Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Przyszłoroczny budżet owiany tajemnicą ?

41

Tuż po ogłoszeniu przerwy w posiedzeniu I sesji Rady Miejskiej radni spotkali się w celu przedyskutowania projektu budżetu na rok 2011. Zamiar jednak się nie powiódł, bo dokument nie został im udostępniony. - To zły początek współpracy – mówią radni. - To bardzo poważny dokument i ja go chcę przekazać w sposób bardzo elegancki – ripostuje burmistrz Maria Kurowska.

Rajcy chcieli zapoznać się z przyszłorocznym budżetem przed poniedziałkową sesją. Tymczasem okazało się, że nie dostaną dokumentów, a burmistrz nie chce się z nimi spotkać. - Jestem zbulwersowany zachowaniem pani burmistrz w stosunku do nowowybranej rady. Nie zaszczyciła nas swoją obecnością i nie wytłumaczyła dlaczego tak ważnego dokumentu nie możemy dziś otrzymać, tym bardziej, że był przygotowany – dodaje Roman Kościow.

Tadeusz Stachaczyński zarzuca burmistrz łamanie prawa w zakresie ustawy o finansach publicznych. Podkreśla jednocześnie, że jeśli projekt nie zostanie uchwalony do końca tego roku, to od stycznia 2011 roku będzie obowiązywał budżet prowizoryczny. 

Praktyka pokazuje, że do tej pory projekt budżetu na dany rok składany był przez urzędującego burmistrza w Biurze Rady Miejskiej Jasła i przekazywany radnym. Tym razem nie widzieli go na oczy, choć zostali zapewnieni, że istnieje. - Po raz pierwszy spotykam się z taką praktyką, że idąc do Biura Rady i prosząc o projekt budżetu nie dostaję go, bo taka jest decyzja władz. Burmistrz Pabian, nie potrafił nam powiedzieć, czy taki dokument jest złożony w Biurze Rady Miejskiej. Czegoś takiego jeszcze nie pamiętam. Co takiego jest do ukrycia w tym budżecie? – zastanawia się Krzysztof Czeluśniak.

Z kolei sama burmistrz jest zdumiona i twierdzi, że o niczym nie wie. - Radni przecież nie zawnioskowali o danie im budżetu. Sesja została przerwana, radni się rozeszli, ja wróciłam do swoich obowiązków i nagle słyszę, że radni sobie życzą plan budżetu. Projekt budżetu to bardzo poważny dokument i ja go chcę przekazać w sposób bardzo elegancki i na sesji, po zakończeniu pewnego etapu. Nie wiem dlaczego ta awantura się zrobiła. Radni powinni to byli zrobić elegancko na sesji i umożliwić mi zachowanie procedur – tłumaczy się Maria Kurowska.

Zdaniem Janusza Przetacznika, ta sesja to największa porażka początku tej kadencji. -  Przychodząc na I sesję RMJ liczyliśmy, że nie tylko wybierzemy władze samorządowe, ale przede wszystkim poznamy informacje o stanie mienia komunalnego oraz plany i perspektywy na rok 2011. Spotkaliśmy się z niemiłą niespodzianką, gdyż po przerwaniu obrad sesji nie otrzymaliśmy materiału, który umożliwiłby dalszą pracę, czyli projektu uchwały budżetowej wraz z załącznikami oraz uchwał okołobudżetowych. To jest integralna część związana z planowaniem przychodów gminy i musi być opublikowana do 31 grudnia, żeby obowiązywała w przyszłym roku – mówi Janusz Przetacznik.

Nowa rada powinna zadecydować m.in. o wysokości opłat za wodę oraz dostawy i zrzutu ścieków. Jeżeli uchwała nie zostanie podjęta do 31 grudnia, to z dniem 1 stycznia 2011 roku zacznie obowiązywać cennik ustalony przez MPKG.

