Przeszczep to drugie życie
1
Pod takim hasłem odbyło się sympozjum poświęcone problematyce przeszczepiania narządów zorganizowane w ramach programu działań pod nazwą PARTNERSTWO DLA TRANSPLANTACJI W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM” w dniu 26 kwietnia 2010 roku w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie.
Podczas konferencji przedstawiciele różnych instytucji podpisali List Intencyjny o promocji przeszczepów.

W spotkaniu wzięli udział między innymi : Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Wicewojewoda Rzeszowski, pani E. Łukacijewska , Podkarpacki Kurator Oświaty, Prof. dr hab. med. Wojciech Rowiński, ks. Prof. Andrzej Garbarz, koordynatorzy transplantacyjni, ordynatorzy oddziałów anestezjologicznych i osoby po przeszczepie narządów. Do grona prelegentów między innymi została zaproszona Alicja Dachowska dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. Rudolfa Weigla w Jaśle.
Prezentacja osiągnięć szkoły w zakresie edukacji w transplantacji przedstawiona przez panią dyrektor spotkała się z uznaniem pana prof. Wojciecha Rowińskiego.
Monika Kulik-Marek
Podczas konferencji przedstawiciele różnych instytucji podpisali List Intencyjny o promocji przeszczepów.

W spotkaniu wzięli udział między innymi : Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Wicewojewoda Rzeszowski, pani E. Łukacijewska , Podkarpacki Kurator Oświaty, Prof. dr hab. med. Wojciech Rowiński, ks. Prof. Andrzej Garbarz, koordynatorzy transplantacyjni, ordynatorzy oddziałów anestezjologicznych i osoby po przeszczepie narządów. Do grona prelegentów między innymi została zaproszona Alicja Dachowska dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. Rudolfa Weigla w Jaśle.
Prezentacja osiągnięć szkoły w zakresie edukacji w transplantacji przedstawiona przez panią dyrektor spotkała się z uznaniem pana prof. Wojciecha Rowińskiego.
Monika Kulik-Marek
