonowanie zespołów ratownictwa medycznego w Jaśle. Wojewoda zwróciła się z apelem do dyrektorów jasielskiego szpitala oraz Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie o jak najszybsze wypracowanie rozwiązania zaistniałej sytuacji...

 • Będzie więcej płatnych stref parkowania w Jaśle

   

  Rada Miejska w Jaśle przyjęła uchwałę, w której na nowo określono zasięg stref płatnego parkowania w mieście. Znalazło się w niej wiele nowych lokalizacji. Zmiany mają sprawić, że w centrum Jasła zaparkowanie pojazdu stanie się łatwiejsze. W mieście przybędzie 607 nowych, płatnych miejsc postojowych. Na nowo ustalono także wysokość opłat za parkowanie.

 • Powrót zimy w powiecie jasielskim

   

  Zgodnie z prognozami meteorologów, w południowej części województwa podkarpackiego, w nocy z niedzieli na poniedziałek wystąpiły intensywne opady śniegu. To wystarczyło, aby Jasło pokryło się białym puchem. Opady mogą potrwać do godzin wieczornych.

 • Wiercenie studni głębinowej

   

  Własna studnia głębinowa to darmowa woda i duża oszczędność. Często, pomimo podłączenia nieruchomości do lokalnej sieci wodociągowej, decydujemy się na wiercenie studni głębinowej po to, by uzyskać niezależność od dostawców mediów.

 • AKTUALIZACJA: Potrącenie rowerzysty. Kierujący jednośladem nie żyje

  Dzisiaj przed godziną 18. Na drodze krajowej nr 28 relacji Jasło-Krosno w miejscowości Warzyce doszło do potrącenia rowerzysty. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

 • Akademia Małego Geniusza zaprasza na filmik

   

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Niepublicznego Przedszkola Akademia Małego Geniusza, które mieści się na ul. Towarowej 29A w Jaśle. Jeśli szukacie miejsca dla swojego dziecka, w którym może poczuć się jak w domu, zdobywać wiedzę poprzez zabawę, wzrastać w poczuciu bezpieczeństwa i szacunku. Weźcie udział w rekrutacji i zapiszcie pociechę już dziś!

 • Dotacje dla klubów sportowych przyznane. Do podziału jest 600 tys. zł

   

  Jasielski magistrat opublikował wczoraj zarządzenie burmistrza Jasła w sprawie wyboru zgłoszonych przez kluby sportowe przedsięwzięć o charakterze sportowym, którym przyznano dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu Miasta Jasła na 2021 rok. Do podziału jest 600 tys. zł. Pieniądze otrzyma łącznie kilkanaście podmiotów.

 • Będzie konkurs na dyrektora jasielskiego szpitala

  Michał Burbelka końcem grudnia złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. W związku z tym Rada Powiatu w Jaśle powołała czteroosobową komisję konkursową, która podejmie decyzję o wyborze nowego dyrektora jasielskiej lecznicy.

 • Kursy językowe i komputerowe współfinansowane z Unii Europejskiej

   

  Czy wpisujesz w CV średnią znajomość języka angielskiego i obsługi komputera? Czy to rzeczywiście prawda? A może, za każdym razem, boisz się weryfikacji swoich umiejętność językowych i komputerowych? A może pragniesz po prostu swobodnie rozmawiać w języku angielskim?  Albo nareszcie samodzielnie korzystać z internetu?

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105