 

Katarzyna Pacwa 
k.pacwa@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 41

Dodaj komentarz Widok:
0
@ WF
dnia 04.12.2010, 08:22 · Zgłoś
Przeta-ku ta rada to już największa porażka dla jasła,
Odpowiedz
0
@ jawność
dnia 03.12.2010, 19:07 · Zgłoś
Chyba Marysia przechytrzyłą sprawę bo nawet matołki zatrybią przed głosowaniem, że jeżeli ukrywa taki dokument to nie bez powodu. Jest on tak tajny, że przed przeczytaniem należałoby go zniszczyć. Wyjdzie szydło z worka w poniedziałek jeżeli zostanie wybrana, a jeżeli wybrany zostanie Czernecki to może krytycznie sprawdzi co szykowała Marysia swoim wyznawcom i okaże się dlaczego musiał być ten projekt budżetu utajniony. Oj coś tu czuć przekrętem szytym grubymi nićmi. Do końca kadencji wodzi za nos radnych. Nie jest to oznaka szacunku dla radnych wybranych przez mieszkańców Jasła. Odmowa debaty , ukrywanie projektu budżetu - no piękne zakończenie kadencji, i wcale nie piękny start do następnej.
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 03.12.2010, 12:34 · Zgłoś
Jak to radni teraz niewiedzą jaki budżet na 2011 rok uchwalili ( chomiki w ping ponga w mózgu im grają )tylko sama Kurowska wie to jest śmiech na pustej sali jak tych samych radnych jest 14 i juz przestańcie tą Panią Burmistrz obrażać i ublizać !!!!!!!!!!!!!!!!!! a mieszkancy JASŁA JUŻ WIEDZĄ ŻE MAJĄ GŁOSOWAC NA PANIĄ KUROWSKĄ A NIE NA CZARNECKIEGO ON JUŻ MIAŁ SWOJE 10 LAT I CO POKAZAŁ
Odpowiedz
0
@ agat25
dnia 03.12.2010, 12:30 · Zgłoś
nie przedłożenie budżetu w terminie i chowanie go pod spódnicą to niezły cyrk. Tam [...] zapewne potwornie. Jaślanie mają prawo znać ten raport , a obowiązkiem nieudolnej ,,burmistrz'' jest go nam przedstawić , ... ale jak się ma tyle brudu pod polakierowanymi [...] ??? ech... Kurowska ,kłamliwy [...] , mamy nadzieję że Cię z tego rozliczą już nie długo. Pamiętajcie Jaślanie przy urnach 5.XII.2010 o kłamstwach tej nie [...] pani , a [...] :))) sami wiecie !!!
Odpowiedz
0
@ KLAUDIUSZ
dnia 03.12.2010, 10:28 · Zgłoś
Widocznie w budżecie same podwyżki to co ma pokazywać.Nawet ten [...] może to pojąć i żle zagłosować.
Odpowiedz
0
@ wyborczyni
dnia 03.12.2010, 10:28 · Zgłoś
Ciekawa jezdem czy ceny za wode MPGK majom tesz wliczone szanowanie ludzi tyk co biorom wodę i oddajom fekalia do kanalizacji i płacom za to. Jak sie idzie do firmy do pana prezesa to on sie zachowuje jak by to było wszystko jego wlasne i traktuje tego co przyszed tak jakby jakisi menkol przylaz. Jakem słyszałam rozmowe telefoniczna tego prezesa z jakimsi pracownikiem a może jakimsi kierownikiem od niego