Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

„Przyjmiemy ozdrowieńców, osoby przetestowane i zaszczepione”. Właściciele pensjonatów gotowi na luzowanie obostrzeń

4

Dla właścicieli pensjonatów trwające od miesięcy ograniczenia w prowadzeniu działalności stanowią ogromne wyzwanie. Przedsiębiorcy oraz pozostający z nimi w stałym kontakcie przedstawiciele Kasy Stefczyka wspólnie szukają rozwiązania, które pozwoli zachować rodzinne biznesy turystyczne i miejsca pracy w regionie.

Turystyczne rejony w Polsce od dawna odczuwają negatywne skutki wprowadzonych ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa. Spadek liczby turystów, konieczność tymczasowego zamknięcia hoteli, pensjonatów oraz okolicznych atrakcji paraliżuje całe branże i niejednokrotnie doprowadza do zamknięcia działalności gospodarczej.

Trudną sytuację okolicznych przedsiębiorców dobrze znają przedstawiciele Kasy Stefczyka, którzy aktywnie angażują się w utrzymanie rodzinnych biznesów turystycznych. Jak tłumaczy Janusz Tomala, kierownik oddziału Stefczyk Finanse w Żywcu, w opinii wielu klientów obecne ograniczenia należałoby doprecyzować.

„Jednym z pomysłów na poprawę sytuacji, który konsultowaliśmy już z przedsiębiorcami jest umożliwienie korzystania z ich obiektów turystom, którzy przeszli chorobę COVID-19 (są ozdrowieńcami) albo mają aktualny negatywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2” – wyjaśnia Tomala.

Zdaniem kierownika oddziału Stefczyk Finanse w Żywcu, takie rozwiązanie pozwoliłoby zapewnić bezpieczeństwo zarówno dla turystów, jak i samych właścicieli pensjonatów, którzy udostępniają im swoje obiekty. Tomala przywołał również przykład Słowacji - tam osoby z aktualnym negatywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2 mogą korzystać z takiej infrastruktury.

„Od kilku miesięcy nie przyjmujemy gości, ale jeśli zgłoszą się do nas osoby, które zostały przetestowane, są ozdrowieńcami lub zostały zaszczepione, nie widzimy żadnego problemu w ich przyjęciu do domu” - zapewnia Dorota Kołosińska, właścicielka „Domu pod Wyciągiem” oraz góralskiej chaty „Kolyba” w Zwardoniu.  

Prowadząca obiekt odniosła się również do tematu szczepionek na koronawirusa, które, jej zdaniem, mogą się przyczynić do szybszego poluzowania obowiązujących ograniczeń w prowadzeniu biznesu. Wiele zależy jednak od samych odwiedzających i ich chęci do przyjęcia takiej szczepionki.

Obaw związanych z przyjazdem osób, które nie zostały zaszczepione albo do tej pory nie poddały się testom na obecność koronawirusa, nie kryje Piotr Szczotka, właściciel pensjonatu i karczmy „Swojskie klimaty” w Lalikach. Przy okazji opowiada o trudach funkcjonowania w erze pandemii.

„Od października jesteśmy zamknięci. Karczma działa tylko na wynos, a zatem nie jesteśmy w stanie zapewnić pełnego menu. Oczywiście, nie mamy wpływu na to, kto nas odwiedza, ale wolałbym, żeby każdy miał chociaż zrobiony test, bo wszyscy się tego wirusa boimy. Czekamy również na szczepienia” - podkreśla Szczotka.

Kasa Stefczyka pozostaje w stałym kontakcie z mieszkańcami powiatu żywieckiego i zapewnia im niezbędne wsparcie w trudnych momentach. Angażuje się również w działalność lokalnych społeczności i stara się nagłośnić problemy wynikające z ograniczonych możliwości prowadzenia biznesu w dobie pandemii.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Napisany dnia: 12.01.2021, 12:59
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Hotel Wolność
dnia 12.01.2021, 14:07
Ocena
komentarza:
11
Bojkot. Przyjmę tylko normalnych ludzi którzy się nie poddali presji propagandy, są nieszczepieni i wolni od bzdur i presji społecznych
@ Stary Glina
dnia 13.01.2021, 09:53
Ocena
komentarza:
3
Niech sobie czekają...na Tarczę ileś tam
@ Obserwator
dnia 14.01.2021, 02:14
Ocena
komentarza:
1
Teraz czekamy na Covid21- czyli tych co będą chorować i umierać po zaszczepieniu.
@ Dobrowolny przymus
dnia 16.01.2021, 23:25
Ocena
komentarza:
2
Zaczyna się segregacja sanitarna.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Akademia Małego Geniusza zaprasza na filmik

   

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Niepublicznego Przedszkola Akademia Małego Geniusza, które mieści się na ul. Towarowej 29A w Jaśle. Jeśli szukacie miejsca dla swojego dziecka, w którym może poczuć się jak w domu, zdobywać wiedzę poprzez zabawę, wzrastać w poczuciu bezpieczeństwa i szacunku. Weźcie udział w rekrutacji i zapiszcie pociechę już dziś!

 • Dotacje dla klubów sportowych przyznane. Do podziału jest 600 tys. zł

   

  Jasielski magistrat opublikował wczoraj zarządzenie burmistrza Jasła w sprawie wyboru zgłoszonych przez kluby sportowe przedsięwzięć o charakterze sportowym, którym przyznano dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu Miasta Jasła na 2021 rok. Do podziału jest 600 tys. zł. Pieniądze otrzyma łącznie kilkanaście podmiotów.

 • Będzie konkurs na dyrektora jasielskiego szpitala

  Michał Burbelka końcem grudnia złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. W związku z tym Rada Powiatu w Jaśle powołała czteroosobową komisję konkursową, która podejmie decyzję o wyborze nowego dyrektora jasielskiej lecznicy.

 • Radni powiatowi apelują w sprawie jasielskich ratowników medycznych. Tutaj chodzi o życie i zdrowie mieszkańców

   

  Rada Powiatu w Jaśle wystosowała apel o niezwłoczne wycofanie się z propozycji reorganizacji Zespołu Ratownictwa Medycznego funkcjonującego w strukturze jasielskiego szpitala. Radni postulują zachowanie dotychczasowych rejonów operacyjnych...

 • Jasielscy policjanci wkrótce przeniosą się do nowej komendy

  Już za kilka dni jasielscy policjanci przeniosą się do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle mieszczącej się przy ul. Sroczyńskiego. Nowoczesny gmach powstał po ponad trzech latach prac.

 • Kursy językowe i komputerowe współfinansowane z Unii Europejskiej

   

  Czy wpisujesz w CV średnią znajomość języka angielskiego i obsługi komputera? Czy to rzeczywiście prawda? A może, za każdym razem, boisz się weryfikacji swoich umiejętność językowych i komputerowych? A może pragniesz po prostu swobodnie rozmawiać w języku angielskim?  Albo nareszcie samodzielnie korzystać z internetu?

 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105