to tak sie odzywał do niego jak do jakiegosi przestempcy to chyba on jusz taki jest. Nie jest tesz lepszy kierownik od wody i fekaliow ale on przynjmi gada, że jak zrobi tak jak mu gadam to go prezes [...] i moze tesz tak jest dlatego jusz nie wiem. A jak sie wystompi o warunki włonczenia to musi sie ich odebrać tam u nik jakby nie było poczty . Tam sie zastempca prezesa ani zaden pracownik nie weźnie podjomć decyzjeam bo sie bojom prezesa bo on nawet o wszystkim gdzie sie wlonczyc gdzie ma lezeć rura musi sam decydowac i wie wszystko najlepi tak jakby moja realnosc byla tesz pod jego kontrolom. Dobrze robiom z ty nowy rady że chcaom sprawdzić skond te ceny za fekalia i wode. Niekch ta nowa rada wreszcie zrobi porzondek a temu pnu prezesowi niek powiedzom kto jest dla kogo a troszki kultuiry sie przyda i nie trzbea to opłacac. Pani Kuroska niech tesz nie udaje jaka to dobra. Na spotkaniu z nami tak sie zachowywala jakby to nie wiadomo co zrobila a tak po prawdzie toz zrobila wiele zlego bo sklucila ino ludzi miendzy sobom i wiency nic. Jezdem prosta osoba ale tesz moge sie wypowiedziec i tak to jusz jest
Odpowiedz
0
@ do morus
dnia 03.12.2010, 10:22 · Zgłoś
Czernecki nie musi robić wysypiska bo ono już jest...a gdzie? A w twoim [...] [...].
Odpowiedz
0
@ vc
dnia 03.12.2010, 10:12 · Zgłoś
Na bank są dwa projekty a światło dzienne zobaczy odpowiedni zależnie od wyniku wyborów. Drodzy radni wiele pracy przed Wami w związku z tym.
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 03.12.2010, 10:09 · Zgłoś
Nie podnoście opłat za wywóz śmieci bo p.Niwelt pęknie z dobrobytu
Odpowiedz
0
@ misiek
dnia 03.12.2010, 10:07 · Zgłoś
Panie Kościow a jaki projekt budżetu chciałby pan zobaczyć: na rok 2011, 2009 a może 2004?Hmmm, tak sobie myślę że dla takiego specjalisty budżetowego jak Pan to chyba obojętne.Prawda?
ps.A jak tam inwestory z Finlandii?Dojechali czy jescze nie?One, te inwestory to pewno czekają aż Czarnecki burmistrzem zostanie hehe.
Odpowiedz
0
@ Unocjusz
dnia 03.12.2010, 10:01 · Zgłoś
Jak ktoś ogląda serial " Plebania",to może zobaczyć mechanizmy, jakie towarzyszą też kampanii o fotel Burmistrza w Jaśle.Jako fan owego serialu,miewam wrażenie,że to relacja live z Jasła...Polecam dzisiejszy odcinek TVP1 godz. 17.25-
Odpowiedz
0
@ morus
dnia 03.12.2010, 09:15 · Zgłoś
Czarnecki chce zrobić w gamracie wysypisko śmieci i tyle w temacie...
Odpowiedz
0
@ Slawek
dnia 03.12.2010, 08:38 · Zgłoś
Jak czytam wasze komentarze to mnie normalnie skręca.
Przesłuchaliście debate. Mp3 dostępne na jaslonecie.
ja przesłuchałem uważnie.

To co mnie zaniepokoiło, to, że Pan Czarnecki nie powiedział
przez całą debatę NIC. Kompletnie NIC.
Żadnego konkretu, jedyne co się przewija pomiędzy oklepanymi
zdaniami typu będę zabiegał, żeby była praca itd. to deklaracja
zrobienia z Jasła centrum innowacji. Ludzie. Co to znaczy centrum
innowacji. żadnego konkretu. Czarnecki może postawić blaszaka,
albo namiot na peryferiach i napisać na nim centrum innowacji.
Natomiast Pani Kurowska jasno deklaruje: mosty, orlik, hala.
Czarnecki nie deklaruje niczego, bo nawet nie potrafi się
wysłowić i nie zna realiów.

Dla jasności, czytam w waszych komentarzach, że Czarnecki
pomoże przedsiębiorcom. Pytam się którym przedsiębiorcą pomoże.
On nic nie może zrobić, a miejsca pracy. Najwyżej może zatrudnić
połowe rodziny w urzędzie miasta i dzięki temu powstanie kilka
dodatkowych miejsc pracy. Takie BZDURY jak słyszałem w tej
debacie to jest KPINA z WYBORCÓW, czyli z nas.

Dla jasności nadmienię, że opcja polityczna, którą popieram
to w żadnym wypadku PiS. Jestem zwolennikiem PO.
Uważam, że Pani Kurowska nie jest najlepszą kandydatką
na burmistrza, uważam, że najlepszy kandydat odpadł wcześniej
i był nim Pan Przetacznik.
Teraz zostało wybrać mniejsze zło. Mniejszym złem jest Pani
Kurowska, ponieważ przynajmniej ma plany, których nie ma Pan
Czarnecki.

Jeżeli chodzi o argument dotyczący przedsiębiorczości, to
sam prowadzę firmę i zatrudniam ludzi. Śmiać mi się chce
z pustych obietnic Czarneckiego.

Tak z innej beczki.
Jeżeli chodzi natomiast o inne rzeczy, na które warto
zwrócić uwagę słuchając debaty to nieumiejętność zadawania
pytań przez niektórych przedsiębiorców.
Śmiesznie nie potrafią zadać prostego pytania.
Odpowiedz
0
@ TK
dnia 03.12.2010, 07:42 · Zgłoś
Kurowski Obserwatorze, kłamiesz jak Twoja Pani.
Burmistrz ma obowiązek przedstawić projekt budżetu do 15 listopada, opłaty za wodę i ścieki na kolejny rok wchodzą obligatoryjnie w życie 1 stycznia.
Odpowiedz
0
@ NEMO
dnia 03.12.2010, 07:38 · Zgłoś
Wiem że zgodnie z nową ustawą o gospodarce odpadami zostaną podniesione stawki do 18 zł / osobę miesięcznie. Dzisiaj płacimy około 5zł.
prawdopodobnie to jest powód utajnienia Budżetu.
Odpowiedz
0
@ vv
dnia 03.12.2010, 07:37 · Zgłoś
Panowie radni jeżeli p. Kurowska przegra to nie będziecie widziec budżetu i będziecie pracować na prowizorium to jest 100%
Odpowiedz
0
@ jaslak
dnia 03.12.2010, 07:35 · Zgłoś
i jeszcze jedno do "Obserwator": czytaj ze zrozumieniem - Pani Burmistrz sama przyznała że ma już budżet ale go nie pokaże bo... :))) hehehe
Odpowiedz
0
@ jaslak
dnia 03.12.2010, 07:33 · Zgłoś
do "Obserwator": a jakiż to tym razem "szczególnie uzasadniony przypadek" wymyśli Pani Burmistrz?? Czyżby "wybory" :)))
Odpowiedz
0
@ Bolek
dnia 03.12.2010, 07:07 · Zgłoś
Przestraszona kłamczucha ze wsi ot cała prawda.
Odpowiedz
0
@ jaslanka
dnia 03.12.2010, 06:16 · Zgłoś
Myślę, że jaślanie powinni znać budżet przed wyborami. To się Nam należy, jak chłopu rola.
Odpowiedz
0
@ k.l
dnia 03.12.2010, 01:30 · Zgłoś
schował bo sie ich bała?
Odpowiedz
0
@ kaz@ny
dnia 03.12.2010, 01:18 · Zgłoś
Marian Marian gdzie schowales baterie do pilota ??
Odpowiedz
0
@ xxxxxxwwoxxxxxxxxxxx
dnia 03.12.2010, 00:28 · Zgłoś
to jak takie patologi zaczna rzadzic jaslem ktorzy nie wiedza z czego zyja to o czym my tu mowimy
Odpowiedz
0
@ Klaudiusz
dnia 02.12.2010, 23:19 · Zgłoś
Jeżeli to prawda,że nie pokazano planów budżetowych radnym to bardzo dobrze.Nie chcą wpływać na wynik wyborów,powołać się na stołki w radzie,ale chcą do łapy budżet aby [...] p. Burmistrz,jakimiś jak zwykle idiotycznymi rewelacjami.Oj ,czapka goreje nad tą zamszową koalicją wraz ze spadkiem poparcia dla faworyta Czerneckiego...
Do poniedziałku, do Mikołaja-dowiecie się wszystkiego..Póki co odwalajcie śnieg za to ,że was wybrali,gdzie nie powinni w 14 przypadkach-na pewno!
Odpowiedz
0
@ Dyzio
dnia 02.12.2010, 23:16 · Zgłoś
Drodzy Jaślanie!
Po lekturze listu Andrzeja Czerneckiego uznałem za swój moralny obowiązek przypomnienie Państwu kilku faktów z okresu rządów byłego burmistrza. Wiemy doskonale jak wyglądało zarządzanie miastem w poprzednich kadencjach, kiedy to prawdziwym burmistrzem był Pan Tadeusz Górczyk, który po wyroku wydanym przez Sąd Okręgowy w Rzeszowie przeciwko Andrzejowi Czerneckiemu usunął obecnego kandydata z KWW PSP. Sprawa dotyczyła nadużyć finansowych byłego burmistrza na kwotę blisko 60 tys. zł za podwójne rozliczenie delegacji do Brukseli.
Kolejnym faktem wartym przypomnienia jest droga w „Sobniowie” i zemsta na mieszkańcach Pana Czerneckiego. Pamiętacie Państwo jak wyglądała droga przez osiedle? Czy zapomnieliście Państwo jaki był kontakt z byłym burmistrzem, kiedy staliśmy upokorzeni przed drzwiami z nadzieją na rozmowę o naszych problemach? Pamiętacie Państwo spotkania z elitami (śmietanką jasielskich nowobogackich), którymi się otaczał i których wspierał naszymi pieniędzmi umarzając im podatki, sprzedając miejskie działki? Pamiętacie Państwo upadłe zakłady i opuszczonych ludzi, nie mających środków do życia za czasów nieudolnych rządów Czerneckiego? Pamiętacie Płyty Wiórowe, Jasan, Liwocz, Mleczarnię, zwolnienia na masową skalę w Gamracie i Pektowinie?
Pan Andrzej pisze o sobie, że jest bezpartyjny. Dlaczego więc przez cztery lata był wice wójtem w Gminie Korzenna tak bardzo spoufalonym z regionalnymi strukturami PiSu. Został wyrzucony z tego stanowiska, po tym, jak skłócił się ze środowiskiem nauczycielskim, zwalniając Dyrektora Szkoły w Koniuszowej. Dziś jego sytuacja jest niepewna, więc prosi o poparcie wszystkich, nawet tych, którzy tak niedawno pisali o nim gorzką prawdę. Jeździ do jasielskich księży, prosząc o poparcie, by jednocześnie wyśmiewać się z postawy religijnej Pani Burmistrz Kurowskiej, naśmiewając się przy tym z wiary. By załapać się gdziekolwiek do pracy startował do sejmiku z list PSL-u, a teraz prosi o poparcie SLD z osobami typu Janusz Przetacznik, członek stowarzyszenia Ordynacka.
Wybierając Czerneckiego na Burmistrza w pakiecie otrzymujemy Pana Krzysztofa Czeluśniaka na stanowisku przewodniczącego Rady Miejskiej. Obecnie popularny radny jest szefem komitetu wyborczego Andrzeja Czerneckiego. Głosując na Czerneckiego, głosujemy na wiceburmistrza Pana Andrzeja Kachlicka, który był zwolennikiem prywatyzacji zielonego rynku za pośrednictwem znanego biznesmena rodem z Przysiek.
Drodzy Jaślanie proszę Was o rozsądek i rozwagę w wyborach 5 grudnia.
Postawmy na swój rozwój a nie zastrzyk gotówki dla pseudo biznesmenów
z PO, PSL i SLD.
Odpowiedz
0
@ AzU
dnia 02.12.2010, 22:56 · Zgłoś
Jeżeli burmistrzem m. Jasła zostanie ponownie M.Kurowska , to przy tej koalicji radnych i opisanym początku sesji Rady ciekawie będzie w naszym mieście.
Odpowiedz
0
@ marian
dnia 02.12.2010, 22:37 · Zgłoś
Należy nazwać zachowanie pani Kurowskiej wprost SKANDAL i PEŁNA AROGANCJA zarówno wyborcó jak też obowiązującego prawa i organu samorządowego. Jak można ukrywać projekt budżetu przed Radą Miasta wybraną w demokratycznych wyborach. ALe cóż wybierzmy ją na następną kadencję a najwięcej będzie z wszystkiego awantur. To mjest karygodne zachowanie. SKANDAL, SKANDAL i jeszcze raz SKANDAL. Mają rację ci którzy mówią, że tylko pan Czernecki zapewni poszanowanie prawa, ludzi oraz spowoduje rozwój miasta. Panie Andzreju czekamy na pana jako na BURMISTRZA.
Odpowiedz
0
@ jaślan
dnia 02.12.2010, 22:12 · Zgłoś
Pani Burmistrz ma inne postrzeganie Prawa i Sprawiedliwości. Pamiętajcie o tym 5 grudnia.
Odpowiedz
0
@ staszek
dnia 02.12.2010, 22:05 · Zgłoś
bo to pierwszy raz gdy pani burmistrz ukrywa dokumenty finansów, które powinny być jawne? NIE. Więc skąd to zdziwienie? :D
Odpowiedz
0
@ jenkins
dnia 02.12.2010, 21:48 · Zgłoś
To nie Rada Miejska to rada kapturowa ! Jeszcze Kurowska nie wygrała a już zaczęły się intrygi. Coś mi się wydaje że ta rada panicznie boi się wygranej Kurowskiej bo gdy wygra ci panowie będą musieli pracować. Gdyby wygrał Czernecki to by mieli labę. Wymyślili sobie oglądanie projektu budżetu w czwartek tak jakby nie można poczekać do poniedziałku kiedy już będzie wiadomo kto go będzie realizował.
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 02.12.2010, 21:46 · Zgłoś
obszernie i szeroko chyba wyrok trzba bedzie zmienić .... Kobieto odpuść władzę -
Odpowiedz
0
@ zapowiedź
dnia 02.12.2010, 21:28 · Zgłoś
Unikanie debaty i zatajenie budżetu to tylko zapowiedź dantejskich scen jakie bedą się działy gdyby Mary była dalej burmistrzem. Radni nie będą chyba barankami prowadzonymi na rzeź i odpowiednio zareaguję przy uchwalaniu budżetu zwłaszcza, że jest ich większość i tupet może nie wystarczyć. Piękne żarcie szykuje się na ewentualna drugą kadencję - stracą na tym oczywiście mieszkańcy a Jasło znowu sławne będzie od Kaliforni po Chiny. Nie zachowała się w elegancki sposób - jest widać wiele do ukrycia - wybierajcie zatem kota w worku.
Odpowiedz
0
@ kris79
dnia 02.12.2010, 21:13 · Zgłoś
Owiany tajemnicą bo to jest 'mission imposible' :)
Odpowiedz
0
@ natka
dnia 02.12.2010, 20:39 · Zgłoś
Aleś Ty JANEK dowciapny aż żal, a Ty Sojusznik myślisz że to jest ten właśnie powód o którym piszesz? To żebyś Ty się nie zdziwił.
Odpowiedz
0
@ ten zły
dnia 02.12.2010, 20:36 · Zgłoś
A więc jednak zadłużenie miasta jest inne niż głosi to M.K. W projekcie budżetu ta informacja musi być podana. Tak więc warto nawet złamać prawo, aby zataić prawdę o zadłużeniu blisko 40 mln na rzecz miasta (MPGK około 11 mln zadłużenia) i jak wynika z różnych informacji ZMKS dalsze 5,5 mln zł.
A na koniec 2006 roku było około 28 mln całkowitego zadłużenia miasta.
Czy to jest oddłużenie, czy mistyfikacja i wielkie kłamstwo ??????
Wyborco!
Uruchom proces myślenia - to wcale nie boli!!!
Odpowiedz
0
@ vb
dnia 02.12.2010, 20:34 · Zgłoś
Ach cóż widzą oczęta moje cudne OTO NIEDAWNI WROGOWIE (Dyzio i Przetacznik ) ramię w ramię noooo Dyziowi nawet się nie dziwię ale pan panie Januszu chyba trochę wstyd??? A MOŻE STOŁKI I DIETY WSTYDU NIE MAJĄ ?????.....
Odpowiedz
0
@ .
dnia 02.12.2010, 20:27 · Zgłoś
Należy dodatkowo wyjaśnić, że cennik MPGK bez dopłaty dala mieszkańców z Miasta, a więc jakieś po 12 zł za m. sześć. wody i drugie tyle za ścieki. Płaćie jasielskie b***, trzeba będzie z czegoś utrzymać wszystkich wypasionych na tłustych rzeszowskich posadach ! A wszystko po to, żeby Pani Marysia nie pokazała zadłużenia Miasta przed szóstym grudnia.
Powinno się odbyć referendum za obowiązkową zmianą nazwy jasielskiej organizacji Prawo i Sprawiedliwość na Kłamstwo i Oszustwo !
Odpowiedz
0
@ OB
dnia 02.12.2010, 20:18 · Zgłoś
Śmiać mi się chce. Budżet miasta owiany tajemnicą - bo ukryty pod spódnicą. Śmiać mi się chce ale z was, z was niezaradni radni. Dobrze wiecie z kim macie do czynienia a wy w ostatniej chwili myślicie, że budżet dostaniecie podany na talerzu. Trzeba było wcześniej o to zadbać. Tym bardziej, że znakomita większość radnych już pracowała w poprzedniej kadencji. Tak zobaczycie budżet jak powiat zwołane posiedzenie nowej rady. Wiecie, że macie z PiSem do czynienia. Owszem otrzymacie go pewno po wyborach burmistrza i jak nie wygra nasza kandydatka to będzie tak elegancko i zgodnie z procedurami podany, że być może wszystkim szczęki opadną ze zdziwienia.
Odpowiedz
0
@ Obserwator
dnia 02.12.2010, 20:05 · Zgłoś
..."To jest integralna część związana z planowaniem przychodów gminy i musi być opublikowana do 31 grudnia, żeby obowiązywała w przyszłym roku – mówi Janusz Przetacznik..." naprawdę to Pan powiedział ?? a Ustawa o finansach publicznych mówi "Art. 239 Uchwałę budżetową organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego podejmuje przed rozpoczęciem roku budżetowego, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach — nie póżniej niż do dnia
31 stycznia roku budżetowego.
Pani Redaktor Pacwa też nie zorientowana - "...Jeżeli uchwała nie zostanie podjęta do 31 grudnia, to z dniem 1 stycznia 2011 roku zacznie obowiązywać cennik ustalony przez MPKG ..." Czy czasem ceny na wodę i ścieki w Jaśle nie obowiązują od 1 lutego ???
Odpowiedz
0
@ Janek
dnia 02.12.2010, 19:38 · Zgłoś
Im szybciej, tym lepiej. Uważajcie. Pani burmistrz ma dla was niespodzianki - zgadywanki. Uśmiejecie się jak zobaczycie co to za "podarki".
Odpowiedz
0
@ sojusznik
dnia 02.12.2010, 19:31 · Zgłoś
Przecież kurowska nie przedstawi budżetu przed drugą turą!! To by zmniejszyło jej szanse :)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.